הכנת הנמכת גבס בתקרה לתליית מוצרים

toffi77

New member

יש לנו הנמכת גבס של 32 ס"מ באיזור הציבורי + חדר הורים .

אני צריך לעשות הכנה לתלייה של:
- מאוורר תקרה בחדר הורים
- קולט אדים מעל האי במטבח

להבנתי אני צריך לבקש מאיש הגבס לקבע בצורה חזקה לוחות עץ סנדוויץ' לפני סגירת הגבס.
אני מנסה להעריך את גודל הלוחות אשמח לשמוע מניסיון אנשים שעשו משהו דומה.

להבנתי לקולט צריך לוח סנדוויץ' של כ~60X60 בעובי 18 עד 20 מ"מ.
האם למאוורר תקרה משהו באותו הגודל יספק?

אני לא מוצא איש מקצוע שעוסק בדברים האלו, המתקין של הקולט אדים (שלא נשמע שהוא בטוח בעצמו יותר מידי) אמר לי להכין לו את זה בגבס.

לגבי מאוורר תקרה תבדוק טוב

המאוורר מעביר וויברציות לכל הקונסטרוקציה. לי המליצו לא לעשות מאוורר עם הנמכת גבס.

Sanchez

Member
אנשי גבס רציניים...
אמורים לדעת איך לעשות לך חיזוקים.

רשר

Well-known member
מנהל
מאורר תקרה רועד כשאינו מאוזן, לכן מאזנים ויש שקט

מבחינת משקל אין בעיה מיוחדת וניתן להוסיף לוח עץ בהמשך,
במידה ומכינים מראש לוח ברוחב כ15 ס"מ בעובי 2,5-5 ס"מ שרצוי לחבר לגג בנוסף לתקרה כמו שמחברים את כל שלד התקרה,

קולט אדים מחברים בהתאם לסוגו ואם אין עדיין החלטה על דגם מסוים אין טעם להכין מראש דבר שעלול גם להפריע בהמשך, דווקא הוא עלול להרעיש יותר ממאורר,

שלום toffi77 ,
*תליית קולט האדים תתאפשר בקלות על ידי חיזוק תקרת הגבס באמצעות לוח עץ סנדוויץ המחוזק באמצעות קורת עץ לשטח רב ככל הניתן לקונסטרוקצית הגבס.
*תליית מאוורר התקרה חייבת להיתלות בניתוק מוחלט מתקרת הגבס. כלומר :
עליך לבנות קונסטרוקציה מעץ (סנדוויץ או עץ מהוקצע אחר) בגודל של מטר X מטר המחוברת לתקרת הבטון שמעל הנמכת הגבס. אל הקונסטרוקציה מעץ אתה מחבר לוח עץ סנדוויץ בעובי 1 ס"מ לפחות ואליו אתה מחבר לוח גבס בגודל של מטר X מטר באופן שבו נוצר לך ריבוע של גבס שאליו יחובר המאוורר וריבוע זה מחובר כמכלול קונסטרוקטיבי אחד לבטון ובניתוק מוחלט מיתרת תקרת הגבס. יתרת תקרת הגבס נבנית מסביב לריבוע זה. בשיטת עיגון זו , עומס המשקל והעומסים הדינמיים הנוצרים על ידי תנועת המאוורר אינם משפיעים על תקרת הגבס כלל. את החיבור בין לוח הגבס הריבועי לבין לוחות הגבס האחרים ניתן להסתיר ללא חשש כרגיל באמצעות סרט הנייר המסורתי ושפכטל.
בהצלחה.

Sanchez

Member
אני חושב ש"קצת" הגזמת עם מטר על מטר...
בגודל הזה אפשר לתלות מקרר אמנה SBS על הקונסטרוקציה שתיארת.

toffi77

New member
מקרר אמנה יתרן אחלה איוורור כשהדלת פתוחה....

אני אלך על 60X60 בעובי 2 ס"מ.
השאלה שלי היא לגבי הצורך לניתוק מושלם של הריבוע הזה משאר הנמכת התקרה, האם זה באמת חשוב?

Sanchez

Member
עניין הניתוק לא מגיע כאן סתם...
לפי כל התקנים- אסור לתלות שום דבר על גבי תקרת גבס/אקוסטית.
תקנים אלה מגיעים מבניה מוסדית.
מנורות, פתחי אוורור ושאר רכיבים למעשה לא נשענים על הקונסטרוקציה של התקרה עצמה. הכל תלוי בצורה עצמאית ומחוזק לתקרה העליונה !
יותר מזה...לאחר סיום התקרה- הקבלן המבצע חייב להזמין חברה חיצונית ולבצע בדיקת עומס ע"י תליית משקולות.
&nbsp
התקנים הללו חשובים, אבל עוד לא שמעתי מישהו שמזמין בדיקות כאלה לבניה הפרטית.
כן אפשר לבקש ממתקין הגבס שיחזק את הרכיבים הקריטיים לתקרה העליונה.
איש גבס רציני יודע לעשות את זה היטב.

toffi77

New member
אבל האם צריך לנתק

אני לא תולה שום דבר ישירות לגבס.
אני אבקש מאיש הגבס לקבע טוב טוב את הלוח סנדוויץ' לתקרת בטון, אבל האם באמת צריך לנתק את הקונסטרוקציה של הלוח עץ מהקונסטרוקציה של כל הניצבים שמחזיקים את הגבס?
&nbsp

Sanchez

Member
אם פלטת העץ מחוזקת לתקרה...
אז למעשה היא לא נשענת על הקונסטרוקציה (לא מפעילה שום כח).
במקרה זה, המאוורר שתלוי על הפלטה למעשה מוחזק ע"י התקרה ולא ע"י הגבס עצמו.

למעלה