לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1533315,333 עוקבים אודות עסקים

פורום בונים בית

בונים בית? בואו להתייעץ איתנו איך להפוך את החלום למציאות.  הפורום נועד לדיונים מקצועיים ולתמיכה בבונים. זה המקום להתלבט בדילמות הקטנות והגדולות של התכנון והבניה בדרך הארוכה והמפרכת עד רגע הכניסה לביתכם. נא הקפידו על חוקי ההתנהלות אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. שימו לב! כמוכם גם יתר הגולשים בפורום, כולל אנשי המקצוע (והמנהלת), נמצאים כאן בהתנדבות, ללא קבלת תמורה, מתוך רצון לעזור. אל תעלמו ותשכחו להגיב ולהודות למי שמנסה לייעץ לכם (גם אם תגובתו אינה זו שאליה פיללתם). נהגו בהגינות ותהנו מהפורום. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום בונים בית

בונים בית? בואו להתייעץ איתנו איך להפוך את החלום למציאות.  הפורום נועד לדיונים מקצועיים ולתמיכה בבונים. זה המקום להתלבט בדילמות הקטנות והגדולות של התכנון והבניה בדרך הארוכה והמפרכת עד רגע הכניסה לביתכם. נא הקפידו על חוקי ההתנהלות אותם ניתן למצוא בתקנון הפורום. שימו לב! כמוכם גם יתר הגולשים בפורום, כולל אנשי המקצוע (והמנהלת), נמצאים כאן בהתנדבות, ללא קבלת תמורה, מתוך רצון לעזור. אל תעלמו ותשכחו להגיב ולהודות למי שמנסה לייעץ לכם (גם אם תגובתו אינה זו שאליה פיללתם). נהגו בהגינות ותהנו מהפורום. 
x
הודעה מהנהלת הפורום
תקנון הפורום
הנחיות בנוגע לפרסום בפורום

פורום שיפוץ ובניה
פורום אדריכלות

המידע והעיצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות על שיש ועל בטון.'
שאלות על שיש ועל בטון.
<< ההודעה הנוכחית
22/03/2020 | 00:57
47
258
שלום לכולם,
 
1.האם כמו בטון, גם שיש יכול לשמש כחומר לבנייה או ששיש זה רק לריצוף ודברים כאלו?.
2.האם "שיש לבן" זה רק שיש שהוא בצבע לבן או שמדובר בסוג ממשי וספציפי של שיש שיש לו הרכב שונה של החומר מאשר סוגים אחרים של שיש ודברים כאלה?.
3.בהנחה ששיש יכול לשמש כחומר לבנייה, כמו בטון, איזה חומר לבנייה הוא חזק יותר, שיש או בטון?.
4.בהנחה ששיש יכול לשמש כחומר לבנייה, מה יקר יותר כחומר בנייה, שיש או בטון?.
 
תודה לכול העוזרים.
בונים בית >>
לצפיה ב-'ויקיפדיה'
ויקיפדיה
22/03/2020 | 07:16
14
58
 
1 אין כמות מספקת בעולם
2 "לבן" זו הגדרה שיווקית
3 בניה בשיש מצריכה חומרי חיבור בין החלקים לכן כבר לא כל-כך שיש
4 בגלל 1 יקרה מאוד ולכן משמש רק כציפוי לקיר, רצפה,,,שהם השלד שמחזיק את המבנה,
בונים בית >>
לצפיה ב-'תודה על העזרה.'
תודה על העזרה.
22/03/2020 | 13:03
13
54
רשר, תודה רבה על העזרה!.
ברשותך, שאלות נוספות:
1.אז אני מבין שזה יהיה רעיון רע ממש לנסות לממן את בנייתו של בית משיש בגלל כמה יקר זה יהיה. אבל אם נגיד שאני רוצה בית שנראה ממש טוב, אתה אומר שציפוי שיש של המבנה זה בסדר, כן?. כמו לדוגמה בטאג' מהאל.
2.רק ברמה התיאורטית-אם היה מספיק שיש בעולם, האם שיש הוא חומר טוב לבנייה?. או שזה לא יחזיק מעמד כמו בטון?.
3.כמה עולה שיש?. מצאתי באינטרנט כמה הערכות מחיר אבל הן מדברות על מחיר השיש לפי לוחות ריצוף בגודל של רגל רבוע ומטר רבוע ובעובי של 15 ו-20 מילימטרים. אבל זה לא בדיוק היה המידע שחיפשתי ומה שהתכוונתי למצוא. השאלה האמיתית שלי והכוונה האמיתית שלי היא כמה עולה שיש לפי משקל. כמה עולה לדוגמה קילו שיש?. או לפי השיטה בחו"ל, כמה עולה פאונד (0.45 קילו) שיש?.
4.נגיד שהייתי מיליארדר והייתי יכול לבנות בית ממש ממש מדהים, מהם חומרי הבנייה היקרים ביותר שיש?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'מצחיק אבל תשובות יש'
מצחיק אבל תשובות יש
22/03/2020 | 13:45
55
1 כן, יש גם בארץ מבנים מצופי אבן מלוטשת ואף שיש קררה
2 יש מספיק שיש בעולם השאלה היכן ובאיזה עומק, חומר טוב חזק אך יקר לביצוע לעומת אפשרויות שיש בבטון מזוין שניתן לבצע בכל צורה וגודל, 
3 מחיר חומר מעובד הוא המחיר הנכון כי בכל צורת שימוש למבנה תאלץ לעבד את השיש, מחיר למשקל סגולי חשב לפי 3-4, בעצם כמו בטון,
4 זהב גם כאן רק ציפוי כי החומר לא חזק מספיק ולכן חייב שלד נושא
בונים בית >>
לצפיה ב-'אנסה לענות בכללי על השאלות '
אנסה לענות בכללי על השאלות
22/03/2020 | 14:18
11
55
שיש זה סוג של אבן. כלומר חומר טבעי. כלומר חומר שאיכותו משתנה ממקום חציבה אחד לאחר, ומחתיכה אחת לאחרת. כלומא אי אפשר לענות בודאות על עמידות החומר בלי לבדוק את הגוש הספציפי (ועל כך יעידו גושים רבים ש'התפוצצו' תחת ידיהם של פסלים בגין פגמים פנימיים באבן)
גיאולוגית - מדובר על אבן גיר מטמורפית. 
שימושית - מדובר על כל מיני סוגים של אבן, בד"כ קשה וחזקה. 
בישראלית - קוראים שיש גם לאבן רכה ופגיעה יחסית כגון 'אבן חברון' . 
בדיבורית - קוראים 'שיש' לכל משטח ישר במטבח שעשוי מאבן או ממשהו שקשור לאבן, או סתם דומה לה (כגון אבן קיסר, או קוריאן וכו. 
 
לפיכך - כשאתה מדבר על שיש - לא ברור למה אתה מתכוון. 
 
בניה בשיש - אם תיסע לאתונה, ותלך לפרתנון, תראה מבנה שלפחות חלקו בנוי שיש (כנראה שיש לבן דומה ל' שיש קררה') וכך גם הטאג' מאהל.
אבל מה שהיה אפשרי לאימפריה עשירה שהחזיקה לצורך הענין רבבות עבדים - לא אפשרי (משום מה) לאדם מהישוב, אפילו אם הוא עשיר למדי. (לגבי וורן באפט ודומיו - אני לא חותמת). 
 
 
בניה בשיש, אבן בלבד - לא כציפוי, תהיה יקרה, לא אקולוגית ולא יעילה, שכן אבן לא מספקת בידוד טוב. יהיה צריך לחצוב בה כדי להעביר צנרות, ואי אפשר יהיה ממש לכסות את החציבות, ככה שזה יראה רע. וכן הלאה היבטים שונים של בניה. אז צריך להבין שבית שגרים בו זה לא מקדש יווני מלפני 1000 שנים, וזה לא קבר (מפואר ככל שיהיה כמו הטאג') יש המון מערכות, וצרכים מהבית. ובית שבנוי ממש מאבן לא מתאים. 
שלא לדבר על זה שבארץ זה לא עומד בשום תקן, וממילא צריך ממד...
 
מעבר לזה - לא מבינה מה הצורך להחצין את העושר שיש (או אין) לך ולבנות בהון רק כדי להוציא לאחרים את העיניים. 
 
 
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה לרשר וגלמיש1.'
תשובה לרשר וגלמיש1.
22/03/2020 | 17:05
10
64
חברים יקרים, עזרתם לי להבין שבית עשוי שיש לבן זה רעיון רע ממש. לכן כרגע, התוכנית הנוכחית והעדכנית שלי היא ציפוי שיש לבן לצד החיצוני של המבנה. ואולי ציפוי שיש לבן גם על הצד של הקירות שפונה פנימה, אל תוך הבית?. או שזה מוגזם?. בכל מקרה, התוכנית הנוכחית שלי, לפחות לעכשיו, היא ציפוי שיש לבן/קררה או איך שלא תרצו לקרוא לזה (נו אתם יודעים....הלבן היפה הזה....) לכל הצד החיצוני של הבית, ריצוף שיש לבן בתוך הבית, ובערך בכל מקום בתוך הבית שאפשר. ואולי אולי גם על הצד של הקירות שפונה פנימה. או שאני מתבלבל ובכלל לא מצפים את הצד של הקירות שפונה פנימה אלא רק את הצד שפונה החוצה אל הרחוב?. כבר התבלבלתי.
ועכשיו, עוד שאלות:
1.מהם חומרי הבנייה היקרים ביותר שיש?. סליחה רשר. מצאתי את תשובתך בלתי מספקת ולכן אני שואל שוב. זה פשוט שהתשובה שלך הייתה "זהב" וגם על זה אתה אמרת שבעצם זה מתאים רק בתוך ציפוי חיצוני. גלמיש1, אולי את יודעת?. ניסיתי לחפש באינטרנט את חומרי הבנייה היקרים בעולם אבל אני בעיקר פשוט מצאתי רשימות של "החומרים היקרים בעולם" ולא "חומרי הבנייה היקרים בעולם". ואולי חומרי הבנייה היקרים בעולם הם לא באמת חומרי בנייה העומדים בפני עצמם אלא בסה"כ גירסאות מתוחכמות במעט מחומרי הבנייה המוכרים והנפוצים שכולנו מכירים. מה שמוביל אותי אל שאלה מספר 2.
2.עד כמה בטון מזוין הוא יקר יותר מבטון רגיל?. כמה עולה בנייה מבטון רגיל למטר רבוע?. וכמה בנייה מבטון מזוין למטר רבוע?. האם בטון מזוין הוא אחד מחומרי הבנייה היקרים בעולם?.
3.מהם חומרי הבנייה החזקים בעולם?. אני מבין ומשער לעצמי שבטון מזוין נמצא איפשהו שם גבוה ברשימה, ובכל זאת, מה עוד?.
 
