לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77957,795 עוקבים אודות עסקים

פורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

אודות הפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

לצפיה ב-'Journey to the Centre of the TARDIS'
Journey to the Centre of the TARDIS
<< ההודעה הנוכחית
27/04/2013 | 18:21
78
551
תקציר:

The TARDIS has crashed, Clara is lost inside, and the Doctor has 30 minutes before his ship explodes!

שעת שידור (שעון ישראל): 20:30

הטריילר

סמנו (גם כשאתם מגיבים להודעה שבתוך השרשור. בכל הודעה שיש בה ספוילר צריך לסמן.)

צפייה מהנה

דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' ווואייי הפרק היה מושלםם!!'
ווואייי הפרק היה מושלםם!!
27/04/2013 | 18:26
9
181

כל שנייה בפרק הזה מושלמת. טוב חוץ מהקטע הזה שהיא התחילה פשוט לצרוח עליו על הגשר.
אהבתי איך לשניהם אין בעיה להראות שהם לא בוטחים לגמרי אחד בשני..
בכל מקרה, so far הפרק האהוב עליי עם קלרה!! יותר מכריסטמס אפילו!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הא? איך ראית כבר? השידור הוקדם?'
הא? איך ראית כבר? השידור הוקדם?
27/04/2013 | 18:46
5
28
לצפיה ב-'או שיש לך טארדיס? '
או שיש לך טארדיס?
27/04/2013 | 18:50
4
26
לצפיה ב-'עזבי..'
עזבי..
27/04/2013 | 18:52
2
122
wibbly wobbly- timey wimey...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'שום עזבי! חח'
שום עזבי! חח
27/04/2013 | 18:53
1
115
אתה נדרש להסביר חח
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני לא יכול..'
אני לא יכול..
27/04/2013 | 19:05
113
אם אני מספר לך זו תהיה נקודה קבועה.
אני לא יכול להרשות לעצמי.. ירוס!

סורי***
מצטער המערכת תרגום של הטארדיס לא התאפסה על עצמה סופית..
כרגע מתפקד כמו גוגל טרנסלייט זה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ואני רשמית אוהב אותך על זה.'
ואני רשמית אוהב אותך על זה.
27/04/2013 | 18:52
30
לצפיה ב-'הרשו לי לאשר'
הרשו לי לאשר
27/04/2013 | 22:02
118
את מה שהגרסה העתידית שלי אמרה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'חכה לפרק האחרון '
חכה לפרק האחרון
28/04/2013 | 07:46
30
לצפיה ב-' הערה'
הערה
27/04/2013 | 21:22
8
133
אני חושב שהיא באמת קראה את השם שלו, אבל זה סותר את זה שריבר יודעת את השם.. בגלל זה עשו את זה ככה שנמחק לה הזיכרון.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני מניח.'
אני מניח.
27/04/2013 | 21:26
7
153
ואני גם מניח שזה פשוט עוד לא היה הזמן של קלרה לגלות את כל העניין עם אוסווין וזה. אני מקבל את זה אבל עדיין תמיד חבל לי שבוחרים לסיים עם "למחוק את הזיכרון" ודברים כאלה. אני עוד בטראומת דונה חח.
אני מקווה אבל שהפרק הזה פתח את הדלת להתמקדות קצת יותר אינטנסיבית בעניין של קלרה, כי בפרק הבא וסטרה וג'ני חוזרות והן הרי כבר פגשו את קלרה ב"גלגול אחר" שלה אז אני מצפה לראות את התגובה שלהן אל קלרה החדשה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' לפרק של שבוע הבא מעליי.'
לפרק של שבוע הבא מעליי.
27/04/2013 | 21:27
42
לצפיה ב-' + '
+
27/04/2013 | 21:33
4
114
גם לדעתי, לפי מה שאתה אומר העלילה המשנית בפרק הבא תהיה חשובה יותר..
זה נראה לי נכון.
בנוסף, אולי זה שהיא ראתה את השם מתקשר איך שהוא לפינאלה?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
27/04/2013 | 21:39
3
124
לפי דעתי מה שיתקשר לפינאלה זה העריסה של מלודי/הדוקטור שראינו שוב. אני זוכר שבמאחורי הקלעים של a good man goes to war אלכס קינגסטון נתנה רמז לגבי העריסה ואמרה "תתהו כמה תינוקות ישנו בעריסה הזאת", חוץ מהדוקטור וריבר ומאז זה לא קיבל שום התייחסות. אז אני מניח שראינו את העריסה הפרק כדי להזכיר לנו שהיא עוד קיימת ושהיא חשובה. כמו כן היא ראתה את השם של הדוקטור כדי להזכיר לנו כמה זה נורא כשמישהו יודע את השם שלו וכמה זה חשוב לא להגיד אותו אבל אני לא חושב שהעובדה שהיא יודעת את השם שלו תשנה משהו כי קו הזמן הזה הרי נמחק.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
27/04/2013 | 21:54
104
ועוד משהו, אם כבר הזכרת את העריסה.
הטארדיס הקטנה הזו שקלרה החזיקה הזכירה לי את הטארדיס שמלס שיחקה איתה ב let's kill hitler..
אבל זו סתם השערה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 07:48
87
Nothing is ever forgotten. Not completely.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהכל מתקשר לפינאלה '
אני חושבת שהכל מתקשר לפינאלה
28/04/2013 | 09:49
85
למופאט יש תפיסה מאוד מלאה ושלמה של העונה ככלל ולא רק של העונה, אלא של הסיפור הגדול שהוא רוצה לספר, שמתמשך על כמה עונות וזה אגב משהו שתמיד היה בסדרה החדשה (לא יכולה להעיד בצורה כזאת על הישנה, לא ראיתי מספיק).

