עתודה ושאלות

snoozy

New member
עתודה ושאלות

לפני כמה חודשים קיבלתי הביתה טפסים על עתודה, והיה שם פלאייר על תוכנית שתקראת ``פסגות``. זה נשמע נחמד, אז הלכתי למלא טפסים, והפקידה אמרה לי לרשום ``פיזיקה +הנדסת חשמל`` בסעיף של מקצוע בהעדפה ראשונה. שלחתי גם ציון פסיכומטרי, ולפני כמה ימים קיבלתי בדואר מכתב ממדור עתודה, שבו נאמר שהם אישרו לי את לימודי המקצוע שביקשתי. השאלות שלי הן: א. האם יש מבחנים מיוחדים ל``פסגות`` או שזו עתודה רגילה? ב. נאמר לי לקנות ערכת הרשמה לאוניברסיטות שציינתי- הטכניון ותל אביב- האם אני צריכה לקנות את שתיהן או שאחת תספיק? האם הצבא משלם לי דמי הרשמה (כ600 ש``ח) או שאני משלמת? ג. בטפסים שקיבלתי נאמר שכדאי לי לעשות מבחני מיון המתמטיקה (במרכז לבחינות והערכה) כי זה ישפר את סיכויי להתקבל. האם זה הכרחי? ד. תאריך הגיוס המקורי שלי הוא אפריל 2002. מתי יקבעו לי תאריך גיוס חדש? האם אני אתחיל ללמוד כבר בשנה הבאה, או רק שנה אחר כך? ה. וכמובן השאלה הנצחית: האם זה כדאי? זהו, מקווה שלא בילבלתי אותכם יותר מדי. מי ששמע/ראה/יודע משהו על עתודה בכלל ועל ``פסגות`` בפרט מוזמן להגיב.

segala

New member
תשובות...

אממ א. לא יודע. לא ניסיתי ללכת ל``פסגות`` ולכן אני לא יודע אם יש מבחנים אחרים.... ב. לטובתך, תקני את שתי הערכות, תנסי להירשם לשתי האוניברסיטאות, ואם תתקבלי לשתיהן תחליטי לאן ללכת.... בכל מקרה, עדיף שתנסי לשתיהן כי אם אחת לא תקבל אותך שיהיה לך את השניה שרולי כן תקבל אותך.... את הדמי הרשמה את משלמת.... מה זה 600 ש``ח לעומת שכר לימוד :)).... ג. המבחנים לא הכרחיים אבל אם לדוגמא יש לך ציון של 95-100 בבגרות 5 יח``ל במתמטיקה אז בכלל לא צריך. כל מבחן שתעשי במרכז לבחינות והערכה יכול לעזור לך.... ד. אם תתחילי ללמוד שנה הבאה... אז תאריך הגיוס יהיה עוד 4 שנים (כשתצאי מהצבא..). אם לא, הוא יהיה מרץ 2002 (ולאחר מכן ישלחו אותך למיונים למסלול מסויים בצבא..) ה. אם זה כדאי כל אחד מחליט לעצמו.... אם תחליטי ללכת, יהיה לך תואר ראשון בגיל 22, תיכנסי לצבא לתפקיד מסויים ומוגדר, תשרתי בו כחמש וחצי שנים, ותצאי מהצבא עם נסיון ותואר - אבל בגיל 28..... כל אחד והשיקולים שלו... בהצלחה

after

New member
מידע על תכנית ``פסגות``

תכנית ``פסגות`` הנה תוכנית המיועדת למועמדים מצטיינים השואפים להשתלב בתחומי המחקר והפיתוח הטכנולוגי בצה``ל. התכנית משותפת לאוניברסיטת תל-אביב, צה``ל ומפא``ת. במסגרת התכנית משולבים לימודי הנדסת אלקטרוניקה ופיסיקה בטכניון או באוניברסיטת ת``א, לתקופה של 4 שנים. בסיום התכנית יקבל הסטודנט 2 תארים: תואר ראשון בפיסיקה ותואר מהנדס אלקטרוניקה. במהלך הלימודים ישולבו פעולות העשרה על ידי הצבא כגון: קורסים, הרצאות מפי קצינים בכירים וביקורים בתעשיות ובמוסדות מחקר שונים. התכנית היא אמנם חלק בלתי נפרד מהעתודה, אך בשל היותה תכנית למצטיינים, יבוצעו אליה מיונים מיוחדים כמו מבחנים, מבדקי קצונה, מבחני מצב וועדות קבלה ייחודיות. תוענק מילגה בגובה של כ-15,000 ש``ח לכל שנת לימודים. למידע נוסף, ניתן לפנות אל: מפא``ת פסגות- טל: 6976186-03 פקס: 6976153-03 מקווה שעזרנו! צוות ``אפטר``

למעלה