חוות דעת לתוכנית לפני סיום תכנון

דיקדיק1

New member
חוות דעת לתוכנית לפני סיום תכנון

שלום,
מצרפת בפעם השניה תוכנית של בית שמיועד להבנות בנחלה.
אשמח לקבל חוות דעת כללית או מפורטת על התוכנית.
החזית פונה לרחוב, כיווני אויר טובים כווולם -מבחינת רוח נעימה צפון , ומזרח וגם מערב ( אם כי יש את עניין הסינוור אחהצ).

המבנה השני במופיע בשרטוט הוא מבנה יביל בו אנו גרים היום כולל החצר.

תודה וברכה

אי אפשר להתיחס כך

זה הרי לא מבנה מרחף בחלל. יש לו סביבה, נכון? אז איפה היא??
&nbsp
חסרים גבהים, שבטח יש בכזה מגרש גדול.
חסרה התיחסות לסביבה. איפה הרחוב? מאיפה נכנסים למגרש? מה יש מסביב?
מה יש מסביב לגבול מגרש? שטחים חקלאיים / לול / בתים / גי'פה-גראג' של שכנים / רחוב/ אחר ?
האם הבית שבו אתם גרים עכשיו יהרס? ואם ישאר, מה יהיה בו?
איפה זה בארץ? (אם אפשר, לא לכתוב "צפון" אלא לדייק קצת יותר) האם יש נוף?
&nbsp
הכי טוב במקום לענות בהמון מילים, לענות בשרטוט אחד שעליו מופיע הבית כולל הסביבה שלו. הבית על תוכנית המדידה, בלי לנוון שכבות של המודד.

דיקדיק1

New member
תודה מיכל

אין לי שרטוט אחר אז הוספתי במילים כמה דברים על גבי השרטוט בתקווה שזה עוזר.
&nbsp
המבנה שבו אנו גרים ישאר וישמש למשרד/ יחידת דיור. במידה ונהרוס אותו בהמשך יהיה חלק מהחצר מכיוון שצד זה באזורינו הוא צד נעים ומצויין.

יש פה טוב ויש פה רע

יש פה הפרדת חלל פרטי וציבורי,
יש מבואה.
אבל השאר פשוט בכזו רמה שקשה לי להאמין שזה אדריכל רשום. מה השכלתו של המתכנן? זה הנדסאי? מעצב פנים?
&nbsp
המון נישות, בליטות, חוסר ניקיון עיצובי משווע (שגם יעלה לכם יותר כסף בבניה)
אין שום חשיבה על כיווני אויר וכיווני שמש,
פרגולה צפונית זה משהו מיותר
הפטיו תוכנן כדי לעשות V על הקיום של פטיו. אין לו שום תפקיד, והוא יתפקד כמחסן גרוטאות
כל הבית עם הפנים פנימה, כמו דירה ולא כמו בית קרקע. הישיבה עם הפנים לטלויזיה והגב לגינה.
אין שום יציאה רחבה ונוחה לגינה, כמו שצריך בבית קרקע בכלל, ובבית בנחלה בפרט.
לא מרגישים משום מקום את העובדה שאתם בנחלה שזה בעצם מגרש ענקי.
ההצבה במגרש חסרת הגיון בכלל. אין קשר בין החניה, לכביש, לדלת, למבנה השני. כלום.
תחשבו על הזרימה: מגיעים מהכביש עם סלי קניות, חונים, הולכים לדלת, שמים 2 סלים במטבח. חוזרים לרכב לקחת עוד 2 סלים. מסע רגלי מפרך... למה ככה?
&nbsp
מסביב לאזור הכניסה מסומנים קירות. לא ברור בכלל מה קורה שם. זה קירות גבוהים? אבן שפה נמוכה? מה זה הריבוע הזה? ואיך על אותו משטח יכול להיות כתוב "גינה" וגם "שביל כניסה"? איפה החלוקה בין גינון לריצוף? הפתח הצר בקיר - מה תפקידו? בכל אופן אם הכוונה היתה ליצור חצר פנימית "מרוקאית"/"ספרדית" - כך לא עושים את זה.
&nbsp
גבהים. אין גבהים במגרש וזה לא יכול להיות. בודאות מלאה מגרש כזה גדול הוא לא מפולס, וגם לו היה מפולס אז היה צריך לטפל בניקוז ולהגביה את הבית. אי אפשר לתכנן בלי לפחות לקבוע גבהים ב4 פינות מגרש, בשער הכניסה ובדלת הבית.
&nbsp
בקיצור,
אני במקומכם לא הייתי מוכנה לקבל לכזה מגרש אידיאלי תכנון שהוא פחות ממושלם.
אני חושבת שקיבלתם הרבה פחות מזה, ושהתכנון רחוק מאד מלהיות ב"סיום תכנון".
לכן, לדעתי, אתם צריכים לאמר למתכנן שיתחיל מההתחלה.
&nbsp
בהצלחה
&nbsp

