לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5290152,901 עוקבים אודות עסקים

פורום מתגייסים

ברוכים הבאים לפורום מתגייסים!

אין מי שלא זוכר את היום הגדול שבו הגיעה לתיבת הדואר שלו המעטפה האגדית עם חותמתו המשולשת של צה"ל, בתוכה צו ההתייצבות הראשון. באותו יום מתסווף לך תואר חדש: מועמד לשירות ביטחון, והספירה לאחור מתחילה: הנה מגיע הגיוס...
אז בין אם קיבלתם את אותו צו לפני שלושה ימים ואתם עוד מלש"בים, בין אם אתם חיילים סדירים ובין אם אתם מהתקופה בה הצווים היו נתלים על לוחות המודעות הגדולים בערים... זה בדיוק הפורום לשאול בו שאלות, להניח, להתייעץ, לתהות וכמובן אם גם מתאפשר לכם- לענות ולעזור.
שימו לב לכך שמתן פרטים על יחידות מסווגות וחשיפת כל מידע מסווג שהוא או מידע שעלול לפגוע בבטחון המדינה, מהווה עברה על החוק ועלול להוביל לצעד משמעתי. המנעו מהעברת פרטים חסויים.

גיוס קל ונעים!

אודות הפורום מתגייסים

ברוכים הבאים לפורום מתגייסים!

אין מי שלא זוכר את היום הגדול שבו הגיעה לתיבת הדואר שלו המעטפה האגדית עם חותמתו המשולשת של צה"ל, בתוכה צו ההתייצבות הראשון. באותו יום מתסווף לך תואר חדש: מועמד לשירות ביטחון, והספירה לאחור מתחילה: הנה מגיע הגיוס...
אז בין אם קיבלתם את אותו צו לפני שלושה ימים ואתם עוד מלש"בים, בין אם אתם חיילים סדירים ובין אם אתם מהתקופה בה הצווים היו נתלים על לוחות המודעות הגדולים בערים... זה בדיוק הפורום לשאול בו שאלות, להניח, להתייעץ, לתהות וכמובן אם גם מתאפשר לכם- לענות ולעזור.
שימו לב לכך שמתן פרטים על יחידות מסווגות וחשיפת כל מידע מסווג שהוא או מידע שעלול לפגוע בבטחון המדינה, מהווה עברה על החוק ועלול להוביל לצעד משמעתי. המנעו מהעברת פרטים חסויים.

גיוס קל ונעים!
x
הודעה מהנהלת הפורום
שימו לב: העברת כל מידע מסווג במסגרת הפורום מהווה עבירה על החוק, ועלול להוביל לצעדי משמעת.
באתר  פז"ם כבר ביקרתם? :)

המשך >>

לצפיה ב-'טוב, נשבר לי הזין! לא רוצה להיות קרבי!! '
טוב, נשבר לי הזין! לא רוצה להיות קרבי!!
<< ההודעה הנוכחית
26/09/2010 | 11:01
179
1647
נשמע לכם מוזר?
כי לי נשמע מוזר שזה מובן מאליו לגוף האטום הזה שנקרא צה"ל שכל ילד בן 18 מת לפוצץ את המוח של ערבי על הקיר!!

יאללה, הבנתי שאנחנו במדינה מותקפת ובלה בלה בלה וחייבים להגן על עצמנו. אבל אם הם לא רוצים לראות מתאבדים בצה"ל, הם חייבים להיות פתוחים לרגשות של המתגייסים.

יש אנשים שפשוט לא יכולים לשרת בקרבי. ל-א י-כ-ו-ל-י-ם.
במקום שאותם אנשים, שאני בטוח שחלקם קוראים את ההודעה הזו ממש עכשיו, יצטרכו לחפש את ההדרכים המונפצות להוריד פרופיל כמו
מירגנות
כאבי גב
תת משקל
קב"ן
וכו'

וככה לגרום לצה"ל לביריוקרטיה מיותרת, וגם לדפוק לאותם חיילים תפקידים שהיו יכולים להצליח בהם (רק בגלל שבלית ברירה הלכו לקב"ן והשתחררו מקרבי מכל מיני סיבות מונפצות שמורידות מערכם הצבאי) , במקום זה הגיע הזמן שיפתחו ת'ראש קצת.

לא, אני גם לא רוצה לשבת בכלא בשביל שמישהו יכבד את הרצון המזדיין שלי.

אני בסך הכל מבקש מהצבא הזה, שאני עומד להקדיש לו 3 שנים מהחיים שלי, שיהיה קשוב לעובדה שאני לא בנוי לשירות הקרבי. פשוט ככה. וזה לא בגלל שאני משתין מגעגועים בלילה במיטה או סובל מסכיזופרניה. לא, אני יכול להיות אדם נורמלי ולא להתאים לדבר הזה.

אחרי תקופה ארוכה שבה אני מחפש את הדרך האידיאלית להשתחרר מקרבי ובכל זאת להתגייס למשהו יחסית איכותי, אני כולי מלא עצבים ושוקל לא להתגייס בכלל. תודה לצה"ל.

כאילו שההודעה המזדייינת הזאת תשנה משהו. עלאק.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
26/09/2010 | 11:34
2
464
ההודעה באמת לא תשנה כלום.
מתגייסים >>
לצפיה ב-''
26/09/2010 | 11:46
1
74

וכך חייל נוסף ישתחרר מקרבי על קב"ן ויתגייס לתפקיד זוטר כשיש לו קב"א גבוהה...

צה"ל מאורגן בצורה גאונית.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה צודק,'
אתה צודק,
26/09/2010 | 12:55
161
אבל זה באמת קשה בצורה לא נורמלית לגוף שיש בו עשרות אלפי אנשים למצוא מקום מתאים לכל אדם ואדם, אינדיבידואלית. עם כל זאת, אני מסכים שיש הרבה דרכים להשתפר, למנוע מהרבה אנשים "ליפול בין הכיסאות".
מתגייסים >>
לצפיה ב-'את כל מה שכתבת היום ובהודעה הקודמת שלך'
את כל מה שכתבת היום ובהודעה הקודמת שלך
26/09/2010 | 12:04
16
217
תסביר לקבן--במקום לשכנע את קוראי הפורום תבקש פגישה עם הקבן ויתכן מאד שזה יעזור.לא צריך להתיאש.
מתגייסים >>
לצפיה ב-' כנראה שלא הבנת את שורת המחץ..'
כנראה שלא הבנת את שורת המחץ..
27/09/2010 | 16:21
15
201
ברור שכמקרה חירום תמיד אפשר להשתחרר מקרבי עם קב"ן, אלא שאז פוגעים בסיכויים לתפקידים איכגותיים בתור ג'ובניק...
מתגייסים >>
לצפיה ב-'התשובה שלך מראה שאת לא מבין '
התשובה שלך מראה שאת לא מבין
27/09/2010 | 17:10
11
167
קב"ן לא מוריד את ציון רבוצת האיכות שלך!
אם קב"ן מחליט על פרופיל נפשי אז בגלל הפרופיל יש תפקידים שנחסמים אבל גם נגד זה יש הרבה מה לעשות.
אבל קב"ן גם יכול פשוט לקבוע הגבלות =קשיי הסתגלות שזה בכלל סימון בשלישות שפשוט ימנע ממך לשרת במקומות מסוימים מבחינת כמה לילות בבית בשבוע וכאלה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אז הוא לא מוריד את קבוצת האיכות שלי.,,'
אז הוא לא מוריד את קבוצת האיכות שלי.,,
27/09/2010 | 17:11
10
142
אבל יחסום בפניי תפקידים מסויימים. לא תודה..
מתגייסים >>
לצפיה ב-'בטוח שכבר אמרו לך שלא ניתן לאכול את העוגה '
בטוח שכבר אמרו לך שלא ניתן לאכול את העוגה
27/09/2010 | 17:14
9
135
והשאיר אותה שלמה

אם יש לך קושי להסתגלהצבא בא לקראתך ונותן לך הקלות
ההקלות שתקבל לא מתאימות לכל תפקיד
זה בעיה אין מה לעשות .אם תנסה לכתוב כאן מה באמת הבעיה אולי יהיה למישהו רעיון טוב יתר בשבילך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אנסח את זה הכי טוב שאני יכול'
אנסח את זה הכי טוב שאני יכול
27/09/2010 | 19:17
8
131
נשק לא בא לי בטוב.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה יודע שגם בטירונות יש התעסקות עם נשק?'
אתה יודע שגם בטירונות יש התעסקות עם נשק?
27/09/2010 | 19:50
7
127
לזה אתה מוכן?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הא5מת שלא.'
הא5מת שלא.
27/09/2010 | 19:58
6
100
האם טירונות כולם עוברים?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'כן'
כן
27/09/2010 | 20:10
54
לצפיה ב-'אני לא מכירה מישהו שלא עבר טירונות...'
אני לא מכירה מישהו שלא עבר טירונות...
27/09/2010 | 20:20
4
108
אין לי מושג אם זה אפשרי
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני לא עברתי טירונות'
אני לא עברתי טירונות
28/09/2010 | 16:36
3
156
לא טירונות רגילה בכל אופן. עברתי "השתלמות מתנדבים", שזאת בדיחה בעיקרון. אבל אם את מחשיבה את זה כטירונות, אז בסדר, אני מכיר מספיק מתנדבים שאפילו את זה לא עברו. בעיניי, זה רק מוכיח שטירונות לא באמת צריכה להזיז משהו לבערך חצי מהתפקידים בצבא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
28/09/2010 | 22:27
2
59
אבל לא כולם מתנדבים, אם מישהו עובר גיוס רגיל האם יש לו אפשרות לא לעבור טירונות?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'את זה אני כבר לא יודע'
את זה אני כבר לא יודע
28/09/2010 | 23:32
1
54
וזאת גם לא ממש הייתה הנקודה שלי, אלא יותר להבהיר שבסופו של דבר, טירונות זה ממש לא משהו עקרוני או קריטי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לא טענתי שזה עקרוני או קריטי '
לא טענתי שזה עקרוני או קריטי
29/09/2010 | 13:29
45
זה פשוט שלב התחלתי בכל תהליך צבאי שאין אפשרות להתחמק ממנו אם אינך מתנדב
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה לא צודק. פגישות עם קב"ן'
אתה לא צודק. פגישות עם קב"ן
27/09/2010 | 18:35
2
148
לא מורידות שום אופציות עתידיות במידה ואתה מתאים להן
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זאת אומרת'
זאת אומרת
27/09/2010 | 19:19
1
90
שאקבל מנילה אם אשתחרר מקרבי עקב פגישה עם קב"ן? כי עד היום לא קיבלתי וכבר יש לי תאריך  גיוס.

והמנילה תכיל את כל האופציות שהיה מקבל מישהו עם נתונים זהים לשלי רק עם פרופיל 64 במקום הפרופיל הקרבי שלי?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זאת אומרת שאתה תגמור בתור עובד רס"ר'
זאת אומרת שאתה תגמור בתור עובד רס"ר
29/09/2010 | 11:05
94
ותבלה 3 שנים עם ערסים. זה מה שיקרה אם קב"ן ישחרר אותך מקרבי. "איכותי" כבר לא תצא ממנו עם הגישה האגואיסטית והילדותית שלך.
אגב, אם היית איכותי כמו שאתה חושב (בטעות, כן?) שאתה, היו שולחים לך זימונים למבחנים ליחידות איכותיות לא קרביות
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תשבור רגל'
תשבור רגל
26/09/2010 | 12:34
3
88
ותוריד פרופיל...

לבנות עושים גיבוש לוחמות ורק חלק עוברות, אוף למה לא נותנים לבנות להיות קרביות בלי גיבוש ולבנים נותנים בלי בעיות , לא פייר!
מתגייסים >>
לצפיה ב-'ובאותה הזדמנות שכל הבנות יעשו 3 שנים?'
ובאותה הזדמנות שכל הבנות יעשו 3 שנים?
26/09/2010 | 12:53
1
68
לצפיה ב-'כן, זה חלק מעסקת החבילה'
כן, זה חלק מעסקת החבילה
27/09/2010 | 07:09
48
לצפיה ב-'ברור.'
ברור.
27/09/2010 | 16:22
31
לצפיה ב-':- לפי מה שסיפרת בעבר אין כל כך מה לשבור אצלך'
:- לפי מה שסיפרת בעבר אין כל כך מה לשבור אצלך
26/09/2010 | 14:03
9
74
רק אולי תבהיר למה אתה לא יכול להיות קרבי? בגלל הזין הקטן?

בכל מקרה, אל תהיה כולך "מלא עצבים". אתה תמיד יכול לבקש מחבר שידרוס אותך (עוד לפני הצבא), או לירות לעצמך ברגל (במהלך הטירונות) - פטור מקרבי מובטח!
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זו אחת הסיבות. לא העיקרית.'
זו אחת הסיבות. לא העיקרית.
27/09/2010 | 16:42
8
61
אני לא רוצה כי אני לא רואה את עצמי בתפקיד הזה. אני לא בנוי לפעילות לוחצת כזאת, נשק ולוחמה ממש לא חלק מהתחביבים שלי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתצה קצת פרזיט לא?'
אתצה קצת פרזיט לא?
27/09/2010 | 17:05
7
66
עכשיו שיש לי את תשומת הלב שלך שמע:
צה"ל מבין שיש אנשים שלא מתאימים להיות חיילים קרביים או חיילים מכל סוג בכלל. לכן יש בצה"ל מערך אבחון גדול יחסית וכלים בתחום הפסיכולוגיה ורפואת הנפש שיאפשר לו כארגון להתמודד עם סוגים שונים של בני אדם, ובמקביל לאפשר לך להתמודד עם הקושי הצפוי לך. אחד מהם למשל הוא שלא כל מה שרצית יקרה.
באמירת אגב, לפי המה, אבל בעיקר לפי האיך שכתבת, די ברור שהצבא יכול לבגר אותך כי אתה כנראה די זקוק לזה.
איחלתי לחייל בהצלחה.
חג שמח.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה חי בסרט אדון זקן.'
אתה חי בסרט אדון זקן.
27/09/2010 | 17:07
6
66
אין לי בעיה לשרת 10 שנים בשביל המדינה ולראות את המשפחה כל חצי שנה. אני לא מתאים לקרבי. נקודה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני ממש רוצה להבין'
אני ממש רוצה להבין
27/09/2010 | 17:12
2
62
וואלה אני אחרי צבא ואם אני עשיתי טירונות של 10 שבועות
אז למה ל************ אתה לא יכול??

ואל תקח אישית יש לי את הקרבות האלה בבית כרגע.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'כי זה תלוי בבן אדם.'
כי זה תלוי בבן אדם.
27/09/2010 | 19:15
1
60
אובמה נהיה נשיא ארה"ב-אז למה ל****** את לא יכולה???
מתגייסים >>
לצפיה ב-'רציתי להגיב לך ברצינות '
רציתי להגיב לך ברצינות
27/09/2010 | 23:07
51
אבל אתה לא רציני במקום לכתוב בעיות שאפשר לפתור ותאמין לי  עברתי מלא בתוך המעכת ואני מכירה אותה קצת יותר ממך.
אז אתה בוחר להשמיץ ולהגיב בצורה מזלזלת באנשים.

