בניית בית פרטי בזול- יש חיה כזאת?

בניית בית פרטי בזול- יש חיה כזאת?

שלום לכולם,
אנחנו מתעניינים ברכישת מגרש בגודל של 500מר במושב בשפלה, מועצה אזורית באר טוביה במטרה לבנות בית מגורים למשפחה צעירה.

האם למישהו יש ניסיון עם בניה במחיר המסתכם בכ600 אלף שקלים (כולל הכל, למעט מחיר המגרש ופיתוח)? אנחנו פתוחים לכל סוגי הבניה, להם יתקבל היתר בניה.

אשמח לדעת האם אני חולם יותר מדי, או שזה אפשרי.

תודה רבה!

רשר

Well-known member
מנהל
חדר ראשון "ממ"ד" עולה כ 100K ואין לו מים, מיזוג, צבע

שאר השלד עולה פחות (למ"ר) אבל גדול יותר לכן כדי להוזיל בדוק אם מותר מבנה קל והבא בחשבון שאורך חייו קצר ממבנה רגיל,

בינא

Member
שיטת הבניה ה-"בדואית" היא הזולה ביותר שאני מכיר...

בשיטת בניה כזאת, מגישים היתר לבניה של המקסימום אליו רוצים להגיע מבחינת מטרים רבועים או מספר חדרי שינה ומזמינים קונטיינרים (מכולות) שיש לתכנן את הצבתם בכפוף לתוכנית שהודשה, בתוספת מיקום רצפת רפסודה על מצעים מהודקים וממ"ד.
כאשר ירווח, בונים מבחוץ חיפוי חיצוני, גג וקומה א' כולל מדרגות.
רוב ההתכננים לבנות אינם מודעים לכך שניתן לבנות בשלבים לאורך שנים ולפי הצרכים, תוך הארכת תוקף ההיתר לעוד שנה או שנתיים ובזמן הזה לשלם אגרות והיטלים רק על מה שנבנה או הונח על הקרקע.
בניה זולה גם לוקחת בחשבון את פתוח הגינה כחלק משלב א' של הבניה.
למידע ספציפי נוסף, תוכלו לשלוח לי מסר עם כתובת המייל שלכם.

Sanchez

Member
זה לא תקציב שניתן לבנות בו משהו...
אתם מבזבזים את זמנכם לשווא.

בינא

Member
התקציב מספיק לבניה של בית עם אופציות הרחבה עתידיות

החוכמה בתקציב יחסית קטן היא לבחור את שיטת הבניה המתאימה לתקציב, את מלווה הבניה שיודע גם תכנון אדריכלי, הנדסי, חשמל ואינסטלציה ולבחור את בעלי המקצוע שיבצעו בפקוח נכון את המבנה...
איך אני יודע?
זו המומחיות שלי מזה 40 שנה... לתכנן, לבנות ולעמוד במסגרת תקציב סגור.
לפרטים נוספים כיתבו לי מסר בפרטי.
זו איננה פרסומת ואני יכול לעזור.

גלמיש1

New member
כנראה אפשר בבניה קלה/טרומית משהו כמו 80-100 מ"ר

וזה ישאיר לכם לתכנון, לפיתוח, ואגרות/מיסים.
והצעתי - אל תתפתו להוזיל את הפרויקט דוקא בתכנון. ככל שהתקציב יותר לחוץ, ככה יותר חשוב שהתכנון יהיה מדוקדק, שימקסם וימטב כל מטר מרובע, שיכיל הכל מראש כך שלא תמצאו את עצמכם מבזבזים המון כסף על תוספות וטעויות תכנוניות. ולכן אדריכל טוב ומנוסה מאד זה המפתח. זו החוליה הקרטית.

הוראות תבע מאשרים בניה קשה ומבני עץ בלבד

ציטוט מהתבע הכי עדכני שמצאתי (משנת 97): "תותר בניה קשה בלבד. לא תותר הקמת מבנים יבלים, מכולות, צריפי-פח, למעט מבני עץ מוכנים העומדים בתקנים השונים ושיאושרו ע"י הועדה המקומית" (מצורף הקובץ).

מה עם בתי עץ מוכנים כמו בחברת אבידן למשל:

https://avidan-z.net/projects/פרויקט-צעירים-דגם-טליה/

יוצא 514,000 כולל כלונסאות גמרים וממד. פיתוח חוץ מינמלי ואפשר לעמוד בתקציב?

אשמח לדעתכם.

תודה!

