מפוח אקטיבי לגג רעפים - להשקיע או לא?

polinaz

New member
מפוח אקטיבי לגג רעפים - להשקיע או לא?

שלום!
הגגן עובד כרגע ויתקין בחינם את המפוח אם נקנה. חוץ ממני כל יתר הנוגעים בדבר לא חושבים שזה הכרחי. האם להתעקש?

רקע:
מעל חדר שינה הורים תהיה תקרת עץ חשופה. מעל חדרי הרחצה וחדרי הילדים הקונסטרוקציה של הגג תהיה סגורה בגבס. בידוד באמצעות יריעות BTI350. אזור גיאוגרפי: דרום הר חברון גובה 586 מטר מעל פני הים.

תודה לעונים!

הגג צריך להיות אטום וסגור מכל הכוונים

ועם בידוד רציני לא ברצפה של הגג אלא מתחת לרעפים
ולא היריעה המצוקמקת ששמים בדרך כלל מאלומיניום דק לא שווה כלום
כבידוד .
מקסימום 2 פתחים קטנטנים להשוואת לחצים

גלמיש1

New member
לדעתי כדאי מאד.

קודם כל להקפיד באמת על בידוד כבד של הגג, הישר מתחת לרעפים (כלומר בתוך מבנה הגג, ולא למטה מעל התקרה)כמו שאמרה הנמלה. עלות הבידוד ממש זניחה, בודאי יחסית למחיר הנזק שבבידוד לא מספיק. בודאי באיזור שלכם.
מפוח חשוב להוצאת אויר חם, בתנאי שיש חריצי כניסה של אויר בתחתית הגג, כדי לאפשר סירקולציה.
&nbsp
אני מצרפת מאמר על הדרך הנכונה לבנות גג רעפים. לגזור ולשמור.

polinaz

New member
בהחלט יש לנו בידוד מתחת לרעפים. יריעות BTI 300.

ונראה לי שעוד יריעה. סיכמנו את כל זה לפני כמה שבועות ויש מפקח שבודק.
נוודא שיהיו פתחי כניסת אוויר קר ומפוח להוצאת האוויר החם. תודה!

בהחלט כן

אני גרה במורדות הכרמל. יש לי תקרת בטון מעליה רעפים ברוב השטח. יש לי מפוח פסיבי, זה בהחלט לא מספיק.
אצלך אין תקרת בטון, ולכן אין ספק שכדאי להשקיע.

בינא

Member
סליחה שאני מתערב בשמחה הזאת...אבל פיספסת משהו...

זה סוג הגג שאתה צריך לבצע באזור בו אתה מתגורר.
מתאים כנגד חום וגם כנגד קור, עמיד בשריפה (בקבוקי תבערה) ועמיד בשלג שיורד אצלכם די חזק וכבד פעם בשנה שנתיים.
ה-BTI איננו עמיד באש והוא גם לא מבודד מחום אלא כולא אותו מתחת לרעפים ולא יעבוד בקיץ למרות מה שסיפרו לך.
ברגע שאתה מתקין פנלים מבודדים בעובי 5-10ס"מ, אתה לא צריך להוציא חום מהגג כי הוא בכלל לא נכנס לגג ואתה יכול בעתיד גם לבנות עוד חדרים בתוך הגג.

polinaz

New member
תודה על המענה, אבל הגג הוא כבר נתון. כמו כן, ...

אין אצלנו בקבוקי תבערה (אנחנו לא גרים בקיבוץ להב השכן שם יש שריפות כל קיץ), וגם השלג, שיורד פעם בשנה, נמס בבוקר (וגג הרעפים הישן עמד בכך בכבוד)

&nbsp

בינא

Member
ידידי היקר מאוד...אז מה אם הגג כבר קיים?

זה אומר שאתה עכשיו צריך לסבול כל החיים?
הגג בתמונה ששלחתי היה גם קיים.
הורידו את הרעפים, התקינו פנלים על הלאטות הקיימות, והחזירו את הרעפים על לאטות חדשות ומאז הם משתמשים במזגן רק פעמיים בקיץ...כשלח ומהביל.
מה שייך לשריפות של יערות? מדובר על מקרה של שריפה ביתית.
לבידוד שכתבת עליו אין אשור כיבוי אש והוא מסוכן במידה ויש שריפה = הבטוח לא מכסה את הנזקים בקרות המקרה...הבנת?
אם אתה שהכת של "לי זה לא יקרה!", תעשה מה שאתה חושב...
אם אתה מתחיל להבין שבית הוא ה-מגן שלך ושל משפחתך בחיים ואתה חייב שיהיה מוכן לכמעט כל הסכנות האפשריות (למעט פגיעה ישירה של טיל), תבין שאני רק מנסה לעזור לך להבין את מה שפיספסת ויש עוד כמה כאלה...שלא מבינים ש-80% מהחום נכנס דרך הגג וחושבים שמזגנים הם הפיתרון להכל למרות שמחירי האנרגיה שום מתחילים לעלות...

גלמיש1

New member
מסכימה עם בינא !

