מישהו יכול להמליץ לי על חברה שעושה חימום תת רצפתי במים?

houzz

New member
מישהו יכול להמליץ לי על חברה שעושה חימום תת רצפתי במים?

מניסיון בלבד, כי כבר יצרתי קשר עם כל החברות הנחשבות וכל אחד מעיד על עצמו שהוא הטוב ביותר.

dudu123455

New member
חימום תת ריצפתי

בוקר טוב... אני רואה שאתם מעוניינים במערכת חימום תת ריצפתי על מים.
אשמח לתת לכם מידע גם בנושא מערכת חימום חשמל.
אני מאמין שאחרי שנדבר אתם תראו את התמונה ברורה יותר :)
כמובן אם תרצו אפשר להיפגש ללא התחייבות, וגם על הדרך אתן הצעת מחיר
( שהיא רבע עלות ממערכות מים ) וחלילה לא שולל אף חברה כולם טובים אבל תמיד טוב לשמוע עוד אופציות :)
אני זמין בפון 0544836506 דודו או במייל [email protected]">[email protected]

רשר

Well-known member
מנהל
תהיה ישר וכן - תן הבדל עלות צריכה שוטפת ולא רק התקנה

https://www.iec.co.il/ElectricityProfessionals/DocLib4/comparisonheatingprices1.pdf
נכון בטבלה לא מופיע חימום תת רצפתי במים עם משאבת חום אך סביר להניח כהנחה ראשונית ש"מקדם תפוקה משוער" יהיה לפחות "2" כך שהחסכון בעלות שוטפת יהיה לפחות X2 לעומת חימום תת רצפתי בחשמל

dudu123455

New member
עלויות

אז ככה ......
חימום על מים יש לך את עלות האחזקה השוטפת כל תחילת עונה+בלאי של חלקים כעבור כמה שנים. אני לא מגיע בכלל לנושא של חלילה תקלה בצנרת ( ברזים )
יש לך במים אחריות ל 5 שנים כך שלאחר 5 שנים כל חלק שתחליף תשלם לא מעט כסף. ואין דבר כזה שלא יהיה בלאי !!
במערכות חשמל אין את הדברים האלה.. בתחילת עונה רק תדליק וזהו.
הגוף חימום עמיד למשך שנים ולכן ישנם חברות שיתנו לך אחריות ל 30 שנה.
הבלאי היחיד שיכול להיות הוא רק בבקרי האקלים שהעלות שלהם מקסימום 550 שקלים. וגם נדיר שמתקלקלים
וחלילה אם פגעו בגוף החימום כתוצאה מקידוח לריצפה אז התיקון נקודתי!! ברמת בלטה אחת או שתיים. אין כאן צורך בהרמה של כל הבית.
נכון שעלות האנרגיה זולה יותר במים. אבל שורה תחתונה נימדדת בכסף שלא נחסך לך בגלל הוצאות שוטפות על בסיס עונה

dudu123455

New member
עלויות חימום תת ריצפתי

והכי חשוב.. אין סיבה לשלם מחירים כאלה על מערכת חימום לבית שמדובר בסך הכל 3 חודשים בשנה של חורף...
אז למה לא לחיות בראש שקט ???

רוני1955

Active member
נכון.

המערכת עובדת 3 חודשים בשנה. שאר הזמן מפעילים מזגנים. ומכיוון שיש כבר מזגנים בבית, לדעתי אין כל הצדקה למערכת נוספת שהיא יקרה, השימוש בה יקר, והיא בשימוש רבע שנה.

dudu123455

New member
השוואות

רוני ברור שהחורף שלנו קצר יחסית.. ולכן אני אומר אם כבר קצר אז למה לא להשקיע בחימום אכותי ?.
הרי ידוע שמזגן מיבש את האויר. לפעמים גורם לכאב ראש. נושמים אבק שעף בחלל החדר כתוצאה מזרימת האויר של המזגן. אין שום דבר שאוגר את האנרגיה הזאת ולכן כשתכבהאת המזגן תרגיש בשינוי טמפ' מייד לאחר כמה דקות.
שלא נדבר שיש מצב שגם המזגן כבר לא מתפקד טוב בחימום בגלל הטמפ' הנמוכות בחוץ. ואיך אפשר שלא הזכיר את הריצפה החמה ?? רגליים חמות כל הגוף חם :)
למסקנה__________ אם כבר חורף קצר תחמם באיכות ותהנה מזה בכיף