זה גם לא משנה לעניות דעתי מי כתב את הפרק מבחינת אם זה היה מופאט או לא. מופאט הוא התסריטאי הראשי, הוא מאשר את הרעיונות, הוא מאשר כל טיוטה, יש לו זכות וטו, יש דברים שהוא מבקש להכניס/להוציא וכן הלאה. מספיק לקרוא את מה שגיימן מספר על איך נכתב הפרק אשתו של הדוקטור, בשביל להבין שזה נכון, אפילו בלי להכיר איך מתנהל תסריטאי ראשי בטלוויזיה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ד"א- ספוילר לעונה 7 כולה. '
ד"א- ספוילר לעונה 7 כולה.
27/04/2013 | 22:01
128
רק לי מפריע שאין פרקים כפולים?
כאילו, לא ממש מפריע, אבל בעונות קודמות היה איזה מתח להאחז בו משבוע לשבוע.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ה-מו-ן מחשבות על הפרק '
ה-מו-ן מחשבות על הפרק
27/04/2013 | 23:08
3
143
אבל אכתוב אותן מחר, כי אני צריכה לקום ממש מוקדם.

רק מחשבה אחת עכשיו, למרות העלילה המעולה, בהחלט עברו בי במהלך הפרק המחשבות שהעלילה נדחפת ומפריעה לי. למה היא מפריעה לך, אתם שואלים? הו, אז התשובה ברורה - לסיור הקסום לחלוטין בטארדיס!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'כ"כ! '
כ"כ!
28/04/2013 | 05:01
110
בכל חדר חדש הייתי כולי "וואו איזה יופי איזו ספריה גדולה והנה הבריכה!!! "
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 07:51
1
93
ומה שליאורה אמרה גם. אני עם חיוך ענקי על הפנים. מעכשיו צריכים לכתוב רק סטיבן מופאט, ניל גיימן, ניל קרוס (אקאטן, התחבא) וסטיב תומפסון.

אני לא מאמינה שהוא כתב את פרק הפיראטים הכל כך מיותר בעונה הקודמת.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מ.ש.ל'
מ.ש.ל
28/04/2013 | 09:51
80
שדווקא כן צריך לתת צ'אנס להרבה כותבים (טובים). תארי לך שמופאט היה מעיף  אותו אחרי פרק הפיראטים? או במילים אחרות - צריך לסמוך על שיקול הדעת של מופאט. בנתיים הוא מוכיח את עצמו בענק.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'סופסוף ראיתי בזמן!'
סופסוף ראיתי בזמן!
27/04/2013 | 23:52
3
118
בצפיה ישירה אחרי הפרק של שבוע שעבר (היה ממש אחלה,אני ממש אוהבת את ניל קרוס! שיבוא עוד)

אז כיף, היה אחלה, זה כרגע בלי ספויילרים כי אין לי כוח לחפור.

אבל, למה הייתי בטוחה שזה הפרק של גיימן!? :O
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'את הפרק הזה כתב סטיב תומפסון..'
את הפרק הזה כתב סטיב תומפסון..
28/04/2013 | 00:51
2
99
אני לא זוכר אותו איזה פרקים הוא עוד כתב?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ניראלי הפרק עם הפיראטים בעונה שעברה.'
ניראלי הפרק עם הפיראטים בעונה שעברה.
28/04/2013 | 00:54
32
לצפיה ב-'כן אני יודעת, שמתי לב בכתוביות הפתיחה'
כן אני יודעת, שמתי לב בכתוביות הפתיחה
28/04/2013 | 01:02
84
פשוט מסיבה כלשהיא הייתי בטוחה שאת הפרק הזה היה אמור לכתוב גיימן. סתם קטע מוזר
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 00:51
2
122
חוץ מהפתרון בסוף הפרק ממש אהבתי. אני שונא ש"הכל חזר לקדמותו וופי דו לא קרה שומדבר", זה כאילו עברתי עכשיו מסע ולא למדתי ממנו כלום.
זה רק אני או שהיו מ-ל-א רפרנסים לפרקים מהעבר? הטלסקופ לדעתי זה מהtorchwood institude בעונה 2 והנוף של הבריכה מאד הזכיר לי את הנופש של דונה במידנייט. וכמובן המני-טארדיס של איימי והעריסה.
בקיצור, אני די בטוח שבפלאשבקים של סיום העונה נבקר את הסצנות האלה עוד פעם.
עוד משהו שהיה קצת חלש בפרק זה הדמויות משנה- אפילו את השמות שלהם לא ממש הצלחתי לקלוט והם לא היו קריטיים בשום צורה. אפילו הסובייטים היו טובים יותר לפני שני פרקים.
והמפלצות היו מזעזעות, אבל בצורה טובה. לא כמו הסנומן.

וסיכום- כבר שכחתי איך זה לצפות בדוקטור הו כשיוצא כל שבוע פרק. זה ממש כיף לי השגרה הזאת וחבל לי שיש רק עוד 3 (4? תקנו אותי) פרקים
מחכה לפרק של גיימן!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'3 '
3
28/04/2013 | 23:34
1
63
היה לי עדיף שלישיית פרקים כל 3 חודשים ופינאלה בסוף..
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לגמרי לא :-O'
לגמרי לא :-O
28/04/2013 | 23:55
46
כי אז נוצרת ציפיה בלתי אפשרית מכל שלישיית פרקים. זה כמו שעכשיו ה"עונה" החדשה של שרלוק תהיה חייבת להיות מדהימה ברמות שלא יתוארו. אני מעדיף את החצאי-עונות אבל עוד יותר אם הם יחזרו ל13 פרקים ברצף + ספיישל חג המולד. כי אז זה באמת מאפשר רצף כלשהו, ופרקים שהם פחות "ואוו" מתקבלים יותר טוב...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'כולם מתלוננים על הסוף של הפרק'
כולם מתלוננים על הסוף של הפרק
28/04/2013 | 00:58
135
אבל אתם לא זוכרים מה הדוקטור אמר לאיימי באחד הפרקים האחרונים של  עונה החמישית?
שום דבר לא נמחק, לא לגמרי.