אני רק אכתוב לך דבר אחד שחבל שאתה לא מנסה לפחות אחרי הכל זהעוד מקום לצבור חיוויות:
נשק יש לכל חייל אם לא תשמש בו בטירונות כי תסרב זה או טיפול משמעת סירוב פקודה כלא
או טיפול קב"ן פרופיל 21 כי אין חייל שלא יודע לירות אנחנו לא בשוויץ

נושא אחר שעלה כאן זה מקלחות :כשאחותי כותבת את זה אני מבינה היא בת וזה נראה לה ממש הזוי..אתה גבר אחי מה הבעיה ממה אתה חושש בדיוק?!וחוץ מזה תאמין לי שיש במקלחת איזה 3 פלוגות אין מצב שמישהו מסתכל עליך יש לך איזה חצי שעה לכל הסידורים שלך כולל הטלפון הביתה אתה ממש לא מענין אף אחד באותו זמן.

בהצלחה ,
ואם תבחר לשתף את הבעיות האמתיות שלך,סיבות ממשיות למה וכן נשק או.קי למה מה מפחיד מטריד מפריע ???
אז אתה מוזמן לכתוב לי גם בפרטי אני אשמח לעזור .
מתגייסים >>
לצפיה ב-'טל מינוס תתבגר'
טל מינוס תתבגר
27/09/2010 | 18:34
2
55
מי פה חי בסרט ילד? ואתה בטח חושב שאתה נורא שנון עם ההודעה המזדיינת שלך, צה"ל גוף אטום (מאיפה אתה יודע?) ולפוצץ את המוח של ערבי על הקיר. אז זהו, אתה לא שנון, אתה סתם תינוק בכיין. וחקיין.
התבגר! את הבעיות מול הצבא תפתור מול הצבא. לגוף האטום הזה יש מספיק יכולות להתמודד אתך, אם אכן המצב שלך הוא ייחודי, ולך יש מספיק דרכים להגיע להתמודדות הזאת ולהעביר את המסר הנכון לגוף האטום.
אבל אתה? אתה מעדיף ליילל ולבכות לכולם פה בפורומים בסגנון חקייני של ילד אורבני מפונק שלא קיבל את הצעצוע שלו.
לא ממש בוגר כבר אמרתי?
איחלתי לחייל בהצלחה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך דרכו...*'
איחלתי לחייל בהצלחה בהמשך דרכו...*
27/09/2010 | 18:59
117
לצפיה ב-'חקיין? אין לי מושג על מה אתה מדבר'
חקיין? אין לי מושג על מה אתה מדבר
27/09/2010 | 19:21
40
אני ממש לא חושב שאני שנון. אנינ כותב את הדברים כי הגיעו מים עד נפש. כי אני מיואש. אני שופך את הלב ומקווה לשמוע על איזה פתרון קסם.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אז תגיד את זה לקב"ן'
אז תגיד את זה לקב"ן
27/09/2010 | 16:10
3
71
ותציע לצבא חלופה כמו לימודים אקדמיים - תגיד שאתה רוצה להיות עתודאי
אני זוכרת שבזמני הבנות נלחמו כדי להיות קרביות וחיילת אפילו הגישה בג"ץ.לך תבין.... ובזמני, האפשרות היחידה שהייתה פתוחה זה לוחמות מג"ב - המחזור הראשון
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הסברתי למה קב"ן זה לא אופצייה'
הסברתי למה קב"ן זה לא אופצייה
27/09/2010 | 16:28
2
69
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

אני לא רוצה להיות עתודאי, ואם את רוצה לדעת למה -תשאלי בפורום עתודאיים כמה מהם מרוצים מהמסלול שבחרו בצה"ל...
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני מבינה שאתה רוצה לשרוף 3 שנים מהחיים שלך'
אני מבינה שאתה רוצה לשרוף 3 שנים מהחיים שלך
27/09/2010 | 17:58
71
בתור פקיד.
תתפלא אבל יש כאלו שנהנים מהשרות שלהם ואפילו יש אנשים כמוך שבסוף  הופכים למורעלים וחותמים קבע . מעבר לכך,אם אתה יודע שאתה רוצה להיות רופא והצבא מוכן לעזור לך להגיע לשם,מה הבעיה? בגלל שכמה אנתיפטים נתנו לך תמונה מטעה? כנס לפורום סטודנטים ולפורום של הטכניון, תעשה חיפוש/תשאל על עתודאים ותראה כמה שמדובר די עקומים ומתלהבים
מתגייסים >>
לצפיה ב-'ויש גם עתודאים שמרוצים מאוד מהמסלול שבחרו'
ויש גם עתודאים שמרוצים מאוד מהמסלול שבחרו
27/09/2010 | 18:03
47
חבל שיש לך דעה קדומה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'שיהיה בהצלחה'
שיהיה בהצלחה
27/09/2010 | 16:21
1
37
חחחחחחחחחחחחחח
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/09/2010 | 16:29
22
לצפיה ב-'קודם כל'
קודם כל
27/09/2010 | 16:28
1
45
, תירגע. יהיה בסדר, וגם עכשיו בסדר. בעצם עכשיו אפילו יותר מבסדר.
אתה מתוסכל - זה מובן. הצבא זו מערכת גדולה ודיי אטומה. אבל לא לגמרי אטומה.

ראשית, דע לך, שאם אינך רוצה להיות קרבי - אתה תמצא דרך - כשרה - לצאת מקרבי.
התהליך לא מתחיל ומסתיים בגיוס - אחרי הבקו"ם יש את הקליטה בבסיס, הערכת המפקדים הישירים, העקיפים, מש"קית הת"ש (תנאי שירות) שבבסיס, שיחות מ"מ, מ"פ וכד'
כלומר, במקרה הגרוע בו בבקו"ם לא הקשיבו לך - יש עוד דרך ארוכה של אנשים שיקשיבו וישקלו את דבריך.
אתה חושב שכל מי שמתגייס לקרבי נשאר קרבי? ממש לא. הרבה פעמים היינו מקבלים חיילים שבמהלך הטירונות, האימון המתקדם ואפילו תוך כדי שירות מבצעי החלטנו שהם לא מתאימים להיות לוחמים קרביים ונמצאו עבורם פתרונות הולמים. החלטת הבקו"ם אינה סופית, אינה מחייבת, אינה קובעת. היא רק מדרגה אחת בתהליך ארוך של הערכה.

משמעות הדבר הוא שקודם כל עליך להישאר שקול, רגוע ומחושב. לבקש, לדרוש, לשאול אבל אף פעם לא להתייאש או לוותר. ממש כמו כל תחום אחר בחיים - שומרים על עקביות עד שמשיגים את מה שרוצים. כן, יותר קל להגיד מלעשות.

מניסיוני, אם אתה בן אדם איכותי אתה תמצא תפקיד איכותי בצבא - שיתאים לדרישותיך. או לחילופין, תמצא תפקיד שאינו נחשב במיוחד, אבל מאפשר לך להמשיך ולהתפתח כאזרח מן השורה - וכך כשתשתחרר תהיה מוכן ומסודר יותר לקראת החיים האזרחיים המלאים. אבל המדד הראשון ל'איכותו' של האדם היא היכולת שלו להתמודד גם עם קשיים.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני מניח שההודעה הזו יצרה רושם שאני '
אני מניח שההודעה הזו יצרה רושם שאני
27/09/2010 | 16:34
48
חמום מוח. אז ראשית אני רוצה להבהיר: ממש לא. אני לא הלל הזקן, אבל אני בהחלט לא מתרגז מכל דבר ומעולם לא ביקרו אותי שאני מתרגז באופן קיצוני וכד'.

זה פשוט יכול להוציא אותי מדעתי שיש כזו איטמות. אני לא מעוניין לבזבז יום אחד מחיי במסלול הקרבי. אני לא שייך לשם. בוודאות. אני מכיר את עצמי טוב יותר מכל חייל בצצה"ל, בעל תפקיד כזה או אחר שם, ואני יודע שזה פשוט לא אני.

אני בהחלט לא מתכוון להתאייש. אני אמצא את הדרך האידיאלית להשתחרר מקרבי ולאחר מכן אאבק לתפקיד שהולם את הקב"א שלי, כמו שכל מתגייס אחר עם אותם נתונים זכאי לתפקיד איכותי. רק חבל שצה"ל גורם למתגייס לכזו עוגמת נפש. קצת פתיחות תועיל לכולם.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הגעתי מהדף הראשי'
הגעתי מהדף הראשי
27/09/2010 | 16:32
3
40
אני הייתי במצב זהה לשלך ( לפני 20 שנה בדיוק ).
הגעתי לריאיון. המאבחנת שאלה אותי המון שאלות.
ובין היתר אמרתי לה שאני לא רוצה להיות בתפקיד קרבי.
קבעו לי תור נוסף לקב"נית. הסברתי לה שאני רוצה להתגייס, זה רק שאני לא רוצה להיות לוחם. אז קבעו לי סעיף קב"ן וגייסו אותי.
מאוחר יותר , לאחר טירונות וקורס חובשים, ביקשתי לשרת קרוב לבית והצבא הסכים לזה. שירתתי בצריפין.
לעתים אני מביט לאחור ואומר לעצמי- בשביל מה בכלל התגייסתי?
אבל אני כבר התגייסתי...ושירתתי 3 שנים וגם עשיתי מילואים עד גיל 25 בערך.
כיום אני מאוד שלם עם זה שמעולם לא הייתי בשדה הקרב. מעולם לא יריתי באיש ולא הייתי במצב שבו נאלצתי לפתוח באש.
ואני לא פציפיסט. אני פשוט... כפי שאני.
שיהיה בהצלחה
מתגייסים >>
לצפיה ב-'החשש שלי הוא שהקב"ן'
החשש שלי הוא שהקב"ן
27/09/2010 | 16:36
2
64
ייפגע בסיכוי שלי לתפקיד שהולם את הנתונים שלי. כלומר, יצא שאם לא היה לי פרופיל קרבי מלכתחילה ולא הייתי נדרש לקב"ן כדי להשתחרר מקרבי, הייתי יכול לקבל תפקיד איכותי יותר בצבא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תראה'
תראה
1
47
אני זוכר שבזמנו, גם לי היה חשוב לקבל תפקיד "איכותי". אבל בדיעבד, אני חושב שזה שיקול לא כ"כ נכון. גם לי היה סעיף קב"ן, שירתתי כחובש בצריפין והייתי מאוד מרוצה.
חובש זה תפקיד "איכותי" עם המון אחריות. זה אולי לא "יוקרתי", אבל זה איכותי. גם קיבלתי תנאי שירות נפלאים.
הכי חשוב זה שתעבור את הצבא מבלי להסתבך עם המערכת, ומבלי לעבור על פקודות הצבא. זה באמת הכי חשוב.
הצבא הוא מערכת של השמת כוח אדם לפי צרכי הצבא.
לא כל חייל איכותי מקבל גם תפקיד איכותי או תפקיד יוקרתי.
בצבא תפגוש המון חיילים מוכשרים מאוד בתפקידים זוטרים. מבטיח לך.
תפגוש גם חבר'ה לא כ"כ מוכשרים בתפקידים בכירים.

אם אתה איכותי באמת- אז בחיים הפרטיים שלך, המציאות בהכרח תדחף אותך מעלה מעלה.
לצבא חשוב במיוחד שתהייה ממושמע, ושתתרום לו לפי יכולתך, מבלי לעבור על חוקי הצבא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תודה, לוקח לתשומת לבי'
תודה, לוקח לתשומת לבי
27/09/2010 | 17:15
34
ועדיין מלא בטרוניה כלפי הצבא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'טל מינוס היקר'
טל מינוס היקר
27/09/2010 | 16:33
3
52
ראשית, הטיעונים שאתה מעלה ראויים להתייחסות עניינית. שנית, אתה טועה בבסיס ההנחה לפיה עליך לזייף מחלות בכדי לא לשרת בקרבי.
צה״ל, בניגוד למשתמע מהודעתך, אינו גוף ולנטרי. מדובר בחובה חוקית הנובעת מצורך קיומי. למרות שאינך מעוניין (לא חשוב עד כמה לגיטימיות הסיבות) לשרת כחייל קרבי, אתה מסכים שיש צורך במכסה של חיילים קרביים על מנת לקיים באופן יעיל את הצבא ששומר על המסגרת האזרחית בה אתה חי. לו היו מאפשרים בחירה חופשית לתפקיד צבאי אזי תפקידים ״פחות נחשקים״ לא היו מבוצעים כלל.
צה״ל מאפשר שירות לא קרבי למי שמצהיר כי הוא פציפיסט. הדבר אינו ״זיוף מחלה״ ואינו רמאות. בהחלט מדובר בהתחשבות צה״לית אך יחד עם זאת הגדרתך כפציפיסט ״סוגרת״ את האופציה לחלק מהתפקידים המעניינים אך לא קרביים. נראה לי לגיטימי מצד צה״ל
לשאלה למה צה״ל לא יכול לאפשר לך מצד אחד לסרב לשרת בתפקיד בו אינך מעוניין ומאידך לא לסגור בפניך תפקידים בהם אתה כן מעוניין
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות.'
תודה על ההתייחסות.
27/09/2010 | 16:39
2
30
המשפט האחרון נקטע...
אני רואה פסול בכך שאדם שאינו רוצה לשרת בקרבי מפסיד תפקידים איכותיים.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זה לא זה, '
זה לא זה,
27/09/2010 | 21:43
26
לי אישית אין פסול מלתת תפקיד איכותי, לאדם שלא מתאים לו קרבי.  
אני רואה פסול בכך שאדם שמכליל ומגדיר חייל קרבי כאחד ש"נלהב לראות מוח נשפך מערבי" יקבל תפקיד איכותי.

מתגייסים >>
לצפיה ב-'יתכן שאנו מגדירים באופן שונה תפקידים "איכותיי'
יתכן שאנו מגדירים באופן שונה תפקידים "איכותיי
29/09/2010 | 01:36
26
אם כוונתך במונח "איכותיים" לתפקידים כמו, פקח טיסה, ממר"ם וכד' אזי אין ביננו חילוקי דעות. אולם, אם אתה מתכוון לתפקידי מודיעין מבצעיים שונים או לבקר טיסה (מנהל תעבורה אוירית בשמי הארץ בניגוד לפקח המתאם את תנועת המטוסים במרחב האוירי של שדה תעופה ספציפי), אזי לדעתי אתה טועה.
אסביר את ההבדל בין שתי הקבוצות:
הקבוצה הראשונה הם תפקידים איכותיים שהממשק בינם לבין לבין לחימה הוא עקיף מאד. בקבוצה השניה נכללים תפקידים שאינם תפקידי לחימה ישירים אך נמצאים בממשק הדוק עם הלחימה בפועל. לא נכון בעיני לשבץ פציפיסטים במקום בו נדרשות החלטות "קרביות" בעלות השלכות של ממש על שיעורי התמותה בלחימה.
אני מבין את הבעיה שלך כמי שיכול לשרת גם בתפקידי הקבוצה השניה כיוון שאינך פציפיסט אך צה"ל מונע זאת ממך. מצידך, נסה להבין את הבעיה שיש לצה"ל שעובד מצויין על מאסות גדולות אך המקרה הפרטי נופל בו, לא אחת, בין הכיסאות.
בכל מקרה אני מאחל לך, הצלחה בכל דרך שתבחר.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה לא הראשון ולא האחרון...'
אתה לא הראשון ולא האחרון...
27/09/2010 | 16:40
4
48
אי אפשר לפתוח לצבא את הראש.

