מיכלי גז בצמוד לעמוד תאורה

טרן

New member

קניתי בית פרטי שבו מיכלי הגז ממוקמים בצמוד לעמוד תאורה (ראו תמונה - עמוד שבקצהו העליון כ- 2 מ' מעל לקצה העליון של מיכלי הגז יש פנס רחוב. עמוד התאורה ממוקם בתוך החצר שלי בצמוד לחומה החיצונית).
האם יש מניעה להמשיך ולמקם את מיכלי הגז בצמוד לבסיס עמוד התאורה?
אני מתכנן להחליף את ארון העץ שבתצלום בארון מתכתי מאוורר. אני מתכנן לשמור על המקום הנוכחי (כי אין לי מקום חלופי טוב למכלים), בהנחה שאין בעיה חוקית/בטיחותית בקרבה לעמוד התאורה.
בתודה, יובל.

בינא

Member
מוכרח להודות שכזה דבר עוד לא ראיתי בחיי...
ואני וותיק...

לא ברור לי היכן גבול המגרש...?
האם הבית הוא על קו 0?
האם הבית נבנה על קו 0 לאחר שהציבו את עמוד התאורה?
איך יכול להיות שאם עמוד התאורה על קו 0 = גבול המגרש שלך... מיכלי הגז שלך מוצבים מחוץ לגבול המגרש?
במידה ומיכלי הגז שלך בתוך שטח המגרש שלך, מותר לך לבטל את עמוד התאורה...אם אתה חפץ בכך, עם חשמלאי פרטי, בלי לקבל רשות של אף אחד, רק לדאוג שהקו המגיע אלי ימשיך להיות מחובר לעמוד הבא...
אבל...במקומך, לא הייתי נוגע בזה כי סכנה אין כאן, אם זאת הבעיה.
לדעתי, אם תצליח לצלם תמונה רחבה יותר של המבנה עם העמוד ועם שערי בלוני הגז פתוחים ותשלח ל-"גינס" בשל שיא כלשהו שתבחר (יש כאן כמה שיאים לדעתי...), תקבל תשלום נכבד...

גם ניישונאל ג'אוגרפיק יפרסמו תמונה כזאת אם תהיה חדה מספיק...

מה שבטוח זה שאם מישהו נכנס לך בבלוני הגז עם רכב...הוא גם יפגע בעמוד התאורה ותקבל שירות עירוני לתיקון הנזק...

guprnds

Active member
לטעמי קצת מסוכן

שילוב של ניצוץ חשמלי עם דליפת גז זה מתכון לפיצוץ... הסיכוי אמנם אינו גבוה, אבל גם לא אפס...

שלום טרן ,
לפי תקן 158 הקובע הוראות להתקנה של מתקני גפ"מ (חלק 2 דן במיכלים מיטלטלים - בלוני גז) , המרחק המינימלי בין הבלונים לבין מקור חשמלי כלשהו הוא 70 ס"מ.
בנוסף , מהתמונה של בלוני הגז , עולה שהתקנת הבלונים איננה תקנית. על הווסת הממוקם בין בלוני הגז להיות מקובע בחיבור קבע לגב העמדה.
מציע לך להזמין טכנאי גז בדחיפות.
בהצלחה.

למעלה