The Name of the Doctor

timetraveler900

New member
The Name of the Doctor

תקציר:

The Doctor has a secret he will take to his grave. And it is discovered...

הטריילר

שעת שידור (שעון ישראל):
21:00

לא לשכוח לסמן
או
בהתאם.

צפייה מהנה

Lhuna1

New member
מי מהמר שמופאט יביא לנו בהפוכה ו-באמת-

יגלה לנו את השם של הדוקטור?

דווקא בגלל שכל כך ברור לכולנו שזו התחכמות וזה לא יקרה, אני מתחילה לחשוב שאולי דווקא כן... ?

MonicaF

New member
בעונה הראשונה בשחור לבן

מישהו פונה אליו בשם ד"ר פריימן או משהו כזה.
ראיתי רק פרק וחצי של הסדרה משנת 1963, כך שאני עדיין לא יודעת אם יש בהמשך הסבר.
אבל אני בטוחה שהשם, אם וכאשר יתגלה, לא יישמע כמו שם משפחה.
אולי איזה שילוב של אותיות ראשונות של כל מילות ההתפעלות שלו כמו ג'ירונימו, אלונזי, ועוד אם היו (אני לא מסכימה לגבי אקסלנט של הדוקטור ה-9).

ailag

New member
דוקטור פורמן

כי כתוב.. אאל"ט בכניסה לחצר שלו ואאל"ט כל זה בפרק הראשון ראשון (תראו!) - כתוב שם I.M. Foreman

וכשקוראים לו כך הוא עונה - Doctor who?

ailag

New member

גם אני חשבתי ככה! לכן הייתי במתח בחלק עם פתיחת הדלת.

מה לעזאזל ראיתי עכשיו?!
לפרק

ידעתי שלא יגידו באמת את השם של הדוקטור, שמחה שצדקתי.
הפיתרון של קלרה היה מצויין! מעניין שהעונה הנגמרה באמאמא של הקליף האנגרים.

ג'ון הארט! מה?! מה הולך פה? איך זה קרה? מה?!

אני לא חושבת שהמחשבות שלי מספיק מאורגנות. זה פרק שדורש צפייה נוספת, אבל אני מרגישה שרוב הפרק טוב אבל סטנדרטי והסוף פשוט מאפיל על הכל.

הפרק היה טוב, כתוב טוב כמעט באופן רציף, מפחיד כמו שרק מופאט יודע, והסוף. הוֹ פאק, הסוף.

מופאט! *מניפה אגרוף לאוויר*

מוגלי7

New member
אל תכנסו אם לא ראיתם.