הצבא עובד עם דבר חסר דעה עצמית שנקרא מחשב, רובוט לכל דבר. ברגע שיש לך נתונים שמאפשרים לך להיות לוחם, אתה תהיה לוחם. אם אין לך נתונים כאלה, אתה לא תהיה לוחם, חד וחלק.

אם הצלחת להוריד את הפרופיל או לקבל הקלות ת"ש, שיחקת אותה, אם לא, יאללה, עלה לאוטובוס.

אם הצבא היה מקשיב לכל חייל שאומר לו "אני לא רוצה קרבי, אני רוצה מודיעין" ומוציא אותו מקרבי, לא היו נשארים לנו חיילים לוחמים. ככה עובד הצבא, ככה עבד הצבא בהיסטוריה וכך הוא גם יעבוד בהמשך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני אסביר לך מדוע אתה טועה.'
אני אסביר לך מדוע אתה טועה.
27/09/2010 | 16:44
38
משום שבסופו של יום, חייל שלא רוצה להתגייס לקרבי לא יתגייס לקרבי- הרי שצה"ל יורים לעצמם ברגל כשהם לא פתוחים לךשמוע מהחייל "לא" לקרבי. כאשר האופציה היחידה שלו לברוח מקרבי היא על ידי זיוף הפרופיל/קב"ן/כלא הם פוגעים בעצמם. כי החייל לא יתגייס לתפקידים איכותיים אליהם הוא מתאים וחבל.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לא יכול לומר שאני מסכים...'
לא יכול לומר שאני מסכים...
27/09/2010 | 17:07
31
מצד שני...

לי אישית היה פרופיל 97 עם שני סעיפים מינוריים לחלוטין. יצא שמשום מה קיבלתי זימונים למודיעין ועברתי.
אני ממש לא מתאים לפרופיל הידוע של מי שמתגייס למודיעין, מחור בפריפריה באתי ואליו גם שבתי. אבל זו טעות לדעתי לראות בכל הקטע הזה בירוקרטיה ממוחשבת גרידא, יש שם גם גורם אנושי- אחרי הכל.

בקשר לבעיה שלך, טל, מקלחות משותפות יש גם בטירונות. אני לא יודע איך זה אצל אחרים, אבל לרוב כל אחד מנסה להמנע ממבט באזור "ההוא" פן יתעורר החשד של "לא נשאל, אל תספר". אל תדאג בקטע הזה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה טועה לגמרי'
אתה טועה לגמרי
27/09/2010 | 17:56
1
31
אחי פרופיל 97 ושירת במודיעין.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'גם אני לא הייתי לוחם ויש לי פרופיל 97...'
גם אני לא הייתי לוחם ויש לי פרופיל 97...
27/09/2010 | 21:22
56
יש יוצאים מן הכלל, והיום לכל אחד שיש ויטמין P, נתונים טובים, פלפל או קצת טיימינג טוב, יכול להגיע לאן שהוא רוצה.

בסופו של דבר, אם הוא יגיע ליחידה ויראה למפקדים שהוא לא רוצה להישאר שם, הוא לא יישאר שם.  אי אפשר להשאיר חייל בכוח ביחידה קרבית. חיילים בעייתיים - הבייתה. הוא יקבל איזה תפקיד מטה - נהג, טבח או משגיח כשרות ביחידה. במקרה הטוב יותר יעבירו אותו ליחידה אחרת לגמרי.

המטרה היא  לא להגיע לכל העוגמות נפש האלה. המטרה היא לנסות לצאת כמה שיותר מוקדם ולהתקבל ליחידה שבה הוא יירצה לשרת, וכן - זה אפשרי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה חי בלה לה לנד.'
אתה חי בלה לה לנד.
27/09/2010 | 16:51
10
52
אם כל בנאדם שהיה רוצה להיות בשירות קרבי היה מגיע לקרבי,
וכל אחד שהיה רוצה להיות ג'ובניק היה ג'ובניק.
כנראה שהיינו נשארים בים.

הדבר הזה נעשה מחוסר ברירה, מחוסר גיוס, ומחוסר מוטיבציה של הבני נוער.
אתה פה לתרום 3 שנים.
לתרום.
הכוונה, לתת מעצמיך למה שהצבא צריך. לא לתת מעצמיך משהו שאחר כך יהיה אפשר להתקדם ממנו,
משהו שיעזור לי באזרחות, משהו שאני אגיע בו הביתה כל יום, משהו שלא יגרום לי ליותר מידי בלאגן.
לתרום במה בהצבא צריך, וכנראה שזה מה שהוא צריך.
ואתה פה לספק לו את הצורך, כן זה נשמע מכני ורובוטי, אבל זה המצב.

כשתתגייס אתה כבר תבין את הביטוי "צורכי הצבא" . ואלה הם צורכי הצבא.
רבים וטובים לא רצו לעשות ועשו את זה כמו גדולים.

נ.ב.
ולהיות קרבי זה ממש לא לפוצף לערבים את המוח על הקיר!!
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זו עובדה'
זו עובדה
27/09/2010 | 17:00
3
34
מי שבאמת לא רוצה להיות קרבי-מוצא את הדרך בסופו של יום להתחמק מזה. וחבל, כי זה רק עולה להצ"ל בביריוקרטיה. ולחייל שהיה יכול לתרום בתפקיד שדורש , לא ייתאפשר לשרת באותו תפקיד כי הוא היה צריך להתחמק מקרבי בטענה שהוא חצי חוולה נפש.

בקרבי אני לא אתרום. אני יודע שאני לא אתגייס כקרבי, גם אם ייתהפך העולם, אבל אם באופן תיאורטי אני כן-אני יודע שאני רק אעכיר את האוירה של כל החיילים סביבי וממש ממש לא אתרום שם.
אין לי בעיה לשרת בתפקיד ג'ובניק שאני לא אראה את הבית גם חצי שנה. אבל לא קרבי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זה לא עובדה- זה חבל.'
זה לא עובדה- זה חבל.
27/09/2010 | 17:19
2
30
כי האנשים האלה שמצליחים לברוח- זה בגלל שהם סיגלו לעצמם נכויות כאלו ואחרות.
בדיוק כמו אותם אנשים שהורגים את סבתא שלהם שניה לפני שצריך לסגור איזה שבת.
איפה הציונות שלכם אנשים?

אתה חייב להפסיק לבוא באנטי,
אם יש לך סיבה אמיתית לא לעשות שירות קרבי, לך לקב''ן, זה התפקיד שלו ובשביל זה הוא שם.
ואם לא, אז פשוט תעשה את זה.
זה כל כך חשוב, כל כך מספק, ואם תפסיק להגיד שאתה לא יכול ותציב לעצמיך אתגרים כאלו משמעותיים בשירות
שלך אתה רק תבין כמה אתה בעצם לוקח מאשר אתה נותן.
(אני לא מנסה להיות מתנסה, אני באמת מדבר מניסיון)
מתגייסים >>
לצפיה ב-'איפה שירתת?'
איפה שירתת?
27/09/2010 | 19:02
28
לצפיה ב-'הציונות שלנו מתבטאת'
הציונות שלנו מתבטאת
27/09/2010 | 19:23
31
בכך שאנחנו בורחים מתפקיד שלא מתאים לנו ושאם נשרת בו רק נזיק ולא נועיל לאף אחד.

אני מוחה על כך שהדרך הלגיטימית שנותרה לי להשתחרר מקרבי היא ע"י קב"ן, דבר שיפגע באפשוראיות שלי בצה"ל.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'בולשיט'
בולשיט
27/09/2010 | 17:09
37
מנסיון, ראיתי מספיק אנשים שהיו צריכים לתת את עצמם לצבא וככה זה באמת נראה, זה יפה לתת ססמאות אבל יש אנשים שפשוט לא מתאימים,
לך ולעוד רבים כמוך נחמד מאוד לעמוד מאחורי המקלדת ולרשום לו שהוא חייב לתת את מה שיש לו כי "ככה צריך",
אבל בסוף החברה האלה מתחילים לעשות לעצמם נזקים לגוף כדי להשתחרר, או שבסוף מוציאים את התסכול על מישהוא אחר,
או שהם מפוצצים לעצמם את הראש

אני מאחל לכולם שירות מלא ומספק, שכל אחד ימצא את מקומו הנכון בצבא, השירות קשה ולפעמים מייאש אבל שווה כל שניה (לפי דעתי)
מתגייסים >>
לצפיה ב-'האומנם? '
האומנם?
25
כי עושה רושם שהמוטיבציה לקרבי היא גבוה למדי גם בלי ה"חובה" שבדבר.
גם לא נראה לי שלצה"ל יש מה לעשות כל כך עם אנשים שפשוט לא רוצים להיות שם, ראה את המקרה של החייל הנעדר גיא חבר. הבחור פשוט לא רצה ללכת לקורס מפקדים (שירת בתותחנים) אז הוא 'מצא' דרך. וחבל. באמת חבל שהוא היה צריך לברוח ולהגיע למצב שבו הוא כנראה לא בחיים.

זה לגיטימי לרצות ת"ש כלשהו, במידה ויש הצדקה שהיא לא עצלנות בלבד, כי אחרי הכל צה"ל קיים כדי להגן על המדינה שחיים בה אזרחים. חלקם אקדמאים, חלקם חסרי בגרות, חלקם צעירים וחלקם זקנים. אם המצב לא נראה למישהו, בואו פשוט נעיף מפה את כל מי שלא יכול לתרום לצבא במידי, ואת הנשארים נזמין למשחקי D&D סוערים עם החמאס.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'גם אתה חי בלה לה לנד'
גם אתה חי בלה לה לנד
27/09/2010 | 17:51
3
27
כ70% מהבנים שרוצים להתגייס רוצים להיות קרביים. ההתחשבות המועטה ברצון המתגייסים אינה מחוסר ברירה אלא מהרצות למצוא תפקיד לכל אחד, כולל חסרי התועלת בגלל הרצון של המדינה לשמור על אשליית "צבא העם".

לצה"ל יש יותר מדי חיילים, לא פחות מדי, בגלל זה גם בין הקרביים יש אבטלה סמויה וקיימים בצבא תפקידים שאין בהם כל צורך (למשל מאכיל חתולים בקריה, כאילו החתולים אינם מסוגלים להסתדר בעצמם).

כבר מזמן צריך היה להפוך את צה"ל לצבא מקצועי. העובדה שבצה"ל יש הרבה חיילים שאין מה לעשות איתם היא בעוכריו משום שזה מחמיר בהתמדה את חוסר היעילות שלו וגם מוריד את המוטיבציה לחיילים הנחוצים והמועילים.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'זהו זה, מצאתי את הפקיד שאני רוצה!'
זהו זה, מצאתי את הפקיד שאני רוצה!
27/09/2010 | 19:25
43
מאכיל חתולםים!!
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הנפצה, אין מאכילי חתולים בקרייה. '
הנפצה, אין מאכילי חתולים בקרייה.
28/09/2010 | 23:36
1
25
אתה צריך לראות כמה הם מתחננים לאוכל ליד הפיתיה
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מאכילי חתולים לא, אבל מאכלי חתולים.... '
מאכילי חתולים לא, אבל מאכלי חתולים....
29/09/2010 | 13:57
30
לצפיה ב-'ברוך הבא לצה"ל...'
ברוך הבא לצה"ל...
27/09/2010 | 16:55
1
75
בצהל אין דבר כזה "מה שרוצים",כדאי לך להתחיל להתרגל לזה..
אני הפסדתי הרבה דברים בעקבות זה.כשעוד הייתי רכוש שלו..

אם אתה באמת לא רוצה לעשות קרבי,זה יכלול הרבה כאבי ראש ועצבים.
רק שים לב על מה אתה מוריד פרופיל,כי בסוף תמצא את עצמך בתפקיד
שתרצה לדפוק כדור בגללו...
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
27/09/2010 | 17:03
21
לצפיה ב-'מסכימה אתך'
מסכימה אתך
1
34
יש מספיק אנשים שכן רוצים ומתאימים לשרת בקרבי, ומי שלא מתאים , אין צורך לכפות עליו.

עדיף שכל אדם יתרום ברצון  בכיוונים וביכולות שלו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תודה על העידוד.'
תודה על העידוד.
15
לצפיה ב-'הגעת לראשי של תפוז!'
הגעת לראשי של תפוז!
1
21
לצפיה ב-'כן, ברגעי שהחלו לכתוב הרבה תגובות'
כן, ברגעי שהחלו לכתוב הרבה תגובות
27/09/2010 | 17:13
22
בדקתי שם וראיתי. תודה בכל מקרה
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מסכימה אתך.'
מסכימה אתך.
1
13
לצפיה ב-'תודה שנית'
תודה שנית
27/09/2010 | 17:13
12
לצפיה ב-'מישהו פעם אמר לי משפט מאוד חכם על צה"ל'
מישהו פעם אמר לי משפט מאוד חכם על צה"ל
27/09/2010 | 17:24
1
52
ועל כל ההתנהלות של המערכת הצבאית בישראל:
הטוב- טובע, המשקיע- שוקע והחרא צף.

ותחשבו על זה...
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הכללות תמיד לא נכונות.'
הכללות תמיד לא נכונות.
16
לצפיה ב-'לגבי תפקידים איכותיים וכו''
לגבי תפקידים איכותיים וכו'
27/09/2010 | 17:26
4
41

כפי שכתבת באחת התגובות להודעתך.

אני מניח, אף שאינני יודע בוודאות, שצה"ל בוחן מוטיבציה לשירות בצה"ל באופן כללי, במובן בו אם אתה יכול, תסכים לשרת בכל תפקיד שיוצע לך. ברגע שאתה כבר לא מגלה מוטיבציה כזו, לצה"ל אין סיבה לשים אותך בתפקיד איכותי, כי שם צה"ל שם אנשים שהוא יכול להיות בטוח שלא יתחילו להתבכיין ברגע שהמחוג עובר את השעה 5.

ובאופן עקרוני, אין ספק שאתה צודק. במדינה בה הצבא הוא התנדבותי, האינטרס של הצבא הוא לתת לכל אחד בדיוק מה שהוא רוצה. במדינה בה הגיוס הוא חובה, וגם ככה אחוזי המתגייסם נמוכים ,ומתוכם אחוזי מבקשי הקרבי מן הסתם עוד יותר נמוכים, אז כפי שאמר מיק ג'אגר וצוטט בידי האוס - "אתה לא תמיד יכול לקבל את מה שאתה רוצה".

