אודה להערותיכם

mira590

New member
אודה להערותיכם

שלום לכולם.
פניתי אליכם בעבר עם תכניות ראשוניות וזו התכנית שלדעתי ממש לפני האישור ואשמח להארות לדברים שאולי לא נתנו להם מקום
והערות לדברים שפעלנו שלא במחשבה/מקום.
מעט רקע: דירה 200 קיר צמוד לקו 0 של השכן .
זוג +2 ו2 כלבים (כלבת בית וכלב חוץ במלונה)
מארחים לארוחות בסופי שבוע וחגים
הפטיו יסגר כלפי מעלה בהמשך (אחרי טופס 4) וישמש כפינת כביסה ואחסנה.
מדרגות פונות לקומה נוספת שתושכר - 50 מטר (סה"כ כולל קומה 2 200 מטר)
כרגע הדילמה לגבי קומה ראשונה מגורי המשפחה.
כבר מקדימה ומציינת (לא ניתן לוותר על מזווה ולא על שרותי אורחים )
2 דילמות:

1.אשמח להצעות לגבי מיקום כיור השרותים למישהו יש רעיון אחר למיקום?
פחות אהבתי את העובדה שתקוע לי בפינת האוכל (כשפותחים שולחן ) פחות אסטטי בעיניי אבל הכרחי מה עושים?....
אם למישהו יש רעיון היכן למקם את הכיור מבלי לגדול במטר? .
2. חלון השרותים פונה לכיון הפטיו - האם הוא יעשה את העבודה אם הפטיו ייסגר בהמשך?
למישהו יש רעיונות בנושא כיצד לצאת מהפלונטר הזה של החלון והכיור?

תודה מראש לכל העונים בנושא -
ובכלל - הערות לכל התכנון יתקבלו בברכה.
מירה.

אני משוכנעת שהערתי כבר

כבר הערתי על זה, ונדמה לי שאפילו כתבתי שאני ממש מקוה שבשום מקום בארץ לא יאשרו כזו תכסית. אין לכם מגרש, יש לכם חצר מרוצפת עם אדנית.
הבית על הנייר, אז אני משתדלת להיות הכי בוטה שאפשר, כדי שתבינו שאין לכם גינה. זו לא גינה קטנה, זה כמה אדניות.
הכי מצחיק זה הכינוי "דשא" לריבוע בגודל עציץ גדול שיש לכם בחזית. תשכחו מדשא, וגם - לפי מיקום ביוב משוער, תשכחו מעצים.
אם חלמתם על גינה, דשא, עצים - זה לא מה שיהיה לכם.
אם חלמתם על חצר מרוצפת עם כמה עציצים - זה בדיוק מה שתקבלו.
&nbsp
הכניסה לבית בשביל ברוחב מטר שצמוד לקיר. לא נעים.
&nbsp
אין שום סיבה להציף את השטח הזעיר שלכם בכל כך הרבה ריצוף. אבל אם בכל זאת תעשו את זה, כדאי שרובו המוחלט יהיה דק מעל אדמה (לא מעל בטון), כדי לפחות להשאיר שטח חלחול.

omar15

New member
אני רואה ההפך שהתכנון טוב מאוד ..בקשר לכניסה שביל כ1 מטר

והשאר כעדנית רחבה וארוכה טוב מאוד נותן רענון ומראה יפה מאוד לחזית הכניסה
(מתמהה למחלוקת שלך ואת אדריכלית נוף!!!)
עניין הריצוף המסיבי נותן את שלו ומחלק את השטח לכמה גינות קטנות
פינת הדשא במקום הטוב ועצמאית ומתפלא שאת מזלזלת בגודל שלה(תבדקי מידות טוב)
עניין הדק זה תלוי באופי וטעם הדייר ..יש שמעדיפים ואוהבים ריצוף יותר מדק והרבה כאלה ראיתי והרבה כאלה שבניתי להם החליפו מדק לריצוף או משטח בטון

mira590

New member
תנשמי...יקירתי

ראשית....
אין לנו צורך בחנייות זה רק לצורך הפרוקטול בוועדה.
הריצוף שנראה בתכנית יהיה דשא כך שמהיציאה לסלון ויהיה דשא פינת ישיבה ואולי גם פינת מנגל. וזה מספק אותנו.
רכשנו את השטחשאינו גדול אחרי המון שנים ויש בו לא מעט מגבלות.
הרבה היו רוצים להיות במקומנו....
על עצים לא חלמנו ואולי נעשה עץ לימון מאחורי הבית.
גם ביקורת חינמית - ניתן להעביר בעדינות...