ולגבי כיווני האויר

אולי מבחינת אויר כל הכיוונים טובים.
אבל מבחינת השמש - יש לחשוב על הצללה.
דרום מעולה רק עם הצללה מלמעלה. רצוי הצללה בנויה (גג בולט, פרגולה, קרניזים וכו').
מזרח ומערב - אפשר להצל רק בעזרת עצים מהצד. אחרת השמש שמגיעה נמוך נכנסת ומסנוורת.
צפון - הבית מצל. במדינה החמה שלנו, אם זה לא בישוב בהר הגבוה ממש - זה הצד האידיאלי . אפשר תמיד להרים תריסים בלי לקבל שמש.

גלמיש1

New member
תנאי הפתיחה שלכם מעולים - והבית ממש לא!

הבית מתפרש על שטח גדול מאד, יש לו מגרש ענק, 4 כיווני אויר/שמש, וסביב המגרש שטח פתוח/חקלאי - ועם כל זה קיבלתם תכנית לבירינטית מבפנים, חללים קטנים ומופרדים, מבואות ומסדרונות בכל עבר, וחסרת פשר מבחוץ.
הקשרים בין הבית למה שמקיף אותו לגמרי לא ברורים (עד לא קיימים).
למה הבית עומד איפה שהוא ?
האם נעשתה פה חשיבה רצינית והחלטה מושכלת לגבי מיקום ההעמדה של הבית על גבי המגרש? או שסתם "תקעו" אותו באמצע המגרש.
ככה נוצרה מלפנים חצר ענקית שהבית בכלל לא מתיחס אליה וברור בעליל שהיא בכלל לא חלק מהבית. אבל ההעמדה הזאת ממקמת אותו קרוב דוקא למבנה היביל שיש מצב שתשכירו אותו לזרים....
אמנם לסלון יש 2 וירטינות אל החוץ, פונות לרחבות המרוצפות (עם הפרגולה דוקא לכיוון צפון ומזרח בהם היא לא יעילה) אבל איך יוצאים אליהן?
הרי ספות הסלון חוסמות את שתי הויטרינות. אז מאיפה יצאו מהדלת במטבח?
ואם יש נוף בחוץ, מעבר לרחבה (נוף לשטח חקלאי, או לגינה הפרטית, או שטח פתוח או אפילו רק שמים...) ליתר ביטחון הספות יושבות עם הגב לפתחים.
הכניסה לבית לתוך מבואה שלא מחוברת לכלום ולא נצפת משום חלל. לא נעים להיכנס ככה לבית, זה יותר מרגיש כמו לובי בבנין.
אני מאד בעד מבואה - אבל לא ככה.
הגוש של שרותי האורחים פשוט חוסם לגמרי את כל האיזור. (שלא לדבר על החלון שלו שפונה לרחבת הכניסה החיצונית).
אם חייבים שרותי אורחים הייתי מעבירה אותם במקום פינת העבודה. (לח.עבודה אפשר למצוא פתרונות פי אלף טובים יותר). זה היה משחרר את החסימה של כל האיזור הציבורי ומאפשר לסדר אותו באופן מפורק פחות.
גם פ.העבודה שבמטבח צריכה לעבור משם. קודם כל כי זה לא משאיר מעבר סביר בין הפינה לאי. בנוסף - הבליטה שלה היא כמו פרונקל בחזית הבית.
באיזור החדרים יש חללי מעבר גדולים וריקים - וחללים שימושיים קטנים וחנוקים. החל כאמור מצינוק ח.העבודה (שהחלון שלו פונה ממש לכניסה - כלומר 0 פרטיות).
אמבטית ילדים קטנה עם אמבט של 140 ? ומשטח כיור (שמשרת 3 ילדים) של 80 סמ.? ביח.ההורים ח.ארונות צפוף מאד. ח.רחצה טוב בגודלו - אבל מתוכנן לגמרי לא נכון. כתוצאה למשל מי שמתישב על האסלה יחטוף את פינת השיש בסנטר...
פינת המשפחה סמוכה משום מה דוקא לחדר ההורים? עם כל הרעש והבלגאן? אולי היום הילדים קטנים, אבל הם יגדלו וגם החברים שלהם וגם הרעש...
מבחוץ העיצוב לא ברור. אולי זה מתבהר בתלת מימד...? כרגע, מפה, זה נראה חסר כיוון.
אגב - החלל היחיד שמוצא חן בעיני זה המטבח. אהבתי את הקשר שלו לחצר, למזווה, לאי ולשולחן האוכל. רק שאין סיבה שלא יהיו לו 2 כיווני אויר, כלומר עוד חלון שצופה לנוף (ולא רק למבנה יביל).
&nbsp
באמת שאני לא רואה שום סיבה שלא יתוכנן פה בית מעולה! אלנגטי, יעיל, מתוכנן מהודק ומדוייק, בלי הליכות מיותרות ובלי צפיפות, עם גינה יפה ורחבות חוץ נעימות ונוחות, עם קשרי פנים-חוץ מצויינים וכו... - בנתונים כמו שלכם.
אין כל סיבה שתתפשרו על פחות.
&nbsp
&nbsp

