התייעצות לגבי מיקום מטבח

noam9400

New member
התייעצות לגבי מיקום מטבח

היי אשמח לשמוע את חוות דעתכם היכן עדיף למקם את המטבח (שמצורף כקובץ- בדירה 23 דרום מזרחית) בתכנון המטבח נמצא בצד צפון מערב של הדירה אך אנו רוצים מעבירים את המטבח להיכן שנמצא הסלון (הצד המזרחי) יש לי מס’ שאלות: 1. החלונות הארוכים שנמצאים בצד הצפוני של הסלון (היכן שיש את הספות) הם בעיקרון עד סמוך לרצפה- אם אנחנו מעבירים את המטבח ושמים את הארונות צמוד לקיר -מן הסתם צריך להגביה את החלונות עד לגובה השיש, האם יש לכם רעיון מעניין אין למקם את המטבח מבלי לפגוע בחלונות? ראיתי כל מיני רעיונות אך אני לא סגור איך זה ישתלב?...
2. עוד רעיון שעלה הוא להצמיד את השיש לקיר הדרומי (הקיר הפנימי לכיוון החדרים) ולעשות מין ר’ קטנה ליד החלון הקטן (שהוא לא מגיע עד לרצפה) ואז המטבח יהיה יותר לכיוון הדלת של החדרים? האם זה נראה טוב?
ממש אשמח לרעיונות- הקבלן נמצא עכשיו לפני הריצוף והוא רוצה לדעת כבר איך להתקדם.
תודה רבה...
מצ"ב גם תמונות של כל מיני שילובים שנראו לי קשורים..

רשר

Well-known member
מנהל
הצילומים לא מסבירים את הבעיה ולא מאפשרים לתת פתרון

תוכנית של המבנה יכולה לעזור בהרבה,
לצרף לתוכנית מלל הכולל מחשבות ורצונות איך יראה המטבח

לחלל הציבורי שלכם יש מגבלות מאתגרות

אור ואויר רק מצד אחד, כך שבוודאי לא הייתי נוגעת בחלונות הללו.
תשמע, הדירה שלכם לא מתוכננת בכלל! זאת כמו רוב דירות הקבלן - ברור שלאדריכל שתכנן את הבניין אין שום עניין (וכמובן לא תשלום) בתכנון הדירה ובמחשבה על האנשים שחיים\עובדים\מארחים בה.
אז כן, צריך לתכנן מחדש, לחשוב על מיקומים נכונים ותחושת מרחב. קשה להתייחס ספציפית למחשבות שלך, לא בטוחה שהזזת המטבח נכונה, צריך לשרטט. מה שכן הייתי חושבת על איחוד פס מטבח יחד עם אחסון המיועד לסלון\פינת אוכל כדי לשפר את תחושת המרחב, כלומר להמשיך את הנגרות באותה שפה, לייצר מרחק מעבר מהחלונות ולא לחסום אותם.

LCX

New member
כיוונים..

האמת ששום דבר מכיווני החלונות שאמרת לא מסתדר לי עם התוכנית שהעלאת.
אין שום חלון בכיוון צפון.
אי אפשר להבין מי מהחלונות שקיימים בכיוון מזרח הוא ארוך.

כך או כך, הדירה עצמה נראית חשוכה ומלבד חלון קטן בפינה בכניסה, החלונות היחידים הם בכיוון מזרח בקצה הסלון הקיים בתוכנית, כך שלא הייתי פוגע בגודל שלהם (מעבר לעובדה שזו חזית של בניין אז זה מצריך אישורים לשינוי חזית.

מעבר המטבח דווקא סביר לכיוון מזרח- למקם שיש על הקיר הדרומי של החלל הזה, ומקרר בדיוק בין החלונות בקיר הקיים, או לעשות ארונות גבוהים בקיר הצפוני. באמצע אפשר להוסיף אי או שולחן אוכל מרכזי. תתחילו מלשרטט את זה בפרופורציות הנכונות ותראו מה נכנס.

noam9400

New member
דייוקים

הכוונה בחלון על הקיר המזרחי צפוני, החלון שמגיע עד כמעט לרצפה הוא החלון בכיוון צפון כלומר הימני בשרטוט (שה שהוא הרחב ביותר)

noam9400

New member
תכנון מעודכן

קיבלתי את הכיוון של LCX לחלק את המטבח לשניים- שיש צד אחד וארונות גבוהים ומקרר צד שני, אשמח לשמוע אם יש עוד הערות. יש לציין שבתכנון הזה שטח הארונות והשיש קטן משמעותית ביחס לתכנון מטבח על הצד המזרחי.

רשר

Well-known member
מנהל
דירה כל כך קטנה שארון הבגדים תקוע בסלון?

כי בחדר השנה אין מקום לארון, בקושי לתמונה על הקיר,
אין ילד אצלי בבית שיש לו חדר שינה בגודל זעיר כל כך כמו אצלכם המאסטר

noam9400

New member
זה מה יש, תפסיקו להעיר הערות לא רלוונטיות למה ששאלתי...

ונראה לי שיש לך בעיה בהבנה של שרטוטים... זה ארון ספרים... אם אין לך משהו חכם להגיד אז אל תגיב.

רשר

Well-known member
מנהל
נקווה שבעתיד תוכל לסלוח לי על שטרחתי בעניינך

Sanchez

Member
רשר בהחלט היה תקיף מדי (גם לטעמי)...
אבל מהתבוננות שוב פעם בשרטוט, אני באמת לא רואה איך אפשר להעמיד שם ארון בחדר שינה. גם לתלות טלויזיה מול המיטה (אם יש כוונה כזאת), אני לא רואה איך יתאפשר.
יש שם בהחלט אלמנטים לא פשוטים בדירה, אבל זו הכלה ואיתה תצטרכו להתמודד.
יתכן שבאמת כדאי לפנות לאדריכל/מעצב ולהשתמש בשירותיו כדי לשפר כמה אלמנטים מרכזיים.

