איך הדוקטור החדש והמלווה החדש נפגשו?

BloodyRose

New member
איך הדוקטור החדש והמלווה החדש נפגשו?

תחרות הסיפורים הקצרים של פורום דוקטור הו וטורצ'ווד יוצאת לדרך!

המשימה הייתה פשוטה - לכתוב סיפור קצר (עד 1000 מילים) על איך הדוקטור החדש והמלווה החדש נפגשו.
הסיפורים יתפרסמו בשרשור הנ"ל, ובמשך השבוע הקרוב, תוכלו להצביע לסיפורים האהובים עליכם.

כמה הדגשים:
כל גולש יוכל להצביע (
) לסיפור אחד או שניים
תוכלו להגיב לסיפורים כאוות נפשכם, אך אם אתם מעוניינים להצביע לסיפור, כתבו
בכותרת
לא תוכלו להצביע לסיפור שאתם כתבתם
במידה והסיפור מכיל ספויילרים לעונה 7 ב', אציין זאת בכותרת
סיפור אחד יצורף כקובץ לבקשת הכותב/ת - אם תתקלו בבעיות לפתוח את הקובץ, אנא הודיעו לי ואצרף את תוכנו כהודעה
במידה ובסוף שבוע ההצבעות יהיה תיקו, הסיפורים המובילים ימשיכו לשלב הבא, בו הם יתחרו ראש בראש
במידה ואתם חושבים שאתם יודעים מי כתב כל סיפור - אנא שמרו את המידע הזה לעצמכם. בחרנו לפרסם את הסיפורים בצורה אנונימית, אנא כבדו זאת
במידה ולסיפורים יש כותרת, היא תכנס להודעה אך היא לא נספרת כחלק מ 1000 המילים

מוכנים?
יוצאים לדרך!

BloodyRose

New member
סיפור מספר 1
(
7ב)

אסטר, טוני, והגזע שטרם נברא

הדוקטור (מאט) מחזיק את קלרה בזרועותיו. האיש שנושא את שמו של הדוקטור (הארט) מביט בו בתוכחה ואומר:
"איך תנהג אתה במצב כזה בתור 'דוקטור' ". הוא מלהג באומרו 'דוקטור' וממשיך:
"יש מקום אחד שזקוק לעזרתך. שחרר את העלמה ולך להציל עולם על חשבון השמדת גזע, נראה אם תצליח" אומר וצוחק.
הדוקטור מתחיל להתחדש ומשחרר את קלרה המחזיקה בעלה שהביא אותה לעולם. בעוד היא מתרחקת ונמוגה אומר הדוקטור: "היי שלום קלרה יקרה שלי."
לפני שהדוקטור פורש זרועותיו לצדדים ומרים ראשו אל השמיים, בעוד חלקיקים זוהרים מתזזים סביבו, מסתכל הדוקטור בעיני יריבו, עוצם עיניו בהסכמה לדבריו, ומהנהן בפעם האחרונה בגופו זה.
לעיני ליידי ואסטרה, ג'ני וסטראקס הנדהמים, יוצא הדוקטור מתוך ציר הזמן שלו כמת הקם לתחיה, ונופל על ברכיו. נדמה לרגע שהשובלים הזוהרים מרכיבים בגבו כנפי מלאך אדירים המשמיעים משק כנפיים אחד.
הוא נופל ארצה.
הוא זוחל מחוץ לקברו הענק, אל החושך של טרנזלור, והשלושה בעקבותיו, מודעים לכך שאין להתערב בתהליך זה. לאחר מרחק מה עוצר הדוקטור.
"התקבצו סביבי חבריי, זה הזמן לחזור הביתה", אומר בין לחישה לצעקה, לאנקת כאב. כאשר השלושה סביבו לוחש הדוקטור אל אשתו:
"טארדיס, התגשמי סביבנו, אני חלש, טארדי..."
אבל לא היה צורך לסיים את המשפט. הם כבר היו בתוכה והיא החלה לנוע אל נקודת הזמן והמקום בו היו בפעם האחרונה, המאה ה-19, אנגליה.
ג'ני שמה לב שמשהו אינו תקין למרות שלא הייתה עדה עד כה להתחדשות. הדוקטור שטרם סיים להתחדש מלמל דבר מה מספר פעמים. ליידי ואסטרה ראתה על פני זוגתה את הדאגה והתקרבה לדוקטור. היא "תרגמה":
"ייתכן שזה שלום ולא להתראות. שלום חברים יקרים שלי".
"אבל אתה כאן דוקטור!"
"ברגע שנחזור עליכם לצאת מיד מהטארדיס אחרת לא תוכלו לחזור לשם לעולם."
"למה?"
"אני הולך ליקום מקביל שדלתותיו אטומות לכל, לעד."
"אז איך אתה מגיע לשם?"
הדוקטור מסובב ראשו על צירו ומקבל שיער חדש, ארוך.
"אני יכול. התחלתי להתחדש בתוך זרם הזמן שלי, וכבר הייתי ביקום זה בעבר. רק אני יכול! יש שם סכנה גדולה, ואנשים יקרים לי נמצאים שם."
"איך אתה יודע זאת?"
"האיש שנושא את שמי שידר לי, הרי אני זה הוא והוא זה אני."
השלושה לא מבינים ומביטים אחד בשני. בבת אחת הם אומרים:
"שום דבר לא עצר בעדנו עד כה ללכת בעקבותיך דוקטור, וגם עכשיו לא!"
הדוקטור מביט בכפות ידיו ארוכות האצבעות, בעלות עור מוכתם בכתמי זמן, ואומר:
"הפעם, נוכחותכם תפתח דלתות היקום המקביל ליקומים אחרים, ובכך תסכנו גם את היקום הזה! עשו כדבריי!!!"
קולו מהדהד בטארדיס ולאחר שנמוג ותם, מוסיפה הטארדיס שרשרת הדים נוספת להמחשת כוונתו.
סטראקס מתכופף אל הדוקטור:
"אתה נראה פאתטי אבל אני אסלח לך הפעם."
"אין זמן", אומרת ג'ני, דמעה בעינה. "היה שלום דוקטור וחזור אלינו".
ואסטרה מביטה בלוח הקונזולה ומגלה פשר נסיעתו. פיה נפער, לסתה נשמטת:
"הגזע הזה, עשוי להכיל חלקים ממך דוקטור, אם תיסע לשם!"
היא מביטה שוב במסך ואומרת תוך שהיא מעתיקה מבטה באיחור אל הדוקטור:
"והגזע הזה, אפילו לא קיים עדיין!"