מה המטרה של השער הזה בין האזור הציבורי לפרטי?

מעניין, לא זכור לי שראיתי רעיון כזה אי פעם בתכנית כלשהי
זה בשביל להסתיר את האזור הפרטי\חדר כביסה? זה יהיה סגור במהלך היום?

pazro

New member
כמה הערות

מצטער שאני הולך לחזור על כמה דברים שכבר נאמרו, אך חשוב לי שלא לתת רק את הביקרות אלא גם את האינפוט שלי.

פינת הארונות של שירותי האורחים, ללא ספק פינה מבורכת אך המיקום שלה נוראי. היא חוספת את כל הכניסה. תחשבו מה תראה כשאתה נכנס לבית, את החלון לפטיו, את הדלת בצד ימין ואת הארון בצד שמול. לא יותר נעים אם בכניסה לבית תוכל לראות את הסלון והמטבח מבלי שתצתרך לעשות את הסיבוב סביב הפינה?

מה עוד לא נאמר על הפטיו?
זה אכן מרגיש שהייתה כאן התעקשות על קיומו של הפטיו. "חייבים פטיו!!!". פטיו זו פינה נחמדה שאפשר להפיק ממנה הרבה הנאה, אבל מה שיש לכם זה אסון. אין יציאה מהבית לפטיו. למעט מי שעומד בכניסה לבית ויוכל לראות דרך חלון הפטיו קצת גינה, כל שאר יושבי הבית בהסכלותם דרך חלונות הפטיו יראו קיר וחבל.
בנוסף חשוב איך אתם מגיעים לפטיו, ואיך משתמשים בו. לדעתי, ע"פ התיכנון הקיים הפטיו הזה יצבור בעיקר עלים יבשים ויהפוך למחסן לגינה.

גישה למטבח מהחניה.
יש מסלול לא קצת מהחניה למטבח, הייתי ממליץ בחום או לשנות את מיקום דלת היציאה של המטבח, או להוסיף דלת יציאה למזווה.

