התקין את ספי שיש החלון בגמר השלד או רק אחרי הטייח השחור?

chenrp

New member
התקין את ספי שיש החלון בגמר השלד או רק אחרי הטייח השחור?

בוקר טוב,
עדיף להתקין את ספי שיש החלון בגמר השלד או רק אחרי הטייח השחור?
המפקח רוצה שנתקין בגמר השלד, אך אני קורא באינטרנט שמומלץ יותר רק אחרי הטייח.
אשמח לעצות

בינא

Member
קשה לי להבין את השאלות שלך... לקחת מפקח כדי להתנגד לו?

מפקח אמור בין היתר לתכנן לך את סדר העבודה.
בבנין אין רק דרך אחת לבצע דברים.
אבל אם שכרת מפקח, תן לו לעבוד כפי שהוא מבין, אחרת שחרר אותו ותעבוד לפי האינטרנט...
לשאלתך: ניתן כך או אחרת...
תלוי בסוג הספים, שיטת הבניה, סוג החלונות, סוג הטיח השחור ומזג האוויר...
בשביל זה יש מפקח, שיחליט ויתאם בין כל אלה.

ובכל זאת - אנחנו יודעים שיש שרלטנים רבים ב"פיקוח" ולכן טוב ל

ץץ טוב להיות ערני.
אני לא חושבת ששאלות כאלו הן רעות. אני חושבת שטוב שלקוח למפקח טוב יווכח שוב ושוב שהמפקח אכן יודע ומבצע את תפקידו כראוי. אין בזה נזק. לא לשאול ולגלות מאוחר יותר על הליקויים ש"הכניס" המפקח מבעד ל"דלת הראשית" זה רע בהרבה.

בינא

Member
לצערי מה שכתבת נכון גם ב-"אדריכלות", "הנדסה" וכאלה...

כבר גרמתי לכל מיני "אדריכליות", "אדריכלים" ו-"מהנדסים" בשם עצמם, לחזור למקצועות האמיתיים שלהם שהיו "עיצוב" ללא שום תעודה, עיצוב בגדים, מאכר, נהג מונית ועוד... ובועדות בנין ערים ש-"הכשירו" את השרצים האלה, לכניסה לכלא של מהנדסי/ות ועדה, הפסקת עבודות של מזכירי/ות ועדות וכניסה לכלא של בעלי תפקידים שגרמו לנזקים אדירים למגישי בקשות להיתרים...
נושא התקנת ספים במדינת ישראל הוא נושא כאוב, היות ואם מתקינים אותם מוקדם מידי, כולם דורכים עליהם במהלך עבודתם ואם מאוחר מידי, חזקה שיחדירו מים מצידיהם או מתחתם... לכן המפקח אמור לקחת אחריות על ה-"מתי" בעוד שהקבלן אחראי ב-100% על ה-"איך" ועל שמירת הספים שלמים עד למסירת המבנה.

לפחות בתחומים הללו יש הגדרות ותעודות ברורות

וגם אז אפשר ליפול חזק. מנסיון

זה לא העסק שלך , תתמקד בלבדוק שאתה מקבל את מה שהזמנת

ולא דברים אחרים
המפקח ידאג לסידור העבודה ומה קודם למה .

chenrp

New member
זה הבית שלי וכל דבר בו זה העסק שלי!

אני אשאל ואחליט הכל ואם משהו לא נראה לי אני אעצור הכל.
כבר ראיתי טעויות ואם לא הייתי מתערב הייתי חיי בבית עם הטעות.

בכל אופן,
השלבים הם קודם כל איטום, לאחר מכן ספי שייש ולבסוף טייח.

chenrp

New member
ייעוץ

אבל עד שענו, כבר קיבלתי בעוד מקומות ולכן אני עונה כאן על מנת שמי שישאל בעתיד יקבל תשובה שכתבתי.

בינא

Member
מציע לך להתעלם מהטרולים
ולהתעסק בעניין עצמו...

1) לא נכון שאיטום מבצעים לפני הספים ;
2) לא נכון שטיח מבצעים לאחר הספים ;
3) הסדר הנכון הוא שלאחר התקנת משקופים עוורים לאלומיניום, מבצעים את כל הטיח "השחור" עם ערב (נספח) איטום ;
4) השלב הבא הוא גימור חוץ והשלמת שליכט פנים לבן ואפילו צבע ;
5) התקנת הספים תבוצע יחד עם התקנת מדרגות פנימיות, אם יש, התקנת קופינג (חיפוי) מעקה גג שטוח ומרפסות וכל זה עם גמר צבע ורצוף ;
6) את הספים מרכיבים רק לפני התקנת האלומיניום במרווח שבין חלקו התחתון של המשקוף העיוור לבין הקורה היצוקה על הבלוקים ;
7) רק לאחר התקנת הספים בהדבקה עם דבק אטום למים, מבצעים השלמות שליכט חיצוני לאיטום הסדיקה בין הטיח לתחתית הסף, השלמת איטום פנימי, אם הסף מגיע אל פנים החדר והשלמת איטום מעל לסף בצדדים ;
8) מסיימים בתיקוני צבע.
* במידה והמפקח שלך אינו מודע לסדר הזה, אולי כדאי לחשוב על החלפתו כי הסדר הנ"ל הוא בסיסי בענף הבנין...

למעלה