לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
77967,796 עוקבים אודות עסקים

פורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

אודות הפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

ברוכים הבאים לפורום דוקטור הו וטורצ'ווד! אתם מוזמנים להכנס לטארדיס ולצאת למסע פ-נ-ט-ס-ט-י בחלל ובזמן! או לעקוב אחר פעילותה של סוכנות טורצ'ווד בעיר קארדיף בניסיון לחמש את האנושות ולהגן עליה מפני חייזרים. על דוקטור הוּ: היא גירסה חדשה של סדרת קאלט בריטית, שהפכה לאחת הסדרות החדשות המצליחות ביותר בבריטניה. הסדרה מגוללת את סיפורו של הדוקטור מגזע אדוני הזמן (Time Lords) ובנות לוויתו (שמתחלפות ) בזמן וביקום בעודו פותר תעלומות ועוזר פעם אחר פעם להציל את האנושות. על טורצ'ווד: סדרת ספינאוף של דוקטור הו (Torchwood אנגרמה של Doctor Who). בעקבות מפגש מרתק של הדוקטור עם ויקטוריה מלכת אנגליה, החליטה המלכה לבנות מוסד סודי שיחקור את החלל ותופעות על טבעיות כדי להגן על האנושות. היא קראה למוסד טורצ'ווד. הסדרה עוקבת אחרי קפטן ג'ק הארקנס (שהופיע בדוקטור הוּ) ובשאר חברי הצוות בסוכנות טורצ'ווד שבקארדיף בזמן ההווה (לאחר שהסוכנות הראשית בלונדון נהרסה) בעודם מנסים להגן על האנושות מפני חייזרים מבלי לחשוף זאת לציבור.
 כללי הפורום:
 1. שרשור נכון - לא לפתוח הודעות חדשות על נושא שכבר קיים עליו שרשור. למי שלא יודע איך לשרשר אפשר לקרוא מדריך כאן: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forum=10&a=20&c=3&sc=0&ssc=0
שירשורים של פרקים חדשים יפתחו ע"י מי שמוצא לנכון לפתוח אותם - כלומר, ביום השידור של פרק חדש ניתן לפתוח שרשור חדש על אותו פרק ושם יתנהל הדיון עליו. כל מה שקשור בפרק מסויים ניתן לרשום בשרשור המתאים.
בנוסף, בכל שבוע יפתח שרשור אוף-טופיק () שבו אפשר לכתוב על כל דבר שלא קשור לסדרות.
 2. אין להעלות\לבקש\לתת קישורים לקבצים המוגנים בזכויות יוצרים - זוהי פעולה בלתי חוקית והודעות כאלו ימחקו. בשביל זה המציאו את המסרים
 3. שמירה על כללי התנהגות - קללות\ירידות והשמצות למיניהן הן מחוץ לתחום בפורום. כל הודעה בעלת תוכן שכזה תימחק.
4. הקפצות - אין להקפיץ הודעה עד 48 שעות מפרסומה. אם אתם רואים שיש הודעה שלא זכתה להתייחסות לאחר 48 שעות מפרסומה וסבורים שמגיעה לה תשומת הלב, ניתן הקפיץ אותה.
 5. ספויילרים- יש להוסיף לנושא ההודעה או להוסיף אזהרה בתחילת ההודעה (עם רווח של לפחות 10 שורות) כדי שמי שלא רוצה לקרוא יוכל להמנע מכך. מכיוון שזהו פורום של שתי סדרות, יש לרשום בנושא לאיזה סדרה הספוילר ועל איזה עונה ו/או פרק מדובר. אם יש שרשור ראשי על פרק מסוים אז אין צורך לציין את מספר העונה והפרק.
אנא קראו את כללי הספוילרים על מנת שאף גולש לא יפגע: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1649&messageid=169340754
6. פרסום בפורום - מי שרוצה לפרסם פורום או קומונה בבקשה לשלוח מסר למנהלת ובמידה וניתן איש

לצפיה ב-'Cold War'
Cold War
<< ההודעה הנוכחית
13/04/2013 | 20:01
45
315
תקציר:

On a Russian submarine in 1983, a frozen alien warrior is waking up, just as the TARDIS materialises.

שעת שידור (שעון ישראל): 20:00

סמנו

צפייה מהנה
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'פרק סתמי כזה'
פרק סתמי כזה
13/04/2013 | 20:51
133
הייתה אווירה הנוסע השמיני-סטייל אבל הם לא עשו איתה הרבה. הרגיש לי פרק עם המון פוטנציאל שלא מומש. אבל כמו שכבר ציינתי בעבר, אני די סולד מהפרקים של מארק גאטיס אז לא ציפיתי להרבה ממילא. והאייס ווריור היה כל כך לא משנה שזה קצת עצוב. הוא היה אמור להיות ה-שיא של הפרק, המפלצת מהעבר שחוזרת ובסוף הוא עשה בדיוק כלום. חבל.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'#MEH'
#MEH
13/04/2013 | 21:31
115
אני אפילו לא כולל ספוילר כי אין לי מה להגיד על הפרק
חוץ משהוא משעמם קצת.
בואו נגיד שרואים מי כותב, ורואים מי כותב.
סתם.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
13/04/2013 | 23:07
97
באמת סתמי, וגם הזכיר לי את victory of the daleks של גאטיס.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ואני דווקא מרוצה.'
ואני דווקא מרוצה.
13/04/2013 | 23:26
2
122
זה השבוע השני שבו ציפיתי לפרק גרוע והתבדיתי. לטובה.

הפרק לא היה נפלא כמו זה שקדם לו, ואפילו לא התקרב אליו, אבל הוא כן היה טוב. כמו סרט פעולה מקוצר ומהיר. עם קלרה שממשיכה לבסס את המעמד שלה בתור המלווה האהובה עלי.

ומה היה הקטע של הברבי בכיס של הדוקטור?

את הפרק של שבוע הבא אני כנראה לא אראה בזמן (בכלל) וגם לא את הפרק שאחריו, אלא אם אמצא מקום לצפות בהם בניו יורק.
ועדיף שלא, כי הפרק הבא ממש יבהיל אותי
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'שכחתי מזה! ספויילר'
שכחתי מזה! ספויילר
13/04/2013 | 23:49
90
באמת מה הקטע ההזוי הזה  עם הברבי?!
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'|קנאה|'
|קנאה|
14/04/2013 | 04:29
87
לצפיה ב-'SPOILER'
SPOILER
13/04/2013 | 23:48
16
136
כ"כ הרבה אופציות ואפשרויות שלא מומשו...
לא אוהבת את גאטיס.

לפרקים בהם הדוקטור חסר אונים, חסר מידע חיוני, חסר מברג, חסר טארדיס - יש המון פוטנציאל ואז רואים כמה הוא מסתמך על הידע העדיף שלו, היכולות העדיפות שלו והיראה שהגזע שלו עדיין מעורר. כשזה לא קורה - הדברים הופכים מאוד מעניינים.

אז כאן... זה מתפספס. למרות שיש מלא הפוטניאל וזה לחלוטין נושא לא ממוצה, יש בסה"כ עוד איזה שני פרקים כאלה בסדרה החדשה.

קלרה - בהתחלה ההתנהגות שלה ממש עצבנה אותי, איך שהיא חושבת שהכל משחק וכיף ולא קולטת את רצינות המצב. אבל אז היא בעצמה התייחסה לזה, התגובה הרגשית שלה מאוד הולמת ולמען האמת אני חושבת שזאת ההתייחסות הכי טובה ומעמיקה אי פעם שקשורה בפערים בתגובות הרגשיות למה שחווה המלווה, במיוחד בתחילת הדרך.

רוב המלוות מתייחסות בעיקר לכיף ואת ההלם הרגשי שלהן רואים בעיקר בהקשר למשפחה. פה יש את הפער הרגשי בין הכיף, מלהיב, מרגש, דוקטור מדהים וכל החיים שהשתנו, אדרנלין, עושים דברים חשוב כמו לרוץ הרבה ולהציל את העולם - לבין העובדה שמלא, אבל באמת מלא אנשים מתים בדרך ושהן חוות גם דברים מאוד קשים...

קצת מפתיע אותי האמת שזה מגיע מגאטיס, אני חושדת שזה האינפוט של מופאט לתסריט הזה...

הזקן הפרופסור היה אדיר - אבל ראבק - כל הזמן ציפיתי שיהיה בו משהו יותר ממה שהיה, כי ההתנהגות שלו, אעפס, הייתה הזויה לחלוטין.... ובסוף כלום. אז מה הקטע?

דברים קטנים ומעצבנים שהציקו לי -
למה הרוסים מדברים אנגלית לפני שהדוקטור מגיע?
למה הרוסים מבינים את האייס ווריור? הם לא מלווים של הדוקטור, למה אופציית התרגום פועלת עבורם? אם לא - למה הלוחם מדבר באנגלית/רוסית?

למה אופציית התרגום פועלת בשביל מישהו *בכלל*? הטארדיס לא שם!

כל הקטע עם השפה ממש אבל ממש עצבן אותי כל הפרק.

לגבי קלרה והדוקטור - האם התרגום ממשיך לפעול עבורם גם כשהטארדיס בכלל לא בסביבה? הרי במפורש מעירים לקלרה שהיא דוברת רוסית מצוינת. אני לא זוכרת אם אי פעם התייחסו לסוגיה הזאת בסדרה. סימוכין, מישהו?

משפטים אדירים - בעיקר מהזקן, השיר של פט שופ שהוא רוצה לשיר, זה שהוא שואל על הלהקה שהתפרקה (שכחתי מי)

הנאום של הדוקטור שמסתיים ב"אמרתי לך שאין לנו זמן!" - דוקוטור קלאסי. מהקטעים שהם תמיד מענגים. גם הקטע שהוא כ"כ תקוע בתוך עצמו שהוא לא קולט מה הולך, תכלס, מאחורי הגב שלו... זה משהו שאופייני לכל הדוקטורים בסדרה החדשה, אבל בעיקר לאחת עשרה... וגם החיוך שלו כשהוא קולט במי/מה מדובר.