פינות בעיצוב פנים הבית,
קודמי נתנו כמה הערות עמומות בדבר "חוסר ניקיון עיצובי" ואתדל לתת את דעתי בנושא. פינות, במיוחד מהסוג הבולט, הן לא מראה נעים בתוך הבית. ואצלכם יש הרבה מהן. מפריע לי בעיקר הקו של ממ"ד-חדר כביסה-מקלחת. הייתי עושה מאמץ (מארגן בצורה חכמה יותר את הסידור הפנימי של חדרי המקלחת והכביסה) כדי שהקירות הפנימיים (אילו שאתה רואה כשאתה עומד ליד הספה) של כל החדרים האילו ישבו על אותו קו. זה יראה יותר טוב, וסביר שגם יחסוך כסף.
הבעיה הזו קיימת בעוד כמה מקומות, למשל חדר השינה של ההורים. תיכנון טיפה אחר היה חוסך את המסדרום הלא ברור שיש שם ואת שני הפינות באמצע החדר.

לגבי כיוונים,
הדבר שהכי מפריע לי הם חדרי השינה של הילדים.
ביום קיץ חם, הם יהיו ככבשן בשעות אחר הצהרים, הם חייבים צל!

מה מטרתה של פינת העבודה?
זו פינה לכלל יושבי הבית או שיכת לאחד מההורים?
כי אז יהיה הרבה יותר הגיוני להצמיד אותה לחדר ההורים, ולהעביר את פינת המשפחה לחלל הגדול שהתפנה בכניסה לחדרי הילדים.
זה ירחיק את הבלגן מחדר ההורים, יחסוך כמה מטרים רבועים שנראים לי מבוזבזים באזור הזה, ובעיקר יאפשר לתת תיכנון יותר נקי (לא אוהב את המילה הזו, אך היא בהחלט מתאימה כאן) לחלל המשפחה.

עוד כמה שאלות/הערות כללית:
מה מטרת הספסל בחדר המקלחת?
למה אין מקום לארון בחדר המקלחת? זה מאוד שימושי.
פינת מחשב באמצע המטבח, זה באמת רעיון טוב?
הכיריים במטבח, מאוד רחוקים מהמקרר, הייתי מקרב אותם.
דלת יציאה מהסלון, בכוונה אין? הייתי משנה את מיקום דלת היציאה מהמטבח, כדי שיהיה יותר נוח לצאת מהסלון החוצה. חבל שכל פעם שאיזה ילד ירוץ מהגינה פנימה הוא יפריע למי שעובד במטבח.

דיקדיק1

New member
תודה ותשובות

לגבי הארון בכניסה, הוא צריך להיות בכניסה כך שאני לא רואה אופציה אחרת ופחות מסכימה בעניין זה.
פטיו - אמור להיות לנוי קצת צמחיה ועץ , ברור לי שהוא חוסם אויר והוא נועד ליופי ואולי לשימוש בחורף כאשר יש רוחות ואצלינו יש רוחות חזקות מאוד.
מטבח וחניה .... במקור הייתה יציאה קרובה יותר אבל עשיתי שינוי במטבח שכעת יהיה עלי בעצם לחצות את משטח השיש בשביל הדלת , מה שנראה לי ממש לא פרקטי.
חדר השינה של ההורים - היו כמה תכנונים קודמים שלא מצאו חן בעינינו ואני ממש לא יודעת איזה עוד תכנון נשאר כבר .... אשמח לשמוע רעיונות.

שווה להקדיש מחשבה נוספת לפינת משפחה...
מטרת הספסל היא שיהיה נוח להתלבש במקלחת במידה והילדים יחפצו בכך, יש ארון של הכיור ויש נישה בקיר בהמשך למקלחת שאמורה למשמ למקום למגבות
פינת מחשב במטבח לקחתי כאופציה בשבילי וכן זה רעיון מעולה לדעתי .
תהיה יציאה מהסלון, האם להתעקש על דלת או שויטרינה גם הולך?

הגנה על תוכניות

אני חייבת לאמר, שלא קל לי בכלל לכתוב ביקורת שאינה תשבחות מקיר לקיר. כל מי שכותב ביקורת לא אוהדת על תוכנית יודע שהוא שובר חלומות וגורם לאכזבה.
אף אחד מאיתנו לא כתב "סתם" רק כדי לכתוב, אלא המטרה היא לעזור למי שאולי מבחין שיש בעיה, אבל לא מסוגל לשים את האצבע עליה במדויק.
כולנו נתנו תגובות מפורטות, שנכתבו אחרי מחשבה ובחינה של השרטוטים.
הביקורת אינה עליכם באופן אישי, וגם לא על המתכנן באופן אישי, אלא אך ורק על התוכנית.
תוכנית זה אוסף קוים על נייר. זה הכל.
אין שום סיבה להתאהב בקוים הללו, או להגן עליהם עם תירוצים.

