עלויות בניית מרתף

zahipan10

New member
עלויות בניית מרתף

היי, אני מתכנן לרכוש מגרש בקרוב ואני מתלבט אם לבנות מרתף או קומה שנייה. מישהו אמר לי שעלות בניית קומת הקרקע הינה כ-6000 ש"ח למ"ר, עלות הקומה השנייה 5000 ש"ח למ"ר ועלות מרתף 7000 ש"ח למ"ר. זאת אומרת מרתף בשטח 90 מ"ר יעלה 630,000 ש"ח.

עוד הוא אמר לי שאם אני בונה מרתף, עלות בניית קומת הקרקע יורדת מ-6000 ש"ח ל-5000 ש"ח למ"ר, כך שמדובר בחיסכון של 90,000 ש"ח עבור קומה בשטח 90 מ"ר. ובנוסף, אם אני בונה את הממ"ד במרתף עם חצר אנגלית קטנה אני חוסך עוד 25,000 ש"ח מכיוון שקירות המרתף כבר עשויים בטון.

זאת אומרת שבניית בית בשטח 180 מ"ר עם מרתף תעלה כ- 1,055,000 ש"ח. ובניית בית בשטח 180 מ"ר עם קומה שנייה תעלה כ-990,000 ש"ח.

האם זה חישוב נכון?

אתה עושה סלט , אתה צריך להתיחס למחיר השלד בלבד

מחיר הגמר נקבע על ידך בהתאם לרצונות שלך
אז מחיר מרתף הוא 100 אחוז למ"ר כ 2000 ש"ח למ"ר .
מחיר קומה שניה הוא 50 אחוז מהמ"ר , כלומר מחשבים רק חצי
כי יש כבר רצפה . מחיר מ"ר הוא בערך 1700 ש"ח למ"ר
ממד במרתף זה דבר נבון , רק באיזה איזור אתה , בכדי לדעת כמה זמן יש לך לרדת
לממ"ד .
במרתף אתה יכול לבנות יחידת דיור להשכרה = הפנסיה שלך .

LCX

New member
כל זה חישובים תיאורטיים

קודם אתה צריך לראות את התב"ע של אותו מגרש ולהבין מה מותר לך בכלל לבנות. אולי התב"ע מגביל את גודל המרתף? או את הגובה שלו? או בכלל אסור מרתף?
אחרי שיהיו לך הנתונים האלה, תוכל להתחיל להבין את הכיוון הנכון.
מרתף שמטרתו היא שאתם תגורו שם באופן קבוע- יצטרך להיות מתוכנן היטב, עם כמה שיותר חצרות אנגליות, אחרת ממש לא נעים לגור בו.

בינא

Member
החישוב נכון... המספרים מצוצים מהאצבע...

עוד לא קנית מגרש, אינך יודע בכלל איפה תרכוש אותו, אינך יודע מה תקנות הבניה ודרישות הרשות המקומית למגרש כזה, והמחירים שמנית לקוחים מהפורומים של לפני כ-5 שנים...
היה עדיף שבמקום מחירים תדבר ב-% מהתקציב שנראה לך שיהיה לך למגרש עם כל האגרות וההיטלים, מיסים ובצ"מ (בלתי צפוי מראש שתמיד יש!) ולבניה כולל תכנון, אגרות, היטלים, מיסים ובצ"מ שבטוח יהיו לך בעוד 5 שנים כשתקבל את היתר הבניה... כי עוד לא רכשת שטח ואלה לא יודע היכןן תרכוש אותו...

omar15

New member
עלית מרתף יקרה רק בעניין השלד כי כל המרתף מבטון וברזל ..אבל

בכללי שלד וגמרים העלות תהיה פחות כי במרתף אין כמות שטח חלונות כשאר הקומות ועוד כמה דברים שיותר זול משאר הקומות
בביצוע מרתף אכן חוסך בקומת קרקע
הערכה לעלות מ"ר בניה למרתף וקומות מעליו היא כ5000 ש"ח למ"ר
ליותר נתונים 0507514781

למעלה