בלוק פומיס זהב - רביד או קאנא?

eladd12

New member
בלוק פומיס זהב - רביד או קאנא?

שלום לכולם, אנחנו נמצאים לפני יציקת הרצפה.
לקראת הקירות, הקבלן שלי ממליץ על בלוק פומיס זהב של קאנא. הוא טוען שהוא עובד כל הזמן עם הבלוק הזה והוא יותר טוב מאותו סוג בלוק של חברת רביד.
מישהו מכיר את בלוק קאנא? והאם יש הבדל ביניהם?
תודה מראש

Sanchez

Member
בדיעבד היום היתי בונה עם בלוק-על (דור 2) של רביד...
אמנם הפרש המחירים משמעותי- אבל התוצאה כנראה שונה לחלוטין במיוחד מבחינת
בידוד טרמי.

eladd12

New member
בלוק פומיס זהב

תודה על התגובות. יש לו תקן של מכון התקנים. השאלה אם זה מספיק - מבחינתי בחוזה כתוב שהוא צריך להביא בלוק פומיס זהב של רביד ומבחינתו זה בסדר, אבל הוא אומר שהוא לא בטוח שהקירות יהיו ישרים כמו עם בלוק קאנא...
לגבי הבלוק על של קביד - ביררתי קצת לגביו, הבנתי שהוא בלוק בעייתי, מכיוון שמה שמחבר בין שני החלקים הוא קלקר וזה לא מספיק חזק, בנוסף, בחציבות של החשמלאי והאינסטלטור הוא עלול להתפרק ובהמשך יופיעו סדקים מיותרים.
זה לא נכון? אתה מכיר משהו אחר לגביו ?
תודה מראש..

גלמיש1

New member
אתה יודע שיש לו תו תקן? ראית את הסימון?

אני לא יודעת כלום על החברה ...
לגבי בלוק רביד - לא ראיתי מעולם שום בעיה בבנית קירות ישרים! ( בניתי גם את ביתי הפרטי בפומיס רביד, אבל לא זה עם הקלקר) .
אם זה התירוץ
של הקבלן לקחת דוקא את הבלוק מכפר קאנא - נדמה לי שזה מריח מרווח צדדי שהוא מקבל מהיצרן/ספק שם.
מציעה לך לבדוק מה יקרה אם אתה תרצה לקנות את הבלוקים בעצמך....

גלמיש1

New member
ממש לא!!! זה תקן לבלוקי בטון! יחי ההבדל.

פומיס הוא טוף געשי שמייבאים מחו"ל. יש איכויות שונות לחומר הגלם, כולל רמת הקרינה שלו. שלא לדבר על איכויות ייצור הבלוק הסופי.
חומר הגלם המותר בתקן הוא (בעיקר) מיוון. אבל יש עוד מקומות שמוכרים את החומר ומהם לא עומדים בתקן.
את יודעת מאיפה מגיע החומר של קאנא? מה רמת הקרינה שלו? מה איכות המוצר הסופי?
זה נכון לכל בלוק, ובפרט לפומיס , איכות הייצור קובעת אם הבלוק יהיה חלש ומתפורר, או חזק ועמיד ונוח לעבודה.
כאמור - אני לא מכירה את היצרן הנ"ל ולכן אין לי דעה על המוצר שלו. אבל יכולה להעיד שהבלוקים של רביד מצויינים, חזקים ונוחים לשימוש.

כמו שכתבתי - אין לי מושג. אבל טוב שהעליתי את זה :)

אני, כבורה בנושאים הללו - הייתי מניחה שזה תו תקן וזהו.
כיוון שצירפתי את הקישור - עכשיו אני יודעת מה לבדוק ולחפש.
מקוה שיעזור למי שמחפש כאן :)

Sanchez

Member
תו תקן הוא לא ערובה לאיכות...
אני יכול להעיד על בלוקים של יצרן מסויים ("שם שמור במערכת"), שהגיעו אלי במידות שונות ומשונות, עד כדי מידה של 18.5 ס"מ, במקום 20 ס"מ !!!!!!!!
כמובן שהיו עליהם כל החותמות הנדרשות.
כמובן שהסטייה הזאת נמצאת הרבה מחוץ לסטיית תקן (בזמנו בדקתי לעומק את הנושא).
הקבלן שלי זרק 3 משטחים ונשבע שלא יעבוד יותר עם היצרן הנ"ל !
&nbsp

למעלה