התכנון מושלם, הכל סבבה

ביקורת בוטה ניתנת כדי לעזור, והיא בכוונה לא עדינה, כדי שיהיה ברור.
בשום פנים הכוונה היא לא לפגוע. אם פגעתי - כולי צער. זו לא יתה הכוונה.
&nbsp
אכן, הרבה היו רוצים להיות במקומכם.
הרבה שיש להם דירות קטנות וצפופות.
לו אני הייתי במקומכם, מגרש לא רע בכלל עם שטח אדמה סביר, הייתי משפרת בצורה משמעותית את התכנון הלקוי, כדי שעוד יותר אנשים ירצו להיות במקומי.
יש הרבה מה לשפר. הרבה מאד מאד.
לאמר שזה "סבבה, מעולה, מקסים, שאפו, מההההמממם" זה לא יעזור פה.
&nbsp

mira590

New member
לא זו היתה המטרה.

לא התכוונתי לקבל מימד על הגינה או שטח הפעילות מחוץ לדירה אלא בתכנון הפנימי של הדירה.
אנו 2 אנשים בשנות ה-50 לחיינו ואחד מאיתנו בלי אפשרות לטפס לקומה נוספת ולכן לא ניבנה קוטג' - כך שלדאבוני בשטח הקיים ניסינו גם שיהיה מרחב של חדר לילד הבוגר וגם לקטנה, גם מרחב ציבורי חיצוני לאירוח וגם לסעודות שבת וחג.
חשוב היה לנו בגלל המגבלות שהכל יהיה בקומה אחת.
התכנון ממש לא מושלם - אלמלא היה לא היתי פונה לעצתכם המומחים והמנוסים.

במגבלות הקיימות ציפיתי לנסות לקבל מכם רעינות אם ניתן לשנות את הכניסה איך /וע"ח מה ואם יש דרך לשמור על הגדלים של החדרים וליצור כניסה אחרת/ראויה... וכמובן נושא הפטיו, האדריכל מצא "פתרון" למקם את המכונה שם ולי קשה עם זה...
בגלל קיר 0 ניסינו לנצל את המקסימום בבעיתיות הקיימת.

שיערתי שאנשים פונים אליכם כי אתם נותנים רעיונות /פתרונות ולא כדי לציין אם יש שטח ציבורי או לוא, וכמה עדניות נוכל למקם...

גלמיש1

New member
כתבתי לך תגובה על תכנית הפנים, ולא התיחסת.