תנו לזה זמן, אני בטוחה שעוד נחזור לדברים מסוימים שקרו בפרק הזה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' בפנים'
בפנים
28/04/2013 | 02:15
3
119
זהו. אם עד עכשיו מופאט רק חשב על איך אפשר להרוג את רורי כל פרק, עכשיו התפנה לו הזמן לחשוב איך הופכים את הסדרה הזו ל"וואו".
(נכון, זה לא פרק שהוא כתב, אבל זה נשמע טוב. מותר לי)

מחשבות יותר מסודרות יגיעו אחרי צפייה שנייה או שלישית, אבל פאקינג וואו.
הם מתעמתים! היא יודעת את השם שלו! יש לו ספרייה ענקית בתוך הטארדיס! (כן, אני יודעת שהוא כבר אמר לנו את זה בפרק הראשון שלו, אבל עדיין)

רגע, צריך לחזור על זה - היא יודעת את השם שלו!
נכון, היא שכחה (וטוב שכך! רק אם היא התחדשות מוזרה כלשהי של ריבר מותר לה לדעת את השם שלו), אבל עדיין..
והוא מנסה ללמד אותה להטיס את הטארדיס! את זה עוד לא ראינו בסדרה. צעד די גדול בשביל מלווה שהוא אפילו לא סומך עליה.

הפרק הרגיש לי הרבה יותר ארוך (הוא לא, בדקתי עכשיו), מה שהוביל לזה שכל שנייה, כל סצינה חצי מותחת, אני רק מתפללת "שלא יהיה קליף האנגר עכשיו!". אולי זה היה טיפה צפוף מדי, ואולי הסוף היה זריז מדי, אבל טוב שלא חילקו אותו לשני פרקים (בעיקר זה טוב ללב שלי. אני זקנה מדי לדברים האלה). דחסו הכל לפרק מעולה.

זכינו להכיר את הטארדיס מקרוב! כמה שנים חיכינו לזה! וכשאחד האחים מנסה לפרוץ את הבקרה, שומעים דוקטורים מהעבר! פרייסלס!
בכלל, יש המון התעמקות בעונה הזו על זה שהטארדיס היא דמות בפני עצמה. מעניין אם זה יגיע לשיא כלשהו בהמשך, כמו בעונה הראשונה.

איף. אלמלא הייתי צריכה להגיע למוסך ו/או לעבודה מחר, עכשיו הייתי מתיישבת לצפייה חוזרת. אני רוצה טארדיס

ושאלת תם - הסדק שדרכו הדוקטור עובר בסוף... הממ.. זה לא מזכיר את הסדק מהעונה החמישית? אמנם הפעם הוא היה אנכי, אבל עדיין נראה אותו דבר (ואולי פספסתי משהו, אבל גילינו כבר מה גרם לטארדיס להתפוצץ באותה עונה?)

בקיצור - שאפו. מחכה כבר לצפייה חוזרת, ויותר מזה - מקווה שהעונה תמשיך בקו המעולה הזה. היה כייף.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' ועוד שאלת תם '
ועוד שאלת תם
28/04/2013 | 02:29
1
116
כשהדוקטור שאל את קלרה בסוף הפרק, מ 1 עד 10, עד כמה היא מרגישה בטוחה, אני היחידה שהייתה בטוחה שהיא תענה 11?

ומכאן השאלה - קלרה יודעת שהוא הדוקטור ה 11? באחד הגלגולים שלה/במהלך העונה, הוא הזכיר את זה בפנייה?
היא כבר נתנה לזה כמה איזכורים, מעניין אותי אם זה משהו שנמצא אי שם בתודעה שלה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 09:05
99
גם אני חשבתי כך.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 23:48
56
(רק על מה שיש לי לענות עליו מעבר ל"וואללה" או "כן! כן!")

הסדק - סדק בזמן ובמרחב שנוצר ע"י הבלגנים בפרק ובגללו הזמנים טפטפו. אותו סוג סדק אבל לא אותו סדק.. בעונה החמישית זה לא היה רק למקום אחד, באחד המקרי היו אטרקסי בצג השני, וה"ערפדים" בונציה אמרו שבעולם שלהם נוצרו סדקים, דרך חלקם הם ראו עולמות אחרים ודרך חלקם silence and the end of all things. כנראה שזה לא מוזרות חד פעמית..

אבל כן, אני לא אתפלא - ואפילו אני מקווה - שהסדק הזה שבאופן ברור מזכיר את הקודם עם האור הזה מתוכו הוא רמז לכך שהקודם יחזור ושנלמד עליו משהו. לא בהכרח נקבל הסברים, אני לא רוצה שסתם יושיבו אותנו ויסבירו לנו הכל, אבל שיתפתח איתו משהו.

לא פספסת, לא גילינו על הסדק שום דבר מאז סוף עונה 5 או על הפיצוץ חוץ מזה שבפינאלה למדנו קצת על טבעו (שזה ה"שמש" בעולם הגוסס)

חסר לגייטיס שהוא דופק לי פרק כשנשארו כ"כ מעט. (פרק אחד לפני האחרון)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 04:04
94
היה מושלם. וקלרה מושלמת.
וזהו, כי לא נוח להגיב דרך הפלאפון.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 09:12
4
113
גם אני התאכזבתי שזה נמחק, אבל חשבתי ישר על המשפט שגם הוזכר פה ששום דבר לא נמחק לגמרי.

ממש מותח אותי ה- Do that's who הזה... אבל אני שמחה שזה מותח אותי, כי זה יהיה שווה את זה. כל כך התגעגעתי לדברים שמקבלים עליהם רמיזות ויש תיאוריות ואז מגלים מה זה... עכשיו אני מתלוננת שאני רוצה כבר לדעת, אבל כמו שאני מכירה את עצמי, אחר כך אתלונן שכבר גיליתי ואין לי עוד משהו לפתח אליו תיאוריות (עוד תהיה הסדרה, אבל אני נהנית מאוד מזה שנותנים לנו רמיזות קטנות שקשה לפענח עד שנגלה מה זה באמת, למרות שאני מסכימ העם משהו שקראתי פה בעבר, נראה לי שבשרשור הפרק הקודם, על זה שכיף לראות משהו ולהנות ממנו בלי לחפש דברים קטנים).

