האסון ברמת החייל

גלמיש1

New member
האסון ברמת החייל

לפני שבוע היינו בסופרלנד עם הילדים, ואני סרבתי לעלות על המתקנים.
כשחברה שאלה אותי למה - עניתי לה שאני מכירה קבלני ביצוע.
היא צחקה, אבל זו האמת. אני לא עולה על גשר, מבנה גבוה או תת קרקעי - מבלי להיות דרוכה.
כל מי שעוסק בתחום הבניה מכיר את תרבות החפיף. ה'חיסכון' וחיתוך הפינות איפה שרק ניתן. מה פירוש ניתן? למנהל העבודה נראה שהמהנדס קצת הגזים עם הברזל... לקבלן נראה שמיותר לחפור יסודות כל כך עמוקים... וללקוח זה מרגיש משתלם לחסוך בכסף, ובזמן, ולא לחכות עד שהמתכנן יגיע לביקורת (בטח לא לשלם על זה למישהו) , ולא לעכב את הבניה בגין הריסה ובניה מחדש....
התוצאה לנגד עינינו.
בעיני זה בכלל לא מפתיע. אני מכירה מקרה בו מהנדס שתכנן מבנה ציבורי גדול לא זומן לפקח על הזיונים והריתוכים בשטח. וכשהוא גילה שאלו כבר בוצעו , זה היה אחרי שהקבלן כבר מיהר לצבוע מעליהם, ככה שאי אפשר לראות כמה ריתוכים נעשו בכל מחבר של קורות. הוא נתבקש לחתום על המבנה - וסירב, כי בחתימתו הוא גם אחראי על הביצוע. הוא דרש שיעשו צילומי 'רנטגן' כדי לראות את הריתוכים. אכן בצילום התגלה שבכל קורה בוצעו רק חצי מהנקודות הריתוך האמורות, וגם ככה בחלקן הריתוך לא היה מספק, רק כדי לחסוך בזמן וכסף. באמת חסכו מאות שעות עבודה...
אלא מה - אמנם הצילומים הללו חשפו חיפוף רציני, אבל הם גם עלו עשרות אלפי דולרים ליזם (גוף ציבורי) שבתמורה פיטר את המהנדס. מה הוא צריך כזה "יקה" שעושה צרות? הרי הקבלן הזה בנה כבר כמה פרויקטים בחייו ולא קרה כלום, זה סתם שהמהנדס הגזים בשביל הכסת"ח שלו והכל היה בסדר.
אז המהנדס ה"קרציה" פוטר, וכולם נשמו לרווחה....עד שקורה אסון.
אז מישהו מתפלא על האסון הזה? או אסון המכביה?
מה שמפתיע זה שזה לא קורה יותר

זה לא דומה , ברמת החייל הכשל הוא בתכנון

כנראה שהושקע כבר הרבה כסף ולא רצו לעצור את הפרוייקט בגלל מים
שחודרים .
במקום כזה אין לבצע בניה תת קרקעית בעומק כזה .

ידע אין. יש רק הערכות. ורובן נוטות לכיוון ליקוי בתכנון

אני מצרף כתבה

גלמיש1

New member
כנראה יקח זמן עד שנדע לבטח מה הסיבה, או הסיבות

לכשל קולוסאלי כל כך.
מה שקפץ לי לעין זה התקרות/רצפות הדקיקות עם רשת הברזלים הדקים - והדבר הזה אמור להחזיק מאות טונות של מכוניות, נייחות ובתנועה. ככל שראיתי (מה שלא אומר כלום כמובן) לא מדובר בתקרת צלעות, לא בבטון דרוך, ואין שם קורות אימתניות שיתמכו את זה. זה נראה כתקרה מקשית במפתחי ענק דקיקים שאמורים להיות תלויים על מעט עמודים.

הסיבה היא זלזול

זלזול זו מחלה שפושה בכל הדרגים.
החל מהחברה הקבלנית שמעסיקה אנשים לא בהכרח מנוסים ו/או בשכר רעב,
כלה במהנדס שמחפף בחישובים או בפיקוח על הביצוע ההנדסי
ממשיך במפקח הבניה שמקטין ראש ולא מפקח כראוי
בקבלן המשנה שחוסך בחומר, בלי לידע אף אחד
בפועלים שלא נשמעים לכללים, גם מרצונם וגם כי כופים עליהם את זה.
&nbsp
זה קיים בכל כך הרבה פרוייקטים, ולכן אף אחד מהמקורבים לענף הבניה לא הופתע. אני בעצם מופתעת שזה לא קרה קודם...
&nbsp
כאן המזל הרע שזה קרה באמצע יום עבודה, באתר בניה מלא עובדים, ונהרגו אנשים.
אם זה היה קורה בשעה 21:00 כאשר אתר הבניה ריק, אז אף אחד לא היה נפגע, ולא היינו שומעים על כך יותר מידיעה חד פעמית. זה היה עובר הלאה כמו הרבה כשלים שמוחלקים ועוברים הלאה.
כמו מה שקורה עם מאות המקרים שבהם נהרגו במצטבר עשרות או מאות פועלים. הרי נהרג פועל בקצב ממוצע של אחד לשבוע. כל שבוע, כל השנה.

גלמיש1

New member
ב 9 בלילה לא היה עולה שופל על גג החניון, בתפקיד הקש ששבר את

הקש ששבר את גג הגמל....
&nbsp
המזל הגדול באמת זה שכזה קרה לפני האיכלוס של החניון. תראו לעצמכם מאות מכוניות ובעליהן נמעכים תחת תקרות הבטון....

ולמה הקש נשבר?

כי כמו שפורסם היום, לא חיכו מספיק אחרי היציקה. אז מה אם "צריך" לחכות X שעות?! אז "צריך"...מי אמר שחייבים לעשות מה שצריך?!! הם לא פראיירים! הם לא חיכו, פרקו את התפסנות מוקדם. חסכו זמן.
&nbsp
זלזול.
רק זלזול.

guprnds

Active member
מי יודע עוד כמה מבנים

נבנו ברשלנו כזו וצפויים בעתיד לקרוס על ראש משתמשיהם?
לא מזמן קרסו מרפסות בחדרה, חיפויים ומעקות זכוכית נושרים מרבי קומות בת"א...

הסיבה אינה זלזול אלא

חינוך.
זלזול הוא תוצר לוואי של חינוך גרוע, אנו רואים זאת כל יום - מנהיגה בכביש דרך חניה באלכסון על שני פסים מבלי להתחשב , שלא לדבר על חניית נכים, התייחסות ההורים למורים וההיפך, גניבות תורים, אי לקיחת אחריות ...
הכל מתחיל ונגמר בחינוך.

רוני1955

Active member
כבר ידוע מה בדיוק קרה שם.

היתה וועדת חקירה חשאית, ויש מסקנות מדהימות מה בדיוק קרה שם. אפשר היה ללא כל בעיה למנוע את זה. רק קצת רצון, והכל היה בסדר.
http://news.walla.co.il/item/2996057

גלמיש1

New member
מיכל צדקה - הסיבה זלזול

תמיד צריך שיהיה מישהו להאשים אותו....

רוני1955

Active member
אני מזהיר מראש.

אני מתנצל מראש בפני כל אזרחי העולם. בעתיד קרוב צפוי אסון נוסף, כי אני מחלל שבת ידוע ואין לי כל כוונה להפסיק לחלל אותה.

למעלה