אני מציעה לך מכל הלב, לקרוא מילה אחר מילה את מה שכתבו לך כאן גלמיש ו pazro. לקרוא, לנסות להפנים. לא להגן, לא לתרץ תירוצים. אבל לנסות להבין כל מה שכתבו.
את לא חייבת לקבל הכל (למשל בנושא הארון בכניסה) אבל כדאי שתתיחסי לכל מה שנאמר.
מאד חבל שתבנו את המבנה הזה רק כי אוסף הקוים הללו כבר מונח על הנייר, ואין כוח/יכולת/סבלנות להזיז אותם ולשרטט קוים אחרים.

ואני שואלת שוב, האם המתכנן הוא אדריכל רשום, שרשום בפנקס האדריכלים? בודקים את זה כאן
http://apps.moital.gov.il/WebServicesHandlers/EngineersAndArchitects.aspx

דיקדיק1

New member
למיכל

תודה רבה , לא ניסיתי להגן רק עניתי על השאלות שנשאלו, כנראה שהם לא נשאלו באמת כדי שאני אענה עליהן אלא רק בשבילי :)
הקובץ שהעלתי פה הוא בהחלט לוקב בחסר מכיוון שזה עדיין בשלב התכנון הראשוני , סקיצות...
אין ספק שיש מה לשפר ובגלל זה באמת פניתי לפורום ואף יותר מזה
עד לרגע זה חשבתי שמי שמציג עצמו שנותן שירותי אדריכלות הוא אדריכל ומסתבר שטעיתי. בכל מקרה אזורינו דל באדריכלים טובים וחשבתי לתומי שמי שמהאזור מכיר את עניין הרוחות וכיווני האויר ויכול להיות שלא. לצערי לקחת אדריכל חדש זו גם לא אופציה :(
אני בהחלט הייתי שמחה למצוא מישהו בנוסף לאדריכלית ( או שלא ...) שיתן לא רק הערות אלא גם פתרונותת שהיא פשוט תיישם בתוכנית ותמשיך משם.

גלמיש1

New member
זה לא שלב סקיצות! התכנון פה כבר מפורט למכביר

החל מחלוקת החלקים של המטבח, ואפילו המונורות צד שמוצבות על שידות הלילה של ההורים...!
אז לא מדובר בשלב ראשוני, אלא מתקדם. ואין לתת לו הנחות של שלב ראשוני.
עכשיו יש תכנון מפורט - והוא לא מספיק טוב. עדיין.
מה לעשות? להקשיב ולנסות להבין את ההערות שניתנו פה פה אחד (כמובן בלי כל תאום מראש) ע"י אנשי מקצוע שונים.
לחזור אל המתכנן עם רשימת ריג'קטים, שאלות, בקשות, דרישות, וכו.
להבין שזה יצריך עוד זמן וסבלנות.
&nbsp
יש אפשרות לפנות למתכנן נוסף עבור חוות דעת מקצועית.
&nbsp
&nbsp

אני חושבת

שאין תחליף לאדריכל מקצועי. חלק מהנדסאי אדריכלות גם מגיעים לרמה כזו. אבל עוד לא נתקלתי במעצב פנים (המכנה עצמו "אדריכל פנים") אחד ויחיד שעושה תכנון אדריכלי ראוי לשמו. עיצוב פנים הם דוקא עושים לא רע, אבל לא אדריכלות. בגלל ניסיון רע בעבודה מולם, אני מסרבת לעבוד בפרוייקטים שבהם המתכנן הוא לא אדריכל רשום או הנדסאי אדריכלות.
&nbsp
לגבי "מישהו שיתן לא רק הערות אלא גם פתרונות שהיא פשוט תיישם בתוכנית" - אז אתן לך דוגמה. אני יודעת לתפור כפתורים ולתקן מכפלות. אני יודעת לצייר רישומים של דוגמניות עם שמלות. אבל אני לא יודעת לשרטט גזרות וגם לא לתפור שמלות... אז גם אם תעמידי לידי צמוד תופרת שתסביר לי איך להכין גזרה ולתפור שמלה, ואפילו אם היא תחזיק לי את היד, זה יצא שמלה עקומה, תפירה ברמה ירודה, לא משהו לביש בכלל
, בטח שאפילו לא מתקרב למה שהתופרת עצמה היתה עושה עם אותו בד ואותם חוטים בחצי מהזמן.
אני מקווה שהנמשל ברור.