גם אני חשבתי שהיא תגיד 11.

ממש התלהבתי ששמעו את הקולות מהעבר בנוגע לטארדיס.

מוזר לי קצת שהשם של הדוקטור היה כתוב בספר ההוא באופן קריא. ראינו שהכותרת של הספר היא באנגלית, אבל מה שמוזר לי זה שזה קיים בכלל. אבל זה בחדר בטארדיס, לא במקום גלוי, אז אני מניחה שזו סתם קטנוניות מצידי...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לדעתי זה קריא בדיוק כמו '
לדעתי זה קריא בדיוק כמו
28/04/2013 | 09:52
3
99
שקלרה מבינה כל דבר אחר, באמצעות מנגנון התירגום של הטארדיס. יוצאת מנק' הנחה שהספר כתוב בגאליפריינית
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 10:06
2
84
חשבתי על זה, אבל תהיתי אם זה לא משהו שצריך להיות יותר מוסתר. אני גם לא בטוחה אבל חשבתי שהיה קטע שבו הטארדיס לא תירגמה דברים שהיו כתובים בגאליפריינית, ולא ציפיתי שהשם שלו באמת יהיה רשום באנגלית. אני גם חושבת שיותר הגיוני שהספר כתוב בגאליפריינית... כנראה אני סתם מתעמקת בזה יותר מדיי וזה ההסבר.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 10:14
68
לגבי היותר מוסתר, בניגוד למשל למוצג על כן באמצע הספריה (ואפילו זאת הספריה הפרטית של הדוקטור, הרי אתה יודע שיש לך בת לוויה בטארדיס ואתה לא מונע ממנה להסתובב בחדרים) - אני מבינה למה את מתכוונת, אבל זה אמין בעיני פשוט בגלל שהדוקטור הוא לא בדיוק טיפוס מסודר ודקדקן. הוא די סומך על זה שהוא יסתדר בכל מצב וזהו.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 10:24
62
אם תחשיבי את העריסה, שריבר אמרה לאיימי שהטארדיס לא מתרגמת את השם כי זה גלאפריית *ישנה*, אולי יש הבדל בין גלאפריית "חדשה" ל"ישנה". והטארדיס לא מתרגמת  את הישנה כי מי שייצר אותה (טיימ לורד) לא רצה שהיא תתרגם מכול מיני סיבות, אולי פוליטיות בעיקר (רוצים הישנה תשאר  סודית או מתכחשים לישנה).
ככה שהספר עצמו היה בגלאפריית חדשה.

רק השערה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 09:28
84
היו הרבה דברים שממש אהבתי. במיוחד הטארדיס עצמה, הספריה, הבריכה, העובדה שיש לו חדר של המלוות, לראות את אינציקלופדיית היסטוריית גאליפריי בבקבוקים, יש שם הרבה מאוד דברים שמאוד ריתקו אותי. אפילו הרעיון שהיצורים האלה הם הם מהעבר והעתיד היה פתרון יפה בעיניי, כי המחשבה על זה שיש חייזרים-מפלצות-ת'ינגי בטארדיס סתם ככה מסתובבים חופשי ולא יודעים על קיומם עד עכשיו לא מצאה חן בעיניי, אז טוב שזה נפתר ככה. מצד שני, היו גם הרבה דברים שלא אהבתי, לדוגמה- הטיול בתוך המנוע המתפוצץ, ה"היי יש פה ריפט בזמן ובמרחב! בואו ניכנס לתוכו!!!" שמאפיין כל כך את הסדרה פתאום, לא יודעת, היו הרבה דברים שלא נהניתי מהם וחבל לי מאוד, כי כן היה פרק טוב.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מחשבות על הפרק '
מחשבות על הפרק
28/04/2013 | 09:45
13
101
נתחיל מהשורה התחתונה - היה פרק מעולה. מעולה. מ-עו-ל-ה. אם העונה הזאת תסתיים כמו שהיא המשיכה מאמצעיתה, היא תצליח להשתוות לכל עונת מופת קודמת בקאנון.

השם של הפרק היה אמיתי ולא "רימו" אותנו או "עבדו" עלינו. באמת הגענו למרכז הטראדיס ובדרך עברנו בהמון מקומות שמעולם לא היינו בהם. כולם בטארדיס. אני נורא אוהבת פרקים שמתרחשים בטארדיס עצמה, אני נורא אוהבת פרקים שבהם הטארדיס מקבלת מקום של כבוד וכיוון שאין ספק שהטארדיס היא הקומפניאן הנצחית, הטובה והאהובה ביותר על הדוקטור - הפרק הזה בהחלט היה ראוי לה.

העלילה - כל מה שהיה קשור בטארדיס, קלרה ודוקטור היה מושלם. האחים שמתעסקים בזבל מתכות וכ'ו - מבינה למה הם שם, כי אחרת 90% מהפרק היינו רואים רק את הדוקטור וקלרה בנפרד, מדברים לעצמם. אבל... מעדיפה שתומפסון היה מוצא לכך פיתרון אחר. הייתי מעדיפה האמת שהדיאלוגים יהיו עם הטארדיס עצמה, שהייתה שקטה באופן כמעט חשוד.

יחד עם זאת אם כבר החליטו ללכת על עניין האחים, אז מצטערת - תשקיעו בדמויות האלה טיפה יותר. מה היו השמות שלהם בדיוק? זה היה קצת מעצבן עבורי, כי לא משקיעים לנו בלהכיר אותם ולהתחבר אליהם, אבל אז אנחנו אמורים כאילו נורא להתרגש מזה שבעצם האנדרואיד הוא בן אדם. לא. פשוט לא.

משהו נוסף - גם אם יש לכם צורך בדמויות משנה ע"מ לקדם את העלילה ולייצר דיאלוגים והצורך מובן, למה אי אפשר להסתפק בזה שהם באמת יהיו דמויות משנה מניעות עלילה? הם יכלו להיות סתם שלושה אחים שמתעסקים בשאריות וזבלי מתכות. הם לא צריכים גם את "סיפורם המרגש" שלאף אחד לא באמת אכפת ממנו, מה גם שהסיפור עצמו מגוחך לחלוטין - אחים שמשקרים לאח השלישי שהוא אנדרואיד כדי להשתלט על הקפטניות של הספינה? פחחחחח. זה מה שיש לי להגיד.

