התייעצות והמלצה על בעל מקצוע

davesh

New member
התייעצות והמלצה על בעל מקצוע

שלום,
קנית לפני כמה חודשים בית בן 5. בגדול, הכל לטעמי בבית.
כפי שניתן לראות בתוכנית, המדרגות לקומה השניה עולים למסדרון בצורת האות ר.
המדרגות בנויות מברזל ועץ.
עלה לי רעיון שאם אני משנה את גרם המדרגות (מוסיף עוד מהלך), אני יכול להוסיף לחדר השינה הראשי עוד 3.5 מ"ר.
שאלתי הראשונה היא, האם שווה להיכנס ל"הרפתקאה" הזו? והאם מישהו יכול להמליץ לי על מסגר שעובד באזור כ"ס/כוכב יאיר שיעשה עבודה טובה?
תודה.

גלמיש1

New member
הי. אי אפשר להוסיך עוד מהלך בלי להוסיך עוד גובה עליה

אולי כוונתך היתה להטות את המדרגות הצידה בעוד פניה של 90 מעלות. זה אפשרי כאן היות שיש לך מספיק גובה. אבל זה לא יהיה פתרון הכי אלגנטי.

השאלה החשובה יותר היא - מה אתה מקווה להרוויח ?
ומשהו הפתח המסומן שם - האם זה חלון או דלת יציאה למרפסת גג?
עוד שטח ליח. ההורים הגדולה מאד כבר עכשיו?
אם המרחב בה צפוף לך - הייתי מורידה/מרחיקה את הנישה הזאת (לטלויזיה) שמחלקת את החדר באגרסיביות לשני חללים.
אני לא בטוחה שסיפוח קטע המסדרון שמשמאל יתן באמת תמורה גדולה לרווחה בחדר.
אם אתה צריך פינת עבודה לכם , לילדים, אז אולי באמת הפינה הזאת יכולה להיות נחמדה, אם כי היא קצת צרה.
אני מסכימה אתך שהעליה הזאת במדרגות מעצבנת, ולא בגלל בזבוז השטח, אלא בגלל שהיא מעבירה את כל התעבורה (גם חבורות החברים של הילדים) הישר מול דלת ח.הורים, והיא פונה לכיוון ההפוך מהנדש. היה נכון יותר שהעליה תהיה לכיוון המסדרון הארוך, מול קיר החדר של הילד, ומשם התנועה תתפצל.

היות שאני לא מכירה אתכם ואת הצרכים שלכם (לא יודעת כמה ילדים יש, האם צריך ח.עבודה וכו) , והיות שלא העלית את כל התכנית של הבית - אני רק יכולה לומר מה קופץ לי לעין.
אז - לו זה הבית שלי , הייתי משנה את כיוון המדרגות, כאמור.
ו/או הייתי מתאמצת להרחיב את חדר הילדים התחתון בתמונה. רוחב של 2.5 מ. ממש לא מספיק לח.ילדים, בטח בפרופורציות שכאן.
בנוסף - חדר הרחצה של הילדים מתוכנן גרוע מאד, אם עושים שיפוץ , הייתי מתכננת אותו מחדש.

davesh

New member
תודה על התגובה

אכן הכוונה שלי הייתה להסיר 3 מדרגות מהמהלך מהמהלך השני כדי להוסיף פניה ימינה. השאלה היא עד כמה זה יהיה "לא אלגנטי"?
הבעיה עם החלפת כיוון המדרגות היא שצריך גם לשנות את המדרגות שיורדות למרתף, ואז זה גונב לי עוד שטח מהמרתף. אני גם לא יודע אם יש לי מספיק מקום בפיר כדי להוסיף פניה ימינה עם המדרגות הנדרשות.
הפתח המסומן הוא רק חלון, כך שאין בעיה להוסיף אותו לחדר.
הנישה הממוקמת במרכז החדר משמשת כגב למיטה. יש שם תאורת קריאה ומדף לספרים, שעון מעורר ושקעי טעינה לטלפונים הניידים. החדר מתוכנן כך שהמיטה היא מול חלון גדול עם נוף, אז אם מסירים את הנישה ומצמידים את גב המיטה לאחד הקירות אז מפסידים את הנוף, ויש את כל נושא צנרת החשמל של הנישה שצריך לבטל.
בגב הנישה יש ארון מגירות (לא בנוי) בגובה של כמטר וחצי, ויש ארון גדול בנישה מצד שמאל לדלת הכניסה לחדר. כלומר כאשר נכנסים לחדר את עומדת מול מעבר צר בין 2 ארונות המוביל לשירותים.
אם אני אוסיף את המסדרון לחדר, אוכל להזיז את הארון הצמוד לנישה.
הבעיה הגדולה עם התכנון היום הוא שאין מקום למקם עריסה ליד המיטה מבלי לחסום את המעבר מסביב למיטה.
אין לי צורך להוסיף פינת עבודה, שכן במרתף יש מספיק מקום, וגם בחדרי הילדים יש מקום.

גלמיש1

New member
אז אתה מבין שאתה נכנס לשאלה הרבה יותר מורכבת

מרק להטות גרם מדרגות הצידה.
את ההתעמקות שכל התכניות, של כל הקומות, עם כל ההשלכות - את זה אי אפשר לעשות בפורום. לדעתי תטיב לעשות אם תפנה לאיש מקצוע לייעוץ נקודתי.
&nbsp
לגבי חדר ההורים - אני אישית הייתי מאד לא אוהבת שנכנסים לי לחדר מאחורי המיטה. ענין של שליטה כנראה... והייתי ממש מתבעסת להיכנס לחדר שלי דרך חדר ארונות (שזה מה שיש פה דה-פאקטו)
לכן במקומך הייתי סוגרת את הדלת מאחור, ומעבירה אותה אל קצה המסדרון האורך, מול המיטה. או לפחות מול הנישה, ולא ממש מאחור. זה גם יאפשר להשאיר את הארונות מאחור כמות שהם כי זה כבר לא המעבר העיקרי לחדר.
&nbsp

davesh

New member
אנחנו קנינו את הבית מהאדריכלית שתכננה אותו

והיא טענה שהסיבה שהיא מיקמה את הדלת מאחורי המיטה היא כדי לתת קצת פרטיות להורים.
כשהילדים יפתחו את הדלת באמצע הלילה, לא יתגלו בפניהם מחזות שאח"כ יצריכו שנים של טיפולים כדי להשכיח.

למעלה