נסו להיעזר בקבצים בהודעות הבאות כדי להכניס כמה שיותר פרטים ולא לשכוח כלום בחישוב.
נסו לברר עלויות של פרטים ספציפיים אצל אנשים שבנו לאחרונה באזורכם.
התעלמו מהצהרות על מחיר כללי שתשמעו מאנשים, כי הרוב לא כוללים באמת הכל בחישוב, אלא התייחסו לעלויות ספציפיות.
בהצלחה!!
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1630/177837099/עשו_זאת_במו_ידיכם/בונים_בית
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1630/176621006/עשו_זאת_במו_ידיכם/בונים_בית
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1630/176583617/עשו_זאת_במו_ידיכם/בונים_בית

בינא

Member
נראה שאינך מכיר את כל שיטות הבניה ולכן הוצאת תקנה שאינה...

רלוונטית, אינה מצדיקה את מה שכתבת...
לא על כלונסאות (מיותרות) ולא על ה- ת.ב.ע.
מדוע?
כי אין בעיה לבנות בסכום שהכותב שאל עליו בצורה הכי חוקית ותקנית.

Sanchez

Member
בבסכום הזה...
גם אדריכל ב 10,000 ש"ח לא יכנס להם בתקציב !

מתנצל. רק עכשיו שמתי לב

שהעלית הלינק.
החברה הזו בנתה במושב שלנו שני משרדים . הלקוחות מרוצים

אפשרי בהחלט. תצטרכו להתפשר כמובן על הרבה

אני בניתי לפני כחמש שנים בית בתכסית של 100 מטרים + פיתוח שטח והרבה אדמת גינון טובה במחיר הזה.
יש דברים שהתעקשתי על איכותם (רמת בידוד טובה, מטבח גדול וספריה ענקית מעץ מלא, ריצוף עם ביצוע יקר, טיח חוץ ברמה גבוהה) ויש דברים זולים ועמידים (כלים סניטריים, ברזים, חלונות) או פחות עמידים שאולי יוחלפו בעתיד (ארונות בגדים, דלתות).
מאז עברו חמש שנים והמחירים עלו = תצטרכו להתפשר על יותר - קרמיקה הכי זולה, מטבח פורמייקה מנגר זול, טיח פשוט וזול, בביצוע לא ככ יפה, מפתחי חלונות בסיסיים ולא גדולים וכולי. אבל זה אפשרי בהחלט.
ממליצה מאד לא לוותר על רמת הבידוד!
מסכימה במאה אחוז עם גלמיש על חשיבות האדריכל ורמתו בהקשר זה.
השאלה היא אם זה מתאים לרמת החיים בה אתם מעוניינים.
אגב - באזור בו אני מתגוררת (בצפון) - שיטת הבניה הכי זולה התבררה כבניה פשוטה מבלוקים ובטון. אני מנחשת שכך זה גם היום ובכל אזור בארץ. פשוט כי זה הכי נפוץ בהפרש גדול מכל השאר.
בהצלחה!

שליש מהתקציב הוא שלד וטיח , אז רק בשאר אפשר לשחק

חובה לקנות בחו"ל כל מה שאפשר , במיוחד חלונות ודלתות
פשוט לא לבצע כעת דברים שאפשר בלעדיהם , מטבח גינה וכו'
אני מכיר מישהוא שעשה בטון מוחלק במטרה לא לשים ריצוף,
אבא שלו אחר כך מימן לו את הריצוף.

אם אין לך מי שיתקין - חלון ב 1000 ש"ח ודלת ב 500 בארץ, כולל

כולל התקנה עדיף. אחרת - לך תחפש...
כנ"ל - בטון מוחלק - לא בטוח שיותר זול מריצוף הכי זול שיש (20 למ"ר + עבודה וחומרים כ 50 למ"ר. לא בטוח שבטון מוחלק יהיה נמוך מ 100 למ"ר כולל חומרים ועבודה...).
איך אפשר בלי מטבח?
גינה - חיוני לתכנן היטב ולהכין תשתית. לשתול ולהשקות אפשר אח"כ לבד (למרות שכלל לא פשוט).
...

אלו שיודעים רק לעשות דברים ביוקר לא יודעים ולא מאמינים

שאפשר לעשות דברים בזול . זה תקף גם לבעלי מקצוע וחנויות .
בבית אחד שלי היה מטבחון אז הסתפקתי בו עד שייצרתי את המטבח הגדול .
בגינה אין בכלל מה להשקיע בשלב ראשון , חוץ מכמה צינורות שיאפשרו מעברים.
גופי תאורה אפשר אחר כך , אפילו צבע אפשר אחר כך .

כמובן שאפשר גם חדרים לבנות אחר כך , בקומה ב או על הקרקע .

Sanchez

Member
כן.. שלד וטיח ב 200K כולל עבודה וחומר...
איפה עומר שיגיד לנו שהוא עושה את זה גם ב 50K.

אין גם צורך במטבח ! מי צריך את השטויות הללו ?! פשוט לבשל על עששיות, מי צריך יותר מזה ? יוצא גם טעים יותר.
&nbsp
ועדיף גם להכין איסכורית במקום לצקת גג. אמא תממן אחר כך רעפים.
&nbsp
יאללה צאו לדרך !

למעלה