עזרה בבחירת סוג השלד

hitball

New member
עזרה בבחירת סוג השלד

שלום לכולם!
אני בשלב התוכניות ואני עכשיו חוקר את האפשרויות העומדות בפני בבחירת סוג השלד של החומר
הבעיה שקצת הסתבכתי עם זה.
מה שברור לי שאני רוצה בידוד טוב בכדי לחסוך בהוצאות החימום והקירור בעתיד ואני יודע שזה משתלם לאורך זמן.
השאלה היא במה לבחור...
אנחנו בונים בקיבוץ לוחמי הגטאות שממוקם בין עכו לנהריה ויחסית קרוב לים. הבית יהיה באזור 180 מטר קומה אחת.
התכנון הוא לשים מזגן קטן בכל חדר ומזגן חזק במתחם הסלון מטבח.
אני יודע שיש את הבניה הקונבציונלית וגם שם יש כל מיני סוגי בלוקים אבל יש גם את הבניה המתועשת והחצי מתועשת ולא ממש הבנתי מה קורה שם... (בית תרמי ICF או בניה קלה או לוחות בטון שלמים?)
אשמח אם מישהו יוכל לעשות לי סדר וכמובן גם עלויות של כל שיטה פחות או יותר.
ובשורה התחתונה מה הכי משתלם? עלות מול תועלת?\
בתודה רבה מראש
שחר

לניז

New member
בעיה מסובכת

אני לא מקצועית אבל אנחנו באותה סירה רק צעד קדימה.
אנחנו בונים בקיבוץ ליד הים בעוטף עזה.
לכן החלטנו על בניה מבודדת שמשלבת מיגון/בטון.
אנחנו כנראה נבנה בESB.
לגבי עלות תועלת: קשה להעריך ולא נבדק בית ליד בית באותם תנאים.
לגבי עלויות :כל עוד אין לך תוכנית של הבית שעליה אתה יכול לקבל הצעת מחיר הכל באוויר ולא תמיד תואם את ההבטחות.
לנו בשלב הברור לפני תוכניות סופיות נאמר שההבדל במחיר בין שלד איטונג לבין esb הוא 5,000 ובין בלוק אפור לesb 20,000.
אולי זה נכון על הנייר אבל במציעות זה לא ככה, כל קבלן בונה איטונג אבל מעט קבלנים בונים בשיטות אחרות והמחירים/התנאים עולים בהתאם.
בקיצור אין תשובה חד משמעית התשובה שלנו היא מה הסכום שאנחנו מוכנים לשלם מעבר לשלד רגיל ועל פי זה נחליט בסוף.

גלמיש1

New member

בינא

Member
בלוחמי הגטאות יש אוויר ימי = לחות עם מליחות גבוהה כל השנה

זה אומר שבניה קונבנציונאלית היא הכי לא משתלמת שיש
מה שעוד הכי לא משתלם הוא לבצע מבנה מבודד עם ריבוי מזגנים כי לא צריך אותם.
במידה והמבנה מובדד טוב מאוד עד מצויין, המיני מרכזי הוא הכי יעיל או למי שיש כסף לבזבז, אינוורטר
למה מיני מרכזי
כי בניגוד לכל התאוריות שכבר קראתי בפורום הזה ושמעתי ממהנדסי מיזוג אוויר לאורך 40 השנה האחרונות... ניתן לכוון בכל חדר את נושא חוזק הקירור/מיזוג בעזרת תריס פשוט שסוגרים או פותחים לפי הצורך (אצלי בבית זה עובד כך 26 שנים כי בשנתיים הראשונות לא היה לנו כסף למזגן בכלל...)
בידוד תרמי טוב הולך עם פנלי גג בעובי 10 ס"מ שעליהם מונחים הרעפים במקרה של גג משופה ועל מבנה בגודל 180מ"ר הייתי ממליץ על גג כזה בעיקר באזור לוחמי הגטאות שם כמות הגשם שיכולה לרדת במכה אחת בחורף יכולה להגיע אל מעל 80מ"מ בשעה (!) ואף גג שטוח לא מסוגל לנקז את המים אלא אם יש 4 מרזבים של 4" ב-4 פינות הגג, מה שאף אחד לא עושה...גם השתלבות במראה הקיבוץ וגם היתרון האדיר של מרחב עתידי לבניה בתוך הגג, הם סיבה לבצוע גג של 2-4 שיפועים בהתאמה לדרישות וגם הרחקת החום מהתקרה.
מגבלת תקציב לבניה צריכה להוביל לבצוע בשיטת "מייטק" עם חיזוקים נדרשים לאופציה של בניה עתידית בקומת הגג.
שיפור של מייטק למי שיש מספיק תקציב, יוכל להתבצע עם דרישה לחיפוי חיצוני של לוחות איטונג משוריין (בטרום) שניתן להוסיף מבחוץ ויכולים גם לפתור את בעיית קיר הבטון של הממ"ד שאף אחד לא רוצה לראות ע"י יציקת קיר הבטון עם החלון כנגד לוחות האיטונג המשוריין בעובי 12ס"מ וכך מקבלים קיר חיצוני שנדרש בלוחמי הגטאות ובכל צפון הארץ של 40 ס"מ כשהבטון יצוק בעובי של 28ס"מ ומאושר השילוב הזה ע"י פקע"ר.

למעלה