הם יוצאים והדוקטור מושיט ידו אל הדלת הנטרקת, מבטה של ואסטרה נראה אחרון דרך החריץ.
בעודו מתנשף מתכנת הדוקטור את הטארדיס אל היקום המקביל, אל מי שצעק 'דוקטור, אנו זקוקים לך יותר מתמיד!'.
זה היה מישהו שהוא מכיר כל כך טוב, כמעט כמו שהוא מכיר את עצמו.
כאשר הטארדיס מתייצבת, הדלת נפתחת מעצמה ופנימה נכנס גבר שגורר בכוח ילד המתנגד בבעיטות, צעקות וגידופים.
הגבר: "אהה, אז ככה הייתי נראה אילולא היה לי רק לב אחד!"
זהו שכפולו האנושי של הדוקטור העשירי, האיש שנולד תוך כדי מלחמה עקובה מדם בו הושמד גזע שלם, הדאלקים. רוז קיבלה אותו כך והבטיחה לעשות ממנו מה שהיא עשתה מהדוקטור.
"בוא ניגש ישר לעניין, אה.. איך אפנה אליך?" שאל הדוקטור.
Aster". רעיון של רוז. רצתה שם של צמח כמו שלה, ואני די אוהב את זה."
הדוקטור נעמד על רגליו כאילו מכיר את גופו החדש (שחקן: גארי אולדמן, שיער ארוך מאפיר, זקן שחור, גבות עצבניות).
"אינך מביט במראה לבדוק איך אתה נראה?"
"אני יודע איך אני נראה – (הילד משתולל) – ראיתי זאת בעיני האיש שנושא את שמי."
אסטר מרצין, הוא יודע מה פשר הדבר. הוא משחרר את הילד ואומר:
"תכיר, זהו טוני. (אחיה של רוז) הוא בן 11." (Isaac Hempstead Wright)
"היית חייב להביאו לכאן?!?!?"
"אתה יודע שכן, עלינו לשמור במיוחד על הילדים. והוא יקר לי יותר מכל ילד אחר."
אסטר מתרגש וצועק:
"אתה חייב לעזור! החיידק הזה חזק מכל מה שאתה יכול לתאר. כל יצור שבא במגע עמו, משנה כל מהותו בהתאם לחיידק."
"אני לא מבין."
הילד מנסה לצאת ואסטר צועק אליו: "חזור!!!". טוני עונה: "לא רוצה!"
לטוני עיניים שחורות כמו של רוז ומבט נחוש.
הדוקטור אומר: "אל דאגה, הטארדיס לא תפתח את הדלת ללא הסכמתי."
טוני: "לא איכפת לי שאתה הדוקטור המפורסם, נמאס לי מהסיפורים עליך. מי אתה שתגיד לי מה לעשות?"
הדוקטור: "אני מבטיח לך שאטפל בעניין בדרך הכי טובה, ויש מצב שלא תצטרך לעשות כדבריי אלא שאנו נעשה כדבריך, תהיה לנו שותף."
אסטר מעקם פניו כלא מבין ואומר:
"דוקטור .. (מוזר לפנות ככה לדוקטור בעצמו). יש לבודד את טוני כמו את שאר הילדים, אין לסכן אותו! הילדים הם הראשונים בסכנה. לחיידק יש גן האחראי על יצר ההישרדות, וגן זה הוא הכי חזק שנברא אי פעם. ברגע שבא במגע עם יצור בו זורם דם, לא רק בני אדם, הוא מתמזג עמו, משנה את ה-ד.נ.א שלו וביחד הופכים ליצור חדש וחזק עוד יותר מבחינה הישרדותית. אתה צריך לראות איך הלווייתנים שלנו נראים, תוכים חוצפניים שאף אחד לא יכול להם, וכל כך הרבה סוגי יצורים, כי עם כל יצור, החיידק מתמזג ליצור שונה. עדיין יש לנו זמן מכיוון שישנן בריאות עם יצר הישרדות חזק שהחיידק לא מצליח להשתלט עליהם. אבל הילדים, שמטבעם מעתיקים את מי שהם מעריכים, פותחים דלתות אל ליבת קיומם. הגזע האנושי כבר עכשיו נתון בסכנת הכחדה. אתה מבין את הכיוון נכון? אט אט יהיה כאן רק גזע שולט אחד, ולצערי הוא עשוי להכיל גם אותך דוקטור."
הדוקטור סורק את טוני במברג הסוני. לאחר מכן משדר אל המחשב את הממצאים אותם הוא מנתח, ואומר:
"כרגע החיידק מחפש את דרכו אל טוני. טוני, אתה מוכרח לשתף אתנו פעולה."
"ומה תעשה אחרי שתבין? היצורים שהתמזגו, ימותו? אני לא מוכן לזה ואני אלחם בכם בכל כוחי!"
הדוקטור מביט ב-אסטר לפשר הדבר. אסטר מסביר:
"לטוני יש כלב שהתמזג. עכשיו זהו כלב-על וטוני קשור אליו מתמיד. אבל איך מדברים עם חיידק???"
הדוקטור עונה: "לשם כך נחוץ טוני. וגם אתה."