ברור לי שקשה לקבל ביקורת , אבל הביקורת לא עלייך. הביקורת היא על התכנון (ובמקרה הזה גם על המתכנן) .
יש מגבלות? ברוררררר! זה שם המשחק. אין אדריכלות בלי מגבלות, ויש מגרשים פי מאה יותר קשים לתכנון מזה. ויש שיפוצים שבכלל מלאים 'עובדות בשטח'. זאת ארוחת הבוקר היום יומית שלנו המתכננים.
&nbsp
לגבי התכנון עצמו :
&nbsp
א. כתבת שהבית הוא 200 מ"ר, אבל הוא ממש לא! יש פה 150 מ"ר לפי התכנית (כולל הפטיו). ועוד כמה בודדים במחסן.
&nbsp
ב. גם בבית של 150 מ"ר לא צריכה להיות שום בעיה להכניס בקלות וברווחה כל מה שציינת: 2 חדרי ילדים+יחידת הורים+אמבטיה+ח.כביסה+ סלון+פ.אוכל+מטבח ועוד.....
אילו התכנון היה טוב ויעיל יותר לא היה צריך קומבינות כאלה עם פטיואים -בכאילו שאחר כך נסגרים וכו. וגם לא עם שולחן אוכל שתקוע כעצם בגרון.
&nbsp
ג. מיקום המדרגות פרוש לאורך הסלון שלכם גרוע לדעתי. גם הקיר המפריד אותו עשיתם 10 סמ. שזה מעט. אתם תשמעו אותם עולים ויורדים, והם אתכם.
ודבר דומה לגבי השרותי אורחים - אתם באמת רוצים אותם בתוך הסלון? לשמוע מי עושה מה, לראות מי יוצא ונכנס, וכל פתיחת דלת עם הריחות בסלון.....
&nbsp
ד. לגבי חדרי הרחצה בלי חלונות - זה היום הדבר הרגיל. בכל מלון ובכל מגדל מגורים. נכון שנחמד יותר שיש חלון ויש אור טבעי ואוורור - אבל מבחינת אוורור מפוח חזק (וונטה) עושה את העבודה. מבחינת תאורה - יש כל מיני אפשרויות להכניס אור טבעי גם בלב הבית (ע"י סקיילייט, או סולהטיוב וכו).
&nbsp
ה. ראי את שאר ההערות שלי בהודעה הקודמת ...
&nbsp
ו. לגבי החוץ - את אומרת שלא בקשת הערות על החוץ - אלא רק על הפנים.
אבל בבית פרטי אין הפרדה כזאת! הבית יושב על הקרקע, מחובר למגרש, וחלק מהמגרש. נכנסים אליו מהחצר ויוצאים ממנו אל החצר....איך אפשר לנתק את שני חלקים של אותו שלם?
זה כמו שתבואי להתיעץ על החצאית שאת לובשת, אם היא מתאימה וכדאי ללבוש אותה - אבל בלי להתיחס לחולצה שנילבשת יחד איתה. הרי אם החצאית טובה או לא - תלוי גם בהשתלבות שלה עם החולצה! עם בד החולצה פרחוני מקושקש - אז חצאית של פסים צבעוניים , אפילו אם יפה בפני עצמה, תראה נורא! כי הביחד לא מתאים.
פנים וחוץ הבית הם שני חלקים של אותו שלם! הפרדה שלהם (כמו שניכר מהתכנית הזאת) עושה חטא לשניהם. אני חוזרת על שאלתי מקודם - לא ברור איפה אמורה להיות החצר העיקרית שלכם, איפה תשבו בחוץ בכיף? הרי אם המרפסת הקדמית אז משם הרי נכנסים הדיירים שעולים למעלה, לא?
ואם יושבים מלפנים - למה לא להזיז את הבית עוד קצת לאחור כדי להגדיל את המרחב מלפנים?
ולשם מה השביל המרוצף סביב הבית שעובר ממש צמוד לחלונות החדרים? גם לא נוח להולך וגם פוגע בפרטיות.
&nbsp
ביקשת את דעתנו - הרי לצורך כך הגעת לכאן.
אז אין לי אלא לומר את דעתי המקצועית - התכנון פשוט לא מספיק טוב.
זאת לא מתקפה עלייך - יש פה בעיה של תכנון, ושל המתכנן. התפקיד שלך בעסק זה לא להסכים לקבל ממנו שום דבר פחות מתכנון מצויין.
את לא צריכה לקבל תשובות כמו - יש יותר מדי מגבלות וזה מה שאפשר....
תפקידך לדאוג שיתן מענה באופן מיטבי לכל הרצונות והצרכים שלכם.
&nbsp
זה לא המצב כרגע.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

גלמיש1

New member
????

omar15

New member
גלמיש היא הסבירה אתמול את המצב שלהם שהם זוג בשנות החמישים

ואין להם היכולת לעלות ולרדת במדרגות ויש להם שני ילדים
לכן לפי המצב הזה המתכננן לקח בחשבון עניין זה ואת היותם גם שמרנים והבין גם כן את ההנחיות והדרישות שלהם ולפי האמור תכנן את ביתם העתידי
כפי שאת ציינת שיש תמיד מגבלות לכם המתכננים ולכן צריך למצוא ולהגיע למצב שייתן הנדרש במידה הגדולה
לכל אדריכל יש את ראייתו ופתרון משלו לכל דבר והוא יהיה שונה מאדריכלים אחרים שגם להם ראייה ופתרון משלהם..אבל זאת לא אומרת ששלו או שלהם טעות ולא נכון אלא מהווה אחד מהפתרונות או הרעיונות שניתנים ורובם נכונים

לניז

New member
לא ראיתי את התוכנית הקודמת אבל

לדעתי יש כמה דברים שדורשים התיחסות.
1 חדר כביסה אין יציאה החוצה.
2 דלת ממ"ד לא נפתחת 180 מעלות לידיעתי וכפי שמשורטט הדלת חוסמת את המעבר לחדר שינה הנוסף.
3 חדר הורים כאשר הדלת פתוחה רואים עד קצה הבית . כל מי שיושב בשולחן רואה את המיטה.
אני לא אשת מקצוע ולא יודעת להמליץ איך לשנות אבל בשביל זה יש אדריכל.
תמיד בבנית בית יש אילוצים ולכן חלק מהדברים ישארו גם אם זה לא האידיאל.

omar15

New member
בקשר להערה 1 אני רואה שיש שטח גדול כ9 מ"ר ואין צורך ביציאה

בקשר ל2 דלת הממד היא אכן נפתחת עד הסוף כי הרוחב של הדלת כ80 ס"מ והמידה עד המעצור שלה היא לפחות 80 ס"מ מתוך ה220 ס"מ מאורך שאר הקיר
ואם תשימי לב רוחב המעבר הוא כ120 ס"מ נטו ועד הפתיחה הסופית של הדלת לא תהיה הפרעה ואפילו בחצי פתיחה יישאר כ90 ס"מ שהן ה40 ס"מ שנשארו שמכזזים רוחב הדלת(80ס"מ) ואת 50 ס"מ שנשארים בחצי פתיחה
עניין חדר ההורים לא מהווה בעיה או רגישות יחסית למיקום הטוב שלו עצמאות ופרטיות ומרחק

LCX

New member
פתרון והארות

לגביי הכיור, באופן פשוט - ניתן "לגנוב" נישה מהפטיו לטובת כיור מתוך השירותים, במקום הכיור ליד פינת האוכל (השטח של מה שקיים כעת יתווסף לפטיו ואז לא לקחת יותר מטרים).

