דוד אור

blondiegirl

New member
דוד אור

הי, יש למישהו ניסיון מעשי (התקין בפועל אצלו בבית) עם דודי אור?
אם כן אפשר לקבל המלצות/דיס המלצות?
תודה מראש

רשר

Well-known member
מנהל
ההגדרות שלך כל-כך רחבות שלא ניתן לענות - אנא פרטי

איזה דוד
מי נותן אחריות
מי המתקין
רצוי עם קישור לאתר המשווק/יצרן

blondiegirl

New member
השאלה הייתה כללית על המוצר

שלום רשר,
האמת שהשאלה הייתה כללית על המוצר. כלומר האם הניסיון עם המוצר חיובי/שלילי ולא על מתקין ספציפי.
אבל אין בעיה לענות לפחות על חלק מהשאלות שלך:
קישור למוצר
https://www.dudayor.co.il/
מתקין - יש מתקין אחד באזור שלנו להבנתי - אמיר ג'ראר דודי אורי

ספציפית למשפחה שלנו כנראה שדוד 180ל' יספיק.

רשר

Well-known member
מנהל
לפני כ 3 שנים ראיתי אחד ברמה"ג, לא שמעתי תלונות

רוני1955

Active member
קראתי קצת מה שכתוב.

הדוד עובד עם מחליף חום, ונסתם פחות מאבנית. אבל, ההצהרה על כך ש"המים בבית הרבה יותר בריאים", היא מטעה בלשון המעטה. איכות המים בבית תלויה באספקת המים, ללא כל קשר לדוד. חברה שמצהירה הצהרות כל כך שקריות, אינה ראויה להתיחסות רצינית. זו הונאה לשמה.
הם גם עושים שם חישובי נצילות של הקולטים, וטוענים שהקולטים שלהם יעילים יותר. הכל טוב ויפה, אבל הם לא כותבים מה העלות של המערכת שלהם לעומת מערכות אחרות באותו נפח מים חמים. וכמה עולה לנו בסופו של דבר כמות זהה של מים חמים. החישוב הזה, שהם מתעלמים ממנו, הוא החישוב הנכון, ולא חישוב הניצולת.
דודי נירוסטה כבר נוסו בארץ, והיו כישלון צורב. אולי יש להם סגסוגת חדישה שתחזיק מעמד, ואת זה אני לא יודע.
הערה נוספת. בתקן ישראלי מספר 579 חלק 2, "מערכות סולאריות לחימום מים: אוגרי מים", (הכוונה לדוד עצמו) כתוב בפירוש:
"צבעו החיצוני של האוגר יהיה לבן רחיץ אם לא יקבע אחרת על ידי הרשות המקומית". זה אומר שצבע הדוד צריך להיות לבן, ואסור לו להיות בצבע נירוסטה אין לי מושג אם, איך ואיפה אוכפים את זה.

רשר

Well-known member
מנהל
ככל שידוע לי הכשלון היה בגלל נירוסטה 304 שאינה עמיד לחלודה

להפך היא מיועדת בעיקר לציוד עמיד קצת לחלודה ומבריק אך גם מגנטי,
ההבחנה לאדם המצוי פשוטה - הצמדת מגנט למתכת נדבק רמה נמוכה של ניקל, לא נדבק רמה גבוה ועמיד לרוב הקורוזית

blondiegirl

New member
הצהרות

ההצהרה לגבי בריאות המים באמת נשמעת קצת מפוקפקת...
מה שכן, בדקתי עם משפחה שהתקינה אצלנו בהרחבה והם אומרים שבקיץ עם דוד 200ל' עם משפחה של 6 נפשות הם לא הדליקו בוילר בכלל.
המחיר אגב יקר משמעותית! דוד 200ל' יוצא 6,000 ש"ח כולל ההתקנה. אנחנו צריכים לבדוק' כמה יעלה 180ל' כי אנחנו משפחה קטנה יותר ו 180ל' אמור להספיק לנו מעל ומעבר.
&nbsp
אם כבר פתחתי את השרשור - איזו חלופה היית ממליץ למשפחה של 4 נפשות? כולל שמות חברות ספצפיות.

רוני1955

Active member
מעניין...