זהו פתרון מצויין שגם מספק מבנית את הנושא של קונטרה-לאטה שמוסבר במאמר ששלחתי לך. גם נותן יציבות רבה יותר למבנה הגג (לא צריך בקבוקי תבערה או שלג. כל הארץ מאויימת ע"י רעידות אדמה, טילים ושאר מרעין בישין).
זה אמנם מייקר קצת את גג הרעפים (תיאורטית זה היה אמור להוזיל קצת את הבניה אבל בגלל ההרגלים של הגגנים זה מייקר) אבל לדעתי היתרונות שווים את זה.
&nbsp
גם לבידוד - עדיף יריעות צמר זכוכית במשקל גבוה. או פוליסטירן. העלות של זה זניחה, ומומלץ מאד 'להגזים' בבידוד. כי הגג מקבל את מירב הקרינה שמחממת את הבית.
&nbsp
&nbsp

לא לגמרי מדויק. אומנם הפתרון שבינא

מציע הוא נכון וכך צריך לבנות גג, אבל אין זה נכון שהחום מגיע רק מלמעלה כפי שבינא כתב, חום מגיע גם מלמטה מתוך הבית עצמו ( ובית מייצר הרבה חום - מגופנו ודרך כל המכשירים החשנליים) ולכן יש הגיון רב באיוורור הגג והוצאת האוויר החם תוך הקפדה על זרימת אוויר.( כניסה ויציאה).
בנוסף, כפי שציין השואל, הגג כבר קיים .

גלמיש1

New member
על מפוח כבר המלצתי מלכתחילה

בלי קשר לגג של השואל - המבנה שבינא המליץ הוא טוב ויעיל.

לשאול אנשים שגרים בישראל על בידוד גג ובידוד בכלל

זה כמו לדרוש משבט הטוארג החי בסהרה לדעת לבצע סקי בשלג .
אני בונה כבר גג רביעי בארץ עם שלג 6 חודשים בשנה
לא קיים דבר כזה מפוח בגגות
לך יש עוד יתרון בידודי של רעפי חרס , כאן בונים גג עם איסכורית
כלומר פח דק צבוע .
מתחת לפח שמים שיכבת הידרו איזולציה = שיכבה המונעת התעבות
ומתחתיה שיכבת בידוד מינרלית של 10 ס"מ לפחות , אם אתה בונה לעצמך אז יותר .
שום אוורור ושום עניינים אחרים
בארגז רוח שהוא מלוחות פלסטיק יש לפעמים חורים קטנטנים
אבל ששמים את הבידוד הבידוד חוסם אותם מהגג עצמו .
מצטער אני כבר לא עולה על פיגומים בטח לא כאלו ,אז זו התמונה שיש
אל דאגה אף אחד לא נפל כאן , במקרה אחר של פיגומים יותר גרועים נפל אחד אבל יצא במכות יבשות בלבד .
נא לא לקפוץ בקיץ יש 33 פלוס וגם לפעמים יותר

chipopo4

New member
בידוד אקוסטי לרעפים

בינא שלום,
תודה על המידע.
1. האם הגג במפרט שאמרת נועד לתת בידוד יותר לאיזורים קרים או לאיזורים חמים?
2. אני רוצה להוסיף מלבד מפרט הגג יש מספר מאמרים אקדמיים המראים את חשיבות צבע הרעפים בהיבט של בליעת חום. מלבד השאיפה לבצע בהיר לרעף, יש כל מיני שיטות לציפויים לקבלת רפלקציה חיצונית לשמש.
3. במידה ובקומה א' אין יציקת בטון בין הרצפה לגג רעפים. איך ניתן לבודד אקוסטית מרעש טיפות גשם בנוסף לבידוד הטרמי?
בברכה,
נירו

בשיטה של בינא זו מערכת הגברה של רעש

קלקר לא מבודד בכלל רעשים , אלא אם הפנל הוא עם צמר סלעים
רעפים פחות צריכים בידוד אקוסטי , גם כן עם צמר סלעים

בינא

Member
אם היא צודקת צריך "להעיף" את כל היועצים האקוסטיים...

שמאשרים כיסוי גגות מכל סג (שטוח ומשופע) בפנלים מבודדים של "פויליביד", "מבנה דרום", "פוליפח" ועוד...
מציע שתלך להכין שעורי בית לפני שאתה קופץ עם כל הידע המעבדתי הלא נכון שלך*
*המילה קל-קר היא המילה העממית לפוליסתירן מוקצף שמגיע ברמות שונות של צפיפות והומצא כמילה שיווקית למי שהוציא לראשונה את מיכל המים המבודד עם "קל-קר", בו משתמשים בכל העולם.
* פוליסטירן מוקצף כלוא (מודבק) בין 2 שכבות פח פלדה מגולוון וצבוע ב-7 שכבות כמו שהפנלים המובדדים עשויים, הוא מבודד אקוסטי מצויין, עד כדי כך שהוא מפחית את רעשי המטוסים הממריאים ואת רעם הגשם והברד לרמות של איוושה קלה...**
**איך אני יודע? יש לי כזה על הגג ללא רעפים(!) בעובי 5ס"מ בלבד, כבר 30 שנה ואנחנו לא שומעים כמעט בכלל את המטוסים (כשאנחנו ערים) ולא את הגשמים החזקים והברד או מטוסים מ-3 בסיסי ח"א שמסביבנו כשאנחנו ישנים...ואנחנו לא חרשים...

צריך להעיף את כל האקוסטיקים לגג שלי

כיסיתי את הפתח של הפטיו בגג שלי בפנל מבודד עם קלקר
רעש איום של גשם שלא לדבר בכל על ברד
עד ששמתי חתיכת דשא מלאכותי על הפנל .
תספר, מה יש לך מתחת לפנל ?

בינא

Member
הרעש שאת שומעת איננו מהפנל אלא מדרך הרכבתו...

כל מוצר, גם הכי טוב בעולם, ניתן "לקלקל" עם הרכבה לא נכונה.
&nbsp

למעלה