בנוגע להערתך האחרונה גלמיש1, עדיין אין לי עושר. אבל יהיה לי. כרגע אלו הכול תוכניות תיאורטיות. אבל בכל מקרה, כל עשירי העולם מחצינים את העושר שלהם. למה לי שלא להחצין את העושר שלי כשאהיה עשיר?.
 
תודה על העזרה, חברים.
בונים בית >>
לצפיה ב-'כשאתה מגדיר חוזק עליך להגדיר נגד איזה מאמצים '
כשאתה מגדיר חוזק עליך להגדיר נגד איזה מאמצים
22/03/2020 | 18:48
1
44
נדמה לי שפניה למשרד הבטחון שייצרו עבורך מבנה משכבות ההגנה של "מרכבה" יהיה גם היקר ביותר וכמובן המגן המושלם לכל מאפיונר,
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה לרשר.'
תשובה לרשר.
22/03/2020 | 19:01
43
אני חושד בעצם האפשרות שהתשובה שלך לעגנית ומזלזלת אבל לא בטוח אם אני מפרש לא נכון את מה שאמרתה או שזאת באמת הייתה הכוונה האמיתית שלך. האם זה רק נדמה לי או שאתה באמת צוחק עליי?. אם זאת התשובה האמיתית והרצינית שלך אז כמובן שאהיה חייב לך התנצלות.
בונים בית >>
לצפיה ב-'שיהיה לך לבריאות (אם אתה חושב שזה מה שייטיב אתך). '
שיהיה לך לבריאות (אם אתה חושב שזה מה שייטיב אתך).
23/03/2020 | 21:35
7
41
מי שמתעסק באיך להפגין עושר - אותי ,אישית, הוא לא מענין.
ומי שאין לו עושר אבל זה מה שמענין אותו, ולו תיאורטית, עוד פחות מענין אותי.
גם בפרקטיקה שלי, לעולם לא אתכנן בתים שהם תפאורה לריקנות ראוותנית שרק נועדה לנקר עיניים. מעדיפה לדחות עבודות כאלה, ולהרוויח פחות.
מקווה מאד גם לא לחיות לצד אנשים כמוך שהאנדרטות שהם בונים לעצמם הורסים את המרחב הציבורי, מקלקלים את המרקם התרבותי חברתי ואסטטי של הארץ.
זו השקפתי.
 
ולך אני רק יכולה להבטיח דבר אחד, ממרומי גילי ונסיוני בחיים - אם יום אחד יהיה לך עושר כזה, מאושר לא תהיה מזה. בוודאות.
בונים בית >>
לצפיה ב-'תהיתי להיכן נעלמת לי.'
תהיתי להיכן נעלמת לי.
23/03/2020 | 22:35
6
43
להגנתי, אני לא מתעניין רק באיך להפגין עושר. אני מתעניין בהרבה דברים. ובלי להעליב, אני לא יודע באיזה מן עולם נדמה לך שאת חיה, אבל אין בן-אדם בעולם הזה שלא רוצה עושר. אז אין אף-אחד בעולם שמעניין אותך?.
 
והבית שלי לא יהיה "תפאורה לריקנות ראוותנית" והוא לא נועד "רק לנקר עיניים". זה גם יהיה המקום שבו אני והמשפחה שלי נגור ונחיה אז אני אודה לך אם תפסיקי להגיד עליו דברים רעים.
 
הוא גם ממש לא יהרוס את המרחב הציבורי. אני מבין שאת אישה שעוסקת בבנייה ובאדריכלות, נכון?. אני מתפלא שדווקא את, מכל האנשים, לא מבינה כמה יפה יראה מבנה ענק ולבן מצופה בשיש קררה יוקרתי. כזה סוג של בית אמור להיות בית מכוער בעינייך?. כזה סוג של בית יהיה בית "שהורס את המרחב הציבורי, מקלקל את המרקם התרבותי, חברתי ואסתטי של הארץ"?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'התיחסות'
התיחסות
24/03/2020 | 13:38
4
55
בשכונות מגורים, יש מגבלות לבניה. יש גודל מכסימלי של בית, ולא כל אחד בונה לפי גחמותיו. יש גם הגדרה של איך יראה הבית מבחוץ. אם תרצה בית ענקי, תצטרך לחפש שכונה שבה יש אישורים לבתים כאלה. אבל מה? גם לשכנים יהיו בתי ענק מצפים בשיש קררה. ואז איך תוכל להראות את העושר שלך? בעייתי משהו.
שתי הצעות:
הראשונה: אם נניח ביום חתונתך עדיין לא תהיה עשיר כמו שאתה מתכנן, בכל מקרה תחתים את אשתך לעתיד על הסכם ממון, ובו תגדיר שכל שקל שתרוויח לאחר מכן, הוא שלך בלבד. אחרת, יש סיכוי של 30% (זה אחוז הגירושין), שהיא תגזול ממך חצי מהכסף.
השניה: אל תעשה ילדים. לגדל ילד מרגע הלידה עד גיל 18, עולה כמליון וחצי שקלים. כל ילד שלא תעשה, תחסוך מליון וחצי. עם תוותר מראש על 4 ילדים, חסכת 6 מליון, ואז יהיה לך מאיפה לממן את הבית העצום והמצופה שיש שאתה רוצה לבנות. 
בונים בית >>
לצפיה ב-'סיכמנו כבר מזמן שמתייחסים לעניין...'
סיכמנו כבר מזמן שמתייחסים לעניין...
27/03/2020 | 13:39
3
22
    ה"עצות" הסרקסטיות אינן לעניין...
התיחסות ליופי בעיני האחר לא נכון לעשות...
    התייחסות לגילאי השואלים והמתדיינים איננה נכונה ואיננה מועילה לאף אחד*...
*כי זו התייחסות של אנשים מבוגרים כשאין להם מה באמת לענות לעניין...
    ההתיחסות לעניין עושרו של אדם בעתיד משול לנבואה ואף אחד מאיתנו איננו נביא...
    ההנחה שמבנה כזה יתוכנן להיבנות במיקום בו יש דרישות ציפוי לטיח ושליכט איננו נכון ובטח שלא רלוונטי לנושא שהועלה.
    מבקש בכל לשון של בקשה מכל המעורבים, לא להיגרר למסקנות מכל סוג לגבי הידע או חוסר הידע של השואלים ובטח שלא "לרדת" עליהם או לאיים ב"נעילת" השרשור, כי לא נכון לעשות זאת 
    מי שלא נראה לו לענות לעניין שפשוט יעבור הלאה...
זה נכון לכל דבר בחיים כמעט...
בונים בית >>
לצפיה ב-'בינא, אני מתנצל בפניך. '
בינא, אני מתנצל בפניך.
27/03/2020 | 13:46
2
22
עד עכשיו הייתי בטוח משום מה שגלמיש מנהלת את הפורום, וכנראה שטעיתי. אני גם מברך אותך על הקידום לניהול הפורום. עלה והצלח. 
בונים בית >>
לצפיה ב-'למה אתה לא מצליח להתגבר על הגישה הזאת שלך?'
למה אתה לא מצליח להתגבר על הגישה הזאת שלך?
27/03/2020 | 14:03
1
8
לצפיה ב-'זה מה יש. אני כזה. '
זה מה יש. אני כזה.
27/03/2020 | 18:59
8
לצפיה ב-'כזה סוג של בית הורס את המרחב הציבורי, תרבותי, חברתי ואסתטי?'
כזה סוג של בית הורס את המרחב הציבורי, תרבותי, חברתי ואסתטי?
04/04/2020 | 20:57
13
לצפיה ב-'גם אני אתיחס. '
גם אני אתיחס.
22/03/2020 | 19:56
7
51
בטון מזוין, זה בטון ששמו בו ברזל. לא בונים כלום מבטון ללא ברזל, כך שכל הבטון בבנין הוא בטון מזוין. 
נניח ותבנה מבלוקים של שיש. תהיה חייב לצפות את הקירות מבחוץ עם טיח, אפילו רק בשביל למנוע חדירת מי גשם לתוך הבית. (נדמה לי שגם התקן מחייב את זה). מה אז? מי יראה את כל הדאווין שאתה רוצה להפגין? לכן, הדרך שבה בונים בשביל שיראו שיש מבחוץ, זה ציפוי שיש על גבי קירות מטויחים. לגבי חוזק, הבטון הוא חזק הרבה יותר, כל אותו עובי קיר. הבטון הוא יחידה אחת אחרי היציקה, והשיש הוא מחתיכות מודבקות. הדבק הוא תמיד נקודת תורפה. אם אתה רוצה לעשות רושם, תצפה הכל בזהב, כולל הברזים, האמבטיה והאסלה. בשביל עוד רושם, תחזיק נמר בבית. בערב הסעודית, זה סמל סטטוס. 
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה לרוני 1955.'
תשובה לרוני 1955.
22/03/2020 | 21:23
6
42
אתה אומר שכל בטון זה בטון מזוין?. אבל איך זה יכול להיות?. בשביל מה מדברים על "בטון" ואז מדברים על "בטון מזוין" כשהנוהג המקובל, כפי שאתה טוען, הוא שכל הבטון שמייצרים בעולם עובר תהליך של זיון?.
 