והעיקר - בשביל מה היינו צריכים את הסיפור הזה? מה שקורה עם קלרה-דוקטור-טארדיס מספיק כדי לפרנס שלושה פרקים. באמת שהתוספת הזאת הייתה סתם מסיחת דעת ומיותרת.

הכל כמובן בסייג של אלא אם כן... למשל, אלא אם כן האחים האלה יופיעו שוב ויתברר שהסיפור המעצבן וחסר החשיבות שלהם סוגר את כל השאלות שלא נענו אי פעם בסדרה
NOT!

ובחזרה למה שבאמת מעניין -

כשהדוקטור מהעתיד מדבר אל הדוקטור של לפני התאונה של הטארדיס, הדוקטור של לפני נראה קצת בהלם, כאילו מעולם הוא לא ניגש אל עצמו הקודם, או שזאת רק אני?

מה לכל הרוחות היה הדבר הקטן הזה שהדוקטור מוסר לקלרה? מעין קפסולה עם הודעה?

קלרה רואה את השם של הדוקטור! קלרה רואה את השם של הדוקטור! קלרה רואה את השם של הדוקטור! ולא רק שהיא רואה את השם של הדוקטור, היא גם אומרת So that's who.... מה שאני מבינה ממנו שיתכן שקלרה מכירה את הדוקטור באופן אחר. אני מפתחת כאן תיאוריה מגוכחת? אני היחידה שחושבת ככה?

אבל עזבו את זה - קלרה רואה את השם של הדוקטור! ואז כמובן קלרה שוכחת את השם של הדוקטור. טוב, האמת זה היה צפוי. כבר כתבתי לדעתי שלא משנה מה הדמויות יגלו על הדוקטור, אנחנו הצופים לא נדע את זה ובכנות? אני מקווה שלא נדע את זה.

בניגוד להרבה אנשים אחרים פה ממש ממש לא התעצבנתי מזה שקלרה שוכחת הכל בסוף. למה? כי - א' אני לא חושבת שמופאט סיים להגיד את מה שהיה לו להגיד ושהיא פשוט שכחה ובזה זה נגמר. ב' זה פתרון מוצלח, בדרך להניע את העלילה לעוד שיא שחוקר את הזהות של הדוקטור, שאמור להגיע כנראה לשיאו בפרק הסיום. הרי אם היה הייתה זוכרת (גם אם לא היו אומרים לנו מהו) את הכל, העלילה כבר הייתה מגיעה לשיא עקום בחריקה. השיא אמור להגיע בפרק האחרון, לא עכשיו.

בנוגע לזה שקלרה קוראת באנגלית את הספר - לדעתי מדובר במנגנון התירגום של הטארדיס.

ותסלחו לי שאני חוזרת על עצמי אבל הטארדיס, פאקינג ביוטיפול טארדיס, עם מלא חדרים שעד כה רק שמענו עליהם, עם קולות העבר של הדוקטורים הקודמים, עם טריליון רפרנסים לעלילות משנה בזמן שקלרה עוברת בחדרים, שאת רובם אני באמת לא זוכרת כרגע ורק שמתי לב תוך כדי הפרק, כמו למשל הטארדיס הקטנה של מלס ועם הציטוט המנצח -
Oh that's just showing off!

וכן, הרגע שבו הדוקטור כבר לא עומד בזה יותר ומתפרץ על קלרה עם כל החשדות שלו, בשיא האמוציות של מה שהם עברו, הקטעים על הגשר מול הכוכב שגם הזכירו לי מאוד את מסע הארורים, הדוקטור הרמאי עם שעון ההשמדה והניצוץ בעיניים ובעיקר  אחד הרגעים הכי יפים ומרגשים בפרק שמלא רגעים מרגשים - הדוקטור נשבר כשנראה לו שאין לו דרך לעזור לטארדיס.

אח, איזה פרק! לא יכולה כבר לחכות לחזור מהעבודה ולראות אותו שוב ולהתחיל לחפור בתוך כל הפרנסים שלו.

טוב, פרקתי. די
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 10:10
8
78
"מה שאני מבינה ממנו שיתכן שקלרה מכירה את הדוקטור באופן אחר. אני מפתחת כאן תיאוריה מגוכחת? אני היחידה שחושבת ככה?"

אני ממש אוהבת את התיאוריה שלך!
לא חשבתי כך קודם, אבל אני חושבת שזה הגיוני...
זה גם אולי מתחברת לקטעים של "Run you clever boy, and remember"
אולי זה קשור גם למה שהיא מבקשת ממנו שיזכור...

או שזה אולי רק בתור תשובה לשאלה מי הדוקטור, אבל הרעיון מעניין מאוד...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ברור לי שזה יכול להיות שום דבר |ספויךר|'
ברור לי שזה יכול להיות שום דבר |ספויךר|
28/04/2013 | 10:24
7
84
וזה פשוט So that's who... you are ברמה של that's you'r name וזה יכול להיות תחביר שעוקם למשחק המילים של העונה Who, אבל מכיוון שבכל זאת מדובר בתסריטאי כותב אנגלית מלידה ומכיוון שתיאוריה זה יותר מעניין מלא תיאוריה, אז הבחירה באז זה מי ש... במקום באז זה השם שלך אומרת דרשני. היינו אז זה מי שאתה.

