אדריכל לבית פרטי

בונים3

New member
אדריכל לבית פרטי

שלום, אנו מחפשים אדריככל לבניית בית פרטי ביהוד- מונוסון.
נשמח לקבל המלצה וכן מידע לגבי מחירים. דיברנו עם כמה אדריכלים ולא מצאנו אף אחד שמדבר על סכומים נמוכים מ-50,000 לפני מע"מ, האמנם אלו המחירים הסבירים? מדובר על בית בן כ- 200 מ"ר

נראה לי סביר מאד.

אני גרה באזור מאד שונה (נהריה) וכאן יש מחירים זולים של אדריכלים, אבל ככה הם שווים. לא ממליצה ללכת לאדריכל שלוקח 20-30 אש"ח - אם הולכים בכיוון הזה עדיף כבר לקחת רק מהנדס שיעשה גם את השרטוטים, כי אדריכל לא יכול להרשות לעצמו לעבוד ולהכניס ערך מוסף מקצועי בסכומים כאלו..

השאלה היא מה דורשים מהאדריכל , או על מה יכולים לוותר

מבחינת מה שהוא מספק ,
אם אפשר רק הגשת תכניות ובלי לווי לאחר מכן אז אפשר להוזיל

אבל אז אפשר לשלם למהנדס שעושה את זה, למה לשלם לשניים?

אגב - הליווי והמקצועיות של האדריכל מאד רלוונטיים גם לפני, ולא רק אחרי הגשת התכניות.

באיזור שלי רמת המחירים אחרת לגמרי

בסביבות 10000 ש"ח , זאת כי האדריכל מספק תכניות
וכמעט כלום מעבר לזה .
לטענתי אם יש תכנית היא בעלת הבית ולא אף אחד אחר .
מה גם שהחוק לא מרשה לשנות את התכנית בשטח .
לשם מה צריך את האדריכל לאחר שהתכניות אושרו ?

ושוב - בהנחה שאתה צודק - א למה צריך אותו בכלל?

למה לא לקחת את תכניות וחתימת המהנדס לאישור, וזהו? בשביל מה צריך אדריכל?
ולשאלה האם זה נכון וטוב:
"לספק תכניות" - זה רק לשרטט? או גם לתכנן בפועל? אם לתכנן - איך זה נכנס במידה סבירה בתוך 10 אש"ח?
אני כמובן לא יודעת מהו ה"אזור שלך" אבל כיון שהארץ לא גדולה, ואני יודעת על אדריכלים טובים שמספקיןם הרבה יותר מזה - בצפון, בדרום ובמרכז - אז לא סביר שב"אזור שלך" זה אחרת אם אתה גר בישראל. כן, בכל האזורים יש גם "אדריכלים" שרק מסםקים שירותי שרטוט ולא יותר מזה, אבל לא לכך התייחסתי.

גלמיש1

New member
לדעתי המחיר המדובר הוא המינימום לתכנון בית פרטי בסד"ג הזה.

גם אם זה לא נראה לכם כרגע, יש המון עבודה בתכנון וליוי בית פרטי, שנמשכת לאורך זמן רב. מדובר במחויבות ארוכת טווח.
אדריכל מבוקש יותר ידרוש יותר מן הסתם.

לדעתי סביר

בהנחה שמדובר על אדריכל רשום או רשוי,
מנוסה בבנית בתים פרטיים
התכנון כולל ליווי ורצוי גם עיצוב פנים.
&nbsp
לפי דעתי, הדבר שהכי חשוב להשקיע בו בבנית בית פרטי הוא האדריכל. הוא חשוב יותר מכל גורם אחר. חיסכו בדלתות הפנים, באביזרי קישוט וסניטריה, אבל אל תחסכו באדריכל.
&nbsp

למעלה