בקיצור - גם בפרק מעצבן יש רגעי דוקטור מופלאים

לא פרק משהו בכלל, לפחות בצפייה ראשונה. הפריוויו לפרק הבא כן נראה טוב.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'קלרה '
קלרה
14/04/2013 | 04:44
1
109
סעיפים שאני לא עונה עליהם זה כי אני לגמרי מסכימה :)

"איך שהיא חושבת שהכל משחק וכיף" - נראה לי שגם אנחנו לא היינו קולטות עד הסוף מה זה חיים ומוות עד שהיינו ממש רואות מוות מולנו. בצבא הרגשת על אילו חיים את משפיעה ואיך?

"קצת מפתיע אותי האמת שזה מגיע מגאטיס" - מסכימה, אבל אני חושבת שהרבה מזה מגיע מג'נה. יש דרכים שונות לגמרי להביע את מה שהיא הביעה, ושחקנית יכולה בצורה נורא פלסטיקית להסתכל על גופות, לפעור פה בבהלה ואז להגיד "אמג זה היה נורא". אותו טקסט מהתסריט בפרק הזה בדיוק אפשר - וצפוי - וקל - להעביר בצורה מאוד יבשה כי זאת תגובה סטנדרטית בסיפורים כאלה. אני חושבת שהמשחק של ג'נה עשה את ההבדל והתסריט נתן לה את ההזדמנות.

הרוסים אנגלית לפני שהדוקטור מגיע - אפשר להגיד שנשבר הקיר הרביעי והטארדיס מתרגמת בשבילנו (כמו שבבלינק מלאכים לא זזים בגלל שאנחנו מסתכלים עליהם, או שבמנהטן הגורל של רורי היה קבוע מראש כי אנחנו ראינו את המצבה). אבל לא נראה לי שזאת היתה הכוונה, פשוט כל אפשרות אחרת היתה צורמת.
היה נחמד אם היה להם קצת מבטא, אבל זה היה הורס את הקטע שג'נה לא קולטת שהם מדברים רוסית. אבל זה רק קטע אחד קטן.
(והטארדיס עדיין בכדוה"א, סתם במקום אחר..)

השיר - hungry like the wolf של דוראן דוראן (וקלרה שרה קצת בסוף), הלהקה ultravox.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'ספויילרים - אין ביננו מחלוקת לדעתי'
ספויילרים - אין ביננו מחלוקת לדעתי
14/04/2013 | 05:59
82
לגבי קלרה - מסכימה שזאת תגובה מתבקשת, בלי קשר לאיך שהגבתי בצבא יש סיכוי טוב שגם אני הייתי מגיבה באופן מאוד דומה לקלרה. עדיין, כשרואים את זה ככה, כצופה מבחוץ, זה מעצבן, מפני שלא ברור בעצם אם זאת כתיבה גרועה/משחק גרוע שהופך את קלרה למטומטמת פתאום, או משהו אחר. לכן הקפדתי לציין שהיא עצבנה אותי בהתחלה של הפרק, עד ש...

בכל מקרה אגב כמובן אפשר מאוד להבין מאיפה נובעת תגובה של מישהו ועדיין להתעצבן ממנה, אם כי זה לא המקרה כאן.

אני לא יודעת מה רמת החופש של ג'נה ומאט לאלתר/להוסיף/להעמיק/להעשיר. רמת חופש כזאת מאוד תלויה בתסריטאי הראשי על הסט, היינו מופאט ובבמאי, אם כי בטלוויזיה בניגוד לקולנוע לתסריטאי הראשי מילה חזקה בהרבה, במיוחד בסדרה כזאת שהבמאי שלה מתחלף כל פרק - יחד עם זאת זה בהחלט מאוד מאוד אפשרי ואפילו ממש הגיוני.

בואי נאמר ככה - יש לי הרבה יותר אמונה ביכולות של ג'נה מאשר באלו של גאטיס

הרוסים באנגלית - לא קונה בעיני זאת עצלנות תסריטאית. לבחור לשבור את הקיר הרביעי זאת בחירת "על", לא משהו שאמור להתבצע פר פרק, טקטי, אלא כהסתכלות אסטרטגית לסדרה. זה לא קורה בהסתכלות על, אז זאת סתם עצלנות של גאטיס, או שפספסתי הסבר שהיה בפרק.

השיר והלהקה - אכן. אני תמיד מתבלבלת בין דוראן לפט שופ
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בנוגע לתרגום של הטארדיס'
בנוגע לתרגום של הטארדיס
14/04/2013 | 15:53
13
110
"למה הרוסים מדברים אנגלית לפני שהדוקטור מגיע?" - שאלה טובה, לזה אינלי דווקא תשובה שאני יכול לחשוב עליה כרגע.