ואתה יודע מה? נשמע לי כאילו הליכה לקרבי דווקא תועיל לך. אולי לא גולני, אבל נגיד נ"מ. תאכל קצת בוץ, תרגיש את הגוף שלך, ובניגוד לאנשים שעבורם הצבא הוא סתם המשך של התיכון, תתבגר קצת.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'צה"ל דווקא נותן תפקידים מעולים לחיילים שלא'
צה"ל דווקא נותן תפקידים מעולים לחיילים שלא
27/09/2010 | 17:34
1
101
רוצים להיות קרביים גם אם הם יכולים להיות קרביים. כאשר מדובר בעתודאים הלומדים הנדסה או הנדסאות וגם כאשר מדובר בבעלי קשרים עם אנשים בעלי השפעה אפילו אם סיימו י"ב לא בהכרח עם בגרות מלאה. רק לאלה שלא סיימו 12 שנות לימוד אין שום סיכוי להגיע לתפקיד איכותי, מאידך נדירים אלה שלא מסיימים 12 שנות לימוד.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'עתודאים זה עניין אחר.'
עתודאים זה עניין אחר.
27/09/2010 | 20:53
24
לצפיה ב-'כפי שכתבתי בהודעה אחרת'
כפי שכתבתי בהודעה אחרת
27/09/2010 | 19:27
1
28
המוטביציה שלי גבוהה. כתבתי שאני מוכן לשרת 10 שנים בצה"ל ולפגוש את המשפחה פעם בחצי שנה. זה פשוט שקרבי זה לא אני. תודה, אני מרגיש מספיק בוגר
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה עצמך תמיד תרגיש בוגר.'
אתה עצמך תמיד תרגיש בוגר.
27/09/2010 | 20:56
23

זה לא אומר כלום.

חוץ מזה ששים לב למה שאתה אומר "המוטיבציה שלי גבוהה, אני מוכן לשרת..." וכו', אבל לא בקרבי ורק בתפקיד איכותי! מה שבעצם אתה אומר הוא שאתה תהיה עם מוטיבציה גבוהה רק אם תקבל בדיוק את מה שאתה רוצה. ובכן, סביר להניח שאתה אף פעם לא תקבל בדיוק את מה שאתה רוצה, בטח לא בצה"ל, אבל גם לא בחיים באופן כללי. שווה להתחיל להתרגל.

ואני די בטוח שחלק גדול מהקרביים שמתגייסים לצה"ל מרגישים כמוך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'יש שתי דרכים בהן תוכל להבטיח שלא תהיה קרבי'
יש שתי דרכים בהן תוכל להבטיח שלא תהיה קרבי
27/09/2010 | 17:27
2
50
האחת (הארוכה יותר) סביר להניח שתוביל אותך לתפקיד איכותי אך סביר היא גם תאלץ אותך לחתום קבע (רק שתדע, לא כל מי שחותם קבע משרת בקבע בפועל, יש כאלה שצה"ל מוותר על שירות הקבע שלהם) והשניה (הקצרה יותר) תבטיח שלא תהיה קרבי אך גם תגרום לכך שיהיה לך תפקיד נחות שאף אחד לא באמת צריך (לא אתה וגם לא צה"ל, ותפקידים כאלה קיימים רק בגלל חוק גיוס חובה, שמאפשר ואף מחייב לגייס גם חיילים חסרי תועלת).

הדרך הראשונה היא עתודה, טכנולוגית או אקדמית, דבר אשר יאפשר לך גם לצבור נסיון בתפקיד שעשוי להיות בו צורך באזרחות, דבר שיועיל לעתידך.

הדרך השניה היא לספר קב"ן למה אתה לא מסוגל להיות קרבי ומה עלול לקרות אם בטעות יתנו לך תפקיד קרבי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תודה לך, דבר ראשון'
תודה לך, דבר ראשון
27/09/2010 | 19:32
1
27
עתודה לא בא בחשבון.
כנראה אבחר בשנייה, אנסה להתעקש על תפקיד איכותי ואם לא אקבל-אסביר לצה"ל היטב מדוע אני עוזב על קב"ן.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'כנראה שמאוחר לך מדי'
כנראה שמאוחר לך מדי
28/09/2010 | 09:47
30
אבל יש עוד תפקידים חוץ מעתודה שיכולים למשוך בחורים עם פרופיל 97 מקרבי. לדוגמא- מסלולי שחקים, חבצלות, אני מאמינה שגם תלפיות.
כמו שאתה מבין מדובר במסלולים ותפקידים איכותיים מאוד.
אם אתה בשלב במסלול הגיוס שלך (מה שלא משתמע מדברייך) שאתה יכול להתמיין אליהם, המסלול יכול לקבל עדיפות על קרבי.

אם מאוחר מדי, כנראה שנזכרת קצת מאוחר מדי.
ונכון, עתודה זה לחתום קבע, אבל אפשר להגיע למקומות מעולים, ולפי דעתי זה עדיף על קב"ן.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מזכיר לי קצת את עצמי לפני 10 שנים'
מזכיר לי קצת את עצמי לפני 10 שנים
27/09/2010 | 17:28
16
48
גם אני החלטתי בגיל 16 שאני לא רוצה לשרת בקרבי. חשבתי שאני לא מתאים לקרבי, שיהיה לי קשה מדי (בדיעבד להיות ג'ובניק זה לא גן של שושנים).
אז אמרתי בצו הראשון למראיינת הפסיכוטכנית, וישר שלחו לי זימון לשיחה עם פסיכולוג, ונדמה לי שאחרי זה שיחה עם פסיכיאטר, עשו ממני ממש משוגע.
בסוף הורידו לי את הפרופיל ל-45 על סעיף נפשי, כי לא רציתי לשרת בקרבי. זה נחשב עוף מוזר.
בדיעבד אני חושב שעשיתי טעות. בשירות קרבי אתה תורם יותר, הזמן עובר לך מהר יותר, אתה רוכש חברים לכל החיים.
כג'ובניק בקריה לא נהניתי בכלל, ממש סבלתי.

אבל לגבי המסר שלך, כן אתה צודק. מבחינת צבא אין דבר כזה פרופיל 97 שלא רוצה לשרת בקרבי. אין חיה כזאת.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'כנראה שיחקת אותה משוגע ולכן "עשו ממך משוגע"'
כנראה שיחקת אותה משוגע ולכן "עשו ממך משוגע"
27/09/2010 | 17:38
14
37
אם היית משחק אותה קצת פחות משוגע היו מורידים לך את הפרופיל ל64 על סעיף נפשי וגם היה לך סיכוי לקבל תפקיד מעניין יותר.

אם לא הצלחת לרכוש חברים בצבא זה כנראה בגלל שאתה לא חברותי ולא בגלל ששירתת בקריה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה יודע הכל, אהה? מבלי להכיר אותי'
אתה יודע הכל, אהה? מבלי להכיר אותי
27/09/2010 | 18:31
10
28
לא שיחקתי אותה משוגע, הקבן הוריד לי בכוונה ל-45 כדי להתנכל לי, כי לא רציתי ללכת לקרבי. זה עצבן אותו. לא נתתי לו סיבה להוריד ל-45.

דווקא כן רכשתי חברים בקריה והייתי פופולרי, אבל עדיין סבלתי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'באזרחי זה עלול לפגוע?'
באזרחי זה עלול לפגוע?
27/09/2010 | 19:35
9
33
אטו שאין למעסיק אפשרות לדעת למה הפרופיל ירד ל45?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אם המעסיק אינו גוף ממשלתי הוא לא יכול לגלות'
אם המעסיק אינו גוף ממשלתי הוא לא יכול לגלות
27/09/2010 | 19:46
8
33
מבלי לשאול אותך, אבל המעסיק הפרטי (בעבודותיך הראשונות לאחר הצבא) פשוט ישאל אותך. תוכל לספר את האמת, אך חלק מהמעסיקים לא יאהבו אותה, תוכל לסרב לענות על השאלה, אך אז יסרב המעסיק להעסיק אותך, ותוכל לשקר ולהמציא סיבה רפואית, אך אם תקרה לך תאונת עבודה שקשורה לבעיה הרפואית או הנפשית שהמצאת לא זו בלבד שלא תזכה לפיצויים כלשהם מהביטוח, אלא אף זכאותך לקצבת נכות במידה ותגיע לך עלולה להישלל ואז אתה עלול למצוא עצמך במצב בו אינך מסוגל לעבוד ואתה גם משולל הכנסה לחלוטין. מצב ביש שהוא דרך ללא מוצא.

כפי שבוודאי הבנת, המעסיק אינו זקוק לתיק הצבאי שלך כדי להחליט מה לעשות איתך ושקר שלך עלול לעלות לך ביוקר.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מעסיקים לא שואלים מה הפרופיל שלך'
מעסיקים לא שואלים מה הפרופיל שלך
27/09/2010 | 19:56
7
33
אסור להם. הם שואלים מה עשית בצבא, זה כן. ואיזה דרגה השתחררת.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'גם בלי לשאול פרופיל אפשר לגלות'
גם בלי לשאול פרופיל אפשר לגלות
27/09/2010 | 20:03
6
33
מעסיק ששומע ממועמד שהוא ביצע תפקיד חסר תועלת שואל גם מדוע הגיע אותו מועמד לאותו תפקיד ומתשובותיו גם מסיק את הסיבות. יש תפקידים שבגלל נחיתותם רק קב"ניסטים מגיעים (רובכם יודעים בוודאי) אליהם ויש מעסיקים שפוסלים כאלה. מובן גם שיש תפקידים שאינם נחותים שלקב"ניסטים יש סיכוי להגיע אליהם, אבל זה עניין של מזל ובמקרים רבים לא כדאי לקחת את הסיכון.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אחי אל תדבר שטויות'
אחי אל תדבר שטויות
27/09/2010 | 20:16
5
21
על תפקידים שואלים (אין שום דבר רע בלהיות פקיד איפשהו), אם טל מינוס יהיה נהג בצבא, אז כן, מעסיקים ירימו גבות, אבל על פרופיל צבאי אסור לשאול. לא חוקי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'משעשע...'
משעשע...
27/09/2010 | 20:21
2
22
"לא חוקי", כמו חבר, זה לא קיר.

יכולים (ואותי שאלו) לשאול על סיבת השחרור. אם השתחררת על רפואי, אז כן- זה 21. מכאן הדרך לסיבת הפטור (בריאותי-פיזי או נפשי) קצרה, ויותר ממעסיק אחד ישאל אותך על זה ישירות.

מכאן אתה פונה להודעה של סופרמן ובוחר את המשך דרכך. אם העבודה היא מלצרות בשביל להרוויח קצת כסף ללימודים\מה שלא יהיה, אין שום סיבה שמעסיק ידע אם יש לך בעיה בכבד, אסתמה חריפה או דכאון במידה וזה לא משפיע על העבודה שלך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אין קשר בין מה שכתבתי לבין מה שאתה כתבת'
אין קשר בין מה שכתבתי לבין מה שאתה כתבת
27/09/2010 | 20:28
1
16
אם השתחררת מוקדם יותר מהצבא, אז כן, ישאלו אותך למה. אם עשית שלוש שנים מלאות, אז מן הסתם ישאלו מה עשית בצבא (לא פרופיל אלא מה היה התפקיד) ואיזה דרגה השתחררת וזהו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'סבבה... הבנתי. '
סבבה... הבנתי.
27/09/2010 | 20:36
14
לצפיה ב-'גם בלי לשאול על פרופיל קל להסיק מי פרובלמטי'
גם בלי לשאול על פרופיל קל להסיק מי פרובלמטי
27/09/2010 | 20:22
1
15
לצפיה ב-'רק כדי להסיר ספקות מבחינת חוקים'
רק כדי להסיר ספקות מבחינת חוקים
27/09/2010 | 22:58
18
מבחינת החוק
אסור לשאול על השרות הצבאי בכלל !
ואסור להפלות על סמך זה!
חוץ מתפקידים ששר התמ"ת או שר הביטוחן בהתאם לסמכיות שלהם הגדירו אותם ככאלה שקשרוים לשירות הצבאי!

המעסיק שאל?אתה לא רוצה לספר?אל תספר ואם לא התקבלת לעבודה וממש מרגיז אותך ששאלו נא להודיע להסתדרות או לקו לעבוד הם יעשו  את הבלגן בשבילך ויגרמו לזה שזאת פעם אחרונה שאותו מעסיק שואל דברים שאסור לו .
מתגייסים >>
לצפיה ב-'חולק עליך'
חולק עליך
21
זה לא סוד שתנאי השירות ביחידה לוחמת יוצרים מסגרת חברתית מלוכדת יותר וגם אחוז נכבד מהמגוייסים ליחידות לוחמות הם אנשים יותר רציניים ואחראים(גם השירות עצמו תורם לזה).
ביחידות עורפיות כמו "הקריה" יש ריכוז גבוה של ג'ובניקים לא איכותיים (בלי לפגוע באיכותיים) וגם תנאי השירות לא תורמים ממש לאווירה החברתית, יש מקרים שיותר ויש כאלה שפחות.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'וואו אתה ממש נשמה'
וואו אתה ממש נשמה
27/09/2010 | 19:56
1
17
מה זה התגובה התוקפנית הזו? זה ידוע לכולם שג'ובניקים ובמיוחד בקריה כל אחד דואג לתחת שלו ולא מעניין אף אחד מה קורה עם השני, כן אפשר לרכוש חברים אבל בבסיס סגור יותר ובקרבי הרבה יותר,
בנוסף, אתה לא מכיר אותו... כל פעם שאני בתפוז אני מגלה יותר ויותר טיפוסים נאלחים כמוך שמרגישים גבר גבר על המקדלת
עם לשון ארסית לשפוך על המסך...
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מי שחברותי רוכש חברים בכל מקום'
מי שחברותי רוכש חברים בכל מקום
27/09/2010 | 20:05
19
ומי שלא לא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לא מחפש להעביר את הזמןץ.'
לא מחפש להעביר את הזמןץ.
27/09/2010 | 19:38
18
אני מחפש לשרת בתפקיד שארגיש שאני תורם בו. בקרבי אני לא ארגיש כך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מה קרה יא ילד נקניק? רוצה לנשנש ? הלו תן סיבה'
מה קרה יא ילד נקניק? רוצה לנשנש ? הלו תן סיבה
27/09/2010 | 17:34
2
25
או סיבות אל תצא בהצהרות
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הסברתי'
הסברתי
27/09/2010 | 19:39
1
18
שאני ונשק ממש לא סיפור אבה. אני בקושי יכול להרים יד על זבוב
מתגייסים >>
לצפיה ב-'או קי, חשבתי שאתה סתם חנון '
או קי, חשבתי שאתה סתם חנון
27/09/2010 | 20:09
17
סתכל, אני מחלק את הצבא ל 2 בצורה כללית

קרביים

לא קרביים

עדיין גם הג'ובניקים יש להם טירונות וכן יאחזו בנשק

הרבה מהקרביים לא ניתקלו במלחמה עד שחטפו הלם , זה לא צחוק

אגיד לך משהו מעניין, לא ידעתי מה זה עוצמת אש של טנקים עד שראיתי תרגיל וזה היה

פ ח ד

מפלצות הפלדה יורות פגזים תשמע זה מפחיד

השאלה היא אם אתה רוצה להתגבר על זה ? יש אתר של ישיבת הרב מהר ברכה (ליד שכם) הרב מלמד שאל אותו שם

על נושא זה תכתוב שאתה חילוני וכו' ותשאל אותו כללית, מה עושים , ממה הפחד , וכו' , הוא יענה על כך בעיתון בשבע וגם לך

עכשיו גם התעצבנתי עליך וגם על הבחורה שרוצה להתגייס למטכל בקומבינות

תראה , הצבא הוא גוף שלהתקבל למקומות מסויימים חייבים קומבינות

זה עצוב וזה ככה זה

הבחורה הזו הזכירה לי מישהו ואני מתנצל
מתגייסים >>
לצפיה ב-'די להשתמטות ודי לוויתורים העצמיים האלה כבר - '
די להשתמטות ודי לוויתורים העצמיים האלה כבר -
27/09/2010 | 17:39
9
30

אתה לא בנוי להיות קרבי וחברים שלי כן בנויים??