וכן, אני כבר הבנתי שבית שבאמת ממש עשוי משיש (כמו לדוגמה מקדש הפרתנון שאותו הזכירה גלמיש1) זה רעיון רע. אבל תודה על המידע וההסברים הנוספים. עכשיו אני מבין אפילו עוד יותר טוב ממקודם למה זה באמת רעיון רע. לכן, כמו מה שאמרתי קודם, וכמו מה שאתה אומר עכשיו, מה שאני באמת צריך לעשות זה לצפות את הבית שאני אבנה בשיש לבן מבחוץ. כמובן שגם אשתמש בשיש לבן בשביל הריצוף ואשים בעוד מקומות שאפשר.
 
אבל כל זה משאיר אותנו עם שאלה אחת-אז ממה אבנה את הבית שלי?.
 
רוני 1955, אם תוכל לעזור לי שנייה במשהו קטן, השאלה הגדולה ביותר שאני מתמודד איתה כעת, ותסלח אם זאת שאלה שכאילו רואים שאני באמת ממש לא מבין עניין, אבל בעיקרון, השאלה הגדולה ביותר שלי כעת, היא האם נהוג, או לפחות אפשרי, חיפוי של המבנה בשכבה נוספת (אם אני אומר את זה בכלל נכון, "חיפוי בשכבה נוספת.....") אבל חיפוי של הקירות הפנימיים?. כלומר, נגיד חיפינו מבחוץ בשיש לבן ומי שמסתכל מהרחוב רואה שיש לבן. אבל מה בנוגע למי שממש נכנס אל תוך הבית?. האם אני יכול לחפות בשיש לבן, או במה שזה לא יהיה שאני ארצה לחפות איתו, גם את הקירות הפנימיים של הבית?. כלומר ככה שגם מי שייכנס אל תוך הבית יראה חיפוי של הקירות בשיש לבן, בנוסף על ריצוף השיש הלבן. או שזה לא נהוג/לא אפשרי לחפות קירות פנימיים והקירות הפנימיים יהיו תמיד החומר החשוף של הדבר שממנו בנוי הבית?.
 
בנוסף, אם תרצה, יש כמובן גם את שלושת השאלות שלי מ-17:05. רשר לא ענה עליהן. בינתיים, גם לא גלמיש1. האם אתה יודע את התשובות?.
 
תודה על עצת הציפוי מזהב של דברים בתוך הבית, ואני מבין את המקום שאתה מגיע ממנו, אבל למען האמת, ציפוי מזהב זה דווקא רעיון שפחות מוצא חן בעיניי ואני גם אגיד לך למה. אחד הדברים שחשובים לי ושאני רוצה, זה שהבית שלי יראה יפה. אבל ממש יפה. זאת אחת הסיבות למה הרעיון של בית עשוי שיש לבן מצא חן בעיניי כל-כך בהתחלה. זה גם יכול להיות יפה מאוד וגם יקר מאוד ומראה את העושר. אבל כאמור, זה ככל הנראה יקר יותר ממה שחשבתי, יקר ברמות מטורפות, וגם לא יעיל ולא פרקטי, כפי שהסבירה לי גלמיש1 (שאלוהים יברך אותה). לכן הבנתי שעליי להחליף את הכול פשוט בציפוי של שיש על הקירות החיצוניים ובריצוף של שיש בתוך הבית. זה פשוט שהשאלה הנותרת היא אם ניתן לצפות בשיש גם את הצד של הקירות שפונה אל תוך הבית. אבל בכל מקרה, מה שחשבתי עליו הוא הצבע לבן. הרבה לבן. ים של לבן. ורהיטים לבנים. ושרוב הדברים יהיו לבנים. לבן הוא הצבע היפה ביותר ולכן אני רוצה אותו כצבע דומיננטי בבית שלי. והעניין הוא, שעם כמות הלבן שאני רוצה, ככל הנראה שלא רק שיהיה את הצבע הלבן בבית שלי, אלא גם שתהיה אחידות של הצבע הזה. האחידות של הלבן, זה שיהיה עוד לבן ועוד לבן ועוד לבן זה פשוט דבר שלדעתי, אמור וצפוי להוסיף על היופי ועל האסתטיקה בעיצוב של הבית. לכן, לפי איך שאני מבחינתי רואה את הדברים, כל סטייה מהצבע הלבן בבית שלי, צריכה להיות דבר מחושב והחלטה שמתקבלת לאחר הרבה מחשבה בנושא. כשיהיו דברים בבית שלי שיהיו לא לבנים, אני מעדיף אותם בצבעים כהים שמהווים ניגוד חד-משמעי, יציב ובטוח בעצמו אל מול האחידות האסתטית הלבנה. אני לא כל-כך אוהב את הרעיון של לצפות בזהב דברים בתוך הבית שלי כי אני לא רוצה צהוב על הרקע של כל הלבן הזה. צהוב על רקע של לבן זה צהוב שנראה חלש, מהוסס, לא דומיננטי ולא בטוח בעצמו. איכס. תודה אבל לא תודה. אבל אם כבר פתחנו את נושא השימוש בזהב, אז משהו שבכל זאת חשבתי לעשות אותו עשוי מזהב, תרשה לי לחזור על זה-עשוי מזהב, לא מצופה, אלו כלי האוכל. לא בהכרח הצלחות אבל כן עבר לי בראש שאולי אשתמש בבית שלי בסכינים, מזלגות וכפיות עשויים זהב. אולי איזה זהב 18 קראט ככה. מה דעתך?.
 
בנוגע לנמר כחיית מחמד, לא אשקר, זה עבר לי בראש, אבל לדעתי זה מוגזם. מצד שני, חיה שזה בלתי שגרתי להחזיק בה כחיית מחמד שכן חשבתי להחזיק בה זה נחש. לא יודע אם זה חוקי בישראל. אבל אני יודע שבארצות הברית יש דבר כזה להחזיק נחשים כחיות מחמד בתוך מן אקווריומים כאלו. זה לא אחד הדברים שאמורים מבחינתי להראות את העושר שלי אבל כן חשבתי על זה כמן משהו נחמד כזה.
בונים בית >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
23/03/2020 | 06:35
5
39
בטון מזוין:
לגבי הצבע הלבן שאתה כל כך רוצה, אתה יכול לצפות את האסלות והברזים עם זהב לבן (כן, יש כזה). 
לגבי חיות מחמד, יש גם נמר לבן. חפש בויקיפדיה. 
ודרך אגב, יש מבנים שעשויים רק משיש, ואולי זה יתאים למגלומניה שלך. 
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה לרוני1955.'
תשובה לרוני1955.
23/03/2020 | 15:04
4
37
אין לי מגלומניה. גם לא ברור לי איך אתה יכול להאשים אותי בדבר כזה מבלי להכיר אותי. אולי אתה פשוט לא יודע מה זה מגלומניה. מתוך ויקיפדיה:
"שיגעון גדלות או מגלומניה (מיוונית: Μεγαλομανία) הוא תסמין (סימפטום) או התנהגות אבנורמלית המאופיינת במחשבות שווא על עליונות וכוח רב שיש לאדם. במצב זה האדם מייחס לעצמו תכונות אלוהיות ומנהיגותיות, אומניפוטנטיות או גאונות בתחום כלשהו (למשל כוח צבאי, פוליטי, כלכלי (עושר מופלג), כישורים קוגניטיביים, אמנותיים או מיסטיים), אשר אינן קיימות בו".
 
מן הסתם, אם אני מדבר על זה שאני מתכנן בית ענק ומרשים עם ציפוי שיש לבן חיצוני ועוד כל מיני דברים שהולכים לעלות הרבה מאוד כסף, אז ככל הנראה אני אכן אדם שחושב ומאמין שהוא באמת חכם מספיק ומוכשר מספיק בשביל להצליח לצבור כל-כך הרבה עושר עד כדי כך שהוא יוכל לממן עבור עצמו בית שכזה. זה שאני חושב שאני משהו-משהו, זה נכון. אבל בהתחשב בכך שאינך מכיר אותי, מי אתה שתקבע האם אני באמת משהו-משהו או לא?. ויקיפדיה קובעת במפורש שלא מספיקה אמונתי בעצם כך שאני אדם חכם מאוד ומוכשר מאוד, אלא שאני גם צריך להיות טועה. אז זהו. שזה בדיוק העניין. מי אמר שאני טועה ככה שאני מגלומן?. אז זהו. שאני לא מגלומן. בעמוד הויקיפדיה של מושג המגלומניה, על מנת להדגים ויזואלית את הרעיון המגלומני, יש שם איור של חתול שמביט במראה ורואה אריה. אבל זה בדיוק מה שאני מנסה להסביר לך. אני לא חתול שמביט במראה ורואה אריה. אני אפילו לא אריה שמביט במראה ורואה אריה. אני דרקון שמביט במראה ורואה דרקון. אם אני באמת דרקון, ואני מביט במראה ורואה דרקון, האם באמת יש בעיה עם עצם זה שכשאני מביט במראה אני רואה דרקון?. נקודה למחשבה בשבילך. בכל מקרה, השורה התחתונה של מה שאני מנסה להגיד, היא שאם אתה לא מכיר אותי, זה לא ראוי וזה לא נכון שאתה תהיה האדם שיגיד ושיקבע האם אני באמת חכם ומוכשר כמו מה שאני טוען שאני או לא.
 
