עלות חפירה למציאת קולטן ניקוז וניקוי הקולטן

עלות חפירה למציאת קולטן ניקוז וניקוי הקולטן

שלום
כמה אמור לעלות חפירה בגינה כדי למצוא את קולטן הניקוז ולנקות אותו? יש לי שרטוט של העיריה איפה אמור להמצא הקולטן, כך שצריך לחפור להערכתי כ30 סנטימטר עומק ע"פ שטח של כחצי מטר

האינסטלטור אמר לי 1000 ש"ח נשמע לי *מאד* יקר

תודה

guprnds

Active member
אני מוכן לחפור בשביל 800 ש"ח

בינא

Member
סליחה על השאלה... מדובר במבנה של העירייה? ברשות הציבור?

או מדובר בבית משותף?
אם מדובר בבית פרטי ויש לשואל/ת מגבלה גופנית שאינה מאפשרת חפירות מסוג זה, רצוי לבקש מהגנן ואם אין גנן מנערים בחופשה מאולצת מבתי הספר...

אם מדובר בבית משותף, נער כנ"ל שישלם לו ועד הבית מה שמותר לשלם בהתאם לגילו וזה מפורסם באינטרנט.
אם מדובר בנקז של העירייה, אל תגעו!!!
הזמינו בשיחה ל-106 שיגיעו לפתור את הבעיה.

מה עושים עם הבד הגיאוטכני?

תודה
מדובר בדירת גן מעל חניון בבניין משותף.
אני יכולה פיזית לחפור, אבל מה אני עושה עם הבד הגיאוטכני, גוזרת אותו? איך אני יכולה לחפור מתחתיו בלי לפגוע בו? יש חשש לפגוע בקולטן עצמו? זה משהו שצריך להוציא מהאדמה?
אני ממש קלולס בנושא

בינא

Member
יש כמה בעיות שהעלית ביחד ולהלן הסבר ופתרון...

1. לא בטוח שבצעו את הקולטן במקום שמראה התוכנית שבידייך ולכן יש מצב שתחפרי ולא תמצאי אותו ;
2. קולטן מעל חניון של בית משותף נכנס לחניון המשותף ולכן הוא באחריות ועד הבית... העובדה שהוא מתחיל אצלך, איננה פותרת את ועד הבית מניקויו ואחזקתו ;
3. ההמלצה שלי היא לגשת לועד הבית ולבקש הזמנת ניקוי "הפוך" מתוך החניון ;
4. מי שמבצע עבודות כאלה הם אינסטלטורים או בעלי ביובית שיודעים לעבוד עם מכשירי לחץ מים ;
5. בשום אופן לא לחפור בגינה ובטח שלא לפגוע ביריעה הגיאוטכנית שתפקידה למנוע נפילת אדמה לתוך הניקוז ;
6. במידה והניקוז איננו מספיק, חשוב לבצע OVER FLOW = "פישר" = נקז עילי בגובה פני הקרקע שינקז עודפי מים בנפילה אל הרחוב/המדרכה או החניון.

למעלה