שאלה בקשר להצללה בחזית דרומית ותכנון ח.רחצה

asafbh

New member
שאלה בקשר להצללה בחזית דרומית ותכנון ח.רחצה

שלום לכולם
יש לי התלבטות בין 2 תכנונים שונים של חדר רחצה, אשמח לקבל ביקורת איזה אופציה עדיפה.
בחדר רחצה ישנו פיר לכביסה שרואים בתכנית - מה שאילץ את התכנון לבצע במגבלות שונות ומסויימות.צרפתי קבצים של שני החלופות.
ושאלה נוספת:
תכנון מצללה בבליטה של 50 ס"מ בחזית דרומית אפקטיבית לביצוע ונותנת הצללה לחלון?כדאי לבצע הצללות אלו מעל חלונות בחזית דרומית?
המצללה מתוכננת במרחק 50 ס"מ מעל החלק העליון של החלון ושאלתי היא אם מצללה כזאת תיתן צל על החלון בחזית זו.
צרפתי תכנית של מראה המצללה ותכנית נוספת של חזית עם גבהים.

אשמח לקבלת תשובות

הצללה ואמבטיה

אתחיל ואומר שאיני מקצוע. הכל על סמך נסיוני כבונה.

לדעתי האופציה הראשונה יותר נכונה. כך שמי שמשתמש בטבלה מוסתר על ידי הארון של הכיור. השאלה אם יש מספיק מקום לעמוד מול האסלה. אין מידות...

לגבי הצללה. אני מניח שמדובר בדרום דרום. לדעתי עם חלון בגובה 1.1. הצללה של 50 ס"מ (פלוס 20 עובי קיר) אמורה לתת צל למשך חצי שנה (3-9).

גלמיש1

New member
דעתי אחרת

א. אני מעדיפה את הסידור השני לאמבט, בו הכיור על הקיר החיצוני והאסלה בצד ליד הדלת. אבל שתי האופציות טובות
ב. לא בטוחה שהקרניז יועיל רוב הזמן. צריך לבדוק את זה בחתך מדוייק שמתחשב בכיוון המדויק של החזית (בד"כ הכיוונים אינם 'טהורים') ובעונות השנה.
בכל מקרה - לא ברור לי לשם מה העובי הרב של הקרניז? לא יפה, יקר מאד ומיותר. אפשר לעשות קרניז של 10-20 סמ. גג.
&nbsp
בנוסף , היות העלית חזית, לא ברור לי למה לעשות חלונות 'גמדים', שנראים כמו שיכון. למה לא לעשות חלון גבוה יותר שיאפשר לראות קצת שמים ? חלונות כאלה פחוסים תמיד קוטעים את המבט בדיוק בגובה העין. אותי זה מעצבן...

asafbh

New member
לגבי האופציה השניה

כשהאסלה ליד הדלת - זה לא יוצר אי נוחות וחוסר אוורור?
מי שעומד שם או יושב ומישהו אחר פותח בדיוק כששכחת לנעול.... או שלפעמים לא נועלים
גם לגבי האוורור-כשיש חלון ליד השירותים אני מניח שהאוורור יותר טוב.
באופציה השניה החלון נמצא בצד ליד האמבטיה רחוק יותר מהאסלה....
החיסרון שראיתי באופציה הראשונה לעומת השניה זה שהשיש יותר קצר- 120 ס"מ לעומת 180 ס"מ.
&nbsp
מסכימה איתי?

גלמיש1

New member
כן, ולא

כן - טוב יותר שהשיש יהיה ארוך יותר.
אבל - בלי לראות את שאר הבית ובלי לדעת כמה משתמשים האמבט הזה אמור לשרת - לא ברור כמה זה קריטי.
לגבי האסלה - דוקא אם שוכחים לנעול אז ישיבה ליד הדלת מאפשרת שליחת יד וסגירתה.
לענין האוורור - אני ממליצה בכל מקרה , גם משום שהחלון אצלכם מאחורי האמבט ולא מאד נגיש, להתקין וונטה שתייצר אוורור מאולץ.

למעלה