גלמיש1

New member
דעתי - ההחלפה בין מטבח לסלון שגויה.

נכון שהחלל דרכו נכנסים הוא בעייתי, אבל כסלון הוא ממש לא נעים. אלא אם כל מה שעושים בסלון זה לצפות בטלויזיה.
אני הייתי משאירה שם את המטבח, ובודקת איך לתכנן אותו באופן הכי מתאים. למשל כמטבח מקבילים, עם אי ארוך שיתחום בינו לבין הכניסה/מעבר. עם איזור מוקצה לפ.אוכל במטבח.
תכנון הדירה הזאת לא מוצלח, בלשון המעטה. ככה לפחות הסלון יהיה מרחב מרווח ומואר, אולי עם נוף מהחלון הגדול. לא הייתי מקטינה שום חלון.
כן הייתי מזיזה את הפתח אל מסדרון החדרים למטה, בכיוון ח.ההורים, כך שלא יהיה ממש מול הדלת לאמבטיה. הזזה כזאת תייצר פינה שאפשר להציב בה שולחן אוכל או פ.עבודה או ארון.

noam9400

New member
השינוי של המטבח והסלון מבחינתי נחוץ.

אני חושב שהכיוון של LCX נכון. זה מאוד מוזר בלשון המעטה להיכנס למטבח שהכניסה גם ככה צרה ומפותלת.

אף אחד לא מושלם

אבל להתלבש באופן שמדגיש דווקא את החסרונות ומכסה את היתרונות... כך התכנון שלך, מצטערת. גוש ארונות גבוה חוסם את הפתח, הפרדה בין חלקי מטבח חוסמת את החלל, ישיבה בפינה סגורה מול דלת הכניסה. ממליצה בחום להעזר במתכנן מקצועי מטעמך, כך תגיעו יחד לתכנון עם פשרות מתאימות לצרכים ולנתוני הדירה, לא כאלה שגורמות יותר נזק מתועלת.

רוני1955

Active member
כמה דברים.

בתכנון השני, הסלון מאד קטן. בנוסף, חלק ממנו יהיה מעבר לכל הבית, וזה מקטין אותו יותר.
בחדר שינה הורים, הייתי מזיז את הדלת עד הדלת של המקלחת הציבורית, ומשלים את הדלת עם קיר. זה יצור מקום לארון גדול שיהיה בתוך חדר השינה.

גלמיש1

New member
הנה סקיצה שהיא רק הצעת כיוון לשיפור

חלל כניסה - בכניסה לדירה ליצור מחיצה קצרה שתפריד את הכניסה מהמטבח, אבל לא תסגור יותר מדי. אי לאורך החלל מייצר את המעבר לשאר הדירה בלי להרגיש שעוברים בתוך המטבח.
הזזת הפתח/מעבר אל החדרים, כמו שהצעתי לעיל, מאפשר הארכת קיר המטבח עוד קצת לכיוון הסלון, וככה נוצר מקום מתאים עבור שולחן אוכל שיושב בין המטבח לסלון. וגם נוצרת נישה לארון נוסף (או שימוש אחר).
ח.הורים - הרחקת הכניסה לחדר ההורים החוצה, וקיצור מסויים של ח. הרחצה הארוך - יוצרים מצב שמאפשר : א. הצבת ארון בגדים מתחייב בחדר. רובו יהיה קצת יותר צר מהרגיל (נניח כ 45 סמ.) ובקצה אפשר להעמיק יותר (אפילו 70 סמ.) .
ב. יצירת נישה לארון מכיוון הסלון.

כאמור - זו רק סקיצה מהירה. כמו שסורנה אמרה, יש צורך בתכנון מדויק ומקצועי כדי לוודא שזה אפשרי ומתאים.

noam9400

New member
תודה רבה... מעריך מאוד את ההשקעה שלך ושל החברים בפורום.

גלמיש1

New member
סקיצה עם פתרון הבעיות המרכזיות של הדירה

הי.
עשיתי סדר במחשב שלי ומצאתי את הסקיצה שעשיתי בשבילך בעקבות השרשור ההוא, שכנראה שכחתי להעלות לפורום.
אז הנה ההצעה לשיפור התכנית:
הרחבת יחד.ההורים על חשבון הסלון בכ 60-70 סמ.
מתקבל סלון של כ 370 רוחב, גדול ומרווח.
מתקבל ח.רחצה הורים ברוחב 130 שמאפשר הצבת האסלה במרכזו, מה שמאפשר הזזת דלת החדק לקצה. החדר גם מקבל חלון (שצריך לחלק לשניים) .
מה שמאפשר הצבת ארון גדול. רוחב החדר כ 380 שזה יופי. ולכן כדאי לסובב את המיטה ב 90 מעלות.
הזזת דלת של ח.בהורים מאפשרת הארכת חדר האמבט שיהיה יותר מרווח (למשל להתקנת ערון כיור עם משטח רחב).
הזזת המעבר מהסלון לחדרים לכיוון ח.ההורים - עכשיו המעבר לא מול דלת ח.הרחצה, כלומר יותר פרטיות.
נוצרת פינה מרווחת להצבת שולחן אוכל לארוחות משפחתיות.

נדמה לי שפותר הרבה בעיות.

גלמיש

למעלה