אני קצת מבולבל
כי
הסצנה הראשונה הייתה הדבר הכי מרגש ביקום, כל הדוקטורים, קלרה פגשה את כולם (והייתה מהממת בכל פעם) וזה פשוט היה קול בטירוף. ואז היה את השיחת ועידה הזאת שגם הייתה מגניבה וריבר שאחרי הספרייה איכשהו ואז ג'ני מתה וחשבתי לעצמי שאני אוהב את ג'ני וממש עצוב לי ואמרתי לעצמי שזה יהיה אמיץ מצדם להשאיר אותם מתה אבל כמובן שהיא חזרה לחיים איכשהו ואז השיחה מתנתקת אבל ריבר משאירה את הקשר עם קלרה איכשהו וד"ר סימיאון אחראי לכל העניין הזה אבל זה לא סימיאון זה הגרייט אינטלג'נס ויש לו את הwhispermen האלה שלו שלא הבנתי מה הקטע שלהם ואנחנו מגיעים לקבר של הדוקטור שיש לפתוח אותו עם השם שלו וריבר, באופן מאוד נוח, פותחת אותו בשביל הדוקטור ומאחר ורק קלרה שומעת אותה אנחנו לא זוכים לשמוע אותה אומרת את שמו. ואז יש את האור הלבן הז שזה החיים של הדוקטור ואז סימיאון נכנס לשם ומפזר את עצמו בחייו של הדוקטור וזה הורג אותו ואת חבריו ועוד מלא מלא אנשים ביקום כי כל הזמן של הדוקטור משוכתב ואז קלרה נכנסת ומצילה את המצב ואז היא מפזרת את עצמה, לא לפני שהיא אומרת run you clever boy, and remember ME והכל מובן ואנחנו יודעים מיהי קלרהה וופידידו ואז הדוקטור רוצה להציל אותה כי הרי היא מתה עכשיו אבל באופן מאוד נוח היא לא מתה היא פשוט נמצאת במקום כלשהו והדוקטור איכשהו משיג את העלה של הורים שלה ומגיע אליה בעזרתו ואז הם רואים איש ולרגע חשבתי פאק זה דיוויד טננט הם יעשו לנו הפהתעה ויביאו אותו עכשיו אבל זה בעצם ג'ון הרט שמשחק את הגרסה של הדוקטור שסטתה מהמסלול הטוב והסרה מעליה את השם "הדוקטור" והיא הסוד הגדול של הדוקטור. WTF. המון דברים בפרק הזה הסתדרו באופן מאוד נוח וזה עצבן אותי. הכל פשוט.. קרה. הוצבה בעיה ואז היא נפתרה. ואז הוצבה עוד אחת ואז היא נפתרה. ודוקטור סימיאון הזה, מה אכפת לי ממנו? למה הוא זה שאחראי לשלוש עונות מחורבנות שחופרים לנו על הsilence will fall הזה (שלא הוזכר אפילו פעם אחת, אגב)? זה באותה מידה יכל להיות כל אחד אחר. אלה יכלו להיות הערפדים מעונה 5. בת הים מעונה 6. זה כל כך רנדומלי שזה הוא.
וקלרה.
תכלס זה הפתרון היחיד שיכול היה להיות לתעלומה הזאת. הוא בהחלט עדיף על "קרובות משפחה" או "שיבוטים" או רוז. אבל היא פשוט רגילה. היא באמת באמת סתם מישהוה רגילהה מהמאה ה21 שפשוט החליטה לעשות את המעשה הזה והיא התפזרה בכל הזמן של הדוקטור. עכשיו זה מעלה לי כמה שאלות -
היא המליצה לדוקטור הראשון איזו טארדיס לקחת וזה אכן היה מאוד מגניב. אבל האם העובדה שהיא פיזרה את עצמה והגיעה גם לגאליפריי אומר שבגלגול הזה היא נולדה כטיים ליידי? ואיך זה שהיא זוכרת אותו בכל הגלגולים - חוץ מכשהיא הייתה אוסווין וקלרה הויקטוריאנית? ומאיפה השם אוסווין הגיעה בכלל? בגלל clara oswald for the win מהפרק הראשון?

קיצר כל העניין מאוד בעייתי.
עם כל זה הפרק עדיין היה די enjoyable, בעיקר בגלל קלרה. כי היא פשוט הדבר הכי טוב בעולם והיא כזאת קולית והיא החליפה הרבה בגדים של סיקסטיז וסבנטיז ואייטיז וזה היה מגניב.

Lhuna1

New member
מסכימה

בגדול עם הכל, ובעיקר עם זה שה-GI נראה רנדומלי מידי בתור הנבל של הפרק הקריטי הזה, וחסרה התייחסות ל-silence will fall.
אולי הכוונה בזה היא לכך שסימיאן מחק את הדוקטור מההיסטוריה ובכך ביטל את כל הכוכבים שהוא הציל וכולי...? אבל זה לא מספיק מפורש

בכל אופן שאר הנבואה ששמענו בסוף פרק 6 התקיימה כפי שנאמרה (השאלה נשאלה וכולי).

BloodyRose

New member
שאלה בנוגע לשורה האחרונה שלך

לא נאמר גם שבמעמד של טרנזלור, אדם חייב לענות והוא לא יוכל לשקר?
אז אמנם היה רגע שבו הדוקטור היה חייב להגיד את שמו כדי להציל את החברים שלו, אבל זה hardly מעמד "מית'י" שכזה.

Lhuna1

New member
צריך לחפש

את הנוסח המדויק שנאמר, אבל בסה"כ זה דווקא כן נראה לי מתאים.

Lhuna1

New member
חיפשתי

no living creature can speak falsely or fail to answer

צודקת, זה באמת לא נשמע לגמרי מתאים...

ailag

New member

אולי לא סיימנו עם טרנזלור.
לא יכול להיות שסתם שכחו את הסיילנס. (האאאאאאאאאא)

למעלה