BloodyRose

New member
סיפור מספר 2

שתי מחשבות עברו בו זמנית בראשו של הדוקטור. אחת, "זאת הפעם האחרונה שאני מתקן את המנגנון הזה בטארדיס." ושניה, "להיות תלוי באוויר מטארדיס זה מפחיד, אבל ליפול ממנה זה בטח מפחיד יותר."
ברגע שהוא עמד על קנקנה של המחשבה השניה, כוחו לא עמד לו עוד וידיו נעזבו מהחללית.
והוא נפל.
נפל -
צלל -
וכמעט -
אבל הטארדיס צללה אחריו, מתחתיו, והסתובבה כשדלתותיה כלפי מעלה. הדוקטור נפל דרך הפתח לטארדיס, דרך חדר השליטה, מסדרון או חמישה, חלף על-פני הספריה, עוד מסדרון והחוצה דרך הדלת האחורית.
"אה," חשב, "מסתבר שיש לה דלת אחורית". והתרסק על המדרכה.

היתה זו שעת לילה מאוחרת, והרחוב היה ריק מכדי שפרץ האור ימשוך את תשומת לב העוברים והשבים. ואולי טוב שכך? הפעם לא צריך להסביר לאף אחד שום דבר. ואולי זה לא טוב. כי התחדשות היא לא החלפת בגדים, היא גם לא מוות. התחדשות היא התרוקנות, היא שבירה. אף אחד לא צריך לעבור התחדשות לבד.

ההבזק כבה. הדוקטור התעלף על המדרכה.

כשהתעורר היה כבר אור. הוא ראה אותו מעבר לעפעפיים החדשים כשניסה לפתוח אותם בפעם הראשונה.
"נראה לך שהוא בסדר?" שמע נערה ניגשת אליו.
"הוא נראה נורא צעיר. זה קשה, להתגבר על פציעות בגיל כזה צעיר." קול של נער נשמע לידה.
שוב צעיר? חשב. שוב?
"זה בכלל הוא או היא?"
אוהו, הגוף החדש הזה הולך לשגע אותו. הוא כבר ידע.
הנערה כאילו קראה לאחר, "תראה מה קרה לג'ינג'י הזה פה..."
פתאום ההרגשה של הדוקטור השתפרה פלאים!
הוא פקח את עיניו. הנערה ניגשה לגעת בו. "זה בסדר," הרגיע, "זה--"
"אמאל'ה!" צעקה והם ברחו מהמקום.

הוא הביט מסביב. קצה סמטה באמצע שום מקום, מלאת זבל ועובש וצחנה. בפינה, ליד הפח המלא עד גדותיו, עמדה מראה ישנה שנזרקה. כמה נוח כשבמקרה נמצאת מראה בדיוק כשצריך אחת, כאילו מישהו סידר את זה. הוא זחל קצת כדי לראות את הפנים החדשות שלו.