בנוסף, מודה לך על עזרתך, אבל להיכנס לויקיפדיה גם אני יכול. כשנכנסתי לפורום הזה, הדבר שהתחלתי לחפש אחריו הוא אנשים אמיתיים ומתקשרים לדבר איתם ושאפשר לנהל איתם דו-שיח. אם נכנסתי לפורום הזה וחיפשתי בן-אדם אמיתי בשר ודם לדבר איתו, אז כנראה שויקיפדיה לא עזרה לי.
 
הקישור שלך לעמוד הויקיפדיה על הבטון המזוין ממש לא עונה על שאלתי האם כל בטון הוא בטון מזוין. בלי להעליב כאילו, כן?. אני רק מנסה להיות כנה איתך.
 
אני גם ידעתי שיש דבר כזה זהב לבן אבל זהב לבן הוא לא באמת לבן אלא בצבע כסף. מה גם, שאם הוא היה לבן באמת, לא היה אפשר להבדיל בינו לבין כל חומר אחר שממנו יהיה עשוי ביתי, שנכון לרגע זה, מתוכנן ואמור להיות לבן כולו ממילא, ואז, מה הטעם בזהב לבן באמת, שכאמור, לא רק שלא יהיה ניתן להבדיל בינו לבין החומרים האחרים, אלא גם לא קיים באמת?.
 
בנוסף, זהב "לבן", כלומר זהב בצבע כסף, עלול להיחשב בטעות לכסף (המתכת). חוץ מזה, גם צבע כסף לא יראה מי-יודע-מה על הרקע הלבן. אם זהב לבן היה זהב שהוא בצבע לבן באמת זה היה פותר את הבעיה הזאת אבל כאמור, יש בעיות אחרות, כמו לדוגמה את זה שלא יהיה אפשר לדעת שיש שם ציפוי זהב כי בעצם יהיה לנו ציפוי זהב לבן-באמת על רקע של פשוט עוד לבן. חוץ מזה, אם כל זה לא היה מספיק, זה איננו דבר נהוג אצל עשירים לכסות את הברזים, האמבטיה והאסלה זהב לבן (כלומר כסוף).
 
מודה לך על ניסיונותיך לעזור, אבל יש גבול לכל תעלול. אני באמת מעדיף לשמור את האסלה ואת האמבטיה לבנים. בנוגע לברזים, טוב נו, זה הברזים, באיזה צבע הם כבר יכולים להיות אם לא כסף?. הם יהיו בצבע כסף ואמנם אמרתי שכסף לא נראה מי-יודע-מה טוב על רקע לבן אבל אלו רק הברזים אז זה לא קריטי בעיניי.
 
חוץ מאשר זה שידעתי שיש דבר כזה זהב לבן (שזה בעצם זה בצבע כסף) אני גם ידעתי שיש דבר כזה נמרים לבנים וגם אריות לבנים. בנוגע ללהחזיק נמר או אריה בבית כחיית מחמד, אם תחזור להודעה שלי מאתמול בשעה 21:23 תוכל לראות שלא הצבע הצהוב של הנמר/האריה זה מה שמפריע לי. מה שאמרתי לך, ואני מצטט, "בנוגע לנמר כחיית מחמד, לא אשקר, זה עבר לי בראש, אבל לדעתי זה מוגזם". נמר כחיית מחמד, לדעתי, זה פשוט מוגזם. בלי קשר לצבע שלו. כאילו...נמר זה נמר. אתה רציני, כאילו?. אני לא יכול להחזיק נמר חי בבית שלי. אני גם לא בטוח שזה באמת חוקי בישראל. בכל מקרה, כבר אמרתי לך-חיה אקזוטית שבאמת הייתי רוצה להחזיק בבית שלי בתור חיית מחמד, זה אולי איזה נחש טוב ככה, בתוך איזה אקווריום ככה. אתה מבין מה אני אומר?. אתה קולט את הווייב שלי?. אבל בכל מקרה, אפילו שאני לא רוצה להחזיק נמר או אריה חיים אצלי בבית, גילוי קטן וכנה, ברשותך, משהו שכן חשבתי עליו זה להחזיק בבית שלי בחדר שלי פוחלץ של אריה לבן שצדתי בעצמי. ואז כשאני אביא אורחים אני כזה אוכל להגיד "אה זה?. אה לא, זה כלום. זה בסה"כ האריה הלבן שצדתי בעצמי באפריקה". תנסה לדמיין לעצמך כמה מגניב זה יוכל להיות. ואולי אני גם אחזיק אצלי בבית אריה בתור איזה שטיח ככה נחמד. אבל גם האריה הזה צריך להיות אריה שצדתי בעצמי. ושיהיה אריה לבן.
 
ומצבות עשויות שיש לבן זה לא מה שהייתי קורא לו "מבנים עשויים משיש". חוץ מזה, מסנה עשוי שיש זה לא טוב, לא נכון ולא מתאים. אני כבר מבין את זה עד עכשיו.
 
בינתיים, השאלות שלי מאתמול מהשעה 17:05 עדיין עומדות בעינן. מישהו רוצה לנסות את מזלו?. כי בינתיים קיבלתי תשובות לא מספקות. אתה לדוגמה, רוני1955, פשוט צירפתה קישורים לעמודי ויקיפדיה שחשבתה שיהיו רלוונטיים. כלומר, תודה והכול, זה לא שאני לא מעריך, אבל זה לא בדיוק מה שהייתי צריך. האם תרצה לעשות ניסיון נוסף לענות על השאלות שלי?.
 
בכל מקרה, רק כדי שיהיו יחסית מקדימה, הנה שוב השאלות שלי מההודעה שלי מאתמול ששלחתי ב-17:05:
 
"1.מהם חומרי הבנייה היקרים ביותר שיש?. סליחה רשר. מצאתי את תשובתך בלתי מספקת ולכן אני שואל שוב. זה פשוט שהתשובה שלך הייתה "זהב" וגם על זה אתה אמרת שבעצם זה מתאים רק בתוך ציפוי חיצוני. גלמיש1, אולי את יודעת?. ניסיתי לחפש באינטרנט את חומרי הבנייה היקרים בעולם אבל אני בעיקר פשוט מצאתי רשימות של "החומרים היקרים בעולם" ולא "חומרי הבנייה היקרים בעולם". ואולי חומרי הבנייה היקרים בעולם הם לא באמת חומרי בנייה העומדים בפני עצמם אלא בסה"כ גירסאות מתוחכמות במעט מחומרי הבנייה המוכרים והנפוצים שכולנו מכירים. מה שמוביל אותי אל שאלה מספר 2.
2.עד כמה בטון מזוין הוא יקר יותר מבטון רגיל?. כמה עולה בנייה מבטון רגיל למטר רבוע?. וכמה בנייה מבטון מזוין למטר רבוע?. האם בטון מזוין הוא אחד מחומרי הבנייה היקרים בעולם?.
3.מהם חומרי הבנייה החזקים בעולם?. אני מבין ומשער לעצמי שבטון מזוין נמצא איפשהו שם גבוה ברשימה, ובכל זאת, מה עוד?".
 
בהצלחה לכולם עם השאלות שלי. אודה מאוד לכל מי שיוכל לעזור לי.
בונים בית >>
לצפיה ב-'אתה בהחלט מגלומן. '
אתה בהחלט מגלומן.
23/03/2020 | 15:50
3
39
ולא קראתי את כל מה שכתבת. אין לי זמן לזה. הגעתי אל החתול והאריה. 
אתה לא עשיר (שווה ערך לחתול), מביט במראה, ורואה איש עשיר (שווה ערך לאריה). יש עוד משפט שכדאי לך ללמוד ולהפנים: "אל יתהלל חוגר כמפתח". 
לגבי בניה, אין דבר כזה "מה החומר הכי חזק לבניה", אלא "מה החומר הכי מתאים לבניה". אני מציע לך, שכשתהיה מאד מאד עשיר, קח קורס יסודי בבניה, תלמד הכל, ואת תוכל להחליט. ומאז ועד סיום הבניה המאד מאד יקרה שלך, תוכל לגור בסוויטה הנשיאותית במלון המלך דוד בירושלים (או שתחפש מלון יקר יותר). 
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה לרוני1955.'
תשובה לרוני1955.
23/03/2020 | 17:42
2
32
אני ממש לא מגלומן והסברתי בפירוט מדוע אני לא. אם אתה עצמך אדם כל-כך לא אינטלקטואלי עד כדי כך שאתה נרתע ונבהל ממשהו שכתבו לך כי "כתבו לך הרבה" זה עניין אישי שלך ובעיה אישית שלך. אני, עם כל הכבוד, הרבה יותר מידי מכבד את עצמי מכדי להסכים לנהל דו-שיח עם אדם כל-כך בלתי אינטליגנטי עד כדי כך שהוא עונה ומדבר מבלי לקרוא את מה שכתבו לו כי הוא נרתע ומבוהל כי "כתבו לו הרבה".
 
כשאני מדבר ומנהל דו-שיח עם בן-אדם, הציפייה שלי זה שהוא יקרא את מה שאני כותב לו. אם הייתה טורח לקרוא את מה שאני כותב לך הייתה מבין בדיוק למה אני לא מגלומן ומעבר לזה, לא רק למה אני לא מגלומן, אלא למה אתה גם לא יכול לטעון בצורה רצינית שאני מגלומן. אני אפילו לא אכבד את ההסבר שאתה כתבתה לי עכשיו ללמה אני כן מגלומן בתשובה מרוב שזה הסבר של בן-אדם שרואים שלא קרא את ההסבר האישי שלי ללמה אני לא מגלומן. אם אתה רוצה לנהל דו-שיח רציני, תקרא את מה שכתבתי על למה אני לא מגלומן ואז אולי אתה תוכל לתת לי תגובה רצינית ומשמעותית ללמה על-אף הדברים שאמרתי, אני דווקא כן מגלומן, ואז אולי התשובה שלך תהיה רצינית מספיק, איכותית מספיק ואינטליגנטית מספיק כדי שזה יהיה בכבוד שלי להתייחס. אבל כשאתה כותב ואומר דבר כל-כך טיפשי, תלוש מהמציאות ולא קשור בכלל למה אני כתבתי על למה אני לא בן-אדם מגלומן, אני אפילו לא אטריח את עצמי לענות לך תשובה קונקרטית על השטויות שכתבת שם.
 
