שלב ראשוני

• פותח הנושא in12
  • פורסם בתאריך

in12

New member
שלב ראשוני

האם יש אפיון בשלב בניית בית או שמספיק רק לסמן על התוכנית?
אני מתכוון האם ממש רושמים במילים
גודל המבואה
גודל חדר 4X3
צבע קיר
מרצפות
וכן הלאה....?

גלמיש1

New member
איזה בית - בית דירות? בית פרטי? באיזה שלב?

בקיצור - תסביר על מה ולמה אתה שואל ונוכל לענות.

בינא

Member
אם אתה מתכוון לשלב הראשוני של התכנון...

אני ממליץ לבצע רישום של הצרכים:
מספר חדרי השינה הנדרשים,
מספר חדרי השירותים,
מטבח, פינת אוכל, סלון וכיו"ב.
קומה אחת או 2 קומות עם עליית גג.
מרתף ומרחב מוגן דירתי (ממ"ד) שיכול לשמש גם כחדר שינה.
תוספות כמו מחסן, חדר כביסה, פינת משפחה וכיו"ב.
&nbsp
לאחר מכן לקחת דף חשבון משבצות* ולשרטט עלי מרובעים בגדלים שונים:
*כל משבצת מראה מידה של 20/20 ס"מ.
* כל 5 משבצות = 1מ' אורך.
חדר שינה הורים של 20 מ"ר של 4X5 מטרים יהיה 20/25 משבצות
שירותים 1X3 מ' או 2X3מ' וכיו"ב.
על כל רבוע/מלבן תרשום ח"ש לחדר שינה, סלון לסלון וכיו"ב עם ציון הגודל במטרים מרובעים = אורך X רוחב
תגזור את המרובעים והמלבנים שיצרת ותנסנ להציב אותם בסידורים שונים על דף חשבון נוסף.
תוסיף מקום לדלת כניסה ומבואה לפני ואחרי הדלת.
כשתבל סידור שנראה לך...
תבקש סיוע של בעל מקצוע כמו אדריכל/ית למשל...
משם כבר בעל המקצוע יוביל אותך עד לתכנון להגשה להיתר והלאה לבניה...

in12

New member
תודה רבה ושאלה נוספת לעצם העניין

באיזה רמת דיוק אני צריך להתייחס למדידות שלי?
אם אני רוצה להזיז את הקיר בס"מ או ב 5,6,7 סמ, איך זה מתייחס לתרשים שאעשה?

גלמיש1

New member
חס וחלילה! אני ממליצה לקחת את החצי הראשון של הרשימה

של בינא, ולהתעלם לגמרי מהחצי השני!!!!
&nbsp
כתבתי על כך באריכות לא מזמן (חפש אחורה) על הבעייתיות שנוצרת כאשר לקוח מנסה לתכנן את ביתו בעצמו ומגיע לאדריכל עם יציר כפיו....ומה שקורה הלאה.
לשם קיצור - או שהאדריכל נאנס לטפל בתכנון בלתי מקצועי ובלתי אפשרי, או שהוא נאנס לפגוע בציפור נפשו של הלקוח (שבטוח שהוא יכול לתכנן גם בלי ללמוד המון שנים....מה שטוב רק לאלה שכנראה לא מוכשרים כמוהו מלכתחילה) שנעלב מכך שמטילים ספק בגאונותו.
ובמילים אחרות - כמו שלא תבוא למנתח של הבן שלך עם תכנית ניתוח להסרת שקדים (אפילו אם עברת כזה כבר פעם) תוצרת בית - כך אל תבוא אל האדריכל שלך עם תכנית לבנית הבית תוצרת בית! לא רק שזה לא מועיל - זה מזיק מאד.
במקום זה מומלץ ואף חשוב להתמקד בבנית פרוגרמה רצינית שתשקף את כל הבקשות, דרישות, חלומות, מגבלות שלך לגבי הבית. כולל רעיונות שלך או שקיבלת מבתים של אחרים לדברים שאתה רוצה בבית. כדאי שתגיע מוכן עם רשימות, דוגמאות ותמונות ממגזינים/אינטרנט לגבי הסגנון שאהוב עליך.
אני אומרת ללקחות שלי לקנות מטר (סרט מדידה) קומפקטי שיהיה מונח אצלם בכיס/'תיק לכל מקום שהם הולכים, ושימדדו כל חלל מענין (אם הוא טוב במיוחד או גרוע במיוחד) כל אלמנט שנראה להם חשוב (גודל חלונות ופתחים, ריהוט, גובה מעקה וכו) ויתחילו לפתח חוש לגדלים ומידות כדי שיוכלו להבין מה באמת הם רוצים ומה יהיה להם נוח.
&nbsp
תכנון על דף משבצות זה קשקוש מוחלט. זה אולי מתאים לשיפוץ קטנטנן של חדר אחד בבית קיים - בטח חסר רלוונטיות לתכנון בית שלם.
יש מליון ואחד פרמטרים שבאים לפני מדידה של משבצות לחדר - הבנת המגרש, תכנית העמדה, צורת וגודל הבית, מפלסים וקומות, התיחסות לחוץ ....וכן הלאה.
&nbsp
כדי לתת לך תמונה כללית על התהליך, איך הוא צריך להתנהל ואיך אתה יכול לתרום לו בצורה הטובה ביותר, אני מצרפת קובץ רלוונטי. ללמוד ולשמור.
&nbsp
&nbsp

למעלה