מה דעתכם על זה ?

מה דעתכם על זה ?

שנה טובה לכולם

האם הייתם שואלים את הקבלן למה הקוטגים של כולם כבר עם קומה שנייה בנוייה ( 24 קוטגים דו משפחתיים
ורק הקוטג שלנו ושל השכנים כבר המון זמן רק עם קומה אחת ?
ברור לנו שכולם ייכנסו ביחד אבל אני דואגת שאולי ייבנו לא טוב או שיש זלזול דווקא בבתים האלה או שיש איזו בעייה , לא יודעת מה לחשוב ...

קיבלת את הקוטג' מתנה מהקבלן, שאת מתביישת לשאול?

או שילמת עליו במיטב כספך?
אם שילמת עליו, אז זכותך לשאול כל שאלה שעולה על דעתך.

זכותך גם לערוך בו שינויים, אלא אם החוזה עם הקבלן אוסר את זה.
זכותך גם להביא, עם או בלי ידיעת הקבלן, מישהו לבדוק את תהליך הבניה.

guprnds

Active member

תודה . השאלה היא אם יש סיבה לשאול בכלל

לא בא לנו להיות כביכול נודניקים סתם . זה נראה לא בסדר שהבית שלנו מתקדם בקצב איטי ? או שזה ככה והם עובדים לפי סדר מסויים ...

יש סיבה

יש סיבה.
זכותך לשאול גם בלי סיבה.
זה הבית שלך, כל הכסף שיש לך (וגם זה שאין לך ) נמצא שם. את הבוס, לא הקבלן.
תשאלי שוב ושוב עד שתקבלי תשובות רציניות בשפה שתהיה לך מובנת. אל תהססי לשאול. ולשאול שוב. ושוב

batno1402

New member
לא רק לשאול. לתעד הכל במיילים

כי אני בהתחלה-לא שאלתי ושאלתי רק שנדלקה אצלי נורה אדומה. אומנם בבניין רגיל -אבל כשהבנתי שנציג הקבלן, מרמה אותי, משקר-כמעט מאוחר מדי. הדירה והבניין -עם המון ליקויים, ואני הפסקתי להתבייש(וגם הדיירים האחרים). היום-שאנחנו כבר באיחור רציני של כמה חודשים, והוא גם לא מצליח לעבור את טופס ארבע-אני כבר צורחת ואפילו כבר מדברת לא יפה. יש גבול-כמה הקבלן יכול לחשוב, שהוא מתעסק עם מטומטמים. כמה הוא משקר לנו, ממציא המצאות -אבל עכשיו-אנחנו דורשים תשובות וכבר לא מאמינים למילה שיוצאת ממנו. בכל זאת-השקענו שם מליונים.

בינא

Member
אחת הבעיות שאני נתקל בהן הם אנשים שלא יודעים לשאול...

בגלל זה צריך מלווה בניה מקצועי.
אז עם כל הכבוד, הגיע הזמן שתקחו מפקח = מלוה בניה מקצועי.
אשר לשאלה עצמה:
תמיד יש סדר בבניה,גם באתרים שנראים כאילו אין סדר.
הסדר בפרויקט של 24 קוטג'ים דו-משפחתיים נקבע ע"י מהנדס הקבלן בצורה שגמר בניה של בית אחד לא תפריע לבניה של האחרים ומעוד שיקולים כמו, זרימת התשלומים שנותן הבנק המלווה ועוד.
עקרונית, תמיד מותר לכם לשאול שאלות והכתובת לשאלות היא לא הקבלן אלא מי שחתמתם איתו את ההסכם.
אם הקבלן הוא החתום על ההסכם חזקה שיש לו אשת/איש שירות שתפקידו בדיוק זה = לענות על שאלות של הרוכשים.
לכן ההמלצה שלי היא להרים טלפון ולקבוע פגישה לאחר שאתם רושמים לכם רשימה של שאלות בכל נושא העולה על דעתכם הקשור לבניה...אבל...
קודם לקרוא את ההסכם מתחילתו ועד סופו, כולל לוח הזמנים שעליו התחייב הקבלן בהסכם.

למעלה