זה גם יכול כמובן להעיד על זה שהדוקטור הוא בכלל לא טיים לורד וכל מה שספרו לנו ביובל האחרון זאת מזימה אחת גדולה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ברור '
ברור
28/04/2013 | 10:33
6
76
הוא תושב מאפלפצ'יה(כי גם להם יש שתי ללבות) שגנב טארדיס
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 10:40
5
71
אני יודעת, אני יודעת, אני יודעת! הוא מושתל הלב הראשון בהיסטוריה! לפני שהם ידעו איך להוציא את הלב הקודם!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' גאוני'
גאוני
28/04/2013 | 10:50
71
מתאים אם יעשו פרוידיה על הסדרה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
29/04/2013 | 01:38
3
43
אגב, יש תאוריה שלדוקטור הראשון (והשני?) היה לב אחד, כי איאן בודק לו דופק ולא מוצא שום דבר יוצא דופן. אבל זה משהו של המעריצים, לא בשום קנון. נדמה לי שלשני עושים בדיקה רפואית גם, לא יודעת אם ומתי.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אבל דופק בודקים ביד, לא?'
אבל דופק בודקים ביד, לא?
29/04/2013 | 09:30
2
21
לצפיה ב-'עם סטטוסקופ :)'
עם סטטוסקופ :)
30/04/2013 | 00:07
1
14
לצפיה ב-''
30/04/2013 | 10:27
28
איזו גרועה אני
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הצוות'
הצוות
29/04/2013 | 01:40
3
69
האחים לא צריכים להיות מרכזיים כי לא כל דבר צריך להיות מרכזי. הם כן דמויות שמשאירות מקום לתהות עליהן ככה בדקות לפני שנרדמים, כמו ב SILENCE IN THE LIBRARY הצוות של הארכיאולוגים - איך זה להיות כל הזמן באותה חללית עם צוות שקורא לך "דייב האחר", המשני (גם אחרי ש"דייב הרגיל" מת)? איך זה להיות באותה חללית עם צוות שמזלזל בך? לחיות כל החיים בידיעה שאת סתומה? ואם פתאום את חכמה, זה משפיע עלייך?

פה זה הם. הם אנשים מאוד קיצוניים. אוספים זבל - או חותכים אותו או זורקים אותו. והם יזרקו את הטארדיס עם קלרה בתוכו אם אין לה ערך כלכלי בשבילם. והם יחתכו חלקים מהטארדיס לרווח אישי גם כשהם בטוחים שהם בסכנה. אז כן, הם גם יתעללו באח שלהם בשביל להשיג דברים.
ומצד שני, יש להם גבולות. אח לא יקטע את היד של אחיו ואולי יביא למוות מדימום יתר. אח יציל את אחיו מנפילה, גם אם זה מסכן אותו, וגם אם הרגע אמרו לו לא.
לא כל האנשים בכל המקומות וכל הזמנים חושבים שאותו הגיון כמוך וכמוני, זה גם היה הסיפור עם הטסלקטה.

זה מצד אחד מביא עוד רובד כלשהו לסיפור ומצד שני לא תופס את תשומת הלב שלנו בזמן הפרק, כי סיפור זה לא רשימה של דברים שהוא בא להעביר, אלא מסע שהכותב מוביל אותנו בו. וצריך שם להבדיל בין עיקר לטפל. ואהבתי שהוא עשה שם טריק מופאטי שכזה, של להכניס טפל ולהשאיר אותו שם. לעומת למשל בפיראטים שהם סתם היו פיראטים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' לא כתבתי שהם צריכים להיות מרכזיים'
לא כתבתי שהם צריכים להיות מרכזיים
29/04/2013 | 05:51
2
49
כתבתי שאם הם לא מרכזיים אז יש יותר מדי סיפור איתם ואם רוצים שכן נתרגש אז לא בנו אותם מספיק. ממש אין מה להשוות אותם לסיפור המשני בפרקי הספריה. שם בהחלט בונים את הסיפור המשני של הצוות ואנחנו לומדים להכיר מספיק כדי שנתרגש מהמוות הנורא שקורה. פה זה לא קרה מבחינתי.

עצם העובדה שמבחינתי הסיפור המשני היה בנוי בצורה שהיא ממש לא משהו, לא אומר שלא הבנתי "נכון" את הצורך בסיפור משני, או שאני חושבת שכל סיפור ודמות משנה צריכים להיות מרכזיים. אני פשוט חושבת במקרה הזה, אחרת ממך מן הסתם לפי תגובתך, שהסיפור המשני בנוי לא משהו.

כי מה שכתבת בסיפא שזה מביא עוד רובד לסיפור - זה בדיוק העניין. מבחינתי זה לא נתן עוד רובד לסיפור. זה לא הוסיף וזה היה טפל, בצורה שזה נבנה ולא בצורך בזה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
30/04/2013 | 17:36
1
23
איפה אניטה ודייב האחר?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אפילו כשאני נזכרת בזה בלבד אני נעצבת'
אפילו כשאני נזכרת בזה בלבד אני נעצבת
30/04/2013 | 18:07
17
לצפיה ב-'איזה בעסה כולם נהנו ואני לא'
איזה בעסה כולם נהנו ואני לא
28/04/2013 | 09:46
14
99
ממש לא זרם לי.
איבדתי סבלנות וכמעט אמרתי לעצמי אולי אמשיך בבוקר.
חוצמזה על ההתחלה הדוקטור היה רשע. אני לא אוהבת שהוא רשע.
הסתובבו והסתובבו ודיברו ודיברו
והיה יצור מפחיד שהשמיע קולות שלא תאמו מראה.
הדבר המעניין היחיד היה הספר. זהו.
דווקא אהבתי את הסוף כי צריך למחוק את הזוועה הזו.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'למה את מתכוונת '
למה את מתכוונת
28/04/2013 | 09:57
13
80
שהדוקטור היה רשע?
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 10:49
12
80
כי הוא משקר להם במצח נחושה בלי להניד עפעפ
אומר להם שאם יעזרו יתן להם את הטארדיס (שקר ברור)
אומר להם לעזור לו ללא אזהרת מסע (כלומר הטארדיס קטלנית)
אומר להם שיפוצץ אותם וכדי ממש להשתעשע מוריד זמן
מה זה, כל האמצעים כשרים להשיג מטרה?
מה זה,  עין תחת עין? (אם הבנתי נכון הם גרמו לנפילה?)
"Don't get into a spaceship with a madman: didn't anyone teach you that"
נו באמת.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'המממ... '
המממ...
28/04/2013 | 11:02
7
74
טוב נתחיל מזה שהבנתי למה התכוונת ותודה על ההסבר.