ולא אהב את מה שראה.

הוא ניער את ראשו והסתכל שוב. הוא עצם עין אחת והדמות במראה עצמה עין. סובב את הראש, והדמות במראה סובבה את הראש. נענע את השפם, והדמות במראה - גם. מבחן אחרון -
הוא הרים כפה ושלף את הטפרים.
וגם הדמות במראה.

בעודו מעכל, נהמות נשמעו מאחוריו. הטארדיס לא מתרגמת אותן. כנראה שמנגנון ההגנה - זה שהוא תיקן - הפעם שלח אותה גם לזמן אחר. לעזאזל!
הנהמות הפכו ליללות עצבניות. הוא ניסה לפייס אותם. "חתולי, חתולי..." ונזכר בתגובות שבני אדם אחרים בסביבה עלולים להגיב למשמע דיבורים מפי חתול.
הוא גם נזכר שהוא דובר חתולית שוטפת, אז הוא הקשיב.
"מה אתה עושה פה, זה הפח שלנו!"
"מיאו מי-- אני רק עובר אורח, מיד אלך."
"שקר. אתה פה יותר מדי זמן. בוא, בוא, אני אסביר לך איך דברים עובדים פה." עם החושים המחודדים הוא שמע טפרים נשלפים, טפיפות רגליים הולכות ומתקרבות וראה זנבות מזדקרים. לשלוף טפרים גם? אני... עדיין פציפיסט, לא?
טפיפות נוספות נשמעו מרחוק. ריצה מהירה. החתולים נהמו. הכפות התקרבו, התקרבו, ויצור עבר דרכם בסערה. הדוקטור התהפך מהפגיעה, החתולים האחרים נמלטו. היצור התנגש בפח והסתובב.
"קורגי!"
הדוקטור התהפך בחזרה על-מנת לאמוד את הסכנה.
"אני קורגי!"
כלב קורגי קטן הסתכל עליו וכשכש בזנבו. הוא התקרב לרחרח, ונבח שוב.
"קורגי!"
הדוקטור נבח בחזרה בכלבית. "קורגי?"
"קורגי! אני קורגי!"
"שלום, קורגי. אני הדוקטור."
"אני קורגי! ואתה חתול! ואתה נובח! אז אולי אתה לא חתול? רגע... אולי אני לא קורגי?"
"אתה קורגי."
"אני קורגי!"
"אני שמח שהגענו להסכמה. הלכת לאיבוד, קורגי?"
"הלכתי לאיבוד קורגי!"
"אתה צריך עזרה לחזור הביתה?"
"הלכתי לאיבוד! כשהייתי כזה גודל!" הקורגי החווה באפו לגובה נמוך אפילו יותר ממנו.
"אז אתה כלב רחוב."
"אני קורגי!"

יד עבותה לפתה את עורפם של הדוקטור ושל הקורגי. "חתול נובח? הוא בטח חולה. טוב שהגעתי בזמן." איש גדול עם מדי וטרינר עירוני היה זה שהרים אותם. הפעם הדוקטור לא איבד עשתונות ועבר לדבר עברית.
"אני חתול מדבר. ברח!"
האיש בהה בחתול ופלבל בעיניו. "מה עובר עליי? יאללה, אני זורק אותם למשאית וסוגר את היום".
"קורגי!" נבח הכלב. "אני קורגי!"
"אתה אכן ק-- רגע, מה? טוב, משהו לא טוב עובר עליי" אמר האיש ועזב את שניהם. "אני חייב לישון."
"רגע," אמר הדוקטור, "הוא הבין אותך?"
"תראה! בן אדם מדבר! חתול מדבר ובן אדם מדבר באותו יום!"
"ואתה הבנת אותו."
"ואני הבנתי אותו! זה רע?"
"לא, כלב. זה טוב. זה סימן מאוד, מאוד טוב."
הדוקטור פנה אל החליפה שעוד נשארה זרוקה בסמטה מהגלגול הקודם שלו. משהו בכיס התחיל לזהור. המפתח של הטארדיס! הוא הרים אותו בשיניו וסינן: "תראה, כלבלב, מקל!" והחווה לכיוון המברג הקולי. "לך, תביא!"
"לא מקל," ענה הקורגי, "זה כלי מתוחכם שלא מהעולם הזה שמסוגל להזיז דברים ברמה התת-אטומית בעזרת תהודת גלי קול."
הדוקטור בהה בו, לסתו נשמטה והמפתח נשמט ממנה.
"וחוץ מזה, אני לא כלבלב - אני קורגי!"
הדוקטור ניער את ראשו והרים שוב את המפתח.
בקצה סמטה באמצע שום מקום, בשעת צהריים, צעדו יחד חתול ג'ינג'י נושא מפתח וכלב קורגי נושא מקל מוזר אל תיבה כחולה שהופיעה משום מקום.

