ניקוז ארונות בהם ברז קוי מים /ברזים הידרנט וגלגלון כיבוי אש

shalom22288

New member

שלום
בביניין רב קומות מותקנים גלגלונים ברחבי הביניין על פי החוק ודרישת מכבי אש .
מספר גלגלונים מותקנים בתוך או מאחורי מיסתורים (כגון :ארונות ,מראות וכו ) ומידי פעם באופן טיבעי הם דולפים מעט ומים ניגרים לריצפה במקום המיסתור .
במספר מקומות (ארונות כאלה ) לא בוצעו ניקוזים ולכן המים ניגרים ומצטברים בתוך הארון או דולפים החוצה .
האם קיים תקן המחייב הקמת ניקוזים במידה וקיים ברז מים או /ו גלגלון כיבוי אש בתוך מבנה מגורים .
הרי זה מקום המועד לנזילות .
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
אכן יש תקן לניקוז ארון כיבוי אש

לעניינך זה כנראה לא יעזור כי אין סכוי שיבצעו אחרי אישור המבנה.
לכן פשוט עושים מה שעושים בכל הבנינים הישנים - מניחים דלי מתחת לברז ופעם בשבוע עוברים ומרוקנים, מאחר וכבר עוברים אז לרוב גם מתקנים נזילות בזמן,
נכתב מנסיון עם בניין עם כ 100 ארונות כאלו ללא ניקוז

גלמיש1

New member
אולי כן יעזור - הקבלן לא ביצע לפי התקן ולכן חייב לתקן עכשיו

ואפשר לנסות לפנות אליו בטוב, או עם מכתב מעו"ד . אז זה לא יועיל, אז תשקלו מה לעשותץ.

shalom22288

New member

תודה עבור המענה המהיר והמקצועי
רק כדי שאוכל להתיחס למענה בשלמות אודה לכם אם תוכלו בבקשה להפנות אותי לתקן ולסעיף הרלוונטי בתור ref. למענה ?
היכן ניתן לראות את הדרישה הזו בתקן ?
שוב תודה

ניקוז ארונות בהם קוי מים/ברזי הדירנט וגלגלון כיבוי אש

שלום shalom22288 ,
הבשורה הטובה :
ישנם תקנים והוראות מחמירים בנושא התקנת ארונות כיבוי האש , תכולתם ומיקומם , להלן הפניה לתקינה הרלוונטית בתחום ארונות כיבוי אש לעיונך :
*תקן 4376 "ארונות תשתית ממתכת להתקנה בתוך בניינים" - דן בצורת ההתקנה של הארונות ובתכולתם.
*תקן 1596 "מערכות כיבוי אש ומתזים 2010" - זהו תקן מקביל לתקן האמריקאי FPA 2001 הדן בספיקות וביכולות הטכניות של הציוד לכיבוי בארונות.
*תקן 4290 - דן בהתקנת ברזי כיבוי וברזי סניקת הידרנטים.
*"תקנות שירותי הכבאות - ציוד כיבוי במבני מגורים (תשל"ב 1972) "- חלק א' בתי מגורים בני ארבע קומות לפחות - עמדת כיבוי אש (סעיף 3.4.5.5) - דן בתכולת הארון (כמות ברזים , אורך צינור , זרנוקים וספיקתם , מזנק רב שימושי) , מיקומו בקומה , מרחק הליכה מקסימלי לארון , אורך כיסוי צינור בקומה ועוד.
*"הוראות נציב כבאות והצלה ומפקח כבאות ראשי 550 ", פרק 500 סעיף 3.4.8.10 - דן במערכות גילוי כיבוי וכריזה בבניין מגורים (תת סעיף 5).
הבשורה הרעה :
בכל התקנים , ההוראות והפקודות - אין תקן המחייב ביצוע ניקוז מים מארונות כיבוי אש בהם ממוקמים גלגלוני כיבוי אש וברזי כיבוי אש!!!
אי ביצוע ניקוז למים באזור/בארון בו ממוקם גלגלון כיבוי אש איננו עבירת בניה או התעלמות מתקן כלשהוא.
בהצלחה.

shalom22288

New member
כ ל ה כ ב ו ד !!!

וואוו
אני מת על תשובות יסודיות כאלה
כ ל ה כ ב ו ד !!!
תודה עבור המענה המיקצועי המפורט .
שלום

shalom22288

New member
ל ב פיקוח והנדסה

אתה לא מבין כמה אני מתפעל מהתשובה המפורטת המיקצועית שהגבת .
לתשובה מיקצועית כזו ייחלתי .
אתם ממש מיקצוענים ושוב תודה מכל הלב !!!
(זה ללא קשר לניקוז אם עשו או לא את זה אמשיך לראות מה עושים עם המצב מאחר ובכל זאת נראה לי בעייה הנדסית למתכנן שלא נותן את הדעת מה יהיה עם נזילות מים - ויהיו נזילות !!! )
&nbsp

למעלה