ואני מכיר את הפתגם שהבאת. הוא לא רלוונטי אליי. אני לא חוגר. אני מפתח כפרה. תתמודד.
 
עצוב לי לראות כמה כואב לך על הביטחון העצמי שלי, על ההערכה העצמית שלי, על החוכמה שלי ועל הכישורים שלי. כנראה שאתה עצמך אדם לא חכם במיוחד, לא מוכשר במיוחד, בעל הערכה עצמית נמוכה ובעל ביטחון עצמי נמוך אם זה באמת כואב לך כל-כך, ואם זה באמת הורג אותך כל-כך, שפתאום בא מולך בן אדם חכם, מוכשר, רהוט, עם ביטחון עצמי גבוה ועם הערכה עצמית גבוהה שרק תואמים את יכולותיו הגבוהות וכישוריו האיכותיים. את התסכולים שלך לא להוציא עליי מותק.
 
בעיניי זה ממש מדאיג שזה באמת עושה לך כזה טריגר מטורף שפתאום בא אדם חכם ומוכשר ובטוח בעצמו והתגובה הראשונית שלך היא לקנא ולהשתלח ולהגיד "מגלומן" כמו ילד קטן ואפילו לא לטרוח לקרוא את מה שכותבים לך. אני חושש שככל הנראה מה שזה אומר זה שאתה בן-אדם שיש לו בעיות עם עצמו. זה ההסבר ההגיוני היחיד ללמה מפריע לך כל-כך שאני חכם, מוכשר, בטוח בעצמי. כי כנראה אין לך את הדברים האלו בעצמך. אני לא שמעתי את גלמיש1 ואת רשר מגיבים בכזה אנטי מטורף לחלומות ולשאיפות הגבוהים שלי על בית גדול ועל עושר פיזי.
 
אני מציע לך להיפגש עם פסיכולוג אחי ולעבוד על הבעיות שלך עם עצמך. בעיות של ביטחון עצמי והערכה עצמית. אני ממש לא צריך שאנשים עם ביטחון עצמי נמוך והערכה עצמית נמוכה כמוך יעשו עליי דאווינים בגלל איזושהי קנאה מגוחכת שלהם בי על הביטחון הגבוה שלי וההערכה העצמית הגבוהה שלי, שהם כמובן רק תגובה פסיכולוגית תוך-אישיותית טבעית שלי לחוכמתי הרבה וכישוריי יוצאי הדופן הטבועים בי בכנות.
 
תקרא את מה שכותבים לך, תעבוד על הבעיות שלך עם עצמך, תבין שאין צורך לקנא באנשים כמוני אלא רק לשאוף להגיע לרמה שלנו, ותחזור עם תשובות אינטליגנטיות ומשכילות שמכבדות אותי, מכבדות את הדו-שיח ומכבדות את הנוכחים. אחרת, אין לי מה לדבר איתך ואתה מתבקש לחדול מלקחת חלק בשיחה הזאת.
 
ואני ממש לא אקח קורס רק בשביל להבין איזה בית אני רוצה. אני מעדיף את השיחות פה וכאשר יגיע הזמן, אקח אדריכל.
 
הערתך האחרונה אפילו לא שווה תגובה.
 
אני מאחל לך בהצלחה.
בונים בית >>
לצפיה ב-'עוד המשך'
עוד המשך
23/03/2020 | 19:08
1
34
כשכתבת למישהו שאתה "אמנם אני חכם מאוד ואמנם אני מוכשר מאוד ככה שאני כן כנראה הולך להיות ממש עשיר.....", שכחת לציין שאתה גם מאד צנוע. ודרך אגב, גם פבלו אסקובר היה מאד מאד מאד עשיר. 
ענו לך כבר על כל השאלות ששאלת, אבל אתה לא מוכן לקבל את התשובות. בוא נעשה את הדברים אחרת. כתוב אילו תשובות אתה רוצה לקרוא, ואני מבטיח לך שאכתוב לך בדיוק מה שתבקש. 
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
23/03/2020 | 21:20
37
מעולם לא הייתי חסיד גדול של רעיון הענווה המזויפת. לא שאני אומר שאני בן-אדם שהולך ומשוויץ בחוכמתו ובכישוריו אבל אם אני חכם ומוכשר, האם אני באמת צריך להעמיד פני אידיוט חסר כישרון בשמה של הענווה?. זה לא כאילו שאני משקר או משהו כשאני מדבר על זה שאני חכם ומוכשר. וזה גם לא כאילו שאני משוויץ בזה או דוחף את זה לאנשים בפרצוף. זה פשוט שאם הנושא עולה, בכוונתי לתת לאנשים את המידע הנכון והמדויק. לא להעמיד פני אדם חסר חשיבות וערך בגלל איזושהי צניעות שאינה במקומה.
 
והאם אתה מדבר על זה שגם פבלו אסקובר היה עשיר כי אתה בעצם מנסה להגיד שעושר לא בהכרח מוכיח חוכמה וכישורים?. כי אם זה מה שאתה מנסה להגיד אתה הבאתה דוגמה גרועה מאוד בשביל להוכיח את הטיעון שלך. פבלו אסקובר היה גם חכם וגם מוכשר.
 
וממש לא ענו לי על כל השאלות ששאלתי. ענו על חלקן בלבד. ועל אלו שלא ענו לי, "כושר מאוזן" הסביר לי שלא ענו לי עליהן, או שלכל הפחות לא נתנו לי עליהן תשובות מספקות, בגלל שגיאות ובעיות בתוך השאלות ההן עצמן. "כושר מאוזן" דיבר על שלושת השאלות הנוכחיות שעומדות על הפרק. לאחר שהסביר לי את המצב כפי שהוא, אמרתי לו שאני מבין ושיישכח, לפחות לבינתיים, מהשאלות הראשונה והשנייה ואמרתי לו שכרגע אני רוצה להתרכז רק בשאלה השלישית:
"3.מהם חומרי הבנייה החזקים בעולם?. אני מבין ומשער לעצמי שבטון מזוין נמצא איפשהו שם גבוה ברשימה, ובכל זאת, מה עוד?".
 
בנוגע לשאלה הזאת, הוא חזר במילים אחרות על דבריו של "רשר" ואמר שאני צריך להסביר כנגד מה חומרי הבנייה צריכים להיות "חזקים". אז ניסיתי להיות יותר ספציפי ואמרתי לו שכנגד משקל כבד שמופעל מלמעלה בגלל עוד קומות של הבית לדוגמה. ואז אמרתי לו שפשוט יגיד לי ממה עשוי לדוגמה בניין של עשר קומות. אני משער לעצמי שבטון מזוין, אבל לא יודע. אני רוצה לשמוע את זה ממנו. עדיין מחכה לתשובתו.
 
