עזרה בתכנון מטבח

עזרה בתכנון מטבח

אשמח לחוות דעת על תכנון המטבח. אנו מתכננים לרכוש בית יד שניה והמטבח אינו מתאים לשימוש שלנו. מעדיפים מטבח פתוח יותר ומעדיפים אי, שלידו יוכלו לשבת 5 בני המשפחה לארוחות יום יומיות. כיום פינת האוכל חיצונית למטבח ולכן לא מתאימה לכך. אשמח לחוות דעתכם על איך ניתן לשנות את המטבח הקיים כך שיענה על צרכינו (חשבנו להרוס את אחד מקירות המטבח, זה שנמצא משמאל לדלת הכניסה לבית ולבנות אי מאמצע המטבח לכיוון אותו קיר). שימו לב שאסור להרוס את הקיר בין המחסן למטבח. אשמח לרעיונות/דעות.

גלמיש22

New member
כדי שניתן חוות דעת על התכנון אנחנו צריכים תכנית

גדולה וברורה יותר, עם מידות רוחב ואורך של כל חלל.
במצב הזה קשה להבין את מלוא האינפורמציה ולהאריך גדלים רלוונטים.
&nbsp
אבל בינתיים אני תוהה - למה לדעתך אי אפשר לאכול יום יומית בפ.האוכל? היא אמנם לא ממש בתוך המטבח אבל לגמרי צמודה אליו.

מסכימה שאפשרי לאכול בפינת האוכל אבל

אני ממש מעדיפה את החוויה של אכילה במטבח (למשל אם מתחילים לאכול ואני עדיין מכינה דברים או צריכה להביא דברים נוספים הלוך ושוב אל השולחן וכו). כמו כן כשבאים אורחים נחמד שבמקום לעמוד ניתן לארח בישיבה על האי. מבחינתי הייתי מעדיפה אפילו אי גדול (מאפשר ישיבה של 6) ללא פינת אוכל. (מכירה משפחה שלצורך אירוח מרכיבים שולחן מתקפל, וברוב הזמן מסתפקים באי).
לצערי אין לי תמונה גדולה יותר של התכניות :(

גלמיש1

New member
אם כך את רוצה חוות דעת על היתכנות של רעיון

לדעתי יש פה פוטנציאל מצויין למטבח רחב ידיים. אם את ממש רוצה אי גדול לאכילה יומיומית - אז גם זה אפשרי.
(אם כי לדעתי האישית כשפ.האוכל צמודה למטבח זה די מיותר ובסוף נראה כמו מחסן כסאות).
המרחב הזה מצריך תכנון מחדש לגמרי. למחוק את המחסן/מזווה ואת כל מה שיש במטבח ולהתחיל תכנון מהמרחב הפתוח של המטבח. יתכן שיהיה אפשר להשאיר את המחסן כמזווה, ויתכן שתגלו שעדיף לפתוח אותו למטבח ולקבל יציאה מהמטבח לחצר. ובמקום מחסן לעשות הרבה ארונות גבוהים במטבח שיכילו את מה שצריך.
בכל מקרה - מדובר בשטח גדול עם הרבה פוטנציאל שמצריך תכנון מקצועי ומדוקדק, מול המידות המדוקייות והנתונים בשטח - ומול הצרכים שלכם.
לכן המלצתי היא לשכור איש מקצוע - מעצב/ת פנים תדע לעשות זאת בצורה הכי טובה.

תודה. לצערי לא ניתן למחוק את המחסן מטעמי התר בניה

ולכן אני מנסה להגיע לתוצאה הרצויה בכפוף לאילוץ הזה.
נראה אפשרי? כמובן שנעבוד עם מעצב, אין כאן שאלה.

גלמיש1

New member
על פניו (בלי שרטוט מדויק ובלי אחריות) נראה שאפשר.

כשמדובר בבית קיים ישן רבים פותחים את המחסן אל הבית.

למעלה