מי רוצה ללכת להיות קרבי ולאכול חול בשטח כל היום?! אף אחד -
כולנו היינו מעדיפים לא לעשות צבא בכלל אם היינו מתחנכים ככה מלכתחילה

אין לנו מדינה אחרת!! ואם אתה לא תיהיה קרבי לא יהיה לנו מי שיגן עלינו !! זה רק אתה וחברים שלך.. - רק אני וחברים שלי

רק אנחנו "הילדים" - הנערים, הנערות - אם אנחנו בריאים בלי מגבלויות רפואיות אמיתיות אנחנו צריכים להיות שם!! בשביל המדינה שלנו!!

יקאטרי
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מנין לך מה "כולם" היו מעדיפים?'
מנין לך מה "כולם" היו מעדיפים?
27/09/2010 | 17:54
6
21
בכל הסקרים שנערכו על רצונם של בני הנוער בשירות קרבי התוצאה הייתה שמרבית הבנים שהיו מעוניינים להתגייס היו מעוניינים בשירות קרבי.

תתפלאי, אבל יש רבים בעלי מוטיבציה גבוהה מאוד להיות קרביים כי הדבר מנפח להם את האגו ותופתעי אף יותר לגלות שהם הרוב.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לא יודע אם ניפוח אגו הוא האישו'
לא יודע אם ניפוח אגו הוא האישו
27/09/2010 | 18:45
5
18
אבל אני ועוד רבים ביקשנו לשרת בקרבי בגלל שאנחנו חושבים שזה חשוב.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'האם כששואלים אותך "מה אתה רוצה?" אתה עונה'
האם כששואלים אותך "מה אתה רוצה?" אתה עונה
27/09/2010 | 18:54
4
21
על השאלה "מה אתה רוצה?" או על השאלה "מה חשוב?" ?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני רוצה לעשות מה שחשוב'
אני רוצה לעשות מה שחשוב
27/09/2010 | 19:58
3
15
לצפיה ב-'אז זה עדיין הרצון שלך'
אז זה עדיין הרצון שלך
27/09/2010 | 20:08
2
19
אלמלא היית רוצה לעשות מה שחשוב היית רוצה לעשות משהו אחר. גם כך, הרצון שלך הוא שגרם לך להיות קרבי ולא החשיבות, לולי רצית היית בוחר לעשות משהו אחר, עם כל החשיבות של התפקיד שאתה ממלא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
27/09/2010 | 20:51
1
9
אבל מה קשור כאן ניפוח האגו?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'דבר שגורם לך להתגאות בהכרח מנפח לך את האגו'
דבר שגורם לך להתגאות בהכרח מנפח לך את האגו
27/09/2010 | 20:55
12
לצפיה ב-''
4
לצפיה ב-'די להטפות'
די להטפות
27/09/2010 | 19:41
17
הסברתי כבר שאין לי בעיה לתרום 10 שנים מחיי לצבא, אבל בתפקיד שאתרום בו ולא בקרבי שלא מתאים לי כלל.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה ילד בכיין! '
אתה ילד בכיין!
27/09/2010 | 18:02
5
23
אני משרתבקרבי כבר מספיק זמן
ועדין לא פגשתי חייל ששאלתי אותו למה הוא בקרבי הוא אמר לי בשביל לפצוץ לערבי אתה מוח על הקיר!

אתה ילד בכיין! שלא מבין את המצב שהוא חי בו,
מבחינתך שיזנו לקיבנימט כל אלה שהולכים לקרבי,
כל עוד אני מוגן בארבע קירות בבית ומתחת לסניר של אמא, אז על הזין שלי כולכם,

כמה כייף שאתה מלא בעצבים! ושוקל לא להתגייס!
אני בטוח ששר הבטיחון לא יודע מה לעדות כי בכיין אחד לא רוצה להתגייס לקרבי,

אם כל אחד בצה"ל היה עושה מה שהוא רוצה מעטים מאוד היו הלוחמים

"אם מדינות ערב יפסדו במלחמה עדיןהם יהיו קימות, אם ישראל תפסיד במלחמה לא תיהיה ישראל"
מתגייסים >>
לצפיה ב-'האם נכון שרצית בכל מקרה לשרת בקרבי?'
האם נכון שרצית בכל מקרה לשרת בקרבי?
27/09/2010 | 18:06
3
25
האם נכון שמרבית חבריך רצו לשרת בקרבי?

מנין הגעת למסקנה שאם כל אחד בצה"ל היה עושה מה שהוא רוצה מעטים היו הלוחמים?

רוב הלוחמים רצו מלכתחילה להיות לוחמים, שאל את חבריך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'האם אנשים רוצים ללמוד ולעבוד'
האם אנשים רוצים ללמוד ולעבוד
27/09/2010 | 19:47
2
22
ברור שלא, הכי כיף לשבת כל היום על החוף עם כוס בירה ובחורות בביקיני שרוקדות מול העיניים.

חשוב לעשות מה שחשוב ולא מה ש"רוצים".
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תמיד יש מספר מוגבל של אפשרויות בחירה'
תמיד יש מספר מוגבל של אפשרויות בחירה
27/09/2010 | 19:59
1
15
ומבין אפשרויות הבחירה שיש לכל אחד, רצוי שיבחר את האפשרות הטובה ביותר עבורו. תמיד קיימות אפשרויות שניתן לחשוב עליהן אך הן מחוץ לקבוצת אפשרויות הבחירה של אותו אדם.

מי שאין לו די כסף להעביר את חייו על חוף הים עם כוס בירה ובחורות בביקיני שרוקדות מול עיניו יודע שאין לו ברירה אלא לעבוד לפרנסתו (אם הוא רוצה לחיות ברמת חיים המניחה את הדעת). בין האפשרויות להתפרנס רצוי כי יבחר עבודה שהוא מוכשר לבצע שעשויה להביא לו הנאה ואם באותו הזמן אין לו את הכישורים הנדרשים לעבודה בה הוא חושק רצוי כי ירכוש אותם ובאופן זמני יעבוד בעבודה נחשקת פחות.

כל עבודה היא חשובה, אחרת לא היה קיים מי שידרוש אותה, אבל לא חייבים לעבוד בכל עבודה, לכל אדם שאינו סובל מפיגור קשה יש את האפשרות לבחור מסלול חיים שיוביל אותו לעבודה שלא יסבול ממנה ושיוכל למצוא בה סיפוק ושגם תביא לו מספיק פרנסה בכדי שמדי פעם יוכל גם לשבת על חוף הים עם כוס בירה ולרקוד עם בחורות בביקיני במסיבות חוף.

המוטו לא צריך להיות "לעשות מה שחשוב" אלא "לעשות מה שיביא אותי אל המטרות שלי" וזו גם החוכמה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'רק שהצבא הוא לא בדיוק קשור למטרות האישיות'
רק שהצבא הוא לא בדיוק קשור למטרות האישיות
28/09/2010 | 18:32
13
של האדם (מלבד מקרים מסויימים).
בדיוק כפי שאדם שאין לו מספיק כסף להעביר את חייו על חוף הים עם בירה ובחורות מבין שאין לו ברירה אלא לעבוד.
כך גם כאן, כאשר לבנאדם אין מספיק בטחון על-מנת לנהל את חייו באופן סביר, אין לו ברירה אלא לשרת בצבא.
מתגייסים >>
לצפיה ב-''
27/09/2010 | 18:35
6
לצפיה ב-'מצטער, לא שכנעת אותי.'
מצטער, לא שכנעת אותי.
27/09/2010 | 18:13
18
נתחיל מזה שלצה"ל זה לא מובן מאליו שכל ילד בן 18 "מת לפוצץ את המוח של ערבי על הקיר", אבל זה כן מובן לו שחסרים אנשים שישרתו בשירות קרבי.
כנראה שעדיין לא הבנת באיזה מדינה אתה חי, כי אם היית מבין אולי היית מדבר קצת אחרת. אף אחד לא מבקש ממך שתרצה לשרת כחייל קרבי, אבל שתבין את הצורך. ונכון יש אנשים שפשוט לא מתאימים לשירות כזה, לרוב הם גם מוצאים את עצמם מחוץ לשירות הזה, אני מכיר גם הרבה שעשו את זה בלי לשבור/לפצוע/להשתגע, שתבין שקב"ן זה לא חותמת פסיכי על המצח, לפעמים הם גם יודעים לתת את חוות הדעת שלא תפגע בחייל (וזאת במידה שהחייל לא סתם משחק את עצמו כמובן).
אתה אל תדאג לצה"ל ולבירוקרטיה שלה, וגם אל תכניס מתאבדים שאתה לא מכיר למשוואה. חרא יש בכל מקום, גם בתפקידים האיכותיים.

אל תצפה שיכבדו את הרצונות שלך, כמוך יש עוד מאות חיילים ואי אפשר להתחשב בכולם.

תעשה מה שאתה רואה לנכון, עם גישה כמו שלך הצבא לא מפסיד יותר מידי.

בהצלחה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'חרא של אנשים'
חרא של אנשים
27/09/2010 | 18:17
4
20
לא באמת התכוונתי לנושא.

דבר ראשון מה אתם כועסים? בחור לא רוצה להתגייס לקרבי זה ברור מאליו והוא לא הראשון.

עכשיו יש עיניין במדינה הזאת, מעין גישה של - תתגייס!, כי אף אחד לא שואל אותך... למה מה קרה?
בלי להשמע גזעני או משהו כזה,אני אתן דוגמא: נגיד אתה ילד דתי - באת משכונה של דתיים ואורח החיים שלך דתי..
ואז ההורים שלך שולחים אותך לבית ספר של אתיופים. עכשיו (חס ושלום) זה לא דבר רע, אבל הילד יהיה טיפה תלוש בין כל האתיופים אתם לא חושבים?

עכשיו תחשוב שאתה צלם. צילמת המון ואתה גם טוב בזה. אתה רוצה לשרת בצה"ל בתור צלם צבאי - כי מה לעשות, יש לך איזו תחושה שאתה מתאים.
אבל במנילה שקיבלת לא כתוב צלם. אז שלחת מכתב לצה"ל - "אני מצלם", צירפת תמונות, וביקשת להיות צלם. אבל אין הרבה דיון בנושא, והגעת לקרבי, פיקוד העורף.
למה לעזזל שזה יקרה?
אני מכיר המון ספורטאים שהגיעו לשירות ג'ובניקי (שהיו יכולים וגם דיברו על לשרת בקרבי),
כי הם ספורטאים אז הם שירתו במשהו שקשור לספורט או קיבלו מעין הקלות כי יש להם סוג של קריירה בענף הספורט.
אני גם מכיר המון אנשים מוכשרים שלא הגיעו לאן שהם היו צריכים להגיע.
ואם תשאלו אותי, רוב האנשים שכועסים על משתמטים זה אנשים שאומרים לעצמם - אני לא פראייר, למה אני נתתי 3 שנים והוא לא?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'ההבדל בין לא רוצה להיות קרבי למשתמט הוא עצום'
ההבדל בין לא רוצה להיות קרבי למשתמט הוא עצום
27/09/2010 | 18:34
3
28
מי שלא רוצה להיות קרבי רוצה על פי רוב לתרום בתחום בו יהיה מועיל, לעומת זאת המשתמט הוא אגואיסט וסוציומט שלא מוכן לתרום את חלקו למען הכלל בשום אופן.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תאמין לי'
תאמין לי
27/09/2010 | 18:59
2
21
הדרך בין זה לזה היא יותר קצרה ממה שנדמה לך, כי יש גם רגשות אנושיים שמעורבים בהחלטות שלנו.

מה גם ש"לתרום את חלקי" רומז על החלק שיש לי , מה שיש בי ויכול לעזור למדינה.
אם הצבא מתכחש לחלק שלי ואומר לי - אני רוצה את הבריאות שלך ואת הכושר הגופני שלך, לא את הידע או הכשרון המזורגג שלך, אז מבחינתי (וזה לא חדש) הצבא קצת לא מכוון נכון.

ואני מדבר מניסיון אישי - לפני הגיוס לצה"ל התעסקתי בתוכנות גראפיות מגוונות, ויש לי ידע רב וכשרון בנושא גם עכשיו. שלחתי (עוד לפני המנילה) בקשה לשיבוץ בתפקיד בתחום. ושיבצו אותי קרבי. מפתיע.
הכי מוזר - יש לי בעיה רפואית מכיתה ב' של מיגרנות. וזה לא הזיז להם. מסמכים רפואיים מכיתה ב' הורידו לי פרופיל לאיזה 72 (אם אני זוכר נכון).
אבל עדיין! קרבי!!!! למה? אז מה קרה- עברתי דרך קב"ן, ושמו אותי בתור פקיד ג'ובניק במרכז. אבל חס ושלום, לא גרפיקאי. כי יש אנשים אחרים בלי ידע בגרפיקה שמחכים לקבל את התפקיד.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'גם אני מדבר מניסיון אישי'
גם אני מדבר מניסיון אישי
1
16
לפני הגיוס לצבא התעסקתי בתכנות ובתיקוני מכשירים אלקטרוניים וזה מה שביקשתי לעשות בשירותי הצבאי כשריאיינו אותי לראשונה וגם לי בדיוק כמו לך יש פרופיל 72. במנילה סימנתי 1 על כל התפקידים הקרביים ואז דיברו איתי תפקידים שאמנם הם לא קרביים אבל הם משעממים בטירוף ומתאימים רק לנטולי מוח, מתוך מטרה לגרום לי בכל זאת לבחור העדפה קרבית. אז נרשמתי לעתודה טכנולוגית ולמדתי י"ג וי"ד והגעתי לתפקיד מעניין ביותר שבו לתרומתי הייתה משמעות רבה. הייתי חתום קבע אבל ויתרו לי עליו לאחר שהתעקשתי שאם לא נותנים לי לצאת ללימודים אקדמיים מייד עם תחילת הקבע אני פשוט לא אתפקד עד שיחליטו להיפטר ממני וגם איימו עלי בכלא אבל בסוף לא הסכימו לתנאי שלי ושוחררתי בלי לעשות קבע. כך גם תרמתי את חובתי למדינה וגם דאגתי לטובתי האישית. היום אני עם תואר שני וניסיון רב, אשר את חלקו צברתי במהלך שירותי הצבאי והוא אף עזר לי למצוא עבודות במהלך היותי סטודנט לתואר ראשון.

