תכונות מכשירי שמיעה

wantootree

New member
תכונות מכשירי שמיעה

שלום לכולם!
הנני בעל לקות שמיעה קלה מאד.
אני זקוק למכשירי שמיעה בתיאטרון, לצפייה בטלוויזיה כאשר מדברים (ללא הגברת הווליום לרמות שאישתי מעירה לי), שיחה מרובת משתתפים, שיחה עם רעשי רקע ושיחה עם אנשים שהדיבור שלהם לא מובן לי כמו אחרים.
ברשותי מכשירי שמיעה CIC ישנים ופשוטים שנתנו מענה בסיסי ביותר.
אני מרגיש שהם לא נותנים לי מספיק.
כעת אני מתחיל את התהליך של אישור קופת החולים (מכבי) ואני בשלב של המתנה למועד לרופא אף אוזן גרון לצורך קבלת הפנייה לבדיקת שמיעה.
יש לי בדיקת שמיעה מלפני 7 שנים שלהערכתי תואמת פחות או יותר את המצב שלי כעת (קובץ מצורף).
בינתיים חפרתי על מכשירי שמיעה והחכמתי קצת לגבי תכונות ומאפייני המכשירים המוצעים היום.
בהחלט היתה פריצת דרך אדירה בשבע השנים שחלפו!
הבעיה שלי הינה התלבטות בין המכשירים שמוצעים בקובץ האקסל של מכבי.
החלטתי ללכת על דרג העילית והקצבתי לי עד 5000 ש"ח לכל מכשיר (עם אפשרות לסטייה קלה מעלה).
להלן התכונות והמאפיינים שריכזתי בשאיפה שימצאו כולן במכשיר אחד:
- אנטי פידבק – ביטול אוטומטי של צפצוף המכשיר במקרים של חיבוק, לעיסת מסטיק, הצמדת מכשיר סלולרי לאוזן וכו'.
- הגברת עוצמה באמצעות הסלולרי (אנדרואיד).
- שינוי TREBLE ו- BASSדרך הסלולרי (אנדרואיד).
- שינוי תוכניות (שיחה/מסעדה/מוסיקה) דרך הסלולרי (אנדרואיד).
- מעבר בין תוכניות – אוטומטי/אפליקציה (אנדרואיד)/שלט (רצוי אוטומטי).
- כמה תוכניות ואיזה (שיחה/מסעדה/מוסיקה וכו').
- חשוב – תוכנית עבור מוסיקה.
- חיבור בלוטות' לטלפון ולטלוויזיה.
- מספר הערוצים.
- סינכרון בינוראלי - סינכרון בין 2 המכשירים (לדמות מוח אדם. הנחתת הרעש בצד המכשיר המופנה לרעש והגברת הדיבור באוזן השומעת דיבור).
- ניטרול שמיעה עצמית – זיהוי קול עצמי המונע הפסקת עבודת הנחתת רעשים בניהול שיחה על רקע רעש.
- שמיעת דיבור על רקע רעש – מגביר דיבור באופן אוטומטי ומנמיך רעש בצד השני (דיבור על רקע מזגן פועל, שמיעת טלוויזיה על רקע שואב).
- מיקרופונים כיווניים – התמקדות בדוברים הדומיננטיים בכיוונים משתנים תוך הנחתת פטפוטים ורעשים בכיוונים אחרים.
- הנחתת רעשי רוח.
- למידת העדפות המשתמש – העדפות עוצמת שמיעה ותוכניות .
- יצירת פרופיל שמיעתי אישי.
- רישום לוג נתונים עבור הקלינאית לצורך שינוי הגדרות בהתאם.
- מכשיר הכי נסתר בתוך האוזן.
- התמודדות עם רעשים פתאומיים – הלמות פטיש, נפילת חפצים, טריקת דלת.
- דחיסת תדרים / הסתת תדרים – לשמיעת תדרים גבוהים (חיוני לדיבור).
- טיפול בטינטון – מחולל רעש רקע לבן / מנגינה עדינה
- דיבור ברכב – הדובר מאחורי הנהג.
- רצוי - אפליקציה לאנדרואיד ללא צורך במכשיר מתווך.

אשמח להכוונה והמלצות, תודה!

תכונות מכשירי שמיעה

שלום לך,
אני מבינה את ההתבלטות הרבה.
לכל חברה יש מכשירים שונים עם טכנולוגיות מעט שונות, ישנן תכונות בסיסיות הקיימות ברב המכשירים, לדוגמא: ביטול פידבק, מס' תוכניות, שמיעה טובה על רקע רעש ועוד וישנן תכונות ייחודיות לחברה מסוימת, לדוגמא במכשירים של פונאק יש העברת אודיו מאוזן לאוזן.
לדבריך, אתה רוצה מכשיר נסתר באוזן, יש לקחת בחשבון שמכשיר כזה אוטם את האוזן ולכן במקרה שלך הייתי ממליצה דווקא על מכשיר זעיר מאחורי האוזן בהתאמה פתוחה. מכשיר זה יאפשר אוורור של האוזן ומעבר טבעי של התדרים הנמוכים, בהם אתה כמעט ולא זקוק להגברה.
דבר נוסף, במכשיר קטן בתוך האוזן לרוב יש מיקרופון אחד וזה חסרון מאוד גדול ביכולת של המכשיר להגביר דיבור על רקע רעש. לעומת מכשיר מאחורי האוזן שיש לו שני מיקרופונים.
למידע נוסף אני ממליצה לך לפנות לייעוץ מסודר במכון שמיעה שם תוכל לקבל את כל המידע מקלינאית תקשורת.

בהצלחה,
הדס.

למעלה