שיפוץ דירה - פעם ראשונה שלי

דידילמה

New member
שיפוץ דירה - פעם ראשונה שלי

שלום
אני לקראת שיפוץ של דירה שאני קונה (לא מקבלן)
ואני די אובדת עצות
הדברים שיש לעשות בשיפוץ הם: העתקת נקודות חשמל, העתקת מזגן למקום אחר, הכנסת צינורות מהמזגן לקיר, צביעה, פרקט באחד החדרים ושיפוצים קטנים של איטום וחיזוק דברים בבית
בחצר צריך לסדר שיפועים (אולי אפילו לצקת בטון מחדש), דשא סינטטי ואולי קידוח יהלום להוצאת המים מעבר לגדר
איך נגשים לפרוייקט כזה? קבלן שיפוצים אחד או שעדיף להביא לכל תחום איש שממש מתמחה בעבודה (לדוגמה, קבלן איטום, חשמלאי, מתקין מזגנים וכו')?
אחד החששות שלי הוא להשקיע הרבה עבודה באיטום ושיפועים בחצר (החצר מעל חניון) ואז שמהדשא הסינטטי יגידו שזה לא מתאים לדשא סינטטי או שהייתי יכולה לעשות פתרון פשוט

מתחילים עם חשמלאי שאת מעסיקה ישירות .

לפעמים זה בא עם מזגניסט אבל לא תמיד , אז גם מזגניסט בנפרד
לאחר שאלו גומרים או אפילו במקביל עושים את העבודות האחרות .
כדאי גם לברר מה מצב הצנרת מים , הדוד שמש .
אני אישית מעדיף לרצף במקום כל השטויות של דשא ודק .

בינא

Member
שיפוץ דורש תכנון טוב! המלצתי לא להתחיל כלום ללא תכנון מפורט!

רבים נפלו* עם שיפוצים, רק בגלל שחשבו שזה יותר "קל" מבניה חדשה וזה הכי לא נכון!
*הגיעו למחירים שלא עמדו בהם, קבלנים עזבו באמצע כי לא היה תכנון ולא קיבלו תשובות מקצועיות למה הם נדרשים לעשות ועוד ועוד סיבות שמביאות למפח נפש במקרה הטוב, לפשיטת רגל במקרה הבינוני ולאובדן משפחה במקרה הגרוע!
שיפוץ הוא מבצע מסובך, גם לבעלי מקצוע שלא לדבר על מי ש"רק" רכש נכס לשיפוץ וזה "השיפוץ הראשון שלו".
המלצתי החמה היא לבחור "מעצבת פנים" שהיא לפחות הנדסאית אדריכלות ו/או גם הנדסאית אדריכלות וגם קונסטרוקציה, להתכונן לשלם לא מעט על התכנון כדי לחסוך פי 10 ויותר בבצוע(!), להתכונן נפשית ללו"ז ארוך בהרבה ממה שחשבתם עליו מכל הסיבות הידועות והכי חשוב(!) לקחת מפקח מומחה בשיפוצים(!) לברר שמות של לקוחות עם הניידים שלהם ולברר איתם (אם ניתן והם באזור הקרוב, אפילו לבקר ולראות מה נהיה).
אין הרבה מפקחים שמוכנים להיות מעורבים בשיפוץ ולכן ראוי לחפש ממליצים**
**אם תתני את העיר או האזור בארץ, יכול להיות שתקבלי המלצות במסר מהכותבים בפורום זה.
טיפים והמלצות חמות:
1. להחליף את כל צנרת המים, הדלוחים והביוב בדירה, כולל כל אביזרי האינסטלציה, בלי לבדוק אותם בכלל...;
2. להחליף את כל מערכת החשמל כולל חיווט (החוטים שבתוך הקירות) ;
3. שני הסעיפים למעלה אינם מחייבים החלפת הרצוף המקורי, אם איננו שקוע* או חלקו בולט כלפי מעלה* ;
3.1. *ריצוף בולט כלפי מעלה מראה על בעיה של שורשים במידה וזו דירת קרקע.
3.2. *ריצוף שקוע בדרך כלל מראה על בעיה שקשורה ברטיבות או העדר בטון מתחת למרצפות אם בקומת קרקע ;
3.3. משקופים רקובים בחלקם התחתון מראים על בעיות רטיבות בסביבתם ;
3.4. קירות מתקלפים מעל הפנלים בחלקים שונים של הדירה ו/או ריח של טחב בארונות מכל סוג, מראים על בעיות רטיבות מלחות שלא אווררה לאורך שנים רבות ו/או בעיות מילוי החול שמתחת לריצוף (מה שאומר שנדרש להרים את כל הריצוף, ליבש את החול (לא להחליף...) ולהניח ריצוף חדש על החול היבש שיעורבב עם מלט יבש כבסיס לטיט לריצוף שהרצף יניח ;
3.5. התקלפות קירות ו/או נפיחויות צבע בתקרה מראות על חדירות רטיבות משכנים מלמעלה או בקירות חוץ מסדיקת קירות החוץ וציפוי חוץ שעבר זמנו ;
3.6. עובש שחור (סוג של פטריה) בתקרות וחלקי קירות עליונים מראים בעיה עם רטיבות קשה אצל השכנים מלמעלה שמחלחלת דרך התקרה ועשויה לנבוע מבעיית צנרת מכל סוג אצלם או משטיפה יומית בהצפה...
3.7. המקרים רבים, נדרש להוריד את כל השליכט והטיח המהווים את "משכנו" של העובש או "משכנם" של פגעי הרטיבות למיניהם, כדי להיפטר מבעיה חוזרת ולחפות את הקירות עם חומר מונע היווצרות עובש חוזרת, גבס או טיח ושליכט חדשים ופתרון לציפוי החיצוני חובה(!) במקרה כזה, לפני כן.
המלצתי המקצועית היא לא להצע שיפוץ ראשון לבד בשום אופן, למרות ש"כאילו" ניתן לחסוך כסף באי-העסקת מפקח שמבין בשיפוץ, כי המפקח, יחד עם התכנון הנכון, יעלו הרבה פחות מעלות השפוץ שתבצעו לבד... ראו...הוזהרתם... מהרבה ניסיון של מי שבודק את הצרות האלה לאחר בצוע כהכנה לתביעות בבתי משפט שרק עורכי הדין מרוויחים מהם ואתם לא מקבלים פיתרון לבעיות, אלא במקרה הטוב...רק קצת כסף...
4. חלונות עץ ניתן לחדש וכנ"ל תריסי עץ מכל סוג, אם אתם רוצים לשמור את הדירה עם חזות "מיושנת" אך משוחזרת ואיטום טוב ניתן להשיג בזול עם אטמים למיניהם שקיימים בשוק (חפשו בגוגל "סרטי אטימה" ואת המקום הקרוב לביתכם);
5. החלפת חלונות ודלת כניסה יעלו את המחיר השיפוץ מאוד.

דידילמה

New member
יופי ופרקטיות

היי
באופן כללי דשא סינטטי יפה בעיני
מה גם שאני עם שני ילדים קטנים ואני רוצה שיתרוצצו קצת בגינה ובמקרה של נפילות (והבן שלי מאד קלמזי) הרבה יותר נסבל לפול על דשא סינטטי (שמעל שכבת הגנה כלשהיא)

למעלה