רשר

Well-known member
מנהל
הדיון הסתיים כשכתבת "ידוע שמזגן מיבש את האויר"

בעל מקצוע בתחום שכותב את זה כטיעון לא יכול להיות בר דיון אמיתי (תוריד 2 מעלות ויפסיק ליבש!),
אז תמשיך למכור את מרכולתך ותהנה לתקוע אנשים עם מערכת שלא יהיה להם כסף להפעיל

גלמיש1

New member
גם הטענה שיש הרבה תחזוקה בתת רצפתי על מים - מופרכת

מנסיון אישי של 15 שנה - מעט מאד תחזוקה.

dudu123455

New member
המשך דרך צלחה.

אני לא מוצא אתגר אינטלקטואלי להמשיך שיחה איתך.
תמיד יש את האופציה לדבר בסגנון מכובד יותר.

חימום תת ריצפתי

בביתי מותקנת מערכת חימום תת ריצפתי חשמלי .
המערכת פעילה כ 6 שנים .
אצל שכנים שלי , מותקנת מערכת חימום על מים .
שני הבתים זהים בגודלם ובמערכות הבידוד הטרמי .
עלויות הרכישה/התקנה של מערכת חשמלית הן כ חצי או שליש ממערכת חימום על מים .
הפער בחשבונות החשמל כ 600 ש"ח לחודשיים ( מים זול יותר ).
ע"מ להצדיק את פערי עלות ההתקנה , נדרשות כ 15 שנה או יותר .
אני לא מכיר מערכות מכניות ( משאבות,ברזים חשמליים ) שמחזיקות מעל 10 שנים ללא בלאי .
חימום תת ריצפתי הינו חימום נעים ומפנק . המערכת שומרת על טמפ אחידות כל העונה ובכל הבית .
חימום כל הבית כל העונה עם מזגנים , היה עולה הרבה יותר . מעבר לכך שבאזורים קרים במיוחד , המזגנים לא יעילים .
לי אין אינטרס ולא מניות אצל אף ספק .
חשוב שאנשים יקבלו החלטות עפ"י נתוני אמת ויעילות ולא על פי טרנדים ..

רוני1955

Active member
המשך

אם החורף קצר יחסית, אז כדאי להשקיע? אם החורף ארוך, אני מבין שכדאי להשקיע. אבל אם הוא קצר? אתה אומר דבר והיפוכו.
כתבת "הרי ידוע שמזגן מייבש את האויר". זה נכון, אבל זה נכון רק בקיץ בקרור. בגלל זה בקרור יש ניקוז מים מהמזגן החוצה. המים האלו הם אדי מים שמתעבים על הסוללה הקרה ומתנקזים החוצה. בחורף, הסוללה חמה, אין עיבוי, ואין מים שמתנקזים החוצה מהבית. מה שכן קורה, זה זרימת אויר חם על הריריות (עיניים ופה בעיקר) גורמת להרגשת יובש. אם המזגן לא מכוון ישירות על האנשים, אין גם הרגשת יובש כזו.
נושמים אבק? ממש לא. ואם כן וזו בעיה, מה עושים בקיץ כשיש יותר אבק? מכבים את המזגן? נו, באמת. לטובת הנושא הזה של האבק המציאו את הפילטרים שצריך לנקות מדי פעם.
המזגן לא מתפקד טוב בקור? זה כבר ישן. זה היה פעם. היום המזגנים החדישים יודעים מצוין להתמודד עם זה, וביחוד מזגני האינוורטר.
מסקנה------------- אם כבר חורף, תדליק מזגן. גם ככה הוא בבית. יתרון נוסף, זו שיטת החימום הזולה ביותר שיש. עבור אותה כמות חום בקלוריות, התשלום יהיה בין שליש לרבע מכל שיטת חימום חשמלית אחרת, כולל תת רצפתית. אני מדבר על העלות, לא על החיסכון. החיסכון יהיה בין 2/3 ל 3/4 צהעלות.

למעלה