אפילוג:
"לכל הרוחות, למה לא התקנתי דלת קטנה לחיות?"

Lhuna1

New member

עוד לא קראתי את האחרים אמנם, אבל רעיון פשוט אדיר! ממש אהבתי!

BloodyRose

New member
סיפור מספר 3

מים שקטים חודרים עמוק
כשאני חוזר ליום בו פגשתי לראשונה את הדוקטור, הדבר הראשון בו אני נזכר הוא השקט. יצאתי מהבית בו ישנתי באותו לילה והתקדמתי לכיוון תחנת האוטובוס של הכפר, בדרך ליעד הבא שלי, להמשיך במסע. מצד אחד של הרחוב ניצבו הבתים הרעועים, ומצד שני- האוקיינוס. נדמה היה שבכפר הקטן כל אחד ידע את מקומו בשעה זו של הבוקר- המקומיים היו בשדות המקיפים את הכפר, ואילו התיירים נמצאו עמוק במיטתם.
אולי זה מה שתפס אותי במראה של האיש, העובדה שהוא, כמוני, לא התאים לאף אחת מהקבוצות. עומד מול הגדר המפרידה בין עפר הרחוב והחול הבהיר של החוף, שיערו ג'ינג'י ופרוע, עורו בהיר ולא שזוף כלל- דבר מוזר לכשעצמו באזורים אלה, בהם השמש קופחת וצובעת את עורו של כל אדם הנמצא תחתיה אפילו שעות מעטות. משהו באיך שהתלבש, בצורת העמידה שלו, לא השתלבו בנוף הכפרי והשליו.
בעוד אני לבוש בחולצת טריקו רחבה, מכנס קצר וזוג סנדלים, האיש לבש מקטורן עשוי בד מבריק בצבע בז', ומתחתיו סריג ארוך בצבע סגול זועק. קצותיו של מכנס החאקי הארוך שלבש, היו דחוסות בתוך מגף גבוה וכהה. בשולי הסריג חולצה שחורה בצבצה, צווארונה מציץ גם הוא מהפתח הרחב של הסריג.
לרגע עמדתי שם, מביט בו בסקרנות. לתומי חשבתי שהוא אינו מבחין בי- הוא היה נראה שקוע לגמרי במחשבות, מבטו נעוץ באופק הרחוק. החלטתי להתקרב אליו, לשאול האם הוא צריך עזרה כלשהי, אחרת איך הגיע למקום הזה, בו הוא כלל לא שייך?
"אפשר לעזור לך?" קטע הקול את קו מחשבותיי, וראיתי את האיש מביט בי, עיניו הירוקות נעוצות בי. משהו בעיניו לא הסתדר עם שאר גופו, אך לא הצלחתי להצביע מה בדיוק הפריע לי. והמבטא! האותיות השורקות התגלגלו על שפתיו בצורה שהזכירה לי את אבי, הרחק בבית.
החלטתי להתקרב אליו "זה בדיוק מה שעמדתי לשאול אותך" אמרתי, נעמד לידו. "גלן" הצגתי את עצמי, מושיט את ידי. האיש הביט בה לרגע, ולאחר שלף את ידו מהכיס ולפת את האמה של ידי, כמו שרואים לפעמים לוחמים בסרטים ישנים. כשהוא הוציא את ידו מהכיס שמתי לב שהוא לבש כפפות עור קצרות, ללא כיסוי לאצבעות, בדומה לאופנוענים.
הוא עזב את ידי וחזר להביט באוקיינוס "גלן, אני מציע שתסתלק מכאן" הוא אמר.
אני זוכר שהרמתי גבה, צוחק בליבי. "זה איום?" שאלתי אותו בגיחוך.
הוא הביט בי שוב ונראה מופתע "מה? איום?" חיוך רחב עלה על שפתיו "אני לא מאיים" הוא אמר ושחרר צחקוק.
הרגשתי מבולבל. מאוד. מיהו האיש הזה? מה פשר דבריו? הבטתי בו, מחכה שידבר, שיענה לפחות לאחת מהשאלות שרצו בראשי. הוא הביט בי אך לא אמר דבר. נראה שהוא מחכה שאני אומר משהו.
"מה?" פלטתי לאחר כמה שניות.
"אתה לא הולך?" הוא אמר בקול מופתע, כמעט כמו קולי שלי.
"טוב...אני כן, אבל לא בגלל שאמרת לי."
הוא נאנח וצחקק שוב, חוזר להסתכל על הים "אני תמיד שוכח כמה בני אדם יכולים להיות עקשנים. עקשנים! כל כך עקשנים...זה יביא עליכם את הסוף, העקשנות הזאת. בעצם לא. לא על כולכם לפחות."
עמדתי שם והייתה לי מין הרגשה מוזרה כזאת, כאילו נקלעתי למצב שאיני יכול להבין.
"אתה יודע," הוא המשיך בדיבורו "אני יכול לשנות כל כך הרבה דברים, שכשאני מגיע למשהו שאיני יכול לשנות, זה פשוט מרתק." נראה כאילו הוא נזכר במשהו, על פניו נפרס חיוך דק, אך עיניו היו נראות עצובות. 'הן זקנות' אני זוכר שעלתה בי מחשבה 'מאוד זקנות'- הבנתי מה הפריע לי בעיניו. כשאתה מסתכל בעיניו של אדם אתה יכול לדעת אם הוא ילד, או נער, או גבר. הערכתי שהוא בשנות הארבעים לחייו, אך בעיניו ראיתי כל כך הרבה מעבר, והן נראו זקנות בהרבה.
"וזה גם עצוב, כי זה תמיד משהו רע." הוא אמר ופתאום הסתובב בחדות "לא אמרת שאתה הולך?"
"האוטובוס גם ככה לא אמור להגיע בשעה הקרובה" הפטרתי "חשבתי שאקח את הדרך הארוכה על החוף."
האיש קפץ בבהלה "לא!" הוא צעק "אתה לא יכול לראות? את חייב להסתלק מכאן עכשיו!"
הוא מטורף לגמרי, חשבתי לעצמי אז. מה אני אפילו עושה כאן, אני רק מעודד את האשליות שלו.
"אדוני, אני חושב שכדאי שתחזור למיטה" אמרתי בקול רך "איפה אתה שוהה? מי פה איתך?"
האיש הטיח את אגרופו בגדר וצחק צחוק מתוח "אתם אף לא רואים את זה הא? אף פעם. אתה לא יכול לראות?!" הוא אמר והפעם הצביע לכיוון האופק.
מרחוק, הים נראה שונה. גל גדול נראה מתקרב אל החוף. הבטתי באיש שוב, ושוב במים. הגל התקרב במהירות אדירה, והוא לא היה גדול, הוא היה עצום!
"מה לעז..." לחשתי והבטתי באיש. הגל המשיך להתקרב לחוף, גדל וגדל בכל מטר שהוא עובר. האיש תפס בידי "אני שונא כשאתם גורמים לי לעשות את זה" הוא אמר. והתחיל לגרור אותי לאחור במהירות.
"זה.." התחלתי למלמל. אני זוכר את ההרגשה של הפחד שהשתלטה על גופי.
"מים שזועזעו על ידי גלים סיסמיים חזקים הנוצרו ברעידת אדמה בלב באוקיינוס באמצעות תזוזה של לוחות טקטוניים-" הוא הביט בי ונאנח "צונאמי, כן" הוא אישר את מחשבותי.
הרגשתי את גופי כבד "אבל זה אומר שאנחנו מתים! לעולם לא נצליח לברוח למקום מספיק רחוק כדי להתחמק, אנחנו קרובים מדי לים!"
הוא חייך חיוך שובב ובעיניו עלה ניצוץ חדש, אך הוא לא אמר דבר, רק המשיך לגרור אותי לכיוון הבתים. למרות שהוא היה רזה וצנום, נראה היה שאין לו כלל בעיה לסחוב את גופי והתיק הכבד שלכתפי. למרות שהתקדמנו דיי במהירות, התחלתי להרגיש טיפות מים עלי, אך לא העזתי להסתכל לאחור.
הוא גרר אותי אל החצר האחורית של אחד הבתים. במרכז החצר עמדה קופסא כחולה גדולה עם הכיתוב משטרה, ונראה שהוא פונה לכיוונה.
"לא, מה אתה עושה?" צעקתי "אם ניכנס לשם נטבע בוודאות!" אך לא נראה שהוא מקשיב לי. הוא דחף את דלת הכניסה וזאת נפתחה פנימה. הוא נכנס וגרר אותי איתו לתוך הקופסא.
הסתכלתי סביבי. ולרגע משהו היה נראה לי לא הגיוני. האיש מיהר על הקונסולה שהייתה במרכז החדר והתחיל להזיז ידיות שונות וכפתורים. לאחר מספר שניות הוא אמר "אוקיי. אנחנו בסדר." הוא הסתובב והביט בי, מחייך.
התרוממתי ממקומי, מביט בו "איך ידעת שזה יקרה?" שאלתי, מצביע על הדלת, מסמל על מה שמתרחש בחוץ, אך הוא רק משך בכתפיו.
"אתה לא הולך לשאול?" הוא אמר.
"לשאול? מה?"
הוא הביט סביבו ואמר "על זה."
הבטתי סביב "לא".
"אבל זה יותר גדול מבפנים!" הוא אמר בזעף.
"כן, שמתי לב" עניתי "זה דיי מובן מאליו, ברגע שכבר נכנסת פנימה". התקדמתי לכיוון הקונסולה, מוריד את התיק הכבד מכתפי. הוא הלך אחרי בזמן שהסתכלתי סביב.
"מי אתה?" שאלתי לאחר כמה שניות.
"אני הדוקטור" הוא ענה בחיוך.