"למה הרוסים מבינים את האייס ווריור? הם לא מלווים של הדוקטור, למה אופציית התרגום פועלת עבורם? אם לא - למה הלוחם מדבר באנגלית/רוסית?

למה אופציית התרגום פועלת בשביל מישהו *בכלל*? הטארדיס לא שם!"

הטארדיס מתרגמת לכל מי שנמצא באיזור את הדברים שאומרים, לא רק למלווים. אפשר לראות את זה בchristmas invasion עם הסיקורקס שבהתחלה הארייט ג'ונס וכולם לא מבינים מה הסיקורקס אומרים אבל כשהדוקטור מתעורר ("he's a part of the system" לפי רוז) הם פתאום שומעים את הסיקורקס מדברים אנגלית. גם אלה שלא מלווים את הדוקטור.
בנוגע לזה שהטארדיס לא שם זה יחסי, כי היא נשארה באותו זמן רק זזה בחלל, וגם כשהיא זזה, ביחס ליקום היא בקושי זזה אפילו, סה"כ לקצה השני של כדה"א. וגם אם זה יותר מדי רחוק בשבילך - אז אפשר להגיד שוב שהדוקטור הוא חלק מהמערכת ושהוא סוג של קישור בין התרגום לבין האנשים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' למעלה כמובן'
למעלה כמובן
14/04/2013 | 15:56
29
לצפיה ב-'תשובה טובה! (ספויילרים)'
תשובה טובה! (ספויילרים)
14/04/2013 | 17:10
69
באמת שכחתי מהפרק עם הסיקרוס, לכן מאוד הגיוני באמת שהאחרים גם מבינים אותו. ממש שמחה שסדרת לי את החלק הזה. אני יודעת שזה קטנוני, אבל הדברים האלה מציקים לי

לגבי זה שהטארדיס באותו יקום/כוכב/זמן - מקבלת. סתם הייתי שמחה למצוא לזה סימוכין בקאנון. קשה לי להאמין שמאשרים לגאטיס להמציא דברים חדשים בקשר לטארדיס
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'תשובה לשאלה הראשונה'
תשובה לשאלה הראשונה
14/04/2013 | 21:04
3
67
"למה הרוסים מדברים אנגלית לפני שהדוקטור מגיע?" - גם הצופים הם קומפניונס, גם לנו מגיע תרגום
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'זאת תשובה (ספויילרים)'
זאת תשובה (ספויילרים)
15/04/2013 | 10:06
2
54
שמדברת על היגיון חיצוני של הכותב ולא מתייחסת להיגיון פנימי של העלילה. כלומר, תשובה שמצביעה על כתיבה גרועה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לא כ"כ מסכימה '
לא כ"כ מסכימה
16/04/2013 | 00:23
1
46
זה תלוי במקרה. יש גם מקרים (הזכרתי במקום אחר - בלינק ומנהטן) שהצופים בכוונה חלק מההתרחשות. בבלינק אף אחד לא מסתכל על מלאך והוא לא זז וזה קריפי לגמרי, כי יש הרגשה שהוא לא זז בגלל שאנחנו מסתכלים עליו.

אבל כאן זה לא נראה מכוון, זה פשוט הפתרון היחיד שעובד. והוא אלגנטי מספיק.. אם כי כשאפשר שתהיה אחידות בפיזיקה של היקום, אני מסכימה שבאמת עדיף.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'תראי, ברור שבסדרה מהסוג של הו (ספויילר)'
תראי, ברור שבסדרה מהסוג של הו (ספויילר)
16/04/2013 | 11:31
41
תמיד יהיו חורים כאלה, בטח בסדרה כזאת מתמשכת, זה פשוט בלתי נמנע. אבל לפעמים יש הרגשה שהפתרונות לא אלגנטיים מספיק וזה כבר תלוי איכות הכותב. האמת שבמקרים כאלה אני מעדיפה בהרבה  שהפתרון יהיה מסוג הוויבלי-וובלי (היינו או שאתם לא מסוגלים להבין כי זה מסובך מדי/או שהיקום פשוט גדול ומוזר וקורים לפעמים דברים לא הגיוניים).
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני הפסקתי לחפש הגיון בקטע של התרגום'
אני הפסקתי לחפש הגיון בקטע של התרגום
14/04/2013 | 23:01
4
57
תכלס כל הקטע הזה הרי מופרך מהיסוד איך שלא מסתכלים על זה.

אפילו אם הטארדיס מתרגמת לך בראש - אתה לא אמור לפחות לראות חוסר התאמה בין תנועות השפתיים של מי שמדבר איתך בשפה אחרת לבין הצלילים שאתה שומע?

צריך פשוט לסספנד את העניין הזה ולא לחשוב יותר מידי.
סדרה אנגלית, קהל אנגלי = כולם מדברים אנגלית, ובואו נגיד תודה שנותנים לנו איזה חצי תירוץ עלילתי לעניין (בניגוד להרבה סרטים וסדרות באנגלית שכולם מדברים בהם אנגלית בלי שום הסבר).

דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'זה שאני כצופה מבינה את הצורך של היוצרים'
זה שאני כצופה מבינה את הצורך של היוצרים
15/04/2013 | 10:08
3
47
בהיגיון מסחרי זה ממש לא משחרר אותם מהאחריות לייצר היגיון עלילתי. אני לא צופה לאורך זמן בסדרות שאין בהן היגיון עלילתי פנימי. אם כל הסדרה מלאה חורים אני אשתעמם מהר מאוד, כי כדי שיהיה אכפת לי מה קורה לדמויות אני צריכה "להשעות אמונה" וזה מתאפשר רק אם התסריט כתוב אמין בהיגיןן של העולם הפנימי של הסדרה (שממש לא חייב להיות שלנו).
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אני מסכימה, אבל אין להם פתרון אמיתי'
אני מסכימה, אבל אין להם פתרון אמיתי
15/04/2013 | 14:15
1
154
לעניין של התרגום, ולכן אני חיה עם זה.
אני חושבת שגם לעוד המון דברים שקורים בסדרה. אני מוצאת את עצמי מסספנדת הרבה מאוד בעונות האחרונות, ואולי מכל סדרה אחרת הייתי פורשת, אבל את דוקטור הו אני מספיק אוהבת בשביל לסלוח על הרבה.

דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'כן, ברור '
כן, ברור
16/04/2013 | 11:40
8
לצפיה ב-''
16/04/2013 | 00:20
29
מסכימה, אבל הקטע של התרגום ספציפית עובד אצלי מספיק טוב. לא יודעת למה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אם נקבל את הפסקה האחרונה'
אם נקבל את הפסקה האחרונה
16/04/2013 | 00:37
1
52
אז יוצא שכל פעם שהדוקטור מגיע לאיזה איזור - באותה סביבה כולם אמורים פתאום להבין את כולם.

הדוקטור מטייל הרבה במקומות תיירותיים (בפרק הזה הם התכוונו לנסוע ללאס וגאס, למשל).
זה מקומות עם הרבה אנשים שמדברים בשפות שונות. אז כל פעם שהוא מגיע לסביבה כזאת פתאום כולם אמורים לשמוע את כולם בשפה שלהם.
תחשבו שהם באמת היו נוחתים בלאס וגאס, והדילר בקזינו פתאום מגלה שהתיירים היפניים בשולחן שלפני שניה דיברו ביניהם יפנית - הופ - עברו לאנגלית מושלמת (וגם עם מבטא אמריקאי ) - אבל זה עוד מילא!!
מה שיותר גרוע זה שהזוג היפני פתאום שומע את הדילר האמריקני ואת כל עובדי הקזינו והבר והאמריקנים מסביב מדברים יפנית!!

סורי, לא עובד בשבילי...

דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אז כאן נכנסת התיאוריה השנייה שלי'
אז כאן נכנסת התיאוריה השנייה שלי
16/04/2013 | 03:23
50
שבעצם הדוקטור הוא חלק מהמערכת ואולי אפשר להגיד שכן, אלה שבסביבה של הדוקטור מבינים אחד את השני.
עוד תיאוריה היא שאולי אלה שקשורים למקרה עצמו (הטארדיס חיה וחוזה את העתיד, היא יודעת בדיוק מי יהיה מעורב במקרה הזה) מקבלים את אותו תרגום של הטארדיס והיא נכנסת רק להם למוח ומתרגמת.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
14/04/2013 | 00:44
110
הברבי חייבת לסמן משהו, זה הדבר היחיד שחשבתי עליו מהרגע שראו אותה.
בנוסף, hungry like the wolf גורם לטילים לא להיות משוגרים? מה?
בנוסף זה גם הזכיר לי את bad wolf. הלוואי ויקשרו את זה.
הייתי משוכנע שהפרופסור הזה יהיה איזה משהו חייזרי.
את האייס ווריר אהבתי, מחוץ לשריון פחות. זה כאילו המציאו מפלצת חדשה ולא השתמשו באייס ווריר עצמו. וטלפיים שלו היו יותר מדי דומות לטלפיים של הסיילנס, לרמה שנראה לי שמישהו במחלקת הפרופס צריך להיות מפוטר.
גם אותי עצבן ענין השפה אבל לא יותר מדי, כי זה חלק מהsuspension of disbelief  של הסדרה, לפחות עבורי.
היו כמה בחירות צילומיות שהיו מאד נחמדות בעיני, מבחינה ויזואלית גרידא. בסצינה של קלרה עם האייס ווריור היו כמה וגם כשהם כולם מחוץ לצוללת בסוף.
בגדול לא היה פרק שהפיל אותי אבל בפירוש לא פרק רע. נהנתי מאד.