לא תופסת את זה כמוך. כן, הדוקטור משקר. זה לא בדיוק הפרק הראשון אי פעם שבו זה קורה... הדוקטור משקר. נקודה. זה חלק אינטגראלי מהדמות מאז ימיה הראשונים של הסדרה.

לגבי ה"רשעות" כביכול, למרות שאני מבינה למה את מתכוונת אני לא רואה את זה כרשעות ולא חושבת שהדוקטור נוקם בהם. הדוקטור משתמש בהם, כן הם הפילו את הטארדיס וגרמו לנזק שגרם לקלרה "ללכת לאיבוד" וכרגע הדוקטור מאוד מאוד לחוץ להציל את קלרה ומשתמש במה שיש, אבל הוא לא מתכוון לעשות להם משהו רע, רק להשיג את עזרתם שאין לו דרך אחרת להשיגה. הרי הם לא יעזרו מרצונם החופשי והדוקטור תופס את המצב כמצב חירום, מבחינת קלרה.

הדוקטור מתמודד כאן עם אנשים מאוד בעייתיים, בלי מצפון (כאלה שיכולים לשקר לאח שלהם שהוא אנדרואיד כדי לתפוס הובלה על המנהיגות), שפועלים אך ורק מאינטרסים ולכן הוא פונה לאינטרס החזק ביותר אצל האנושות - אינטרס ההשרדות העצמית.

נראה לך שהם היו עוזרים לו סתם ככה? זה הרי ברור מאליו שלא.

אני לא חושבת שהדוקטור משתעשע כשהוא מוריד את הזמן. הוא לא עושה את זה מתוך רשעות ושמחה לאיד, אלא רואה שהם עדיין מנסים להחלץ מהטארדיס במקום לעזור לו ומנסה להלחיץ אותם עוד יותר.

זה שיש בדוקטור גם משהו שנהנה מהרמאות הזאת - כן, אני מסכימה איתך, אבל שוב זאת לא רשעות, אלא מעין הנאה עצמית על זה שהוא שוב הילד הכי חכם בחדר וזה שוב, חלק אינטרגלי מהדמות עוד מהעונה הראשונה של הסדרה הישנה.

זה שבסוף אחד מהם מת, זה בעיקר כי הם לא מקשיבים לדוקטור ועושים דברים שהוא אומר להם במפורש לא לעשות, אז קצת קשה להאשים אותו בזה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 11:16
6
63
ההסבר שלך רץ לי בראש ותיארתי לעצמי שזו הסיבה וגם מה שאת אומרת מאוד הגיוני
BUT
אני לא אוהבת ככה.
הדוקטור משקר. כן. מסכימה
הפעם צרם לי.
אבל ה"רשעות" שלו לא מה שגרמה לי לא להנות מהפרק. תוך כדי (טיפול במיילים וכו) אני צופה שוב ...ושוב משעמם לי.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'האמת שאני יכולה להבין'
האמת שאני יכולה להבין
28/04/2013 | 12:18
1
71
גם לי הצד האפל של הדוקטור צורם כול פעם מחדש, אפילו שזה הגיוני וככה זה, זה פשוט צורם לראות את הדמות הראשית בסידרה האהובה עלייך עושה משהו רע.
לא משנה איזה דוקטור.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'צורם '
צורם
28/04/2013 | 16:14
17
לצפיה ב-'לגיטימי. בעיני זה הופך אותו למעניין יותר '
לגיטימי. בעיני זה הופך אותו למעניין יותר
28/04/2013 | 15:23
3
20
לצפיה ב-'גם בעיניי זה הופך אותו ליותר מעניין'
גם בעיניי זה הופך אותו ליותר מעניין
28/04/2013 | 16:15
1
54
אבל עדיין כשצופים בזה באותו רגע אתה לא מסתכל על התמונה הכללית של הסידרה, באותו רגע ולא 10 דקות אחרי זה או אחרי הפרק עצמו זה די מרתיע וזה די "למה אתה חייב להתנהג ככה?"
הדוקטור בכול זאת זה אחת הדמויות האהובות עליי
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הוא ה-דמות האהובה עלי'
הוא ה-דמות האהובה עלי
28/04/2013 | 16:25
48
אבל לי אישית זה לא מציק, כי כשהוא משקר הוא תמיד עושה את זה משתי סיבות - הראשונה היא כמו בפרק האחרון כשהוא זקוק לשקר כדי להשיג שיתוף פעולה במצב חירו ובכנות, זה מצב שבו רובינו היינו משקרים.

הסיבה השניייה היא כשהוא חושב וזה מה שקורה רוב הזמן ביננו, שהוא יודע טוב יותר מה טוב למישהו. לכן למשל הוא משקר המון למלוות שלו. הנקודה היא שבאמת רוב הזמן הוא יודע טוב יותר, כי הוא יודע דברים שהן לא יודעות, שאת רובן, הוא לא באמת יכול לספר להן כי מה לעשות שאין להן את השליטה במרחב-זמן-חלל שיש לו... גם יש לו תפיסה שהוא המבוגר האחראי בחדר (כמה שמגוחך להצמיד את הביטוי מבוגר אחראי לדוקטור), בגלל שהוא טיים לורד. ככה הם תפסו את עצמם. אל תשכחי שגאליפריי ישבה במגדל שן שלה וניהלה את הגלקסיות, היקומים והזמן...
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
01/05/2013 | 18:47
8
אני כל כך אוהב את הדו-קוטביות הזו.
אני חושב שזה מיוחד מאוד. כל דמות טובה צריכה להיות מורכבת מכמה
רבדים. ומה לעשות, לא עם כולם חייבים להסכים או לאהוב
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'חייבת לציין'
חייבת לציין
28/04/2013 | 22:13
1
62
שההתנהגות הזו ממש מאפיינת את הדוקטור. הדוקטור הראשון היה כזה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
28/04/2013 | 22:42
20
לצפיה ב-''
29/04/2013 | 00:16
1
58
כמו שאמרו.. הדוקטור הוא לא סתם מלאך. הוא לא דמות 100% טובה וזהו. הוא גם לא דמות סטטית ושטוחה. הוא אפילו לא טוב פר סה ("אנשים טובים לא צריכים חוקים, היום זה לא יום טוב לגלות למה יש לי כל כך הרבה"). הוא מעולם לא היה טוב ומנומס כזה, בטח שלא בתקופה של מופאט. זוכרת כשהוא גרם לכל המין האנושי להיות רוצחי-עם ואפילו לא לזכור את זה? (DAY OF THE MOON)

