בוקר טוב

מצב
הנושא נעול.

bkl12

New member
בוקר טוב

בוקר טוב
יש לי ocd ויש לי שאלות בקשר לcbt.

אני עושה עכשיו חשיפה לעניין כלשהו,

1. כמה זמן צריך לבצע את החשיפה (דקות) ?

2. האם יש מס׳ חשיפות ממוצע עד שהעניין ייפתר ?
שמעתי מקרים על מספר בודד של חשיפות ושמעתי על חודשים ...

תודה

CBT ב- OCD

בוקר טוב
יש לי ocd ויש לי שאלות בקשר לcbt.

אני עושה עכשיו חשיפה לעניין כלשהו,

1. כמה זמן צריך לבצע את החשיפה (דקות) ?

2. האם יש מס׳ חשיפות ממוצע עד שהעניין ייפתר ?
שמעתי מקרים על מספר בודד של חשיפות ושמעתי על חודשים ...

תודה
CBT ב- OCD
קודם כל בצלחה!
הטיפול הוא טיפול עצמי או בעזרת מטפל.
אם זה בעזרת מטפל, חשוב שתשתף אותו בשאלות האלה כי יש דרכים שונות להנחות מטופלים בתרגילי חשיפה ומניעת תגובה
אם זה טיפול עצמי, הכללים המקובלים ביותר לטיפול חשיפה, זה אורך זמן של לא פחות מ- 40 דקות, או עד שהחרדה יורדת לפחות בחצי.
החשיפה עוזרת על ידי שינוי קוגניטיבי. המקרים שמגיבים מאד מהר הם האנשים שמסוגלים לשנות את האמונות שמזינות את ה- OCD, בעיקר הצורך בודאות, הפרפקציוניזם והאחריות המוחלטת על כל דבר. אם האדם עושה שינוי קוגניטיבי, בעקבות החשיפות, אז יכול להיות שכמה טיפולי חשיפה יביאו לשינוי משמעותי. אם לא, לא להתייאש, גם הדרך הארוכה היא יעילה למדי.

bkl12

New member
Cbt

CBT ב- OCD
קודם כל בצלחה!
הטיפול הוא טיפול עצמי או בעזרת מטפל.
אם זה בעזרת מטפל, חשוב שתשתף אותו בשאלות האלה כי יש דרכים שונות להנחות מטופלים בתרגילי חשיפה ומניעת תגובה
אם זה טיפול עצמי, הכללים המקובלים ביותר לטיפול חשיפה, זה אורך זמן של לא פחות מ- 40 דקות, או עד שהחרדה יורדת לפחות בחצי.
החשיפה עוזרת על ידי שינוי קוגניטיבי. המקרים שמגיבים מאד מהר הם האנשים שמסוגלים לשנות את האמונות שמזינות את ה- OCD, בעיקר הצורך בודאות, הפרפקציוניזם והאחריות המוחלטת על כל דבר. אם האדם עושה שינוי קוגניטיבי, בעקבות החשיפות, אז יכול להיות שכמה טיפולי חשיפה יביאו לשינוי משמעותי. אם לא, לא להתייאש, גם הדרך הארוכה היא יעילה למדי.
Cbt
תודה רבה דר מרצבסקי על התשובה המפורטת !
אני עושה כעת טיפול עצמי .
אכן עשיתי כעת שינוי קוגניטיבי לגבי העניין שמלווה אותי שנים.
ייתכן שאראה שינוי אחרי מספר שבועות למשל ?
שאלה נוספת היא מדוע ה Cbt לפעמים לא עובד (70 אחוז הצלחה) ?

מדוע CBT לא עוזר

Cbt
תודה רבה דר מרצבסקי על התשובה המפורטת !
אני עושה כעת טיפול עצמי .
אכן עשיתי כעת שינוי קוגניטיבי לגבי העניין שמלווה אותי שנים.
ייתכן שאראה שינוי אחרי מספר שבועות למשל ?
שאלה נוספת היא מדוע ה Cbt לפעמים לא עובד (70 אחוז הצלחה) ?
מדוע CBT לא עוזר
CBT לפעמים לא עוזר כי אולי המרכיב ה"ביולוגי" של הבעיה הוא חזק מדי או כי האדם לא עושה את החשיפות בצורה נכונה. למשל חשיפות קצרות מדי, או תוך שימוש ב"התנהגויות בטיחות", או תוך שימוש בתרופות הרגעה, או שלא עושים תרגול בצורה מספקת.
במקרים כאלה, לאחר שנבדק ביצוע התרגול "כמו שצריך" אפשר להיעזר על ידי טיפול תרופתי שגם יכול לעזור

מצב
הנושא נעול.
למעלה