פריוויו - עוד פעם חוזרים לנושאים שכבר דיברנו עליהם? רוחות? סיריוסלי? טוב נו, נקווה שימצאו לזה ספין טוב, כי הפריוויו נראה כמו פרק רע של על-טבעי.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
14/04/2013 | 04:42
6
124
קצת הרסו לי - אני אהיה שלדון קופר עכשיו קצת - כי קצת אחרי השידור שלו שלחו לי הודעה אישית שאומרת, בערך, "אוף, פרק גרוע".
אז באתי בקצת אנטי - איך אפשר לא? וגם ידעתי לא לצפות לשום דבר מיוחד שם. אם בפרקים של מופאט כשמישהו בסכנת חיים אני באמת לא יודעת אם יקרה לו משהו ("אווו, אוזווין היא המלווה החדשה, בטח היא תהיה בס---- !!!") כשאומרים שזה סתם פרק ברור שדברים כאלה לא יקרו.
אז לא דאגתי להם כל כך.

אני לא ממש אוהבת פרקים של גאטיס וזה היה פרק ממוצע++ שלו, אבל ממוצע-- ממה שאני מצפה מהתוכנית. יש לו עוד פרק בהמשך העונה, אני לא מבינה מה הם כולם מתלהבים ממנו. הפעם הוא לא הלך לפי התבנית הרגילה שלו של "אני אשכנע את כולם שהכל בסדר וזה סיפור על סתם יום נחמד בגן השעשועים. היי, קורה משהו! הגיבורים שלנו חוקרים. מה שחשבנו הוא לא מה שציפינו! מביסים את המפלצת. הכל טוב." זה פחות או יותר המבנה של unquiet dead ו night terrors אז לזכות הפרק הוא לא הלך לפי התבנית הזאת.

הוא פשוט השמיט חלקים בה.

אני מרוצה שהם לא השתמשו במראה הישן של לוחמי הקרח יותר מדי, כי הוא לא "עובר מסך" בשנות ה2000.

סוניק עם הגדרות אדומות! מה הן עושות לעומת הרגילות? והאם זו התקדמות לכיוון הסוניק של ריבר שיש לו הגדרות אדומות? (או שזו בכלל סתם התאורה? לא נראה לי)

מה זאת הברבי הזאת?

למה השירה של קלרה עזרה? וכל הזמן חיכיתי לראות אם היא תשיר - וכשהיא תשיר - האם הם ישמעו אותה שרה ברוסית? (האם הטארדיס תתרגם גם אותה?)

היה נחמד אם הדוקטור היה מסביר בהתחלה מה קרה לטארדיס (מכיוון שזה לא חיוני לעלילה חוץ מתירוץ להעלים אותה) כי כל הזמן זה נשאר משהו חשוד כזה in the back of my head וזאת סתם הסחה.

אני אוהבת את קלרה. נורא אוהבת את קלרה. היא נהדרת וג'נה מעבירה כל פיפס שצריך בצורה נהדרת. צריך לשים גם את הפנים שלה בפתיח של התוכנית, היא כל כך חשובה ואה כן, נהדרת.

היו יכולים להשתמש יותר ברעיון של מלחמה קרה נגד לוחם/י הקרח. אפשר איכשהו לעקם את הפרק או חלקו לכדי הסבר כזה, אבל זה ממש לא קרה. בפרק בשם מלחמה קרה אפשר לצפות או שתהיה מלחמה קרה או שזאת תהיה איזו דרך מחוכמת לגרום לנו לא לנחש מה יקרה (ע"ע פעמוני סנט ג'ון / בואו נהרוג את היטלר / אשתו של הדוקטור) אבל לא סתם "הא הא, היתה ברקע בעולם מלחמה קרה, וגם קרח זה קר".

(הם הסבירו מה הקשר לקרח בכלל?)

יש משהו נורא חינני בקטע שקלרה מדברת על רוסית והדוקטור אומר לה שהטארדיס מתרגמת. לא יודעת להגיד מה. קלרה נהדרת.

לא הבנתי אם ההוא שומע רק מוזיקה אמריקאית בכוונה.

ובכל מקרה אין מצב שמישהו יאמין שמישהו אחר נוסע בזמן סתם ככה, ובטח שלא אח"כ ישכחו כולם מזה חוץ מאחד בשיחת חולין.

למה הטארדיס תרגמה לנו את המילים שנאמרו ולא המילים על הקיר? אבל זאת סתם קטנוניות..

[התגובה הנ"ל נכתבה לפני שקראתי את השאר :) עכשיו - לשאר]
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' לא בדיוק אמריקאית'
לא בדיוק אמריקאית
14/04/2013 | 21:04
4
81
הוא שומע מוזיקה מערבית, וספציפית את גל הניו רומנטיקס - גם דוראן דוראן וגם אולטרהווקס הם בריטים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'זה אחד הדברים שהכי הפריעו לי בפרק'
זה אחד הדברים שהכי הפריעו לי בפרק
14/04/2013 | 22:17
2
83
מישהי שגדלה בברה"מ בשנות ה-80 סיפרה לי שאפילו ללמוד אנגלית היה אסור ונחשב לבגידה.
נראה לי מאוד לא סביר שרוסי בתקופת המלחמה הקרה יקשיב למוזיקה מערבית ועוד יזמזם אותה באוזניי חיילים באמצע צוללת סובייטית.
משהו בזקן הזה היה הזוי, והנחתי שזה בכוונה, אבל כיוון שזה לא הוביל לשום דבר בסוף זה נשאר סתם לא הגיוני.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
15/04/2013 | 10:09
12
לצפיה ב-'כן, לזה התכוונתי :)'
כן, לזה התכוונתי :)
15/04/2013 | 01:40
16
לצפיה ב-'durr '
durr
17/04/2013 | 09:09
37
אני לא זוכרת אם כתבתי ולא מוצאת פה - ויש בלגן עם נושא התרגום אז אשרשר לכאן -

יהיה משעשע אם יתברר שהטארדיס עשתה גם תרגום תרבותי ובעצם מה-שמו הזקן שר שירים רוסיים.
כמו שאת הסרט cloudy with a chance of meatballs תרגמו ל"גשם של פלאפל", כי תרבותית זה מתאים פה יותר מכדורי בשר, מעביר את המסר כנראה יותר טוב (אם כי לא ראיתי את הסרט)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
14/04/2013 | 16:01
2
88
היה פרק בסדר+
בינתיים שלושת הפרקים שהיו מאז שחזרה החצי עונה הזאת לא היו כלכך טובים, הם שלושתם היו בסדר.
הפרק הזה לדעתי היה הכי טוב מבין השלושה וגם קלרה אני אוהב את הגישה האמיצה הזאת שלה של לבוא לחקור לדבר לעשות, וזה מתבטא פה כשהיא נידבה את עצמה ללכת לדבר עם האייס וורייר.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'לא אהבת את הפרק הקודם?'
לא אהבת את הפרק הקודם?
14/04/2013 | 17:16
1
25
לצפיה ב-'הוא היה בסדר'
הוא היה בסדר
14/04/2013 | 17:30
132
אבל לא יותר מזה. לא היה בו מתח כלכך והוא גם נגמר יותר מדי מהר ויותר מדי פשוט.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
14/04/2013 | 21:09
1
85
הפרק היה לא טוב, טיפונת פחות גרוע מהפרק האיום הקודם. לי האייס ווריור בלי השריון הזכיר את החייזרים בגלקסי קווסט ונראה מטופש ביותר. אני מת כבר שתקופת מופט הנוראית תסתיים והסדרה הזאת תצא ממחלת הילדות שהוא מתעקש לתקוע אותה בה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'וכש-RTD ניהל את העניינים'
וכש-RTD ניהל את העניינים
15/04/2013 | 07:33
62
לא קיטרת כל הזמן גם עליו, וסיפרת כמה אתה מת שהוא כבר יפרוש ויוחלף למישהו אחר?

וניראה לי שלפחות אם לשפוט לפי דעתם של הכותבים בפורום הזה, אתה די בעמדת מיעוט לגבי הפרק הקודם.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'למל"מ '
למל"מ
15/04/2013 | 07:18
2
80
פרק לא טוב אבל לא רע. בסדר כזה. פרק הפילר של החצי הזו של העונה, אחרי הפרק הקודם שהיה פרק מצויין לדעתי (לא יצא לי להשאיר ביקורת בפעם שעברה, אז רק רציתי לומר שגם אני מאלו שאהבו את הקודם).

בינתיים אני בהחלט אוהב את קלרה. מסתמנת כמלווה החביבה עלי אחרי דונה.

ולגבי השאלה איך השיר "hungry like the wolf" גרם לזה שהוא לא ישגר את הטילים, נשמע שזה קשור לזה שזה הזכיר לו איך הוא שר עם הבת שלו או משהו כזה. לא שאני אוהב את ההסבר הזה, אבל זה לפחות מה שגאטיס ניסה כניראה לומר.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'אגב, תהיה'
אגב, תהיה
16/04/2013 | 00:25
1
59
אם אנחנו מתחילים לראות עוד BAD WOLFים.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'שיטשיטשיטשיט גם בתגובה הקודמת'
שיטשיטשיטשיט גם בתגובה הקודמת
16/04/2013 | 00:25
48
(ספוילר אפשרי לעתיד)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'טוב נו..'
טוב נו..
15/04/2013 | 09:00
1
68
פרק פחות טוב מהקודם אבל יחסית פרק של גאטיס הוא היה טוב. וזה הפתיע.
באתי בגישה שלילית לפרק הזה כי כבר מאוס עליי כל הקונספט של "לכודים בתוך חלל קטן ויש משהו מבפנים שמנסה להרוס את כולנו ובסוף הכל מסתדר". זה בדיוק כמו הפרקים 42, קללת הכתם השחור, הכוכב הבלתי אפשרי ועוד... אני לא אומרת שהם לא היו פרקים טובים, אבל כמה עוד אפשר לחדש את הקונספט הזה? ועוד כשגאטיס הוא הכותב? אני זוקפת את ההצלחה של הפרק הזה לזכות ג'נה ומאט שהמשחק שלהם היה (למעשה לאורך "כל" [אפשר לחשוב כמה פרקים כבר היו] העונה) יוצא מן הכלל.