BloodyRose

New member
סיפור מספר 4
(
7ב)

הבת וה12

הדוקטור דידה אל תוך הטארדיס השוממת, ובמהרה לא מצא את כוחו, מעד ומצא עצמו על ברכיו. תהליך ההתחדשות כבר החל ובקרוב יגיע לשיאו. קרני האור שהפיקה אנרגיית ההתחדשות כבר החלו להיאסף סביב גפיו וראשו של הדוקטור, שראשו כעת היה נקי ממחשבות. הוא מנע מעצמו לחשוב על קלרה שזה עתה נטש כלואה בתוך גוף דאלק. אילולא היה במצב בעייתי, אולי היה מבין הדוקטור את האירוניה שבמצב. הוא חזר להציל את קלרה מהמקום בו פגש אותה לראשונה, אך עיוות את הזמן בצורה כה קשה כאשר הוא עצמו מהביקור הקודם שלו ראה את עצמו לרגע, כאשר רץ לאורך מקלט הדאלקים עם איימי פונד. העיוות יצר אנרגיה כה עצומה שהשמידה כליל את המקלט ומחקה כל אזכור של קלרה מדפי ההיסטוריה. קלרה אוסווין אוסוולד חדלה מלהתקיים. הדוקטור ידע שבכל רגע הוא עתיד לשכוח אותה לנצח. דמעה בודדה החליקה על פניו של הדוקטור, עשתה את דרכה אל סנטרו ומשם במהירות אל רצפת הטארדיס עליה התנפצה. ברגע שפגעה ברצפה, תהליך ההתחדשות של הדוקטור הגיעה לשיאו. כעת נשמתו רחפה מעליו, וצפתה בגופו כאשר הוא על ברכיו, זקוף, ידיו פרושות לצדדים. קרני אנרגיית ההתחדשות נשלחו מגפיו ומפרצופו והלאה. כך היה כדקה, עד שהדוקטור חזר לעצמו. בערך.
הוא קרס אל רצפת הטארדיס, כעת היה שכוב עליה, מתנשף, ללא כל זיכרון מקלרה. הוא פקח את עיניו והרגיש כיצד אנרגייה חדשה ממלאת את גופו. הוא קיפץ על רגליו, ומשום מה לא הפריע לו כלל מדוע הוא אינו זוכר מה קרה. הוא רק ידע דבר אחד – כעת יש לו גוף חדש.
בריצה קלה הגיע הדוקטור לחדר האמבטיה שבטארדיס וחיפש במראה את גלגולו ה12. "לא רע!" הוא אמר לבבואתו וקרץ "אלוהה חתיך!". הוא העביר את ידו בשיער השופע החדש שלו "וסופסוף ג'ינג'י!" אמר בשמחה. הוא עבר לבחון את עצמו ביותר קפידה, הוא היה גבוה כמעט כמו בגופו הקודם, אולי מעט יותר. הוא היה רזה מאד, אך שמח לגלות שאוזניו לא בולטות יתר על המידה. עיניו היו כחולות ועמוקות כמו הים היפהפה בגלקסיית הביזלורן, הוא פעם לקח לשם את אחת מחברותיו הטובות. לרגע אחד הוא לא הצליח להיזכר מי, הוא ראה בדמיונו שער חום קצר וחלק, אך התנער מהמחשבה כשקלט את אפו הסולד. "אבל מה זה הזקן הזה?" שאל את עצמו ושלף במהרה סכין גילוח מאחת המגירות "ידעתי שיום אחד זה יהיה שימושי!" הוא צחק. את חמש הדקות הבאות העביר הדוקטור בניסיון לגלות איך משתמשים בסכין, לפחות שתי דקות מהן בחיפוש אחר כפתור קטן שיעשה צליל זמזום, אור ירוק ויפתח דלתות. לאחר שסופסוף הבין מה עליו לעשות הוא התגלח לראשונה בחייו המאד ארוכים. הוא הביט בבבואתו, מרוכז, וניצל את אנרגיית ההתחדשות שעוד זרמה בגופו כדי להצמיח במהרה זקן חדש ולגלח אותו בצורת זקן צרפתי. כשלא אהב את מה שיצא, התגלח בשנית והצמיח מחדש את הזיפים כדי לנסות מראה אחר. אחרי הסיבוב ה15 הוא הבין שעדיף לו בלי זקן, ודילג בשמחה חזרה אל קונסולת הטארדיס.
הוא פרש את ידיו לצדדים והסתובב, מרגיש כמו ילד קטן. כשעצר, לטש את עיניו בקונסולת הטארדיס, שממש כמוהו לבשה צורה חדשה. "אז... למדבר של טונקו? לשדות הסיביאן?" הוא הציע לטארדיס "לאן נלך אותך לטיול הבכורה שלנו?"
