שאלה בעניין מדידה של מודד

guprnds

Active member
שאלה בעניין מדידה של מודד

מישהו אולי יודע מהי שגיאת המדידה המקובלת במדידה של מודד? נניח שהמודד מדד מיקומה של פינה או גובה 00. מהו מרווח השגיאה של המדידה שלו? תודה למשיבים.

בינא

Member
מרווח גיאה של מודד הוא 0

אלא אם הוא מודד לא מוסמך או שמדד בעת רעידת אדמה...
אפשר לדעת מהיכן הגיעה השאלה הזאת?
מה הסיבה לשאלה?

guprnds

Active member
זה פשוט לא יכול להיות...

שגיאת מדידה יש לכל מכשיר מדידה. אין שום דרך לקבוע נקודה באופן מדוייק, תמיד תהיה איזושהי דלתא.
מניין השאלה? שמתי לב שיש אי התאמה בין מדידת שני מודדים שונים את נקודת הקודקוד המשותפת לחלקתי ולחלקת שכני. כל מודד הציב קוץ בנקודת המדידה, והמרחק בין שני הקוצים הוא יותר מחמישה סנטימטר... אני תוהה כיצד קובעים גבול במדויק תחת האילוץ של שגיאת מדידה...

בינא

Member
עכשיו התחלתי להבין...יש מצב שמודד אחד לא דייק, או העוזר שלו

כבר נתקלתי במודדים שטעו במדידות מסיבות שונות ומשונות.
במקרה שלך הייתי מברר עם מודד שלישי מי טעה ושולח לו חשבון לתשלום על המדידה של השלישי...

יש עוד אפשרות אחת והיא לבקש מהשכן לקרוא למודד שלו בטעון שהוא סימן בטעות ולכן מתבקש לתקן ואם הוא מתקן, סימן שטעה, אם הוא לא מוצא טעות... זמן את המודד שלך.
בהצלחה

רשר

Well-known member
מנהל
אפשרות נוספת - להבין את משמעות התוצאות ולהסכים להן

להסכים זה לחתום עם השכן על מסמך שמאשר את התוצאות, וכך ההבדל המעשי יבלע בתוך הגדר בינכם בהסכמה שגם הרשות המקומית תסכים לה,
נכתב על סמך נסיון

guprnds

Active member
בינא, לכל מכשיר מדידה יש שגיאת מדידה

אם אני לא טועה ל-gps של הצבא האמריקאי יש שגיאת מדידה אופקית של כמה סנטימטרים. זה אמור להיות הדיוק הגבוה ביותר שאפשר לקבל במדידה מסוג זה. אין מצב שמדידה היא אבסולוטית, תמיד יש מרווח שגיאה. לכן כל תוצאת מדידה הנמצאת בתוך מעגל שמרכזו בנקודה הנמדדת, ורדיוסו כגודל השגיאה צריכה להיחשב קבילה.

בינא

Member
התשובות שלי נוגעות לתקנון הבניה שלמעשה אומרות:

מודד הוא כמו שופט. מה שהוא קובע סגור ולא ניתן לשיקול אחר.
זה לא אומר שהוא לא יכול לטעות ולתקן וזה לא אומר כלום על הדיוק של המכשיר.
זה אומר שכנראה היתה טעות בשטח שיש לתקנה, אם זה מאוד חשוב...
היות ובענף הבניה בישראל הטעות המותרת היא 5% או 5ס"מ, הנמוך מביניהם, מה שאתה שואל איננו במיוחד חשוב בעיקר כאש יש שכן שמשתף פעולה ובונים קיר גבול מגרש ביחד...

למעלה