בין השתמטות להתעקשות על תפקיד לא קרבי המרחק הוא רב ומי שנכון לתת את חלקו אך אינו מעוניין בתפקיד מסויים יוכל תמיד למצוא תפקיד אחר אותו יוכל למלא ולא חסרות דרכים להשיג זאת. זכור לי שאף אני הייתי נחוש מאוד לא להיות קרבי אך באותה מידה הייתי נחוש לתרום את חלקי למדינה ולכן מצאתי את הדרך לעשות זאת. אני משוכנע גם שכל מי שמחפש דרך כזו ימצא אותה.

הבעיה היא בגישה של אנשים שהולכים על "הכל או לא כלום", חשוב לזכור שבחיים, פרט לשחור וללבן יש גם הרבה גווני אפור ואפילו צבעים.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני מסכים איתך לגמרי'
אני מסכים איתך לגמרי
7
החיים זה אף פעם לא שחור ולבן. אבל הצבא זה לא החיים, זה רק חלק קטן מאוד ממנו. וכן אפשר להתפשר, אבל לפעמים נדמה שאין עם מי לדבר.
לדעתי זה לא רק נדמה, זה בעצם ככה עם כל "חברה" כשלהיא. הגעתי לאותם חומות תקשורתיות גם עם "פלאפון" וגם עם "הדואר".
אבל מכיוון שכאן מדובר ב3 שנים מחייהם של אנשים שהם נכונים בדעתם לתרום ולשתף פעולה, אני לא חושב שצריך לזלזל בבקשותיהם ברמה שבה צה"ל מזלזל בהן.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'OMG למה לקלל ככה '
OMG למה לקלל ככה
27/09/2010 | 18:24
1
15
ומה אכפת לך שיורידו לך את הפרופיל רפואי? מי מיסתכל על זה? אז תיהה פקיד או בלוגיסטיקה.

קיבלת כבר מנילה?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'ועוד דבר:'
ועוד דבר:
27/09/2010 | 18:30
13
אני לא יודע עם יש לך אחים/יות גדולים/ות שעשו צבא (כי אם כן הם יכולים להגיד לך) - הצבא זה הגוף הכי הזוי שיש. הוא מגדיר את עצמו כמסודר ומאורגן אבל הוא ממש לא כזה.

והכל ע"פ הצרכים של צהל. תלך לקב"ן תוריד את הפרופיל וזהו, זה לא סוף העולם. אתה תוכל לעשות שירות כמו שהרבה עושים וזהו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'קרה לי בדיוק מה שאתה מתאר, כתבתי על זה פוסט:'
קרה לי בדיוק מה שאתה מתאר, כתבתי על זה פוסט:
27/09/2010 | 18:30
26
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...
ועוד משהו קטן:
פרסמתי את זה ביו טיוב וזה יכול לעזור לך
http://www.youtube.com/watch?v=AaZpMRH5CWk
בייחוד העצה לגבי המבחנים, מאד נכון, מנסיון. פשוט תיכשל בכל המבחנים כל הזמן.
בהצלחה!
מתגייסים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יש לי פרופיל 97 ואני לא קרבי.'
יש לי פרופיל 97 ואני לא קרבי.
27/09/2010 | 18:33
3
68
מי שלא רוצה להיות קרבי - בסופו של דבר הוא לא קרבי.
נכון, זה דורש המון בלאגן וכאבי ראש מיותרים, אבל מי שבאמת עומד על שלו ויש לו סיבות שהן לא עצלות - מקבל מה שהוא רוצה
מתגייסים >>
לצפיה ב-''
27/09/2010 | 20:06
2
3
לצפיה ב-'תרמוס? לאן נעלמת???'
תרמוס? לאן נעלמת???
27/09/2010 | 21:53
1
11
לצפיה ב-'לא נעלמתי.... אני פה כל הזמן '
לא נעלמתי.... אני פה כל הזמן
28/09/2010 | 11:13
9
לצפיה ב-'דבר ראשון דבר יפה'
דבר ראשון דבר יפה
27/09/2010 | 18:46
20
דבר שני מה בדיוק מונע ממך לשרת בתור לוחם ?
"פשוט לא בנוי לזה", מאיזו בחינה ?   מה מרתיע אותך ?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני באותו מצב כמו שלך'
אני באותו מצב כמו שלך
27/09/2010 | 18:46
2
23
אני תת משקל, סובל ממיגרנות, עם משקפיים, לא בנוי למיסגרות - והם שולחים אותי לקרבי.
אני פשוט לא בנוי לזה, אני רזה מדי ועם המיגרנות שלי אני לא אשרוד שם יום אחד - למה הם עושים את זה? נתנו לי עוד פרופיל 82...

העיקר בר רפאלי לא עושה צבא וסוגדים לה פה, או מאיה בוסקילה עשתה 3 חודשים וקיבלה עוד חיילת מצטיינת
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מאיה בוסקילה תייצג את ישראל באירוויזיון השנה'
מאיה בוסקילה תייצג את ישראל באירוויזיון השנה
27/09/2010 | 18:51
1
13
לצפיה ב-'ממש מעניינת אותי...'
ממש מעניינת אותי...
27/09/2010 | 20:43
10
לצפיה ב-'לא רוצה להיות .....'
לא רוצה להיות .....
27/09/2010 | 18:51
1
20
קראתי את הבקשה שלך וליתר דיוק התלונה שלך על זה שאתה לא רוצה להיות קרבי .... בלה ...בלה ...בלה
אני קצין בכיר בגמלאות יוצא יחידה קרבית ולמרות זאת אני מבין אותך ומדוע !!!
כי להיות חייל בלתי אפשרי להכריח אותך ובטח שלהכריח אותך להיות חייל קרבי זה בהחלט אבסורד ... וכל מי שאומר לך שאנחנו
מדינה מוקפת אוייבים ועוד מנסה להסביר לך בהסברים ציוניים הוא פשוט דביל וחסר הבנה בנפש האדם ...
אתה צודק !! אתה לא רוצה !! אז לא צריך !!
אבל בחור צעיר תעצור לרגע !!!!  תחשוב !!
צבא זה רק פסיק ! במהלך החיים שלך !- תאמין לי ממרום שנותיי אתה תעמוד עוד הרבה פעמים בפני ההחלטות -רוצה או לא רוצה
ונושא הצבא יהיה כבר כחום רחוק ממך !! אבל !!! אותה ההחלטה שאותה תחליט תרדוף אותך כל החיים !!
לכל אורך חייך תצטרך להחלטות שאתה אוהב להחליט וכאלה שאתה לא אוהב ולרוב לא תהיה לך הברירה להחליט בדיוק לפי מה שאתה רוצה !!
כך שלמעשה בחור ההחלטה היום האם להתגייס ולתת את חלקי !או לא להתגייס ולהיות אנוכי !! תשפיע על מהלך כל חייך
כי בחיים אתה צריך הרבה פעמים לעשות את מה שמכריחים אותך לעשות והחוכמה היא ! לעשות ולנצל את כל מה שאתה עושה לטובתך בסופו של דבר !
תקשיב לי על תעמוד על רגלייך האחוריות ותבעט בכל מה שמתקרב , תתגייס !!! בזמן שמגייסים אותך תאומר את מה שעל ליבך ,
פעם פעמיים ,שלוש תסביר את עצמך והכל ברוח טובה בסופו של דבר ישמעו אותך ואתה לא תשרת ביחידה קרבית דרך הגב גם ביחידות קרביות יש המון תפקידים שאינם ממש קרביים והם ברמה גבוהה - יש מודיעין -יש חובשי מפקדה - יש משקי חמ"ל -
ותאמין לי  יש !! ויש !! - הרבה מעבר למה שאתה מכיר או טורחים לספר לך ... פשוט זה אופיו של גוף שאינו דמוקרטי לנסות ולהביא אותך לאן שהוא רוצה - הצבא לא יכול לספק רצונו או לפתור את הבעיות של כל אחד כי זה פשוט לא נגמר ..
האנשים שבהם אתה פוגש בתחילת דרכך אינם בדיוק אנשים בעלי ידע רובם הם סתם פקידים מרובעים שהם בעצמם לא בדיוק קרביים או איכותיים במיוחד -- ידידי הצבא הוא הרבה יותר ממה שנראה בהתחלה .. הצבא הוא סוף של דרך חיים אחת ..והתחלה של דרך חיים אחרת ובמידה זו או אחרת הצורה שבה תדלג מעל המכשול הזה תשפיע על דרך חייך ועל הצורה שבה תתמודד מול מיכשולים אחרים בחייך ...
במידה וקצת עזרתי לך להבין ואתה רוצה להתייעץ עוד תחזור אלי לבלוג שלי - FMAY  והסביר לך יותר ...
ותהמין לי יש לי הרבה מה להסביר והכל מנסיון חיים !!!! ושוב אני אומר על תתייחס לאלו שמנסים לשכנע אותך לגבי ההחלטות שלך
בדברים שאינם קשורים בך .. כי באמת מה שחשוב זה אתה ואתה צריך לחיות עם עצמך בשלום עד סוף ימיך וכל החלטה צריכה להיות עליך בהתחשבות כל אלה שסביבך .......
מתגייסים >>
לצפיה ב-'היה מעניין מה שכתבת '
היה מעניין מה שכתבת
27/09/2010 | 21:58
13
אבל בפעם הבאה, בבקשה אנטר בין השורות, כבר כואבות לי העינייים. . .
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה יכול להיות חייל קרבי ולא להשתתף במה '
אתה יכול להיות חייל קרבי ולא להשתתף במה
27/09/2010 | 18:55
2
47
שאתה חושש ממנן, כאפות ולפוצץ ת'ראש לערבי
אני הייתי בקרבי באנתיפאדה הראאשונה, היו חבר'ה שהרביצו סתם לערבים, אני לא השתתפתי איתם, ועוד כמה הסתכלו מהצד או שלא הסתכלו ולא השתתפו,
אבל כשקרה לנו מיקרה שהותקפנו ע"י חבורה עם שרשראות ובקבוקי תבערה חלקינו ירינו ופצענו כמה כי זה היה ממש סכנת חיים דווקא כשאתה נמצא במצב שאתה יכול "לנצל" אותו לרעה זה מראה את הגדולה שלך ולא להוציא אישורי מחלה "ולרמות" בשביל לא להגיע לקרבי
בכלל יש תפקידים שאתה יכול להתנדב אליהם שהם לא קרבי גם עם פרופיל גבוהה
מתגייסים >>
לצפיה ב-'יש גם סיטואציות של להרוג או להיהרג'
יש גם סיטואציות של להרוג או להיהרג
27/09/2010 | 19:01
1
17
ואם מישהו לא יכול להיות קרבי כי הוא פחדן וישלחו אותו להיות קרבי לא רק שהוא לא יוכל למלא את תפקידו, אלא השיבושים בשיקול דעתו יסכנו גם את חבריו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'יש את זה לכל חייל '
יש את זה לכל חייל
27/09/2010 | 19:52
13
אני למשל שרתי מידי פעם בהר דוב, כשהייתי יוצא למארבים הייתי משאיר מכתב, שאולי אני לא אחזור אז כתבתי כמה מילים למשפחה, הייתי בידיעה שיש סיכוי שאני לא חוזר חי
בוודאי שיש את הפחדים האלה
מתגייסים >>
לצפיה ב-'סוגיה קשה'
סוגיה קשה
27/09/2010 | 19:12
1
14
אני אגיד לך את האמת,עם כל הכבוד למדינה(ואני שרתתי בגדוד במשך שנתיים אז אני מניח שיש לי קצת כבוד כלפיה)-כל עוד אתה מלש"ב,תנסה לשאוף לתפקיד שטוב לך.נכון שאתה אמור לתרום שלוש שנים למדינה אבל אין שום סיבה שלא תרוויח ממנו משהו או לחלפוין תשרת בתפקיד שיותר מתאים לך,אבל ברגע שהצבא נותן לך תפקיד וזה סופי,גם אם התפקיד נראה הכי מחורבן בעולם המעט שאתה יכול לעשות זה לא להיות אגוצנטרי ולתת צ'אנס,בעיקר כשמדובר בחיילות הקרביים,ושם תמיד צריך אנשים.אל תקשיב לאנשים שאומרים שהצבא הוא מקום טוב או רע,בסופו של דבר עד  שתגיע לשם לא תוכל לדעת-מניסיון.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מי שמבואס מתפקידו לא יבצעו היטב'
מי שמבואס מתפקידו לא יבצעו היטב
18
אם ישימו אותך בתפקיד שלדעתך הוא הכי מחורבן בעולם עשה הכל כדי להחליפו בתפקיד אחר וזכור כי תמיד יש מה לעשות.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תנסה כמה אופציות'
תנסה כמה אופציות
27/09/2010 | 19:13
21
קח טופס טיולים תשב עם פקידת ת"ש ו/או עם קב"ן או מי שלא אחראי על זה ותבקש העברת תפקיד לחיל שאתה מעוניין לתפקיד שאתה חושב שתוכל להשתלב בו הכי טוב ותקווה שיעבירו אותך וגם עם לא אז תשקול לעשות שירות לאומי. או שאכן תצטרך לעשות קצת בעיות כדי שתשיג משהו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני אגיד לך משהו...'
אני אגיד לך משהו...
27/09/2010 | 19:15
8
15
גם החייל הכי קרבי בצה"ל לא מתאים לשרת בקרבי, אף אחד לא נולד לוחם, אני גם בטוחה שלא כל הלוחמים בצה"ל בעלי מוטיבציה מטורפת.
צה"ל בונה אותך, מכשיר אותך ועושה אותך קרבי, וה"בלה בלה בלה" שלך על מצב המדינה רק מראה את האטימות שלך למצב הכל כך גרוע.
בימים אלו כשצה"ל נלחם על כל אחד מהמתגייסים אתה צריך לתת סיבה טובה לא ללכת לקרבי, לא לתרץ, לא ללכת לקב"ן ואם אין לך סיבה טובה
אז יש לי חדשות בשבילך נערי הצעיר- תתגייס לקרבי, תהנה מזה, תסבול מזה, תחווה ותהיה גאה להיות לוחם במדינה הזאת.
אגב, אני בטוחה שזה ישנה אותך מקצה לקצה ולפי מה שאני קוראת פה רק לטובה.

שיהיה בהצלחה ילד.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אם צה"ל באמת היה נלחם על כל אחד מהמתגייסים'
אם צה"ל באמת היה נלחם על כל אחד מהמתגייסים
27/09/2010 | 19:32
5
31
לא היו קיימים תפקידים מיותרים והיה נמצא לכל חייל תפקיד ההולם את כישוריו שתורם לצה"ל.

בסופו של דבר כל מי שלא רוצה להיות קרבי לא משרת כקרבי, גם אם עד לתפקיד הלא קרבי עוברים מספר חודשים, אבל אז, רק מעטים מאותם חיילים שהחליפו להם תפקיד מקבלים תפקיד בעל תרומה כלשהי לצה"ל, שלא לדבר על כך שיש מלש"בים שאם לא יתנו להם תפקיד ההולם את כישוריהם ישתמטו וגם אז צה"ל יפסיד אותם.