בנוסף, לא ענו על שאלתי על האם ניתן ונהוג לצפות קיר  בחיפוי גם מצידו הפנימי, הצד שלו שפונה אל תוך הבית, או שהדבר אינו אפשרי או פשוט לא נהוג. ולא שמעתי תלונות על בעייתיות לכאורה של השאלה הזאת.
בונים בית >>
לצפיה ב-'שיש איננו מאושר כחומר לבניה, בטח שלא בארץ*'
שיש איננו מאושר כחומר לבניה, בטח שלא בארץ*
22/03/2020 | 21:11
9
35
* מסיבה פשוטה... שיש אמיתי הוא אבן נסורה ומלוטשת שנוצרה בעת היווצרות כדור הארץ (גרניט באילת למשל) ולאבן כזאת אין ספיגות לחומרי מליטה אלא לדבק שיש יעודי ולכן שיש משמש אך ורק לציפוי בדרכים שונות ובעוביים דקים.
    קימת שיטת בניה בארץ שנקראת שיטת "ברנוביץ' ", ע"ש הממציא שלה שלמעשה לקח אבן חברות מלוטשת = "שיש חברון" בפי העם, השכיב את חלקי האבן במרווחים שווים על תבנית פלדה, בנה מעל זה קונסטרוקציית פלדת בניין, יצק מעל ויצר קירות טרומיים קלים יחסית שניתן להרימם (עם פתחי חלונות מוכנים לפי תוכנית בקירות שגודלם כגודל קיר חזית שלם באורך ובגובה והחיבורים רק בפינות.
   הבצוע נעשה בשטח, כך שנושא ההובלה ירד מהפרק ולא נדרשים מנופים כבדים כדי להעמיס, לפרוק ולהציב במבנה, המבנה שוקל פחות והציפוי החיצוני "היוקרתי" כבר בוצע וכל מה שנשאר כלפי חוץ הוא מעט תיקוני נראות בחיבורים.
    כל החלק הפנימי מבוצע מגבס על קונסטרוקציה שלו ובים חלקי הקיר ניתן להכניס בטון, אם החדר הוא ממ"ד, או צמר זכוכית לבידוד וכמובן צנרת מכל סוג.
    זו בניה שנראית יקרה אבל איננה יקרה בפועל לבניה רוויה של מגדלי דירות.
    ניתן לבצע גם לבית פרטי אבל היות והכמות הנדרשת קטנה, המבנה יתיקר, אבל יש חיסכון של זמן וכמובן שלא נדרשים טייחים במבנה.
    החוזק המתקבל בשיטת ברנוביץ' עולה פי כמה מונים מבניה של בלוקים והדבקת חיפוי מכל סוג, כולל שיש.
    בטון כשלעצמו אינו מקבל חוזק של שיש יד שמוכנסים בו מוספים שיכולים להביא אותו לחוזק מאוד גבוה אפילו לשחיקה, אבל חוזקו של הבטון נמדד גם בכמות הברזל שמשמשת התנגדות למתיחה כפי שהבטון מתנגד ללחץ.
     עקרונית עם שיש מצפים ולא בונים, אך יש שיטת בניה שניתן לבצע בבניה פרטית עם לוחות שיש שנתמכים על חוטי ברזל מגולוונים ומכופפים שעוברים מהצד החיצוני לצד הפנימי של לוחות גבס (כחול או צהוב) הטובים גם לחוץ, כאשר לאחר הכנסת כל סוגי הצנרת (חשמל/תקשורת, מים, ניקוז, גז וכיו"ב) וכמובן ברזל בנין לפי דרישת המהנדס ואז יוצקים בטון עם מוספים מיוחדים לקבלת קיר שכבר מצופה מבחוץ ומבפנים...
    נכול להיום, לא תמצא קבלן שיהיה מוכן לבצע בשיטה זו היות ואין לה תקן.
בונים בית >>
לצפיה ב-'תודה!.'
תודה!.
22/03/2020 | 21:26
8
37
תודה רבה בינא. עכשיו אני יודע שבנייה בשיש היא לא רק בעייתית, אלא כשזה מגיע לארץ, אפילו בלתי אפשרית. האם תרצה לנסות מזלך עם השאלות שלי מההודעה משעה 17:05?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'לא לעגתי אלא להדגים מטרת חוזק אליו רוצים להגיע'
לא לעגתי אלא להדגים מטרת חוזק אליו רוצים להגיע
22/03/2020 | 23:46
1
32
ולכן בוחרים חומרי בניה מתאימים - כמובן שהדוגמה קיצונית אך זה הסביר היטב מהי מטרה,
לגבי כל נושא השאלות שלך - ערוך חיפוש ברשת כפי שהדגמתי בתשובתי הראשונה אחרי שיטות בניה, חפש ביוטיוב סרטונים, בויקי תשובות, אם יש לך ידע בשפה נוספת או רצון לתרגם בצע חיפוש בשפות אחרות,
אגב הארכיון כאן מכיל הרבה מידע למרות שקצת קשה לגשת אליו ישירות לכן הוסף את "תפוז" לשאלות בגוגל כך תגיע בקלות לכאן,
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה לרשר.'
תשובה לרשר.
23/03/2020 | 15:15
38
רשר היקר, אנא קבל את התנצלותי הכנה. חשבתי שתגובתך הייתה סרקסטית-משהו. אתה אפילו השתמשת בביטוי "המגן המושלם לכל מאפיונר". לאיזה רגע שם תהיתי האם אתה צוחק עליי. שמח לגלות שזה לא כך. עכשיו אני מבין שתגובתך הייתה רצינית. ועכשיו, אמרת שכשאני מגדיר חוזק עליי להגדיר כנגד איזה מאמצים, וובכן, זאת שאלה שקצת קשה לי לענות עליה כי כאילו....מי יודע באיזה גובה הבית שלי יהיה?. מי יודע כמה קומות יהיו בו?. בגלל זה אני שאלתי אתמול מהם חומרי הבנייה החזקים ביותר שיש. אולי כדאי שפשוט נבחר מלכתחילה חומר חזק במיוחד ככה שנדע שהוא יוכל לעמוד במאמצים של משקל כבד וקומות רבות?. רק לכל מקרה שלא יהיה. אפילו אם בסוף יהיה לי בית רק של קומה אחת או שתיים, אז בסה"כ כל מה שקרה זה שעכשיו יש לי בית של קומה אחת או שתי קומות שהוא מאוד טוב ומאוד חזק והוא יוכל לעמוד בפגיעת רקטות ורעידות אדמה חזקות ודברים כאלה. ואז מה רע?. אשמח אם תוכל לנסות את מזלך עם השאלות שלי מאתמול מהשעה 17:05:
 
"1.מהם חומרי הבנייה היקרים ביותר שיש?. סליחה רשר. מצאתי את תשובתך בלתי מספקת ולכן אני שואל שוב. זה פשוט שהתשובה שלך הייתה "זהב" וגם על זה אתה אמרת שבעצם זה מתאים רק בתוך ציפוי חיצוני. גלמיש1, אולי את יודעת?. ניסיתי לחפש באינטרנט את חומרי הבנייה היקרים בעולם אבל אני בעיקר פשוט מצאתי רשימות של "החומרים היקרים בעולם" ולא "חומרי הבנייה היקרים בעולם". ואולי חומרי הבנייה היקרים בעולם הם לא באמת חומרי בנייה העומדים בפני עצמם אלא בסה"כ גירסאות מתוחכמות במעט מחומרי הבנייה המוכרים והנפוצים שכולנו מכירים. מה שמוביל אותי אל שאלה מספר 2.
2.עד כמה בטון מזוין הוא יקר יותר מבטון רגיל?. כמה עולה בנייה מבטון רגיל למטר רבוע?. וכמה בנייה מבטון מזוין למטר רבוע?. האם בטון מזוין הוא אחד מחומרי הבנייה היקרים בעולם?.
3.מהם חומרי הבנייה החזקים בעולם?. אני מבין ומשער לעצמי שבטון מזוין נמצא איפשהו שם גבוה ברשימה, ובכל זאת, מה עוד?".
 
האם אתה יודע לענות עליהן?. תודה על עזרתך. ועוד משהו-האם כל בטון הוא בטון מזוין?. שמעתי פה שכל בטון הוא בטון מזוין. שכחתי כבר מי כאן העלה בפניי את הטענה הזאת-אתה, גלמיש1 או רוני1955. מוזר. בכל מקרה, האם זה נכון?. ואם זה נכון, למה מדברים על "בטון" לעומת "בטון מזוין" אם מזיינים כל בטון שמייצרים ככה שבסוף כל הבטון המיוצר עובר תהליך זיון והופך להיות בטון מזוין?. כי אז, בשביל מה ההבדלה בין בטון לבטון מזוין?. בשביל מה הדיבור על "בטון" לעומת הדיבור על "בטון מזוין" אם ממילא אין דבר כזה סתם בטון.
 
