בלוק חיצוני- איטונג מול פומיס

• פותח הנושא LCX
  • פורסם בתאריך

LCX

New member
בלוק חיצוני- איטונג מול פומיס

מתלבט בין שני הסוגים-
איטונג שנחשב מבודד יותר אך יש שמועות שהוא מתפורר, מול פומיס (דגם ברקת של טרמודן) שהנתונים היבשים שלו מראים שהוא פחות מבודד אבל נשמע שהוא חזק יותר?
אני יכול גם לשדרג לפומיס יהלום בעלות של כמה אלפים ולקבל בידוד דומה לאיטונג.
אשמח לתובנות, על מה כדאי ללכת?
(בונה באזור צפון הנגב)
תודה

guprnds

Active member
הצעה

אם אתה מעוניין גם בחוזק, גם באיטום תרמי וגם באיטום אקוסטי, לך על שיטת עין כרמל. הקיטים שלהם מכילים איטונג דק מבפנים, קלקר מבחוץ ןבטון מזויין בינהם.

LCX

New member
זו לא אופציה

אני עם קבלן שעובד בשיטה רגילה ומאפשר לי לבחור רק את סוג הבלוק. תודה

Sanchez

Member
היום בדיעבד היתי בונה עם בלוק-על של רביד.
ראיתי שיש להם כבר דור 3 של הבלוק הזה.
בזמנו היה הפרש משמעותי בין בלוק פומיס רגיל לבלוק-על. אבל מדובר בעולם אחר לגמרי של בלוק.
כמובן שחייבים לבודד גם גשרי קור...

LCX

New member
בלוק על

יתכן וקיימים אין סוף סוגי בלוקים טובים ויקרים, אך ברוב חלקי הארץ אין כדאיות כלכלית להשקיע כ"כ הרבה בשביל לקבל עוד בידוד, במיוחד כשיש נקודות אחרות של איבוד אנרגיה בבית שאותן קשה יותר לבודד.
נכון לעכשיו האפשרויות שפירטתי הן האופציות היחידות בגבול התקציב.
משתדלים לבודד גשרי קור, וגם זה לא פשוט.

Sanchez

Member
מסכים איתך...
לרוב הבתים החדשים ישנם פתחים (חלונות) כל כך גדולים ששום בלוק לא יעזור.
גם נושא של בידוד הגג היא נקודה כואבת.

לא מדויק

ההמלצה על פי המחקר שנעשה בבן גוריון היא להעלות את רמת הבידוד לפי 3 מהתקן ( בכל האזורים ביחס לכל אזור) .
לא יודע אם נבדק היחס של עלות תועלת.
בכל מקרה חשוב להתייחס לגג, שבריחת אנרגיה ממנו, לזכרוני גדולה מהקירות.

LCX

New member
בדיוק הנקודה

עיקר העניין הוא חישוב עלות-תועלת.

אשמח לשמוע איזה פתרונות יש לבידוד הגג?
מעבר לעניין שמדובר בבית עם 2 קומות, ואיש האיטום עושה הקצפת פוליאוריתן ולא קלקר.

אני ממש לא

מומחה , אבל מתענין בתחום כבר הרבה זמן.
לדעתי בבידוד הגג חשוב להתייחס ל2 פרמטרים ( בהנחה שמדובר בגג רעפים):
1. בידוד. לדעתי נכון יהיה ליצור תשתית של פנלים מבודדים ומעליהם ליישם את הרעפים.
2. ליצור איורור אקטיבי בתוך הגג כלומר זרימת אוויר - הוצאת אוויר חם והכנסת אוויר קריר יותר, לדעתי זה לא פחות חשוב . באקטיבי הכוונה למפוחים חשמליים.

o3236

New member
בלוק המפ (יקר מאוד), בלוק חסין אש (מעולה ועולה כמו איטונג)

אני לומד הרבה על השיטות השנות.
בלוק ההמפ לדעתי מאוד מעניין ולפחות לפי הנתונים שלו עולה על כל הפתרונות האחרים. הבעיה שהוא עולה כמעט פי שלוש מאיטונג.
הבלוק החדש של חברת חסין אש נראה בלוק מבטיח. מצליח מאוד באירופה והמחיר שלו ממש שפוי.

Settings

גלמיש1

New member
נושא הבלוקים קצת יצא מפרופורציות.

כמו שכתבו מעלי, בידוד נכון מתיחס לכל המעטפת של הבית. קירות וגגות ורצה ופתחים... לכן לבלוק יש חשיבות רק כחלק מהמכלול.
לגבי הבלוקים השונים - לא יודעת איפה הבית ממוקם ויש לכך משמעות לגבי בחירת הבידוד. לאיטונג יש בלוקים טובים מאד היום, ופחות מתפוררים מבעבר. גם בפומיס יש בלוקים מצויינים. נכון שהעמידות שלהם לשבירה טובה יותר בדרך כלל.
אפשר גם להתיחס לבלוק כחלק אחד בתוך הקיר. כלומר - אם רוצים לבנות מבטון או מבלוק חזק יותר, ופחות מבודד, אפשר להתקין בידוד נוסף וגמר גבס בתוך הבית, כולל מחסום לחות. פתרון זה מאפשר קלות בהעברת צנרות ואביזרים (אין צורך בחציבות ותיקונים) ונותן גימור 'נקי' יותר לפנים הקירות. ועדיין יעלה לך פחות מהבלוק היקר.
בקיצור - צריך לעשות עבודה קצת יותר מעמיקה כדי לחשב את כל העלויות הכרוכות, ובכך את היתרונות מול החסרונות של כל שיטה. מציעה לך לנסות לדסקס את הענין עם האדריכל שלך.

LCX

New member
פירטתי בהודעה הראשונה

מדובר באזור צפון הנגב- דרום השפלה.
השתדלתי לטפל בכמה שיותר נקודות במעטפת, בגבול עלות-תועלת-תקציב.

אם ישנם פתרונות נוספים ולא יקרים לבידוד הגג והרצפה- אשמח לשמוע.

בידוד נוסף (גבס) "גונב" יותר מדי שטחים מהבית, אז אפשרות זו לא טובה מבחינתי.
לצערי, האדריכלית שביצעה את התוכניות (משרד האדריכלים..) הוא לא הגורם הנכון להוועץ איתו בעניין, התאכזבתי מהם לאורך הדרך ועשיתי טעות שלא עזבתי אותם בהתחלה.

לא איטונג מבודד ולא פומיס ולא שום בלוק אחר

מה שמבודד זו שיכבת בידוד שחייבת להיות.
שיכבת בידוד זה אומר חיפוי של כל הבית מבחוץ בקלקר ( או מזרני צמר סלעים ) רצוי בעובי של 10 ס"מ ועליו טיח דק ושליכטה צבעונית או אחרת .

למעלה