למרבה הפלא, גם חיילים קרביים יש יותר מדי, גדולי המפקדים יעידו על כך שצה"ל על כל חילותיו ודרגיו מתנהל בחוסר יעילות.

יש רק פתרון אחד לבעיה, והבעיה היא לא חוסר בחיילים בכלל או חוסר בקרביים בפרט, הבעיה היא חוסר היעילות של הצבא וחיילים שלא רוצים להיות בו ומורידים את המוטיבציה לאלו שכן, והפתרון הוא הפיכת צה"ל לצבא מקצועי.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני אומר את זה שנים...'
אני אומר את זה שנים...
27/09/2010 | 20:49
15
ואף אחד לא מסכים איתי... אני גם מאמין שזה יקרה פשוט בגלל
שרמת ההשתמטות תהיה כ"כ גבוהה שלגנרלים האטומים פשוט
לא תהיה ברירה
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אני מסתייג מאוד מהפיסקה הראשונה שלך.'
אני מסתייג מאוד מהפיסקה הראשונה שלך.
29/09/2010 | 14:47
3
10
כבר היום יש כלכך הרבה חיילים מיותרים בצה"ל, וחלוקת וניהול כוח אדם קלוקלת ובלתי יעילה כמעט לחלוטין. לעיתים תכופות בלית ברירה עקב אילוצים. אם היו עוד חיילים שהצבא היה צריך לשבץ בתפקידים-לא תפקידים ברחבי הצבא הגדול שלנו, בסך הכל היו עוד אנשים שהיום צריכים לטפל בעוד אנשים שלא תורמים כלום למערכת ונמצאים בה רק משום שיש "חוק גיוס חובה" ל"צבא העם" שלנו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה טוען טענה זהה לשלי'
אתה טוען טענה זהה לשלי
29/09/2010 | 15:02
2
29
לצפיה ב-'אתה כתבת:'
אתה כתבת:
29/09/2010 | 17:54
1
8
ש"אם צה"ל באמת היה נלחם על כל אחד מהמתגייסים לא היו קיימים תפקידים מיותרים והיה נמצא לכל חייל תפקיד ההולם את כישוריו שתורם לצה"ל." ואני כתבתי שאני מסתייג מקביעה זו.

איך זה זהה לטענתך?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה מסכים שצה"ל לא נלחם על כל אחד מהמתגייסים'
אתה מסכים שצה"ל לא נלחם על כל אחד מהמתגייסים
30/09/2010 | 16:58
13
וגם שיש הרבה חיילים מיותרים, מכאן הסקתי שלא ניתן למצוא לכל חייל תפקיד ההולם את כישוריו מכיוון שיש יותר מדי חיילים. היכן בדיוק אינך מסכים איתי?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'ואותך זה שינה?'
ואותך זה שינה?
27/09/2010 | 20:34
1
12
אני הכי אוהב לקרוא נשים שכותבות על מעלות הקרביות בעוד הן משרתות כאחיות רחמניות בעורף, סלחי לי על המטאפורה.
אלא אם את בקרק"ל או תצפיתנית, לא חושב שיש לך זכות להעיד על איזה שינוי נעלה שקרה לך שאי אפשר לקושרו לשינוי הכללי שכל בנאדם- גם הנורבגי שאין שום לו שום אוייבים- עובר במהלך השנים האלה כחלק מההתבגרות.

אז לא, יש אנשים שהיו בקרבי או דמוי קרבי או "ראו שטח" ונשארו מנוולים ואינפנטילים גם אחרי החוויה הבונה הזו.

ה"בלה בלה בלה" שלו לא מראה על אטימות כמו שזה מראה על מיאוס מוצדק לחלוטין מהמצב הביזארי לחלוטין הזה שהמדינה נמצאת בו עוד מטרום הקמתה, לפני שנולדת- נערתי הצעירה. ויש לו כל זכות להתמרמר כי בזמן שחברים שלו עושים טירונות, המנהיגים של המדינה שלו משחקים בפינג-פונג עם מנהיג המדינה (לעתיד) השכנה, שאין לו שום שליטה על בערך כל חמאס על שלל זרעותיו שרוצה להשמיד כל אדם רק בגלל שהוא יהודי, ומחזיק בחייל שגם הוא כנראה לא בדיוק שש להגיע לקרבי אבל התגייס בכל זאת- רק כדי ליפול בשבי ולשבת שם 3 שנים.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לא רק קרקל זה קרבי לבנות.'
לא רק קרקל זה קרבי לבנות.
28/09/2010 | 08:57
47
מה עם מגב?תותחנים?חילוץ והצלה?מודיעין שדה?
והכי הכי-- מה עם עוקץ?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'בשורה התחתונה'
בשורה התחתונה
27/09/2010 | 20:09
4
29
למי אני פונה כדי לדבר עם קב"ן? מה לומר (לא לקב"ן, אלא למי שאני מסביר לו שאני רוצה לדבר עם קב"ן)? תודה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'שלח מייל לרב מלמד מהר ברכה / להרב שמואל אליהו'
שלח מייל לרב מלמד מהר ברכה / להרב שמואל אליהו
27/09/2010 | 20:30
23
כתוב באופן כללי , בלי קללות כמובן אל בעיה ואת הנושא

הקרביים ולא המנשנשים או הטבחים הערסים מחזיקים את הצבא או את המדינה (רציתי לכתוב שגם הטייסים מנשנים אבל אין לי אומץ)

אבל השאלה היא האם אתה מעדיף ג'ובניק מעניין על קרבי  או שאתה לא יכול לאחוז נשק

אני מעריך שהרבנים יצטטו את דברי הרמב"ם וכו'

מצד שני אם תגייס לקרבי ותיפול יש סיכוי גבוה שתשרת עדיין בגדוד לא תגיע למקומות מעניינים
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תגיד שיש לך סיוטים'
תגיד שיש לך סיוטים
27/09/2010 | 20:35
18
שאתה פתאום פוחד מרעשים, שהשתנת במיטה כמה פעמים

רק אם תגיד את זה לקב"ן, אולי ישחררו אותך בכלל מצה"ל, שזה רעיון טוב בכלליות. תשקול את זה.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תגיד מה שאמרת כאן'
תגיד מה שאמרת כאן
28/09/2010 | 13:52
16
בצו הראשון או השני, תקבל ריאיון אישי עם "מאבחנת פסיכוטכנית" ( מראיינת אישית).
בשיחה תאמר לה שאתה לא מתאים לשירות קרבי מסיבות אישיות.
היא תחקור אותך קצת בעניין הזה, היא תשאל אותך שאלות אישיות, ואפילו חטטניות.
לאחר כמה ימים תקבל בדואר מכתב זימון לשיחה אצל קב"ן.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה פונה ללשכת הגיוס ומבקש פגישה עם קב"ן'
אתה פונה ללשכת הגיוס ומבקש פגישה עם קב"ן
28/09/2010 | 23:06
50
אני חושב שאפילו יש טופס מוכן שאפשר למצוא באתר המלש"בים של צה"ל ולפקסס ללשכת הגיוס.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'צודק!'
צודק!
27/09/2010 | 20:10
4
18
אני אישית, לא בנוי לנהוג במהירות מתחת ל-140 קמ"ש ולא מבין למה לא באים לקראתי.
כולה מה ביקשתי? למצות חצי ממה שה-CBR900RR העתיק שלי יכול לעשות :(
אם יש למישהו המלצות גם בשבילי, אני אשמח מאד.

ועל הדרך, אם אפשר להיפטר מהשכן הנודניק שלי... בצורה חוקית, כמובן... אפשר לבוא לקראתי גם בעניין הזה?
מתגייסים >>
לצפיה ב-'תשובות לשתי השאלות'
תשובות לשתי השאלות
27/09/2010 | 20:21
3
22
נתחיל מהשניה: אתה לא צריך להיפטר מהשכן שלך, אתה צריך לעבור דירה למקום בו לא תצטרך לפגוש בו יותר.

כעת לראשונה: אתה יכול לקנות משבש ראדאר (לא חוקי בישראל) ולהתקינו על האופנוע במקום נסתר, מתחת ללוח השעונים או בתיבה שמאחור. השוטרים המפעילים את הראדארים (עלולים לבקש ממך לעצור אם בעקבות חוסר יכולתם לקרוא את מהירותך יחשדו שיש ברשותך משבש ראדאר)נמצאים תמיד במכוניות ולמכוניות שלהם אין סיכוי לתפוס אותך על האופנוע שלך (אלא אם תעצור מיוזמתך). הרבה יותר קל להם לעצור מכונית שנוסעת 125 שלא מסוגלת לחמוק מלעצור אופנוע שנוסע 140 ויכול לחמוק בקלות רבה. למעשה בכל מהירות שהיא, למכונית כמעט אין סיכוי לחמוק ולאופנוע כמעט אין מצב ממנו לא יוכל לחמוק.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הוא היה ציני, גאון.'
הוא היה ציני, גאון.
28/09/2010 | 06:51
2
15
לצפיה ב-'הנקודה היא שאם רוצים משהו תמיד יש דרך להשיגו'
הנקודה היא שאם רוצים משהו תמיד יש דרך להשיגו
28/09/2010 | 07:16
1
17
לכל החלטה בחיים יש מחיר, השאלה אינה האם אפשר להחליט אלא מהו המחיר.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מילים כדורבנות'
מילים כדורבנות
28/09/2010 | 07:22
10
לצפיה ב-'אם יש משהו אחד שהמדינה צריכה לספק'
אם יש משהו אחד שהמדינה צריכה לספק
27/09/2010 | 22:55
21
זה ביטחון.
ביטחון מושג ע"י מניעה של פגיעה מאת אויבים.
אם ע"י הרתעה או פגיעה ממשית.

לא יכול לשרת אף על פי שיש לך את הנתונים? רד מהארץ.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'יא משתמט שמאלן סתכל איך אתה כותב'
יא משתמט שמאלן סתכל איך אתה כותב
27/09/2010 | 23:22
21
"לפוצץ מוח של ערבי"?
אתה יודע שהסכסוך הזה הוא בין הקטנים בעולם , ותמיד עושים כאן מכל פיל , הר.

ישראל המדינה היחידה בעולם כיום שבסכנת השמדה ודווקא לה יש את הצבא המתחשב ביותר בעולם.

תגיד מה שאתה רוצה אם צהל חושב שאתה צריך להיות לוחם , תהיה לוחם ותהיה גאה בזה!!!!!!!!!!!!

למרות שלי נראה שאתה בכלל אל הולך להיות לוחם פשוט לא נתנו לך את מה שאתה רוצה ואתה מבואס!!!
מתגייסים >>
לצפיה ב-'ולמה אתה לא יכול?'
ולמה אתה לא יכול?
28/09/2010 | 16:17
11
אני בהחלט מכיר בעובדה שיש אנשים שאינם יכולים לשרת בצבא בכלל ובקרבי בפרט.  אבל בניגוד אליך, אני מצפה מהם שיסבירו מדוע הם אינם יכולים. אינני קונה טיעון "אינני רוצה להיות קרבי ואינני רוצה לשבת בכלא ואני דורש שיכבדו את הרצון שלי".   צר לי, זה אינו נימוק, וזה נשמע יותר כמו ילד קטן שבוכה כשדורשים ממנו שיפגין מינימום של אחריות.
אם אין לך שום בעיה נפשית או רפואית, אם אינך פצפיסט, אם אין לך שום בעיה מוכרת, אינני רואה סיבה שלא תשרת כקרבי.  ולא, "אין לי חשק" זאת ממש לא סיבה, ממש כשם שאני לא השתמטתי לא מהסדיר ולא מאף שירות מילואים גם כאשר ממש לא התחשק לי לשרת.
תתבגר, אתה כבר לא ילד!!!
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אולי אתה לא יכול גם לנהוג'
אולי אתה לא יכול גם לנהוג
28/09/2010 | 16:32
14
או לעבוד בניהול, האם לא היית מנסה בכל זאת?

אני מציע לך קודם כל לנסות. אם הצבא רוצה אותך קרבי, לך תתגייס תראה איך זה. אם יהיה לך קשה נורא ורע, לך לקבן. הם לא מכריחים אף אחד כשרואים שבן אדם סובל איפה שהוא נמצא (במידה והוא אכן סובל וזה אמיתי, קל לראות מתי מישהו סתם מנסה לעשות לעצמו חיים קלים).

בכל מקרה, זה שאתה אמר "נשבר לי הזין" עוד לפני שהתגייסת, כבר מראה שאתה פשוט ילד מפונק פרזיט ומהמיץ של הזבל בחברה הישראלית. אני מציע לך לשנות את הגישה התבוסתנית שלך על מנת שבהמשך חייך תוכל קצת להצליח יותר.

ואגב, זה בסדר גמור להתגייס ולצאת מהצבא אפילו אם לא מתאימים, אבל להרים ידיים מראש זאת תבוסתנות נטו. תסיק מסקנות.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'מה הבעיה?'
מה הבעיה?
28/09/2010 | 17:45
11
תוריד פרופיל
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הבעיה זה צה"ל!!!!!'
הבעיה זה צה"ל!!!!!
28/09/2010 | 19:49
15
ברגע שאדם מתגייס, מאדם הוא הופך לזבל, במדינה שיש בה 50% מתגייסים, לאלה שכן עושים צבא צריך להתייחס בצורה מכובדת.
עם כל הכבוד, יש מספיק תפקידים בצבא שבהם אנשים יוכלו לתרום וזה לא חייב להיות לוחמים.
בגלל שלא מדובר באחריות ישירה של אף אחד, יש המון טעויות מיון, כך למשל על כל אדם שלא רוצה להיות קרבי ומנסים להכרחי אותו, יש אדם שכן אוצה ויכול ולא נותנים לו.
יש לי חבר שרצה להיות לוחם והיה לו פרופיל מתאים, הוא שובץ לחייל האוויר בתור טכנאי, זה נגמר בזה שהוא יצא מהצבא על רפואי על איזשהי שטות (באמת שטות), אם היו נותנים לו להיות לוחם כמו שרצה, היה עושה 3 שנים+מילואים.
עם אחי קרה שרצו להכריח אותו לעשות תפקיד מסויים, למרות שמבחינה רפואית היה אסור לו, היו מסמכים אבל הרבה יותר נוח להתעלם, כי לאיש אין אחריות אישית! זה נגמר בישיבה בכלא צבאי(בחור שעכשיו לומד רפואה) ואחרי מלחמה די ארוכה נתנו לו תפקיד אחר, בדיוק כמו שרצה והאמין שבו יתרום.

כמובן שיש וחייב להיות דבר כזה צרכי מערכת, אבל מערכת שממומנת בתקציבים כלכך גבוההים, חייבת להיות יעילה!!
הפתרון היחיד הוא אירגון גוף חיצוני, שהקשר שלו לצבא הוא 0, כלומר לא מורכב מגנרלים או אנשים שקשורים לצבא,
אותו גוף יפקח על הנעשה בצבא(לא מבחינה מבצעית ולא על יחידות קרביות) ויביא לניצול נכון יותר של כח אדם( ע"ע נגדים מיותרים), שיבוצים נכונים יותר(מבחינת קישורים בלבד), בדיקות הוצעות כלכליות של בסיסים על דברים מיותרים (גניבות של חיילים מכל הדרגות), פיקוח על הרפואה הצבאית ודברים מהסוג הזה.