תודה רבה על הכול.
בונים בית >>
לצפיה ב-'לא מצאתי שעה כזאת...אולי תחזור על השאלות? '
לא מצאתי שעה כזאת...אולי תחזור על השאלות?
23/03/2020 | 21:14
5
9
לצפיה ב-'שלום, בינא.'
שלום, בינא.
23/03/2020 | 21:24
4
27
נאמר לי שיש טעויות ניסוח והיגיון בשלושת השאלות המדוברות, ובכל זאת, הנה הן:
1.מהם חומרי הבנייה היקרים ביותר שיש?. סליחה רשר. מצאתי את תשובתך בלתי מספקת ולכן אני שואל שוב. זה פשוט שהתשובה שלך הייתה "זהב" וגם על זה אתה אמרת שבעצם זה מתאים רק בתוך ציפוי חיצוני. גלמיש1, אולי את יודעת?. ניסיתי לחפש באינטרנט את חומרי הבנייה היקרים בעולם אבל אני בעיקר פשוט מצאתי רשימות של "החומרים היקרים בעולם" ולא "חומרי הבנייה היקרים בעולם". ואולי חומרי הבנייה היקרים בעולם הם לא באמת חומרי בנייה העומדים בפני עצמם אלא בסה"כ גירסאות מתוחכמות במעט מחומרי הבנייה המוכרים והנפוצים שכולנו מכירים. מה שמוביל אותי אל שאלה מספר 2.
2.עד כמה בטון מזוין הוא יקר יותר מבטון רגיל?. כמה עולה בנייה מבטון רגיל למטר רבוע?. וכמה בנייה מבטון מזוין למטר רבוע?. האם בטון מזוין הוא אחד מחומרי הבנייה היקרים בעולם?.
3.מהם חומרי הבנייה החזקים בעולם?. אני מבין ומשער לעצמי שבטון מזוין נמצא איפשהו שם גבוה ברשימה, ובכל זאת, מה עוד?.
בנוסף, ברשותך, שאלה רביעית:
4.האם ניתן לחפות קיר גם מצידו הפנימי, הפונה אל תוך הבית?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'להלן תשובות. תובנות והסברים בנושאים שהעלית ועוד כמה הערות:'
להלן תשובות. תובנות והסברים בנושאים שהעלית ועוד כמה הערות:
23/03/2020 | 22:58
3
30
1. החומר היקר ביותר בעולם לבניה הוא טיטניום ;
2.1. לא ניתן לבנות מבטון. ניתן לבנות רק מבטון מזויין (בברזל, סיבי זכוכית, פחמן וכיו"ב כי הבטון בנוי לקבלת משקל ולחץ אך גרוע במתיחה והברזל נותן את מקדם המתיחה ההכרחי למבנה מבטון אחרת יסדק ויתפרק ;
2.2. נתתי תשובה לגבי בטון "רגיל" היות ואין מונח כזה, אין מחיר לזה ;
2.3. עלות בניה של מבנה מבטון מזויין ל-מ"ר משתנה בהתאמה לגודל המבנה, גודל החללים של המבנה, גובה המבנה, כמות קומותיו, סוג הקרקע, מיקומו בארץ, מצב הכלכלה והקבלנים באותו זמן ועוד ועוד פרמטרים שניתן לכמת רק בנקודת זמן שהיא לאחר תכנון אדריכלי וקונסטרוקטיבי, כי חייבים לחשב כמויות כדי לקבל עלויות...לכן אין תשובה לשאלה של "כמה עולה"?
2.3.1. אם ניקח לדוגמא ממ"ד שכולו בטון וגודלו 14מ"ר ברוטו, תקבל עלויות של בין 95,000 - 125,000 ש"ח לפני מע"מ (17%) בתוך מבנה שבנוי בשיטה הקונוונציונאלית של בטון ובלוקים...
2.3.2. בניה מבטון מזויין נחשבת לכלכלית ביותר ואיננה היקרה ביותר, אך יש לה חסרונות של הגנה תרמית נגד חום ונגד קור, אך יתרון נגד טילים ורעידות אדמה, לכן עלות/תועלת כלכלית בנוסף לפרמטרים שהעליתי למעלה, קובעים את הכדאיות לבניה בבטון מזויין ;
2.3.3.  בנוסף... מהנדס שתפנה אליו ומתמחה בתכנון בבטון ואינו יודע תכנון בפלדה, (95% מהמהנדסים בארץ), יספר לך תמיד שעדיף בטון מזויין... כי זה מה שהוא יודע לתכנן.. ;
3.  כבר עניתי לך למעלה...טיטניום. הבטון המזויין איננו מהחזקים ביותר, אלא אם מכניסים בו מוספים שנותנים לו חוזק גבוה והשאלה כנגד מה...? רעידות אדמה? עדיף פלדה... טילים? עדיף בטון בתת הקרקע בחול...
4.  כל קיר פנימי אם מבטון או בלוקים מכל סוג או גבס, יכולים לקבל כל חיפוי שהוא וזה כמובן כולל שיש, עופרת, מתכות יקרות ויהלומים... השאלה היא מה יותר פרקטי. חיפויי אבן מכל סוג, כולל שיש הם המקובלים יותר בעולם כולו בשטחים שאינם פתחים של ויטרינות, חלונות ענק וכיו"ב שמקובלים כיום יותר בגלל התקדמות רבה בתעשיית הזכוכית הבידודית החכמה...
בונים בית >>
לצפיה ב-'הותרת אותי חסר מילים.'
הותרת אותי חסר מילים.
23/03/2020 | 23:16
2
32
אפילו אין לי את המילים להודות לך. התשובה שלך כל כך מועילה ואינפורמטיבית. כבר העתקתי אותה אליי למחשב לפני שימחקו את כל השרשור. אתה ממש עוזר לי. עכשיו אני יודע שאני יכול לצפות את הכול בשיש לבן ושבטון מזוין זה בסדר גמור בשביל הבית שלי (לא נראה לי שאבנה מטיטניום). חוץ מזה, מה זה משנה ממה באמת יהיה בנוי הבית שלי אם גם מחוץ לבית וגם בתוך הבית יהיה אפשר לראות רק את חיפוי השיש הלבן?. אני רק צריך שהבית יהיה חזק ובנוי טוב. אם אתה אומר לי שבטון מזוין רגיל יעשה את העבודה, אז מזה אבנה את הבית. אבל על איזה סוג של בטון מזוין חשבת בשביל אחוזת הענק שלי?. עם מה לזיין אותו?. פלדה?. טיטניום?. גרניט?. בכל מקרה, בנוגע לעלות שמעתי שזה בערך 6000 שקל למטר רבוע הכול כולל הכול. עד כמה המחיר יכול להיות יותר גבוה מזה?. באמת בהרבה?. ומה אתה בדיוק?. אדריכל או משהו?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'הזיון לבטון הוא ברזל מפני שמקדם R שלהם אותו דבר...'
הזיון לבטון הוא ברזל מפני שמקדם R שלהם אותו דבר...
24/03/2020 | 19:13
1
19
כמו שמקדם R של רעש אקוסתי והגנה תרמית הוא אותו דבר.
    העלויות* של הבניה משתנות למ"ר בהתאמה לגודל המבנה, שטח החללים וגובהם, רמת הגימורים והתשתיות של המבנה לכן ההמלצה שלי היא לעבוד במסגרת תקציב נתון שאתה יודע שיש לך.
* עלויות בניה ניתן לקבל אך ורק לאחר גמר תכנון אדריכלי וקונסטרוקטיבי, תכנון נוף, אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר וכיו"ב (לכל תכנון כזה יש מהנדס מומחה ולאדריכלות הכוללת את ההגשה, אדריכל/ית), כאשר כמאי מוציא כתב כמויות של כל מה שיש בתכנון להוצאה לקבלנים לצורך קבלת הצעות מחיר.
    לאחר קבלת הצעות המחיר, תוכל לוודא היתכנות בכפוף לתקציב שתרצה ויש לך להשקיע, כאשר אם יש הלימה, סוגרים הסכמים בכתב ואם אין הלימה וחסר תקציב, מחליטים מה ואיך לצמצם או לוקחים הלוואה משלימה.
   בכל מקרה, בהצלחה בחיים ומאחל לך שתגיע רחוק 
בונים בית >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/03/2020 | 20:37
26
תודה. זה קצת מבאס אותי שבאמת אין שום אפשרות לדעת מה יהיה המחיר למטר רבוע, אבל אם אתה אומר שאי-אפשר אז אי-אפשר. אצטרך לחכות שבאמת יגיע הרגע. אני פשוט רציתי לדעת כבר עכשיו כדי לדעת כמה כסף בדיוק אני צריך להשיג בשביל שאוכל לבנות את בית החלומות שלי. או כפי שקראה לזה גלמיש1: "תפאורה לריקנות ראוותנית שרק נועדה לנקר עיניים".
 
שאלות חדשות:
1.הבנתי שבניית מבנה משיש, בארץ, אסורה. האם המרפסות הקדמית והאחורית של האחוזה שלי, במקום להיות עשויות עץ (שמזה בדרך כלל עשויות מרפסות קדמיות/אחוריות), יכולות להיות עשויות משיש לבן במקום מעץ?. ומה בנוגע למדרגות שיש שמובילות אל מרפסות השיש?.
2.ומה דעתך בכלל על עיצוב שכזה?. הגזמתי עם השיש?. מה אתה אומר?.
3.כשמדברים על גודל של בית מסוים, נגיד לדוגמה בית של 300 מטר רבוע, האם יש איזושהי נוסחה נהוגה בעולם האדריכלות שלפיה, על בסיס גודל הבית, בדוגמה שלנו-300 מטר רבוע, ניתן לדעת ולשער כמה מטרים רבועים בבית הזה מוקדשים למסדרונות ו/או חללים פתוחים אחרים בניגוד לכמה מטרים רבועים מהבית משמשים לחדרים ממש?. או שאין נוסחה כזאת?. זה פשוט שאם אני מתכנן בית בגודל כזה או אחר, אני מעוניין לדעת כמה מטרים רבועים יהיו צריכים להיות מוקדשים למסדרונות ומבואות ומה שלא יהיה.
תודה על העזרה.
בונים בית >>
לצפיה ב-'לא ניתן לענות על שאלותיך מהסיבות הבאות'
לא ניתן לענות על שאלותיך מהסיבות הבאות
23/03/2020 | 15:45
13
44
אלו שאלות "פילוספיות" ולא פרקטיות.  לדוגמא איזה חומר בנייה החזק ביותר? חזק כנגד מה ? רעידת אדמה? הפגזה? נגד קרני השמש? נגד שטפונות? לכל אחת מהדוגמאות שהבאתי ישנם חומרים אחרים פרט יותר ואולי יוכלו לענות לך.
לגבי הבטון - כנס ללינק ותקרא  https://he.wikipedia.org/wiki/בטון_מזוין   
בנוסף כיום כבר מכניסים לבטו במקום ברזל מוטות גרנית או פיברגלס . 
בונים בית >>
לצפיה ב-'שלום לך כושר מאוזן!. ברוך הבא אל השיחה!.'
שלום לך כושר מאוזן!. ברוך הבא אל השיחה!.
23/03/2020 | 17:56
12
43
אז אתה יודע מה?. תשכח כרגע משאלות 1 ו-2. בוא רק נדבר על הצרכים הפרקטיים. הרי ממילא הציפוי החיצוני יראה את כל היוקרה שרק מתחשק לי.
 
אנסה לחדד בעבורך, והן עבור רשר ואת כל שאר מי שרוצה לענות, את שאלתי השלישית. כששאלתי איזה חומר בנייה הוא החזק ביותר, התכוונתי שאני שואל איזה חומר בנייה הוא החזק ביותר כנגד מאמצים של משקל מלמעלה בעקבות עוד ועוד מאותו החומר או עוד קומות לדוגמה. זאת בעצם הייתה הכוונה שלי.
 
אבל עכשיו אתה בטח תוהה ושואל כמה בדיוק קומות או על כמה גובה של מבנה אנחנו מדברים. וובכן, זאת שאלה קשה. אני מתקשה לענות על השאלה הזאת ואני אגיד לך למה.
 
אמנם אני חכם מאוד ואמנם אני מוכשר מאוד ככה שאני כן כנראה הולך להיות ממש עשיר והכול, אבל הבעיה שלי היא לדעת בדיוק כמה עשיר אני הולך להיות. כי בהתאם לכמה עשיר אני הולך להיות, ככה הבית שלי יהיה יותר מדהים, יותר גדול, יותר גבוה וכדומה'.
 
מה דעתך פשוט להגיד לי ממה בונים בניין של עשר קומות?. גם אם תגיד לי חומר עוד יותר חזק ועמיד כנגד מאמצים של משקל מלמעלה יותר מאשר מה שאני אצטרך בסופו של דבר, אז גם אם זה לא יביא עוד תועלת, זה בטח לא יגרום נזק, נכון?. פשוט יהיה לי בית סופר מחוזק נגד משקל מלמעלה ונגד....לא יודע...כל מיני דברים שיכולים להיות. אז את שתי השאלות הראשונות שלי אנחנו מניחים בצד, וכל מי שיכול להגיד לי ממה בונים בניין גבוה, אני אשמח. אבל נו, זה בטח בטון מזוין. נכון?.
 