אנחנו גם משפחה של 6 נפשות. ובזמנו, כשהילדים שלי עדיין היו בבית, היה לנו גם דוד שמש של 200 ליטר (מאז הוא הוחלף ל 170), וגם אנחנו כל הקיץ לא הדלקנו את החשמל של הדוד. הדוד אצלי הוא של כרומגן.
אני יכול להמליץ לך על דוד של כרומגן או של נמרוד. גם להם יש מערכות חימות מים עם מחליף חום, שמונע סתימת הקולטים באבנית.

הייתי שואל את החברה אם אפשר לקנות רק קולט ואקום

ואם אין בעית תאימות לדוד שמש כגון אמקור או כרומגן עם ציפוי אמייל פנימי.
אם ייצא לך לקבל מהם תשובה אני חושב שכולם בפורום ישמחו לדעת אותה.

מה לגבי טמפרטורות מתחת לאפס ?

האם יש מערכות דודי / קולטי שמש שיכולים להמשיך לעבוד גם מתחת לאפס ללא סכנה של קיפאון ?

רוני1955

Active member
יש פתרונות

הבעיה של קפיאה היא רק בקולטים, ולא בדוד. לכן למקומות בעלי פוטנציל של קפיאה, משתמשים בקולטים בעלי צנרת ברזל ולא נחושת.
אופציה נוספת היא להרכיב רכיב (לא זול) במקום פקק של הקולט, שהוא נפתח בטמפרטורה קפיאה ומאפשר טפטוף מים למניעת קפיאה. הוא מוגבל לטמפרטורה של כמה מעלות מתחת לאפס.
אופציה נוספת היא קולטים ודוד עם מחליף חום. זו מערכת עם הפרדה בין המים בקולטים לבין מי הצריכה. למים בקולטים מוסיפים חומר נגד קפיאה (מה שהחבר'ה קוראים לו אנטי פריז) וזה מונע קפיאה. הבעיה העיקרית היא חשש לחור במחליף החום בדוד, ומעבר של החומר הזה למי הצריכה.
האגדה האורבנית לפתוח קצת את הברז של המים החמים בבית, היא לא עוזרת למניעת קפיאה בקולטים, אלא רק למניעת קפיאת המים בצנרת, וזו תופעה שאינה מתרחשת בארץ.

ממה שידוע לי .. הפתרון הקל זה לסגור את הקולטים בחורף ו ...

לפתוח מחדש עם בוא האביב..
מה הפיתרון היעיל ביותר ולא יקר כלכך מבחינת עלות ?

רוני1955

Active member
הפתרון הזול

הפתרון הכי זול (וזה אפשרי גם לבד) זה להרכיב 3 ברזים. שניים לניתוק הדוד מהקולטים, ואחד במקום אחד הפקקים, לריקון הקולטים. השאלה היא האם יש גישה נוחה לעלות לשם ולסגור או לפתוח אותם.

בינא

Member
הניסיון עם מערכות כאלה קצר ואינו עולה על 3 שנים בארץ

ללא ספק, השיטה הזאת מהפכנית ומתאימה לתנאי קיצון במזג אוויר ואצלנו לגליל העליון, רמת הגולן, המירון, ירושלים, השפלה, הערבה, ים המלח ואילת... רק כ03/4 מדינה...
הבעיה איננה בטיב המערכת וגם לא בכמות המים שבה (200ל' יותר טוב מ-180 ומ-150 בכל מקרה ולא משנה כמה נפשות יש בבית, מניסיוני ארוך השנים...
המערכת מצטיינת באופציית התקנה עם צללית נמוכה וזה יתרון גדול לאדריכלים, מעצבים וחובבי יופי ומראה נקי של בניה (לא מתאים בבני-ברק למשל...).
הבעיה היחידה של המערכת הזאת היא המחיר שאיננו משתלם במחירי השוק הקיימים ב-3 השנים האחרונות ותאמינו לי...בדקתי ועדיין בודק זאת...
המערכת עולה פי 2 ממערכת שוות-תפוקה של "כרומגן" שלה יש שירות בכל הארץ ונציגים מפוזרים בכל רחבי הארץ, כמו גם עוד חברות עם תו-תקן ישראלי.
מי שצריך מערכת שיש לה את היתרון היחסי שתמשיך לעבוד בחורף קפוא או בקיץ חם מאוד ויש לו תקציב לכך, המערכת תהיה לו טובה ל-20 שנה, משך קיומה של מערכת מקבילה של כרומגן, בתנאי שיש מסנן מפרק אבנית אחרי שעון המים של המבנה או הדירה.

למעלה