כמה זמן יחזיק מעמד המזגן שלי?

Srulikg

Member
כמה זמן יחזיק מעמד המזגן שלי?

שלום. יש לי מזגן מיני מרכזי בן 20 שנה. במשך השנים היו לו תקלות רק עם קבל שנשרף כמה פעמים. מה דעתכם? להמשיך להשתמש בו עד שיתחיל לגסוס או שכדאי כבר עכשיו להחליף בחדש?

גלמיש1

New member
אי אפשר לדעת מפה , בפרט שלא נתת שום פרטים.

רק יכולה לומר שאצלנו מיני מרכזי בן 18 שעובד בסדר גמור ולא נחליף אותו עד שיתפגר. אם הוא עובד טוב, חזק מספיק, ולא מצריך יותר מדי תחזוקה - לא רואה צורך להחליף.

גלמיש1

New member
אפ אתה רוצה שנטרח לקרוא ולענות - תתחיל בלטרוח להעתיק לפה

את השאלה המפורטת. אל תשלח אותנו לחפש בפורומים אחרים....

יוסיזיו

New member
בימים טרופים של חום כזה

ממש אין לי זמן להעברות,מי שרוצה יקרא ויחכים.

Sanchez

Member
אם הוא עובד טוב- למה לגעת בו ?
הסיבה היחידה שאני רואה, זה אולי חסכון בחשמל במזגנים חדשים...וגם את זה צריך לבדוק טוב לפני ההחלפה.
בפעם האחרונה שבדקתי, המיני מרכזיים (הרגילים) של תדיראן/אלקטרה היו בעלי דירוג אנרגטי נמוך, כך שחיסכון בחשמל לא תראה מהם כנראה.
&nbsp

יוסיזיו

New member
אתה לא יודע אז אל תכתוב

דברים לא נכונים,במזגנים הישנים לא היה דרוג אנרגטי והוא כשפורסם משתנה מידי כמה חודשים אז הוא לא אומר כלום ,מה שכן אפשר להסתכל בזרם העבודה של המזגן ולהווכח,המתח לא השתנה .

Sanchez

Member
נו, אז בוא ותאיר את עינינו...
אם יש זרם עבודה והמתח לא השתנה... החישוב אמור להיות מאוד פשוט...אם כך למה צריך למשל את נתון ה COP ?
&nbsp
ככל שעוברים השנים, רוב מכשירי החשמל מיוצרים עם הסתכלות על נתון של דירוג אנרגטי משופר. המזגנים לא שונים בנוף הזה.
ההגיון אומר שמזגן של היום יהיה "יעיל" יותר ממזגן של לפני 15 שנה.
&nbsp
יש לך נתונים שונים ? אתה מוזמן לשפוך אור על הנושא.

יוסיזיו

New member
לך חפש באינטרנט ולמד לבד ,לא אני אהיה זה שילמד אותך.אבל דבר

תלמד ,ה BTU זהה,המתח זהה והזרם?? הופ ירד בחצי !! הוקוס פוקוס .

Sanchez

Member
אני חושב שלא שתית מספיק מים קרים בימים החמים הללו.

בינא

Member
אורך חיי מזגן אינם נמדדים במספר השנים שהוא מתפקד, אלא ב....

כמות ההפעלות, אחזקה שוטפת נכונה כמו ניקוי רשתות וכיו"ב ועוד. המיני-מרכזי שלי הוחלף אחרי 22 שנה כי השכנים התלוננו על רעש חזק שעשה המנוע והיה חשוב לנו להשאר איתם ביחסים טובים ולא בגלל שהפסיק לתפקד. גם אצלי הלך כבל פעם אחת בגלל הפסקות חשמל ופעמיים מילאנו גז... רעש חזק של מנוע, צריכת חשמל גבוהה וטיפולים מידי פעם, הם סיבות טובות (אם כלכלית ניתן), להחליף מזגן מיני מרכזי לדגם מתקדם יותר, בלי להחליף את הצנרת, רק מנוע, מפזר/מאייד, לוח פיקוד ןשלט. ללא ספק, הזמן הנכון לבצע החלפה כזאת היא בסוף העונה בסתיו, כאשר הלחץ על הטכנאים יורד והמחירים יחד איתם בגלל מבצע מכירות אחרונים. ההמלצה שלי היא ללכת על כחול/לבן תוצרת הארץ בכל מקרה ושלא יספרו לכם ש"כולם מייצרים בסין" כי זה ממש לא נכון ואתם רוצים אחריות ושירות טוב בארץ. החברה המומלצת ביותר היא דווקא זו שעושה הכי פחות פרסום = "אלקטרה" מתוך ניסיון באלפי יחידות דיור שעליהן פיקחתי ולא כי אני מקדם מכירות שלהם... המזגנים שלהם עומדים גם בהפסקות חשמל אפילו בלי מגן נפילות מתח, לא דורשים תחזוקת טכנאים שנים רבות ודורשים אך ורק ניקוי רשתות פשוט פעם בחצי שנה, גם למי שאין לו חיות מחמד משירי שיער בבית.

למעלה