הכנות לברז וכיור מחוץ לבית (גינה ומרפסת)

asafbh

New member
הכנות לברז וכיור מחוץ לבית (גינה ומרפסת)

שלום רב,
אני מתלבט אם לבצע הכנה לכיור בגינה בקומת קרקע או/ו במרפסת קומה א'.
מדובר בבית פרטי
השאלה מה הנחיצות לכיור מחוץ לבית...?(אם עושים אוכל בחוץ...) גם בגינה וגם במרפסת למעלה. אם שווה להשקיעה בהכנה עתידית או ביצוע בשלב הבניה.
צרפתי את תכנית האינסטלציה של הבית.
אודה לכם ותודה מראש לקבלת תשובה...

גלמיש1

New member
הי. תמיד מומלץ להתקין כיור בגינה. לא רק למקרה שאוכלים

בחוץ. גם כשעובדים בגינה, או שהילדים משחקים, וצריך לשטוף ידיים לפני שנכנסים לבית עם הבוץ. וגם כל מיני הזדמנויות אחרות. אני גם ממליצה על ברז חם+קר.
לגבי מרפסת קומה ב - בד"כ מרפסת כזאת נותרת מיותמת מחוסר שימוש, משום שבבתים בהם יש גינה/חצר גדולה, ליד המטבח, אף אחד לא טורח לקחת כוס קפה ולעלות למרפסת. גם אם יש ממנה נוף.
עם זאת - אם באמת תהיה בה בריכה אז יתכן שכן תשתמשו בה, אבל אז אתם צריכים בעיקר ברז, לאו דוקא כיור.
&nbsp
מותר לתת לך כמה הערות לגבי התכנית עצמה?

asafbh

New member
תודה על תגובתך. כן אין בעיה...

אין לי הרבה אפשרויות למיקום הכיור בקומת קרקע אלא רק באזור שמול הסלון היכן שהקיר הגובל עם השכן

אני רואה לפחות 4 מקומות חלופיים...

לא רק אחד
הכל תלוי בתכנון הגינה ועוד לפני כן בתכנון פיתוח החוץ (כרגע אין תכנון לפיתוח חוץ, יש מלבן מול הסלון, מלבן מול דלת הכניסה, ומיקום לקוי של ביוב שלא יאפשר שתילת עצים ברוב הגינה)
&nbsp
במרפסת למעלה - עשה הכנה לנקודת מים. גם להשקית עציצים בעתיד.

asafbh

New member
היכן יכול להיות מיקום טוב יותר לשוחת ביוב?

מיקום השוחה תלוי גם בהזנת הצנרת שמתחברת אליו

מקום מתאים לכיור

אתה יכול למקם כיור בכל אחד מהצדדים של הרחבה המרוצפת.
עוד כיור כדאי לך אולי למקם ביציאה מחדר השרות.
מה עם הכנה למערכת השקיה?

asafbh

New member
מיקום כיור

מיקום הכיור גם נלקח משיקולים אסתטיים, כדאי לדעתי שיהיה מוסתר ולא גלוי ובמקום שלא מפריע.
היציאה מחדר השירות היא מאחורי הבית ששם לא אמורים להגיע או לשבת בדרך כלל.זאת רחבה אחורית קטנה
יש כיור בחדר שירות... למה גם מאחורה?הרבה כיורים זה יוצא
למערכת השקיה יש הכנה מאחורי הבית

אז תוסיף לרשימה

שהמיקום לראש מערכת השקיה הוא שגוי.
&nbsp
לגבי הכיור חשבתי על 4 מקומות אסטטיים והגיוניים.
&nbsp
הביוב צריך להיות מתוכנן אחרת. צמוד יות8ר למבנה,

asafbh

New member
למה שגוי?

איפה ראש מערכת צריך להיות?זה משנה איפה ממקמים?
מה ההבדל אם יהיה מקדימה או מאחורה?
הזנת המים הראשית לבית מגיעה מאחורה
&nbsp
אפשר לדעת היכן חשבת על מיקומי הכיור? תודה

כי זה לא נכון

למקם אותו קרוב למקור המים, רחוק מהיעד העיקרי שלו, המדשאה או מה שיהיה בגינה העיקרית, באופן שצריך הרבה מובילים ארוכים.

ברגע שתשחרר את הקבעון שכיור צריך להיות צמוד למבנה וקרוב לבטון, ואפשר ליצור לו רחבה משלו, אז גם אתה תמצא עוד מקומות.

