aud/nzd

idonah1

New member
aud/nzd

שלום לכולם
אני נכנסתי לעסקה של ה-aud/nzd דולר אוסטרלי דולר ניוזלנדי
נכנסתי לעלייה ברמה של 1.1033 היא ירדה וכרגע המחיר שלה היא 1.0910 היא ירדה למטה ,ברמה השבועית הגרף מראה עלייה . לכיון עליה.
נתתי סטופ :1.0658 ולקיחת רווח 1.1300 .
הוספתי לכאן תמונה עם העסקה ורציתי לדעת מה דעתכם ? האם העסקה מסוכנת האם הייתי צריך להוריד את הסטופ יותר למטה ? או לצאת מהעסקה עכשיו שאני בהפסד של 8 דולר אני חודשיים בעסקה ולא זז ממנה .
אודה לכם אם תחזרו אלי עם תשובה האם נתתי יעד גבוה מדי לדעתכם .
אני לא בטוח שניתחתי את העסקה בצורה נכונה ,אם היא תלך איתי אי אפשר לדעת

TradingView

New member
מספר נקודות

היי, אני מביע את דעתי האישית ואיני רוצה להתייחס להאם להישאר או לצאת, תעשה מה שנראה לך, ואין בכל הכתוב המלצה. אבל מספר הדגשים כלליים שלדעתי כדאי לשקול:

1. קודם כל, הפסדת עד כה רק 8 דולר. אם אתה כבר מתחיל להלחץ ולפחד,תצא ואולי כדאי שתשקול האם המקצוע הזה הוא בשבילך. אם החלטת שכן, תחזור אחרי שתלמד קצת יותר.
עדיף ראש שקט ו8 דולר פחות, מאשר ראש כואב וחשש להפסיד הרבה יותר מרק קופסת סיגריות.

2. היעד/סטופ לוס שלך, כמעט זהה.
ז"א: הסיכון סיכוי שלך זהה, מה שאומר שלטווח הארוך, אם תפסיד ביותר עסקאות מאשר תרוויח (בסופו של יום זה עניין של סטטיסטיקה והסתברות) התוחלת שלך תהיה שלילית ואתה תהיה רק בהפסד.

כדי לשמור על תוחלת חיובית, אתה צריך תוחלת חיובית.

במצב הנוכחי הסיכון סיכוי שלך הוא כמעט 1:1, ז"א שעל כל סנט שאתה מסכן, אתה יכול להרוויח סנט. זו תוחלת שלילית אם אחוז ההצלחה שלך הוא נמוך.

המשוואה פשוטה:
אם כל סנט שאתה מסכן בעסקה אחת, מהווה את הרווח שלך בעסקה אחרת,
אתה צריך להיות רווחי לפחות ב70% מהעסקאות, כדי לשמור על תוחלת חיובית כלשהי, כולל עמלות וכו'.
אם על כל סנט שאתה מסכן בעסקה, אתה מכוון לקחת 2 סנט, מספיק שתהיה רווחי רק ב50% מהעסקאות, כדי לשמור על תוחלת חיובית.

אתה צריך לשאוף לסיכון/סיכוי של 1:2 ומעלה. לפחות.
המיומנים מכוונים להרבה יותר מ1:2, כגון 1:5 וכו'. בתור מתחיל,
1:2 אמור להיות הבסיס שלך.

אם אתה בעל מכולת, אתה לא יכול לקנות בקבוק מים ב6 שקל ולמכור ב5 באופן עקבי ולצפות להכניס מזה כסף. אתה תסיים במצב שלילי בטווח הארוך, ותפשוט רגל.
אותו הדבר במסחר, זה עסק לכל דבר.

ומכאן אני עובר לשאלה הבאה שלך:
האם היית צריך להוריד עוד את הסטופ לוס. ז"א לסכן 1.5 סנט כדי *אולי* להרוויח סנט. תחזור לאנלוגיה על הבקבוק מים.
בסוף תסיים שלילי.

ומכאן לשאלה הבאה שלך:
האם נתת יעד גדול מדי?.
אולי. לדעתי האישית, כן. אך לזה אני לא נכנס.

אלא רק אנצל את זה כדי לחזור ולחדד את העובדה שאם היית מוריד את היעד, שוב היית חוזר לסיכון סיכוי שלילי, כי הפוטנציאל רווח הוא פחות מהפוטנציאל סיכון.
גם אם היעד לא ריאלי ולא הושג/יושג לעולם, עצם התוכנית עבודה והרעיון עצמו, איכשהו שומרים על תוחלת חיובית. שזו התחלה טובה.
משם תצטרך להבין איפה אתה טועה ואיך להגדיל את אחוזי ההצלחה שלך ואת הסיכון/סיכוי בכל עסקה ועסקה, ואתה תהיה בדרך הנכונה לתוחלת חיובית והצלחה במסחר.

מבחינת הגרף, היא עדיין במגמה חיובית, וניתמכת על קו המגמה,
והפסדת בסך הכל 8 דולר. לא הייתי ממהר לצאת אם אני כבר בפנים.
מה שכן, אולי הייתי מקדם סטופ ל1.08, בעיקר למען למידת הסיכון/סיכוי לעתיד לבוא.

בתמונה: הצמד,
הקו הלבן מהווה את הכניסה שלך, הקו הירוק את קו המגמה,
הקו האדום האמצעי מציין את המחיר שישבור את קו המגמה,
והקו האדום התחתון מהווה את הסטופ שלך.
כמו כן היעד רווח/סטופ מצוין על הגרף בריבוע הירוק/אדום. כאשר היעד הוא הרחק למעלה, בצד הירוק.

תסתכל לדוגמא רעיון מסחר שמראה על הגרף מה הכוונה שלי בתוחלת חיובית:
https://il.tradingview.com/chart/AA/DhUX1wSL/
כניסה ב:44.07,
סטופ ב39.90,
יעד ב64.

ז"א הוא מסכן בערך 4 דולר, עבור הפוטנציאל של להרוויח 20.
אתה (לצורך ההמחשה): מסכן דולר עבור הפוטנציאל של להרוויח דולר.

גם אם הוא יטעה 8 פעמים מתוך 10 (ירוויח בסך הכל ב2 עסקאות מתוך 10 עסקאות), הוא יפסיד 32 דולר ב8 עסקאות, אבל ירוויח 40 דולר ב2 עסקאות.
זו תוחלת חיובית.

אני ממליץ לך להרשם לTradingView לעקוב ולשוחח שם עם הסוחרים כדי ללמוד.
ממליץ לך גם לפרסם את העסקה שלך שם, ולבקש את דעותיהם המלומדות. בטוח שתקבל עוד תשובות וידע שיעזרו לך למצוא את הדרך הנכונה להשתפר.

תמצא שם גם רעיונות מסחר, נתוני שוק, גרפים מתקדמים, מסחר דמו, סוחרים לשוחח איתם ולשמוע את דעותיהם, ועוד.

כל הכתוב כאן הינו דעתי האישית ונכתב לצורכי השכלה ולמידה בלבד, ואין באמור אף המלצה.

למעלה