גלמיש1

New member
ארון בכניסה - לא חייב להיות דוקא במיקום שהוא. ראי הצעתי למשל

פטיו - עץ? בחלל ברוחב פחות מ 3 מ. אי אפשר לגדל עץ של ממש. אולי ברוש? מקום לשבת? בחלל סגור בין קירות ברוחב ח.ילדים, כשיש חצר גדולה סביב.... לא תשבו שם. לא בחורף ובטח לא בקיץ. חוצמזה אםא יהיה עץ אז בכלל לא יהיה מקום לשבת.
מטבח - ברור שלא חוצים את השיש - רק שיש אופציות רבות לתכנון חלל כזה. זה שאת לא רואה אותן לא אומר שהן לא קיימות.
....
&nbsp
בכללי - את לא אמורה לבוא עם הפתרונות, או לראות אותם בכלל. זו משמעות הידע, הכישרון והנסיון המקצועי - לראות אופציות שעדיין לא קיימות , ליצור פתרונות אחרים, מיוחדים לבעיה הספציפית.
ככה שכשאת עונה שאין פתרון - זה לא רלוונטי.
התפקיד שלך בפרויקט זה לשאול שאלות, ולהאיר ולהעיר למתכנן מה נחוץ לך, מה מפריע לך, מה לא מספק ויש צורך לחפש פתרון אחר.
והתפקיד שלו לשבור את הראש עד שיגיע לפתרון האופטימלי.
&nbsp
חוץ מזה בכלל לא התיחסת להערות ולהצעות שלי.....

AlonPe

New member
לגבי שו"ת

הרבה פעמים כשנותנים ביקורת, או מעירים הערות,
משתמשים ב-"למה?...." (כמו שמטיחים בילדים - "למה יש פה כזה בלגן?!...."
דוגמה אקטואליות מהיום בצהרים
)
לא באמת הייתי מעוניין לקבל הסבר על הסיבות לבלגן.

מדי פעם נשאלת (כאן) שאלת הבהרה כזו או אחרת, שהתשובה עליה, יכולה
להשפיע על דרך ההתייחסות לתכנית מסוימת.
אבל לרוב השאלות או ההערות שניתנות כאן - הן בגדר נקודות למחשבה.
שאלות רטוריות.
את התשובת לא בהכרח צריך לתת פה על גבי הפורום, אלא לענות לעצמך,
לשאול ביחד עם האדריכל/ית שלך.
כמובן שבהחלט אפשר לענות כאן - בגדר הרהור בקול רם.
בטח שאין צורך להצדיק דברים.

דיקדיק1

New member
אוקי... ו...?

ד"א דווקא גלמיש שאלה למה לא התייחסתי לשאלות שלה.
לא כל כך הבנתי מה יש לך לומר או להוסיף או להעיר.... סתם לקרוא משהו שמישהו כתב בשביל להראות שהוא כתב לא מעניין גם אותי
&nbsp
תודה רבה
&nbsp

גלמיש1

New member
לא הבנת את הכוונה של אלון.