רק אז יהיה אפשר לחזור ולהאמין שהולכים באמת לתרום ולא לבזבז זמן\לקדם אינטרסים של קצין זה או אחר.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לפני הגיוס עוד הייתי מתעצבנת על אנשים '
לפני הגיוס עוד הייתי מתעצבנת על אנשים
28/09/2010 | 20:15
20
כמוך, ואז הגעתי לגבעתי וראיתי שקיים חומר אנושי שאפשר להסתכל עליו ולדעת שנשארו עוד אנשים טובים.

אני לא אגיב על שוב דבר ממה שכתבת כי זה לא באמת ישנה כלום ולמדתי שיש מספיק משוגעים באתר הזה, אבל כדאי שתשכיל ותדע שאף אחד לא מלמד את הלוחמים איך "לפוצץ לערבים את הראש", להגיד דבר כזה זו בורות.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'כמה הערות חשובות'
כמה הערות חשובות
28/09/2010 | 23:26
27
כל החיילים עוברים טירונות. כל חייל בטירונות מקבל נשק שנמצא איתו תמיד בבסיס (לא לוקחים אותו הביתה). בטירונות כל החיילים עוברים אימוני ירי (מטווח באש חיה), ומבצעים שמירות עם נשק.
באופן אישי התקלחתי בטירונות רק פעמים בודדות, מאוחר בלילה, כשהמקלחות היו פנויות. לא בגלל סיבות אישיות קיצוניות כמו שלך, פשוט נראה לי לא-לעניין להתפשט ולהסתבן מול ערימת אנשים.

כל הג'ובניקים, במיוחד בנים, מחוייבים לבצע תורנויות שמירה בבסיס. השמירה מתבצעת עם נשק, וכל החיילים שמבצעים שמירות עוברים מטווח אימון כל כמה חודשים.
ניתן להוציא פטור זמני משמירות ולעשות במקום זה תורנות אחרת. בתום תקופת הפטור ניתן לחדש אותו, אבל בתקופה ששירתתי (לפני שנתיים ומשהו) עברה הוראה שחייל שלא מסוגל לשמור לאורך זמן ישוחרר מהצבא.

כך שבאופן כללי, הייתי אומר שהבעיה שלך עם נשק לא קשורה רק לשירות קרבי, אלא תסבך את כל השירות שלך.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'הרי זו הגישה של צה"ל- '
הרי זו הגישה של צה"ל-
29/09/2010 | 02:59
25
אם אתה לא רוצה קרבי, אתה כנראה חולה נפש.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'לצה"ל יש מספיק חיילים בקרבי.'
לצה"ל יש מספיק חיילים בקרבי.
29/09/2010 | 10:25
30
אתה לא רוצה קרבי? אין לך מה לדאוג, לא תהיה בקרבי.
תגיד לקצין מיון בבקו"ם שאתה לא מוכן ללכת לקרבי והוא ישר יוציא אותך משם. לא צריך לשקר ולהמציא איזו בעיה שלא קיימת.
מתגייסים >>
לצפיה ב-' מספר הודעות בשרשור נמחקו '
מספר הודעות בשרשור נמחקו
29/09/2010 | 13:56
1
20
את דעותייכם, יהיו אשר יהיו, נא להביע ללא קללות, גידופים, השמצות ונאצות.
הודעות המסיתות כנגד שמירה על חוקי המדינה - מקומן אינן כאן.
יחד עם זאת, אני מבקש מכם להבין שזה הוא פורום ציבורי, וגם הודעות שאינן מוצאות חן בעייננו יכולות להופיע מעת לעת, וכל עוד הן אינן עוברות על תקנון תפוז וחוקי מדינת ישראל, הן ישארו פה. יש דבר כזה שנקרא חופש הביטוי(אחד העקרונות והזכויות החביבים עלי) ואני מתכוון לאפשר אותו.
אם מי מהגולשים חושב שיש הודעה שאין לה מקום על גבי הפורום, הוא או היא מוזמנים להפנות את תשומת ליבי אליה ואני אבדוק את הנושא בצורה עניינית. הערות על גבי הפורום על הודעות שצריכות להמחק הן עקרות וגוררות התנצחויות חסרות טעם.

חג שמח ונטול שנאת חינם לכולנו.
מתגייסים >>
לצפיה ב-''
29/09/2010 | 14:14
6
לצפיה ב-'חופש הביטוי מול צנזורה וצבא, מה יותר חשוב?'
חופש הביטוי מול צנזורה וצבא, מה יותר חשוב?
29/09/2010 | 19:23
23
היום גיליתי שצנזרו את התגובה שלי להודעה שלך טל.
צנזרו אותה בגלל שמה - "איך להמנע מהגיוס הצבאי או לפחות מקרבי", העורך החליט למחוק אותה משום ש- "אין בפורום מקום להודעות המסיתות כנגד רשויות החוק וחוקי המדינה". אני חושב שזו נקודה שחשוב להתעכב עליה. המצחיק הוא שתוכן התגובה שלי לא היה מסית במיוחד. היה שם לינק לסרטון שפעם העלתי ליוטיוב בשם "איך להימנע מהגיוס לצבא". הסרטון הוא קטע משעשע מסרט טלויזיה בשם "הארוחה שלי עם ג'ימי" ומה הקשר לצבא? בקטע מסופר סיפור אמיתי איך סולן של להקה משנות השישים הצליח להימנע מהגיוס לצבא האמריקאי ולא נשלח להילחם במלחמת ויטנאם. האם סרטון חביב זה מסית נגד חוקי המדינה ומוסדותיה? האם צריך לצנזר גם אותו?
לא נראה לי. הבעיה היא כנראה השם שנתתי לתגובה. האם השם מסית כנגד חוקי המדינה? לא! לא קראתי להתנגד לחוק או לא לציית לחוק הגיוס, אלא הראתי איך יש דרכים מקוריות להתמודד עם המצב במסגרת החוק. לכן הבעיה היא לא בהסתה נגד החוק אלא כנראה בהסתה נגד מוסדות המדינה.
האם השם "איך להימנע מהגיוס לצבא" זו הסתה נגד הצבא? אולי, אבל אני חושב שזו יותר מחאה נגד המוסכמות החברתיות שיש לנו במדינה ולא הסתה נגד הצבא. לא קראתי לאנשים להחרים את הצבא או להפר את החוק או לפגוע , חלילה, באנשי צבא. אלא להראות שיש גם דרך אחרת, דרך שלא אוהבים לדבר עליה. וכאן יש את הנקודה החשובה ביותר, עד כמה מותר למחות נגד מוסדות מדיניים?
בדיוק לשם כך המערב עשה את הדמוקרטיה ואת חופש הדיבור. הרי בכל פעם שאנשים ניסו למחות נגד השלטון, טענו שם מסיתים ולא נתנו להם לדבר. לכן הבנו שצריך להגן על זכות הדיבור של האנשים, במיוחד כשהוא מוחה נגד השלטון או נגד גוף אחר בעל כוח רב. ברור שבמקרים קיצוניים אפשר להפר את הזכות הזו, אבל רק במקרים קיצוניים בהם יש הסתה פרועה כזו שיכולה למוטט את הדמוקרטיה או שיש חשש שתגרום לפגיעות בנפש.
האם זה המקרה כאן? לא ממש.
ואיך תקבע, העורך פרוטוגוניסט, מה נחשב למחאה ומה נחשב להסתה פרועה כזו? הרי לא קראתי כאן לעבור על שום חוק, אז איך נדע מתי מחאה נגד מוסדות המדינה היא כבר הסתה פרועה? אולי הפוסט שכתבתי בבלוג שלי "חופשי ומאושר" בשם "איחלתי לחייל בהצלחה" בו אני מתאר את חוויותיי בצבא, הוא גם הסתה נגד הצבא וצריך לצנזר גם אותו? איפה עובר בגבול?
לי נראה שהחלטת להסיר את התגובה רק כי היא הייתה שונה מהקו שאתם מנסים להעביר בפורום הזה, וזו כבר צנזורה מחשבתית. צנזורה מהסוג הגרוע ביותר.
מתי כבר תדברו עם העומדים להתגייס על עומק הדברים? על העובדה שהצבא הוא מערכת גדולה ומגושמת שבד"כ לא מתייחסת לחיילים כאל אנשים אלא כאל מספרים אישיים? מערכת לא יעילה בצורה משוועת שמנצלת את העובדה שהמתגייסים הם צעירים בני 18 שעוד אין להם הרבה נסיון בחיים ואפשר "לקנות" הרבה מהם בהבטחות ריקות מתוכן שמבטיחות להם להיראות מגניבים ליד החברים שלהם כי הם ביחידה מובחרת או סודית, עלאק. מערכת שמנצלת את העובדה שיש לה כוח עבודה זול ונגיש ללא כוח ולכן יכולה להרשות לעצמה להשאר כה גרועה.
כל מי שכבר שירת יודע על מה אני מדבר, ההרגשה הזו שאין שום מחשבה מסודרת מאחור, אין כמעט תכנון בצבא, הכל חפיפניקי, והחיילים תקועים באמצע בלי יכולת ,כמעט, לעשות משהו או להשפיע על גורלם בשלוש השנים הקרובות. מתי תדברו על כך?
מתי תדברו על נטילת החופש והחרויות של המתגייסים כאילו פתאום אנחנו חיים במדינה דיקטטורית? ונכון, אין כרגע מה לעשות וצריך צבא, אבל עדיין צריך להראות עד כמה המוסד הזה בעייתי. לא רק להמציא סיסמאות שטוחות שמנסות לשכנע ילדים תמימים, סיסמאות כמו "טוב למות בעד ארצנו" או "קרבי זה הכי, אחי". מה עם העומק? האם בגלל שצריך צבא נידונו לחיות ללא עומק מחשבתי וללא אינדיוידואליזם?
ניר  
מתגייסים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'טווווווואווווווווווווב'
טווווווואווווווווווווב
01/10/2010 | 05:11
1
26
כמה דברים ברורים אחרי קריאת כל השירשור האינסופי הזה:
1. רוב מה שכתוב פה זה קישקושים. כמו בכל שירשורים אינסופיים אחרים. אולי גם של הח"ם.

2. לא כדי להוריד מטיעוניך, טל, והבעיות שאתה מציף - אתה ילד עם פנטזיות אינפנטיליות (לא מפגרות אלא ילדותיות), שניתן להבינן. עם זאת ולאחר שקראתי את תגובותיך אין ספק שתיטיב לעשות אם, ללא קשר לתפקיד שלך בצבא וכיוצב', תגש לטיפול סביב התגובה ההסתגלותית הברורה שלך לשירות הקרב בצבא.

3. מערבבים, כמוך, בעיות צבאיות שלא קשורות אחת לשניה. אתה צריך להבין משהו מאוד מאוד מאוד ברור וזה מצב העניינים הנוכחי טל, אם אתה אוהב את זה או לא -
צבא בכלל וגם צה"ל, כצבא, בנוי למטרה אחת (ולא, תזמורת צה"ל, וגל"צ, וקוסם צבאי ולהקה צבאית ויחידה 82828840 של מודיעין היא לה המטרה הזו) והיא להילחם במלחמה ולנצח. השאלה היא איך אתה, כמו שמגוייס על פי חוק משתלב בזה. הצבא הוא לא בסיס להכשרה מקצועית ולא מכון אקדמי למצויינות/סדנת שיפור אופי או 3 השנים שלך למימוש עצמי. צר לי, אך ממש את מלוא הפוטנציאל שלך אחר כך.

אתה מעלה טיעונים חשובים ואישיים אבל קח בחשבון עוד כמה דברים. ואני מבוגר בהרבה ממך ועם ניסיון, רובו לא כזה מתוק -
1. הצבא לעולם ינצח. במערכת גדולה כל כך אתה לא מביס אף אחד. כאשר אתה מגיע ל"שיא" ההצלחה שלך משמע שהגעת עד כלות - נפשית לכל הפחות והשגת מה שקרוב, אולי, למה שרצית. אתה שילמת על זה הרבה, הצבא: כלום. זכור את זה היטב.

2. אתה לא תמצא דרכים "להערים על המערכת". המערכת לוקחת את זה בחשבון.

3. אין דרכים חלקות לשום מקום. לכל בחירה שלך יש מחיר. למה ככה. כי זה צודק. לא כי רוצים שתהיה קרבי אם אתה לא יכול אלא כי מי שהוא קרבי מגיע לו יותר ממך. חד משמעית. מעבר לזה, מי שבגלל בעייה גופנית/נפשית הגיע לתפקיד מסויים לא גילה תגובה הסתגלותית כמו שלך הייתה (זה לא אומר שלא הייתה לו אם אבל זה לא רלוונטי) - וכן, אתה "נדפק" קצת. תפסיק להיות ילד קטן ותגדל מזה. אין ארוחות חינם בחיים. תגדל לעצמך אישיות קונסטרוקטיבית תעמוד ותגיד אני ככה וככה ואני מוכן לשלם את המחיר המינימלי כדי להיות מי שאני. קה"ס לא דופק אותך בכלום ופרופיל על הפרעת הסתגלות לא דופק אותך בכלום. וכן, יש אנשים שמקום המפלט שלהם הוא העתודה ואחרים הקב"ן (שזה לא כזה או-אה בימינו), תנאי ת"ש או הנפצת מגרנות וכיוצב'. למה אתה צריך לשלם את המחיר הזה ?!?!

כי החיים זה לא חבילת בונבונירות כמו שנאמר, כי הצבא מיועד לנצח במלחמות וכי אתה לא החייל האולטימטיבי. זה מחיר מינימלי תמורת החופש שלך ונראה לי שאתה יכול לשלם אותו. אתה תגלה שזה הדבר הכי פחות משמעותי שמצפה לך בהתמודדות עם החיים האמיתיים.
מתגייסים >>
לצפיה ב-'אתה מפטפט לשווא'
אתה מפטפט לשווא
05/10/2010 | 14:57
23
אני מוכן לקרוע את התחת בצבא, אבל גיוס קרבי זו לא אפשרות ואני לא מתכוון לשכנע אותך לגבי זה. אתה חי בסרט או שאתה עובד על עצמך: המוני אנשים מזייפים מחלות שונות כדי להוריד את הפרופיל וצה"ל יודע זאת טוב מאד וכל אדם במדינת ישראל יודע זאת.
מתגייסים >>

הודעות אחרונות

15:27 | 15.03.19 אורחים בפורום
09:35 | 28.02.19 אורחים בפורום
12:33 | 15.01.19 אורחים בפורום
12:32 | 15.01.19 אורחים בפורום
15:41 | 18.12.18 אורחים בפורום
22:05 | 24.11.18 אורחים בפורום
19:48 | 11.11.18 אורחים בפורום
11:08 | 26.10.18 אורחים בפורום
16:46 | 24.10.18 אורחים בפורום
20:43 | 10.10.18 אורחים בפורום
20:39 | 08.10.18 אורחים בפורום
21:06 | 05.10.18 אורחים בפורום
13:57 | 04.09.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