תשובות בשרטוט, ואני לא יכולה לשרטט כאן. פנה למתכנן נוף מהאזור שלך לפני(!) היציקות, לפני(!) החפירה לביוב. אם זה בהרצליה, אז גם לפני ההיתר. (כי הבנתי מכמה אדריכלים שתוכנית שינויים שם זה סיוט)

מתכנן נוף

כנראה שיש כמה דעות בנושא של ראש מערכת:
אצלי הבית הוא בצורת ר ופרגולה שסוגרת את הריבוע. אצלי מתכננת הנוף מיקמה כמה אופציות וחלקן בדיוק בפינה הרחוקה מהגינה. היא אמרה שחשוב שזה יהיה במקום הכי גבוה במגרש ובמקום נגיש ושעל מרחק אפשר לפצות בקוטר.
צירפתי שרטוט עם כל האופציות (בסוף השארתי רק את הירוקים)

לגבי כיורים: לדעתי דווקא כן כדאי שהם יהיו קרובים ונגישים.

אם יש מתכננת עשה רק מה שהיא אומרת

בהנחה שהיא לא גננית שמדבר מ"ניסיון" אלא מי שלמדה אדריכלות נוף, כל מה שהיא אומרת עדיף על כל מה שיאמרו לך בפורומים. היא רואה במגרש דברים שאני לא רואה מכאן.
היא עושה תוכניות ונותנת אחריות עליהן. אני רק נותנת עצות בפורום בלי שום אחריות.

בכל אופן, עם הרעיון של קוטר שמפצה על מרחק אני ממש לא מסכימה, בטח ובטח בטח לא במגרש פרטי, ובשום פנים ואופן זה לא אפשרי כאשר קוטר הכניסה הוא 3/4".

שאל את דעתה לגבי כיורים. זה חלק מהעבודה שלה.
אני חשבתי על 4 כיורים שכולם קרובים ונגישים, אבל לא כולם צמודים לבטון. קודם כל צריך לחשוב על פונקציונאליות שלהם, מה יש מסביבם. הרי זה לא סתם כיור תלוש מהקשר ותלוי על הקיר. נכון? ברגע שיהיה הקשר למשהו, הכל יסתדר.
בהצלחה

הוצע לי לבחור בכל אחת מהאופציות. נתון לשיקול דעתי

מה לדעתך הכי טוב משיקולי צנרת\מדשאה? וכן, זו עצה ללא אחריות.
הצנור אמור להיות 25 מ"מ.

ברור שלא. לא רציתי להעלות לפה את כל התכנית. ושרטטתי בצייר רק

הקטעים הרלוונטים.

גלמיש1

New member
אז הנה כמה מחשבות על התכנית -

במבט ראשון על הבית חשבתי שמדובר בדירה. למה? כי החלונות כל כך קמצניים ומוזרים. אמנם יש ויטרינה גדולה מאד באיזור פינת האוכל ולחון גדול ויפה במטבח - אבל הסלון מוקף בקירות אטומים, למעט שני צוהרים. למה? גם בחדר ההורים יש שני חלונות צרים שממוקמים דוקא בגב המיטה. כלומר - מהמיטה לא יהיה לכם שום מבט החוצה, לגינה, לשמים. בעית הפרטיות שהחדר פונה לשביל הכניסה קיימת גם ככה. גם חלון ח.הרחצה של ההורים קטן ופונה לשביל הכניסה.
בהרגשה שלי קומת הקרקע תרגיש כמו דירה משום שלגינה ולשטחי החוץ אין נוכחות בבית.
דוקא בקומה השניה פתחתם חלונות גדולים....
אבל שם דוקא היציאה למרפסת הגדולה קמצנית למדי. כלומר - היות שמדובר בדלתות הזזה , יהיה לכם פתח יציאה של פחות מ 80 סמ. לא נוח ולא ממש מזמין.
בנוסף - עולה מהתכנית שאין התיחסות נכונה לכיוונים של הבית. מצד אחד יש גגונים מעל הפתחים בצד התחתון של הבית (דרום?) אבל יש גם גגדונים בצד העליון (צפון?) ויש הצידה לימין.... אין הגיון ברור בגגונים הללו.
&nbsp
פינת המשפחה למעלה לא ברורה. החלון מרחב ממוקם באופן שתוקע חלקית את העמדת הריהוט (ואם הוא מערבי אז בכלל...) .
&nbsp
עוד תהיה - למה לעשות 2 פינות אוכל צמודות זו לזו, באותו חלל, עם אותו נוף, שתיהן פתוחות לסלון ... ועל הכפילות הזאת "בזבזתם" חלל של כ 16 מ"ר ! בעיני זה מיותר לגמרי ומייצר מראה של מחסן שולחנות/כסאות.
&nbsp
הסלון מרווח מאד אבל צורתו לא ממש מוגדרת ולא ברור איך אתם מתכוונים לארגן שם את סידור הריהוט, תוך יצירת מרחק צפיה טוב (לא מה שיש כרגע) ומרחק שיחה טוב.
&nbsp
בקיצור - הייתי מארגנת לגמרי מחדש את כל החלל הציבורי, ואף מקטינה אותו קצת לטובת הרחבת הגינה העיקרית.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה