הנמכת גבס לכל התקרה

toffi77

New member
הנמכת גבס לכל התקרה

התחלנו לבנות !!!
צריכים לקבל החלטה לגבי הנמחת גבס לתקרה.
גובה התקרה כרגע (רצפות עד תקרת בטון) : 3.27 מ'
החלל הציבורי (מטבח, סלון, פינת אוכל) הוא בשטח של כ-75 מ"ר, ויש ויטרינה גדולה של 4 כנפיים (סה"כ כ-8 מטר רוחב) .
יש לציין שאנחנו עושים חימום תת-ריצפתי.
רצינו שיהיה תקרה גבוהה (סביב 3.20 ) אך כיום יש לנו 3 אפשרויות:
1 - לא לעשות הנמכה כלל, להכניס קופסאות ביטון ביציקת התקרה עבור תאורה ורמקולים.
2 - לעשות הנמכת תקרה עבור תאורה ורמקולים בלבד.אני לא יודע כמה בדיוק צריך להנמיך אמשח אם מישהו יוכל לעדכן אותי.
3 - לעשות הנכמת תקרה של 30 ס"מ וזה יפתור לנו את כל הבעיות מיזוג , תאורה ורמקולים. זה משאיר אותנו עם תקרה בגובה 2.97 מ'.

איש המזגנים מאוד ממליץ לעשות הנמכה של 30 ס"מ, ולטענותו בכלל לא נשים לב להבדל אבל כל הפתרון יהיה הרב היותר טוב מבחינת מיזוג ואפילו יותר זול.
אשמח לשמוע דיעות מניסיון.

לא מובן לי השיגעון הזה של הגובה , קודם להגביה ואחר כך להנמיך

הנמכת גבס צריך גם לבודד , אם לא אז לא יהיה שיפור מבחינת המיזוג
ולמה להסתפק במעט מה עם גובה של 6 מטר בסלון או במטבח ?

גלמיש1

New member
בעיני זה מיותר. בגודל החלל שלכם התקרה הגבוהה נחוצה.

מבלי להתעמק בצרכים ולבחון בתכנון מדוייק את כל החלופות, אי אפשר לתת תשובה נחרצה. אבל אני יכולה לומר שהייתי משתדלת שלא להנמיך את כל התקרה.
כמו כן אני לא מבינה את הצורך ברמקולים בתקרה. למיטב ידיעתי רמקולים עדיף שיהיו בגובה הראש או קצת יותר, ולא מעל הראש.
לגבי תאורה, אם ממש חייבים מסיבה זאת או אחרת תאורה שקועה, אפשר להטביע קופסאות בבטון. או לחילופין להנמיך ב 10-15 סמ.
למיזוג - צריך לקבל ייעוץ מאיש מקצוע רציני, שיפתור את ענין התעלות באופן אחר. אם ע"י הנמכות צידיות, ו/או ע"י תעלות במראה 'תעשייתי' חשוף. או פתרונות אחרים.

toffi77

New member
תשובות להכל...

קודם כל אני רק רוצה לוודא שאני מבין אותך נכון: את חושבת שתוספת של 15 ס"מ תורגש וכדאי לנסות לא להוריד את זה . כלומר יש הבדל בהרגשה בין 2.97 לבין 3.12 גובה.
הבנתי נכון?
&nbsp
עכשיו לגבי שאר הנקודות:
1. רמקולים בתקרה: נכון הרבה יותר עדיף רמקולים קצת מעל גובה הראש ושיהיו מכוונים הצידה - אבל... בתכנון של הבית שלנו זה לא אפשרי, התייעצתי כבר עם 3 אנשי סאונד וקולנוע ביתי וכולם הכווינו אותי לאותו פתרון בדיוק --> רמקולים אחוריים מהתקרה. אין ספק שזה פחות טוב אבל זה הפתרון. ולמה בכלל לעשות... לכל אחד יש את הסטייה שלו - לי חשוב שיהיה סט שלם של רמקולים לקולנוע ביתי - אני ממש אוהב את הסאונד מכיוונים שונים.
2. לגבי תאורה שקועה: קופסאות בבטון זה מאוד מגביל, וצריך לתכנן הכל מראש -זה קשה לי מידי... כמה ס"מ באמת צריך להנמיך לרמקולים ותאורה?
3. לגבי ייעוץ מיזוג - זה בדיוק מה שעשיתי. איש המזגנים (שמאוד מומלץ ע"י מספר אנשים) הציע 2 פתרונות בתלות עם נעשה הנמכה מלאה עבור מיזוג, או לא. ההמלצה שלו , ומה שהוא היה עושה לעצמו זה להנמיך ב-30 ס"מ. לטענתו זה גם מוזיל עלויות, גם נותן פיתרון מיזוג יותר טוב, גם עוזר בשמירה על חימום בחורף וגם... בסופו של יום אנחנו לא נרגיש את ההבדל בגובה <-- וזה מה שאני מנסה לשאול כאן - האם נרגיש הבדל בין הנמכה של 30 לבין הנמכה של 15ס"מ?
&nbsp
תוכנית קומת קרקע מצורפת לצורך התרשמות.

גלמיש1

New member
אתה שואל ועונה מיד לעצמך. אז מה לנו יש להוסיף?

1. אתה רוצה רמקולים בתקרה ו 3 אנשי סאונד אמרו...
2. אתה רוצה תאורה שקועה וקשה לך לתכנן מראש...
3. יועץ מיזוג אמר....
&nbsp
נו, אז אין ברירה, לא?
&nbsp
לא הבנתי - מה אתה שואל אותנו?
אם ההנמכה תורגש? לי זה יורגש, למישהו אחר אולי לא...

למעלה