התייעצות לגבי תכנון דירה

mizizi

New member
התייעצות לגבי תכנון דירה

היי,
מצורף שרטוט בית (100 מ״ר ומרפסת), וישנה התלבטות על איזה וריאציה ללכת,
יש את הסטנדרטי, עם המזדרון הארוך, אך החשש בצורה הזו הוא שחדר המסטר של ההורים יהיה קטן מידי,
אופציה נוספת , היא להגדיל את חדר המסטר, ולעשות את הכניסה לממד מהסלון, ובמדרגה שנוצרה בסלון, תכננתי לבנות ספריית גבס בצד הסלון, וארון קיר בצד החדר.
מה אומרים? יש רעיונות לתכנון יותר אידיאלי?
המון תודה
רועי

גלמיש1

New member
הי. חסר הרבה מידע כדי לענות על שאלתך

אבל בעיקר חסרות מידות.
העלה מחדש תכנית עם כל המידות (של החדרים, המסדרון, סלון מטבח וכו) ועם קצת הסברים על מה מדובר, מה צרכי הדיירים, וכו.
אז אולי נוכל להבין ולייעץ מה נכון לעשות.
בכל מקרה - על פניו האופציה השניה שהעלית ( עם הכניסה לממד מהסלון) באופן הזה גרועה מאד.

mizizi

New member
מדובר בתמ״א

כרגע אנו זוג ללא ילדים, מתכננים ילדים בקרוב (כנראה 2)
חשוב טלוויזיה בחדר השינה של ההורים, והרבה מקומות אחסון בדירה.
מצרפים שרטוטים עם המידות הרלוונטיות (זה כל המידע שיש לנו כרגע).
למה האופציה עם הכניסה מהסלון גרועה?
&nbsp
תודה!! :)

mizizi

New member
אופציה נוספת שחשבנו עליה

וריאציה על אופציה א׳:
הרחבת המסדרון בכ80-100 ס״מ בחלק שקרוב לחדר ההורים (על חשבון הסלון), ושם לשים ארון קיר גדול, וכך יהיה פחות נורא שחדר ההורים קטן

גלמיש1

New member
עם ההרחבה מתקבלת דירה מרווחת למדי.

מתקבל חדר הורים גדול עם מקום לארון בגדים סביר מאד. ועוד מקום להצבת שידות/רהיט נמוך מתחת לחלון. צריך להציב נכון את המיטה (על הקיר הימני).

חדר האמבט פשוט מתוכנן לא טוב. מאחר ויש עכשיו יח.הורים עם ח.רחצה נוסף - אני לא רואה סיבה להפרדת האסלה שיוצרת מצוקת מקום קשה בח.האמבט. אני הייתי מצרפת את החללים יחד לחדר אחד טוב. או לחילופין - מצרפת את מרפסת הכביסה לחדר האמבט.

לגבי המסדרון - הוא באמת נראה צר מדי. הייתי מרחיבה ל 90 סמ. לפחות, ואם אפשר אז יותר.
כרגע הסלון רחב מאד, ומאפשר לבצע את הרעיון שלך של 'גניבת' נישה על חשבון רוחב הסלון לטובת ארון. הייתי עושה ארון שטוח יחסית (משהו כמו 40-50 סמ. שמספיק לגמרי למקופלים ואחסון כללי).

את המטבח צריך לתכנן היטב, באופן מדוקדק עם המידות והתחשבות במיקום החלון. ולמצוא את המיקום האופטימלי לשולחן אוכל, או לאי עם אכילה במטבח, ושולחן נפתח במקום אחר.

למה לא כניסה לממד מהסלון? כי זה מנתק לגמרי את הממד משאר הבית ומחדר הרחצה/שרותים בפרט ומח.ההורים עוד יותר בפרט. (אם זה ח.ילדים זה גרוע במיוחד). כי זה מייצר חיבור בין איזור ציבורי רועש (סלון) לחדר שינה. וכן הלאה.

שורה תחתונה - יש פה פוטנציאל נאה, אבל צריך איש.ת מקצוע מנוסה וטוב שידע להוציא מזה את המיטב.

רצ"ב סקיצה מהירה שמדגימה אפשרות לסידור של ח.ההורים והאמבט.

למעלה