"כמה שיותר רחוק!" אמר קול נשי מאחוריו.
הדוקטור הסתובב מיד וחייך לקראת ההרפתקה החדשה שהוא עומד להיכנס אליה, ולכן לא יכל שלא להיות מאד מופתע כשמצא עצמו עומד מול -
"רוז?!" הוא הזדעק
"לא בדיוק" ענתה אישה צעירה גבוהה ובלונדינית שהייתה הראשונה לראות את התגלמותו ה12 של הדוקטור. היא הייתה מאד יפה, היו לה עיניים חומות גדולות ואף קטן מחודד. שפתיה היו ורודות ועבות במידה הנכונה.
"אני מצטער," אמר הדוקטור בבלבול "הזכרת לי מישהי שאני מכיר"
"את אמא שלי" ענתה האישה, כאילו שהעובדה הזאת הייתה ברורה מאליה לכולם
הדוקטור עמד שם לרגע, המום ומגמגם "א – א – את הבת של רוז?"
"אפשר להגדיר את זה ככה" היא ענתה והתקדמה לעבר הדוקטור. או לפחות ככה הוא חשב, היא חלפה על פניו ונשענה על קונסולת הטארדיס בטבעיות "אז לאן אמרנו שנוסעים?"
"היי היי! תתרחקי מזה את עוד תפעילי אותה בטעות" אמר הדוקטור
"אל תדאג" היא צחקה והצביעה על הכפתור הקרוב ביותר למרפקה "זה רק משנה את העוצמה של המנורה בראש הטארדיס" הדוקטור היה מופתע יותר ויותר מרגע לרגע "ההוא שם אחראי על מנגנון הזיקית אבל כמו ששנינו יודעים כבר לא עובד כבר 1000 שנה בערך. והידית הקטנה פה מורידה את המים בשירותים"
"מה? - איך?" הדוקטור לא האמין למשמע אוזניו, האישה הזאת יודעת בדיוק איך להפעיל את הטארדיס או שהוא רק מדמיין?
"גדלתי פה, אני מכירה כל פינה ולחצתי על כל כפתור. עשיתי לך כמה בעיות אה?" האישה התקרבה אל הדוקטור וכעת עמדה פחות ממטר לפניו. מהמרחק הזה הוא יכל להגיד בוודאות שיש קשר בינה לבין רוז טיילר. הן היו דומות מאד, אך פניה של האישה היו מחודדים יותר משל רוז. "ליז טיילר, נעים להכיר" היא הושיטה לו את ידה כדי שילחץ אותה.
הדוקטור הביט בידה של ליז, אך לא נע ולא משנה כמה התאמץ, הצליח להוציא רק מילה אחת מפיו "תסבירי."
"זאב רע, זוכר?" היא התחילה לספר, הפנתה אליו את גבו והתחילה לטייל סביב הקונסולה "סופסוף אני יכולה לטייל כאן בחופשיות, מבלי להתגנב בלילות או כשאתה בחוץ! אה אוי, כן, מי אני. כשרוז, אמא שלי, פיזרה את הזאב הרע ברחבי היקום אני נוצרתי כדי להגן עליה. אני שילוב של רוז ושל זאב רע. מבין כל הרמיזות של זאב רע ברחבי היקום, אני היחידה שחיה ונושמת. חצי רוז טיילר, חצי זאב רע. הונחתי להישאר כאן, בטארדיס, ולהתחבא מפני הכל, ובעיקר מפניך עד שיגיע הגלגול ה12, ורק אז המשימה שלי תתחיל. כמעט חשפתי את עצמי מול הגלגול הקודם שלך, אני לא כל כך טובה במתמטיקה אתה מבין?" היא הסמיקה מולו
"ומהי בדיוק המשימה שלך?" החזיר הדוקטור את השיחה לנושא הבוער
"להגן עליך כמובן."
"להגן מפני מה?"
"משיבתה של רוז. השיבה של אמא שלי. השיבה שתחריב את הטארדיס, ואותך בתוכה."
הדוקטור לא ידע איך להגיב לכך. ברגע אחד נזרק עליו כל כך הרבה מידע. הבת של רוז, הזאב הרע שעוד קיים, השיבה העתידית של רוז והעובדה שבמשך מאות שנים הסתתרה מפניו אישה צעירה שחיה בטארדיס וחיכתה לרגע הנכון. היא נראתה לו משוגעת והסיפור לא נראה מאד אמין. אך הוא ידע שכדי לחשוף את כל הסיפור יש רק דרך אחת, קשה וארוכה. הוא הביט בעיניה של ליז, מתלבט בינו לבין עצמו לאן ייקח אותה קודם, והושיט לה את ידו ללחיצה.
"אלוהה, אני הדוקטור."

למעלה