הפרופסור הזקן היה מאוד חביב. הייתי בטוחה באיזשהו שלב שהוא לא אנושי ("את חייבת לספר לי!" - "אני לא יכולה" -"אבל את חייבת לספר לי! חייבת לספר לי!") ואז הוא שאל אם הלהקה תתפרק. אהבתי איך קלרה צוחקת מזה.

אוי קלרה... איך אפשר שלא לאהוב אותה, תגידו?

האייס ווריור היה בסדר וזה מאוד נכון שהיה שם המוןפוטנציאל שלא מומש וזה הפספוס הענקי של הפרק הזה. כאן לדעתי מגיעה העצלנות של גאטיס (לא בעניין התרגום) כי אם הוא היה מפתח את האייס ווריור הפרק הזה יכל לעלות בכמה וכמה רמות.

הפרק הבא נראה מעולה - עוסק בשאלה של הזהות של קלרה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הדבר ההכי חיובי לגבי הפרק הזה '
הדבר ההכי חיובי לגבי הפרק הזה
16/04/2013 | 02:58
65
זה שלא עשו שם יותר מידי שטויות. זה היה תסריט פשוט על סמך קונספט פשוט, שנצמד לכללים של הז'אנר עליו הפרק מבוסס (לכודים בחלל קטן וכו'), על רקע של תקופה היסטורית, ועשה את זה בצורה סבירה. לא חידש שום דבר, לא ריגש במיוחד, אבל בניגוד נניח לנצחונם של הדאלקים או לפרק עם הפיראטים, גם לא עשה שום דבר מעצבן במיוחד. וכן, מסכים שזה שיש סוף סוף מלווה שיודעת לשחק (גם אני לא מבין איך אפשר לא לאהוב את קלרה, אבל איש איש וטעמו), והמשחק של מאט שנהיה מגובש יותר מעונה לעונה, בהחלט עוזרים לפרק.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
16/04/2013 | 10:34
52
אז אני אהבתי. כן זה לא שיא החידוש או הגאונות אבל זה שיפור גדול מהפרק הקודם. אפילו קלרה עצבנה אותי קצת פחות ואני מעדיף אותה שהיא חסרת אונים וזקוקה לדוקטור מאשר יותר מדי עצמאית.
הזקן היה חמוד אבל באמת קצת חסר פואנטה ומוזר ואני מקווה שהוא יחזור מתישהו שנקבל הסבר עליו
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-' אוהבת את הנוסע השמיני'
אוהבת את הנוסע השמיני
16/04/2013 | 18:02
60
במיוחד את השלישי. מאוד אוהבת.
לכן איך אוכל לא לאהוב את הפרק? הוא ממש מחווה לנוסע השמיני (בחלקו)
http://www.imdb.com/title/tt0103644/
מפתיע כי לא אוהבת סרטי צוללות או חיילים סובייטים או מלחמה קרה או הכל ביחד.
אבל אם מוסיפים למשוואה את הדוקטור
+ מלווה חיננית
+ יצור הנוסע השמיני שחוטף מהתקרה רק בלי הריר הנוטף
= כיף.

והפרק הבא נראה מסקרן ומעניין.
בערב אתפנה לקרוא שאר התגובות. בנתיים התחלתי והיו תהיות לגבי השפה אז ברור שגם אנחנו חלק , לכן אנחנו מבינים.
גם רוסית/סייברונית/ אוודית/  דאלקית וכולי וכולו
דווקא עם אנגלית קצת נהיה לי קשה. ג'נה מדברת מהר מדי.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-''
17/04/2013 | 20:26
38
אני גם חושבת שביחס לפרקים של דוקטור הו זה פרק פחות טוב, אבל אהבתי אותו (בכללי, משום מה אני דווקא דיי מתלהבת מהפרקים של עונה 7, אני חושבת שכרגע היא חולקת אצלי את המקום השלישי או השני בדירוג של העונות).

גם תהיתי בנוגע לברבי הזו ול- hungry like the wolf. מעניין. בכללי, התמכרתי בטירוף לתיאוריות על דוקטור הו.

בפרק הזה קצת פחות התלהבתי מקלרה מאשר בקודמים, אבל עדיין אהבתי אותה.
דוקטור הו וטורצ`ווד >>
לצפיה ב-'הפודקאסט הזה נתן לי כמה תובנות חדשות '
הפודקאסט הזה נתן לי כמה תובנות חדשות
19/04/2013 | 17:44
33
http://theoodcast.com/s05e14
עדיין במבחן התגובה הראשונית מה שאמרתי עומד בעינו, אבל זה מעשיר יותר. בונוס: הם עושים גם מערכונים ושירים (ice ice warrior ע"פ ice ice baby למשל)
דוקטור הו וטורצ`ווד >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