תודה לכל העונים.
בונים בית >>
לצפיה ב-'הבית הכי סופר חזק יהיה מבטון כאשר בונים אותו 10 קומות באדמה'
הבית הכי סופר חזק יהיה מבטון כאשר בונים אותו 10 קומות באדמה
23/03/2020 | 21:16
11
13
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
23/03/2020 | 21:26
10
35
אתה מתכוון שלבנות בניין 10 קומות אל תוך האדמה יהיה חיזוק ממש טוב לקראת עשר הקומות שהולכות להיות מעל האדמה?. ואם אנחנו לא רוצים לבנות שום דבר אל תוך האדמה?. ממה בונים בניין עשר קומות רגיל?, אם נתנסח בקיצור.
בונים בית >>
לצפיה ב-'אני סוגרת את השרשור ההזוי הזה.'
אני סוגרת את השרשור ההזוי הזה.
23/03/2020 | 21:39
4
50
יש פה בחור עם המון זמן פנוי בבידוד, ששואל שאלות הזויות בלי קשר למציאות כלשהי. ואמנם אין תקנה נגד זה - אבל לא לכך נועד הפורום הזה. 
על כן - אני נועלת את הדיון! 
 
בונים בית >>
לצפיה ב-':-0'
:-0
23/03/2020 | 21:56
34
נכנסתי עכשיו.
קראתי את השרשור
עד להודעה אליה אני מגיבה התפלאתי שאיש לא כתב את המלה "קורונה" (או התייחס אליה בדרך שכלשהי).
הרי ברור שזה העניין!!!
בונים בית >>
לצפיה ב-'למה את חושבת השרשור הזוי?'
למה את חושבת השרשור הזוי?
23/03/2020 | 22:30
1
40
לא כל דבר שאיננו מובן או "מקובל" הוא "הזוי" 
בחדשות יש דברים הרבה יותר הזויים ולא סוגרים את החדשות.
נא להשאיר את השרשור ומי שלא רוצה לקרוא שלא יקרא ומי שאין לו מה להגיב שלא יגיב.
אנחנו בדמוקרטיה ולא בדיקטטורה.
מה שכן... נא להימנע מפגיעות אישיות...כי זה לא לענין
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/03/2020 | 22:44
38
לא שאני ילד קטן או משהו, אבל רוני1955 התחיל.
וזה מה שלנעול את הדיון אומר?. גלמיש1 רוצה למחוק את השרשור?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
23/03/2020 | 22:41
36
אני ממש לא הבן-אדם המשועמם שאת וענת עושות ממני. אני באמת מתעניין בדברים האלה. אני מתעניין בהרבה דברים. אם תלכו לפורום פסיכולוגיה תוכלו לראות שרשור מרתק שלי שעוסק בפסיכולוגיה ונוירוביולוגיה מתקדמת. דו-שיח מעניין ומעמיק שניהלתי בין אוגוסט לאוקטובר של 2018 עם איש מקסים ואדיב בשם uzi2 שניהל איתה שיחה מעמיקה, אינטלקטואלית ומושקעת. דו-שיח באורך ארבעים אלף מילים. גם אז הייתי בן-אדם עם המון זמן פנוי בבידוד?.
 
ומה זאת אומרת שאת נועלת את הדיון?. אני לא בקיא כל-כך בדברים האלה. זה אומר שאסור לכתוב פה עוד הודעות?. מישהו יכול להסביר לי מה זאת אומרת לנעול את הדיון?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'התשובה הייתה לחוזק של מבנה וכמובן לחיסכון בציפוי חיצוני'
התשובה הייתה לחוזק של מבנה וכמובן לחיסכון בציפוי חיצוני
23/03/2020 | 22:37
4
34
שיש כציפוי פנימי קיים בארץ כמעט בכל חדר מדרגות שני בבניה רוויה לדירות.
רעידות האדמה שהיו בהסטוריה בארץ ובמקומות אחרים בעולם, הוכיחו שבניה בשיש איננה עמידה ברעידות אדמה ולא חשוב כמה חזקים היו עמודי השיש בהם השתמשו.
בוותיקן יש בניה משיש, אבל בשילוב של פלדה ואפוקסי וכל הזמן מתחזקים שם.
עשירי תבל בנו עם שיש את העמודים, ציפוי את הקירות עם שיש והפסלים בוצעו משיש, אבל כבסיס לבניה, שיש איננו טוב למרות שהוא אחד מחומרי האבן היקרים בתבל.
   הוכח בעולם, כי מבנים גבוהים החזקים ביותר כי גם הכי גמישים לרעידות אדמה ורוחות, יהיו מפלדה, אך לא בשיטה שנבנו מגדלי התאומים ז"ל, אלא בשיטה שנבנו בעשור האחרון המגדלים הגבוהים בעולם.
    10 קומות זה ממש לא הרבה במונחים של הבניה המודרנית.
ליבת הבנין תהיה הבסיס לכל המבנה ותכלול את פירי המעליות וחיפוי חיצוני ופנימי יוכל להתבצע עם שיש מכל סוג שהוא.
בונים בית >>
לצפיה ב-'תשובה.'
תשובה.
23/03/2020 | 22:51
3
46
אז זה לא כאילו שהצד הפונה פנימה של הקירות צריך להיות הקיר החשוף והחומר החשוף שממנו בנוי הבית. הקירות בפנים יכולים להיות מצופים שיש לבן בדיוק כמו בחוץ?. יופי. אני שמח לשמוע. אם כך, שיש לבן!. שיש לבן בכל מקום!. שיש לבן בתור חיפוי בחוץ!. שיש לבן בתור חיפוי בפנים!. אני לא רוצה לראות בטון!. גם ריצוף שיש לבן. לא רק במטבח. אלא בכל הבית. והאי במטבח יהיה עשוי בלוקים של שיש לבן מחוברים ביחד. אהבתם?. מי עוד אוהב את הרעיונות העיצוביים שלי חוץ ממני?.
 
ובנוגע לחומר ממנו יהיה עשוי הבית שלי עצמו, מה אתה בעצם אומר לי כשאתה אומר לי שאפילו בניין עשר קומות זה לא הרבה?. שבטון מזוין זה בסדר גמור לבית שלי גם אם הוא יהיה גדול וגבוה?.
בונים בית >>
לצפיה ב-'כן'
כן
23/03/2020 | 23:01
10
לצפיה ב-'לעשיר כקורח,'
לעשיר כקורח,
27/03/2020 | 14:03
1
49
היה לי פעם שכן קצת כמוך. הוא בנה מבצר בן ארבע קומות: קיטים של שיש מבחוץ ומבפנים, וביניהם יצק בטון מזויין בעובי חצי מטר. הבית שלו נראה כמו בית של קיסר רומאי. מבצר לבן ונקי, פינות מזוותות וגזוזטרות רחבות, ובתוך הבית שפע של חללים ענקיים. כל דלת בבית עלתה כמו חדר שלם על תכולתו בדירתי. האיש היה דמות מפתח בקהילה היות ועושרו שבא לו מפיקחותו וכשרונות מולדים נוספים הפך אותו לדמות נערצת. מעמדו היה חזק ומשום כך מגשר היה בין אנשים בקהילתו ופותר סיכסוכים מקומיים.

באחד המקרים הללו הצד המפסיד יצא עם תחושה שכבודו נרמס עד עפר והוא החליט להשיב לעצמו את כבודו האבוד, יהא המחיר אשר יהיה. אלא מאי? מבצר כזה בלתי ניתן לחדור, ואיך יגיע אל האדם שרמס את כבודו? חיכה וחיכה והנה הגיע ארוע חגיגי בהשתתפות כל בני הקהילה. יצא הגביר את מבצרו וחילק חיוכים לכל עבר. גם זה שכבודו נרמס חייך: היום סוף כל סוף ישיב לעצמו את כבודו האבוד. ארב לו ערב-רב זה בתוך ההמון וברגע של הזדמנות נעץ בו את פגיונו וסובב... על בני הבית-מבצר נפל אבל כבד, ראש המשפחה נרצח.

ימים חלפו ובתו הקטנה של האיש העשיר בגרה ובחרה להתאהב ברוצח פרטי משל עצמה. האם המזועזעת שהיתה אלמנה מכובדת ביותר ובעלת מעמד גבוה בקהילה התנגדה לקשר הזה בכל ישותה, בראותה מבעוד מועד את גודל האסון שהבת מביאה על עצמה ועל בני ביתה. הדבר היה לצנינים בעיני הזוג הצעיר שהחליט שאף אדם, אבל אף אדם, לא יעמוד להם למכשול. הם ארבו לאם ורצחוה נפש על רצפת  השיש של המבצר היפה. בתוך ימים ספורים פוענח המקרה ושניהם הושלכו אל הכלא לשנים ארוכות.

מהמשפחה המפוארת נותרו אח ואחות המומים, אבודים, כואבים, מלאים בכסף אך חסרי כל.

ללמדך שאין במבצר נישא ויפה להבטיח דבר.

בריאות חרות ושמחת חיים לכולם :)
בונים בית >>
לצפיה ב-'תיארת יפה וקשה את הסיפור האמיתי מדי '
תיארת יפה וקשה את הסיפור האמיתי מדי
04/04/2020 | 20:50
6

הודעות אחרונות

18:37 | 22.05.20 fulcrum29
16:24 | 17.05.20 ERsky
13:48 | 16.05.20 mango530
13:46 | 16.05.20 mango530
17:59 | 05.05.20 תומר סופר עורך דין
22:50 | 29.03.20 גלמיש1

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