הוא ניסה לומר שהשאלות שלנו הרבה פעמים הן רטוריות. הכוונה היא להפנות זרקור לבעיות או לליקויים שיש בתכנון.
הרבה פעמים הניסוח השאלתי מיועד להגיע למתכנן - ואת כלקוח רק צד שאמור להעביר את השאלות אל המתכנן שלך.
למשל אם אני שואלת למה אין גובה ראש במדרגות - אני לא שואלת כדי שיענו לי, אלא כדי שישימו לב שיש פה ליקוי חמור, ושהתכנון הנוכחי בלתי אפשרי. למשל...
&nbsp
ניסוח בשאלה אמנם מאפשר תשובה - במקרים מסויימים אולי יש סיבה, אולי יש פתרון אחר בקנה שרק לא מופיע בתכנית... אבל בהרבה פעמים כשמדובר בליקוי משמעותי אין ולא יכולה להיות תשובה. לפעמים תהיה תשובה אבל היא אצל המתכנן, ולכן הלקוח הוא לא זה שאמור להשיב.
בכל מקרה - גם אם יש לך הסבר למשהו ספציפי שנאמר - מומלץ מאד שתנסי להבין את ההערה ולראות אולי יש בה משהו. למשל ההערה על גוש הארונות+שרותי אורחים אצלכם - הסברת שיש צורך בארון ובשרותים, סבבה, את מחליטה. אבל! אולי יש פתרון אחר לאותו צורך? פתרון שיתן אותם יתרונות אך פחות חסרונות? (כגון מה שהצעתי קודם)
אולי מתוך הבנה של עומק הבעיתיות של אלמנט מסויים - יוחלט שאפשר לצמצם/להעביר/לוותר עליו?
תהליך התכנון זה תהליך ארוך ומייגע והרבה פעמים יש לנו נטיה לדבוק במוסכמות שלנו, לדבוק במה שכבר הגענו אליו ולחשוב שזה הפתרון היחידי (כי ניסינו כבר כמה דברים וזה היחיד שעבד לנו) ורק ככה אפשר. ולא תמיד זה המצב! את כאדם לא מקצועי לא יכולה לראות את האפשרויות הנוספות שיש. גם אני כמתכננת לא תמיד רואה מראש את כל האפשרויות - בשביל זה יש תהליך ובמהלכו נוצרים עוד רעיונות ועוד אופציות.
כשבאים לכאן לקבל חוותדעת זה היתרון של הפורום - בריבוי עינים מקצועיות ולכן ריבוי דעות ורעיונות.
אם את הודפת הכל מראש - אז פספסת את היתרון בפורום.
&nbsp
בכל מקרה - גם אם את מחליטה שלא לקבל את ההערה (וזו זכותך כמובן) כדאי שתעשי זאת באופן מושכל אחרי שהבנת את כל ההיבטים של זה, יתרונות וחסרונות.
בשביל זה אנחנו פה, להצביע על אלו ועל אלו.
&nbsp

דיקדיק1

New member
זו בדיוק הסיבה שפניתי לפורום

אין לי בעיה עם הערות או ביקורת , הכל בסדר...
פשוט כבר כתבתי כמה הודעות למעלה שהבנתי שהשאלות הינן רטוריות וזה סבבה ... התגובה שלו מבחינתי מיותרת. אני בהחלט מתכוונת להיפגש עם המתכננת שלנו ולהעלות בפניה חלק מהנקודות שהעלתן והעלתם וכמובן שחלק גם לא...
לאחר מכן לפנות לבעל מקצוע נוסף למקצה שיפורים.
הכל טוב ותודה רבה :)

חבל על הכסף, אל תקחי את זה למקצה שיפורים.

הרמה של המתכננת שלך ברורה מהשרטוטים ואיך לומר בעדינות, היא לא משהו. התכנית באופן כללי סובלת ממחלת הנישות,הכוכים וההתפרשות וחוסר הפרקטיות. לא פשוט לתכנן תכנית טובה שלא מתפרשת ומזגזגת. (אגב כל זגזוג כזה מאריך לכם את הקיר החיצוני וזה עולה לכם במטרז).

ושלא יהיו לך אשליות שהתכנית תשתפר בהמשך. בתור תרגיל אני ממליץ לך לבקש ממנה כמה תכניות של בתים שנבנו ותראי בעצמך שזו הרמה הסופית.

ואין כזה דבר לקחת את זה למקצה שיפורים אצל איש מקצוע אחר. זה לא עובד ככה. זה אולי יכול לעבוד במקרה שהתכנית היא טובה ויש לה מספר בעיות קטנות. אבל אצלכם זה ממש צריך שינוי מהבסיס. ובשביל לשנות את זה צריך הרבה שעות של עבודה.

למעלה