לגביי שאר הבית, כמו בכל סקיצה אחרת שרואים ולא מעורבים בכל התהליך, אני לא יודע את כלל השיקולים.
בכל אופן, לעניות דעתי, הכניסה לבית לא טובה.. רחוקה,צרה, ומציגה את הבית לא טוב. הייתי מעביר אותה לחזית הבית, שגם ככה חשופה בגלל הויטרינות.להפוך את החלל הציבורי לopen space גדול שנותן תחושה מרווחת.
בהצלחה

mira590

New member
אנו מסורתיים

אי אפשר להתפלל על נטילת ידים בתוך צריך כיור בתוך השרותים.
אומנם זה תקוע אך אם היה לי מקום הייתי עושה זאת אחרת... עמוק יותר.

omar15

New member
בקשר למיקום הכיור זה בסדר גמור והוא לא בולט אלא מוגדר לו

פינה משלו ועם קצת קשוט יתן היותר ממה נדרש ממנו
לגבי ההערההשניה זה בסדר גמור לא תהיה בעיה ואם יהיה צורך תיקון קטן ייעשה הנדרש ולא יצטרך שינוי מהותי בתוכנית בגללו

mira590

New member
אשמח לשמוע רעיון ל"תיקון קטן" שלא דורש שינוי מהותי בתכנית

omar15

New member
בכדי לא לגרום לשינוי מהותי ולתת לכניסה להיות

יותר קרובה אתם יכולים להוזיז את הכניסה לסלון והמטבחון שיהיה במקום הכניסה הנוכחית ובזה יהיה המרחק מפינת הבית(הסלון)עד לכניסה רק 5 מטר במקום כ7.5 מטר

mira590

New member
תודה על התגובה, אך לא ממש הבנתי למה הכוונה...

אם אני מזיזה את המזווה לכניסה אחריו מסתרך המטבח... מהיכן הכניסה?
בפינה הימינית יש את הסלון בקצה הפינה יש קיר וירטואלי שמפריד לקומה הבאה עד לטופס 4. ודלת ליד לא ממש הגיונית ו"גונבת" מהסלון.

מהיכן אמורה להיות הכניסה? יש אפשרות שתציין על השרטוט שלי ?

גלמיש1

New member
לא זוכרת מה היה בעבר - אבל אני לא מבינה את התכנון הזה.

לא מבינה למה פינת אוכל עומדת באמצע המסדרון?
רחוק ככל שאפשר מהמטבח. ככה שכל מעבר בבית ממקום למקום צריך להקיף את השולחן.
ככה שכל מעבר בבית ממקום למקום מפזר את הלכלוך מארוחת הצהריים/בוקר/ערב לכל חדר אחר.
ככה שרק נכנסים הביתה ונופלים על השולחן.
לא מבינה למה להיכנס לבית דרך תעלה במקום מבואת כניסה.
לא מבינה איך עושים חלון שרותים שיוצא לתוך חדר ?
לא מבינה למה שרותי אורחים ממש בתוך הסלון. והכיור שלהם במסדרון...
לא מבינה למה הספה בסלון יושבת עם הגב לויטרינה ולנוף אבל רק בחצי, וחצי עם הגב לקיר.
לא מבינה למה בחדר רחצה הראשי בבית אין אמבט - יש מקלחון זערורי, ארון כיור פצפון - והדלת נפתחת לתוך הארון.
לא מבינה למה צריך לעבור בח.רחצה כללי כדי להיכנס לחדר כביסה?
לא מבינה איך נכנסים לממד נופלים ישר על המיטה!
לא מבינה למה אין פה 2 חלונות זהים?
לא מבינה איפה ישבו בחוץ? ברחבה שליד החניות? כשהדיירים שיגורו למעלה יעברו בין הרגליים שלכם?
לא מבינה איך מנחיתים בית באמצע המגרש בלי שום חשיבה על שטחי חוץ, על גינה, על כיווני שמש ואויר...

בקיצור - אני לא מבינה....

למעלה