הוא דמות מורכבת ומתוסבכת. ואם הוא יסטה מהאידיאולוגיה שלו בגלל ילדה בוכה (THE BEAST BELOW) בטח שהוא יסטה מההגדרה של "טוב נשגב" בשביל קלרה.

חוץ מזה שהוא לא הבטיח להם את הטארדיס בשום שלב (אוצר של חיים שלמים יכול להיות כל מיני דברים)

הוא לא הוריד את הזמן של הטיימר כדי להשתעשע, הוא לא שיקר להם על הפרס כי בא לו, הוא דיבר איתם בשפה שהם יבינו. לולא היה מדבר ככה הם סתם היו זורקים את הטארדיס לחלל בלי מגינים והוא היה מאבד את הטארדיס וקלרה היתה מתה. עדיף? העיקר להיות נחמד?

וכן, הוא מטורף, ולא נכנסים לחללית עם מטורף. אלא אם מוכנים להשלכות.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה, מחזקת '
מסכימה עם כל מילה, מחזקת
29/04/2013 | 10:11
44
שהדוקטור "האפל" מופיע לא מעט גם בתקופת דיוויס וזה משהו שנוטים לשכוח, בגלל שהפציפיזם שלו נורא חזק שם, אבל כשנדמה לדוקטור שמישהו פוגע במטרה שנראית לו ראויה הוא מוכן להשמיד את האמ-אמא של המישהו הזה בלי הרבה נקיפות מצפון. נכון, הוא יתן לו הזדמנות לחזור בו, אבל ביננו כמה כבר קורה ש"הרעים" חוזרים בהם? וכשזה קורה, הדוקטור יכול לעשות להם דברים איומים.

איכשהו תמיד שוכחים לתקופת דיוויס את פאמילי אוף בלאד למשל. פה יש נטו הענשה. ב"מסע" אין הענשה, יש כמו שכתבת (וגם אני כתבתי) דיבור עם הבחורים האלה בשפה שהם יכולים להבין ופניה ליצר ההשרדות שלהם, כי מה לעשות שיצר העזרה לזולת ויצר המוסר שלהם לא בדיוק בשיאם

לא חסרות עוד דוגמאות בתק' דיוויס, גם הדוקטור התשיעי כפי שכבר אמרתי פה, הוא ממש לא יצור של אור ואנרגיות חיוביות.

ואגב, רק שיהיה ברור, לא התכוונתי שאת עצמך מתעלמת מההתנהלות של הדוקטור בתקופת דיוויס, התכוונתי שהרבה שכותבים נוטים להתעלם.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'וואוווווווווווו'
וואוווווווווווו
28/04/2013 | 21:02
2
80
איזה פרקקקקק באמת שהתלהבתי מהפרק הזה!!! סופסוף!!
הטארדיס היא הבית של הדוקטור. הבית. לא גאליפריי, לא כדה"א, לא אף מקום אחר. הוא היה בתוכה יותר מאשר הוא היה בכל מקום אחר.
זה דיי היה צפוי שהאחים ימותו בפרק, כי הוא הבטיח להם את הטארדיס אם הם מוצאים את קלרה, ודבר כזה לא יכל לקרות בחיים.

זה כל מה שיש לי להגיד על הפרק.
רגע אהוב: הדוקוטר שואל את קלרה מי היא רגע לפני שהוא חושב שהם הולכים למות, הוא מבין שהיא בנאדם רגיל ומחבק אותה.

שאלה: סוף הפרק, הדוקטור זוכר את כל המקרה או לא?כי זה אמנם נשכח ולא קרה מעולם, אבל זה הדוקטור.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
28/04/2013 | 23:50
1
76
א. הוא לא הבטיח להם את הטארדיס, הוא הבטיח להם אוצר. הוא אמר שהוא מחפש אוצר שזה קלרה, די היה ברור שהוא סתם מבלשט.. הוא מדבר אליהם בשפה שהם יבינו.

ב. בסוף? לא ברור..
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לדעתי השאירו את זה פתוח בכוונה'
לדעתי השאירו את זה פתוח בכוונה
29/04/2013 | 10:13
21
לצפיה ב-' ככה אני אוהבת את זה'
ככה אני אוהבת את זה
28/04/2013 | 22:40
79
באמת דוקטור הו קלאסי.
קלרה מהעתיד - כשההבנה הזו מכה בך אתה מבין עד כמה הדוקטור נואש. נואש להחזיק בקלרה. לא לתת לה לחמוק לו עוד פעם.

הטארדיס במלוא תפארתה. החדר עם העץ שמיוצרות ממנו חלקים למכונות הדגיש לי עדכמה הטארדיס חיה. אפשר היה ממש להרגיש אותה, לשמוע אותה.
הדוקטור זר לטארדיס כמעט כמו האחרים אבל באותו הזמן גם החבר הכי טוב שלה. אוי, זה נפלא.

וכהרגלנו מידי שבוע - קלרה

פשוט נפלא. מחר אני רואה שוב. ושוב. ושוב
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אויאויאוי, לא כתבתי סיכום'
אויאויאוי, לא כתבתי סיכום
02/05/2013 | 00:41
26
מחר אין לי זמן (כנס), אם אני לא כותבת עד שישי שמישהו יבוא ויבעט בי.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