למה צריך תריסים בכלל ? הרי ברוב המקרים ממילא שמים וילונות

למה צריך תריסים בכלל ? הרי ברוב המקרים ממילא שמים וילונות

אני כבר נגמלתי מהתריסים , היכן שאני נמצא אי אפשר בכלל למצוא מישהוא שעושה תריסים , גם יצרן וגם בעלי בתים .

אצלי התריסים משמשים בעיקר לבידוד מהשמש.

תריסים מוקצפים בהירים, מאפשרים הצללה ומבטלים את ריכוז השמש והחימום ע"י הזכוכית. כשהשמש עוברת לאזור אחר במהלך היום - התריסים נפתחים/נסגרים בהתאם, ובחורף תמיד פתוחים.
כשרוצים החשכה כדי לישון מאוחר בשבת בבוקר/צהריים - זה גם אפשרי.
אם אתה בארץ עם פחות שמש - זה פחות נחוץ.

&nbsp

גלמיש1

New member
נכון. תריסים מהווים עוד שכבת בידוד. אבל בעיקר חשיבותם

בעצירת קרני השמש לפני שהן מגיעות לזכוכית.
ברגע שהן עוברות את הזכוכית כבר נוצר אפקט חממה, כך שוילונות פנימיים עוזרים נגד סינוור אבל לא נגד חימום סולרי של הבית.
חוצמזה לתריסים גם תפקיד של בטחון , עוד שכבת הגנה (טובה יותר או פחות בהתאם לסוג התריס , כובדו, והאבזור שמתקינים עליו נגד פריצה) במקרה של נסיון פריצה.

בינא

Member
תריסים עם סורג פנימי בכל שלב משמשים כמגן מפני פריצות...

פותרים בעיות אלרגיה לכ-35% מהאוכלוסיה אלרגית לאבק בית (נדבק יופי לוילונות)...;
&nbsp
בחום הישראלי מהווים מגן מצויין כנגד השמש אם הם עשויים מפרופיל אלומיניום דק ממולא בפוליאוריתן מוקצף ומרוחקים מה שיותר מהחלון שמורכב מזכוכית בידודית...;
&nbsp
מונעים חדירת קור במידה ובריחת חום בלילה לאחר כיבוי אמצעי החימום ובכך גם חוסכים אנרגיה = כסף וגם יש פחות סיכונים של שריפות...;
&nbsp
קלים לניקוי, בלי שום השוואה לוילונות...;
&nbsp
זולים מוילונות ואם יקרים יותר הם שווים את ההשקעה כי מחזיקים הרבה יותר שנים מעמד ונותנים את כל הפתרונות הרשומים למעלה שהוילונות לא נותנים = עלות/תועלת גבוהה...;
&nbsp
שומרים על ערך הנכס בכמה דריכם שונות שנובעות מהכתוב למעלה...;
&nbsp
חוסכים את ההשקעה בוילונות למי שלא אוהב אותם כי אינם מתאימים לדעתו למראה הבית.

בינא

Member
נ.ב. בנושא התריסיםכמגן על המבנה מפני פריצות...!

מבחינת חברות הביטוח, תריסים על כל הפתחים בבית (פרט לפלדלת הכניסה) יחד עם נעילה של כל החלונות, מהווים פיתרון מוכר שפותר מאזעקות, חוסך רעשים לשכנים וחוסך עלויות התקנה ותלות במומחים לאזעקות שעוזרות רק לחברות הבטוח אבל לא מונעות פריצות כמעט בכלל לעומת תריסים שמעבירים גנבים לבית שיותר קל לפרוץ אליו (עם אזעקה...

אני לא בטוחה אם יש היום פלסטיק שלא כולל אלומיניום. בכל מקרה

עדיין זה ייתן הצללה. חסימת חימום הזכוכית מהשמש. בידוד נוסף מקור בחורף. הסתרה אם רוצים חושך בבית, או פרטיות. תריסים זה לא דבר שכדאי לוותר עליו.
גם אני לא אוהבת חשמלי.
בחלון הסלון הגדול יש תריס חשמלי כי הוא ביחידה אחת וכבד לכן לא יכול להיפתח עם סרט ידני שיחזיק אותו ולא ייקרע.
בחדרים אחרים (ואפילו בחלון פינתי בסלון) יש לי תריסי גלילה ידניים או תריסי רפפה.
עדיין - האפקט מצויין (ובכולם יש אלומיניום, אמנם כמה שפחות, וכוללים גם פלסטיק, פוליאטילן, גומי.., כי המתכת מתחממת יותר מחומרים אחרים, אבל הוא נדרש למסגרת). אפשר גם פיויסי או עץ. זה יקר יותר בימינו. למה את מתכוונת ב"פלסטיק" אני לא בטוחה...

פיפיות1

New member
התריסים הישנים, גלילה מלפני 40 שנים...

לא מוותרת על תריסים. אם אפשר ידני עם משהו משולב זה נהדר.

בינא

Member
יש משולב לעם ישראל שומר המסורת כבר 40 שנה!

היות וגם להרים תריס נחשב "עבודה" אצל אחד הרבנים הקובעים לפחות, המציאו כבר לפני מעל 40 שנה את האלמנט המשולב (התחיל מתריסים גדולים שהיה בלתי אפשרי להרים ביד) שמכיל גם מנוע וגם אופציה של הרמה ידנית המבטלת את הצורך במנוע. למערכת הזאת יש סוג של מטו מתקפל שהופך לכעין מנואלה ידנית כמו אלה שהיו לפתיחת סוכך חיצוני פעם, רק במראה עדין והמנואלה הזאת מאפשרת הרמת כל תריס כמו שניתן להרים רכב עם ג'ק, תוך עקיפת המנוע.
כל מתקין אלוניום במדינה מכיר את המנוע המשולב וזה מרכיב סטנדרטי לגמרי בבתים שנבנים למגזר הרחב בארץ השומר שבת.
&nbsp
תריסים מפלסטיק אינם עמידים בשמש הישראלית לאורך זמן ולכן גם קשה לנקות אותם הם מחליפים צבע ומתפרקים אחרי פחות מ-10 שנים בעיקר בצדדים התפוסים למחבר שאף הוא הרבה פעמים מפלסטיק.
&nbsp
עדיין ניתן לרכוש שלבי פלסטיק ואפילו עם שלבי סורג בפנים רק בגלל שלקבלנים זה הכי זול וכמובן לתריסים האלה יש סרט להרמה ידנית.
לא חייבים חשמלי, אלא לתריס כבד וגם אז ניתן לבצע עם הרמה משולבת.

שלבי תריס פי.וי.סי.

שלבי תריס מפלאסטיק ניתן להשיג אצל כל קבלני האלומיניום.
החיסרון בשלב זה הוא התייבשותו לאורך השנים ועקב כך ניתוקו.
רוחב מרבי לשלב מסוג זה הוא 1300 מ"מ.
ניתן להשיג שלב זה בגוון לבן או קרם בלבד.
יתרון שלב זה הוא בבידוד התרמי העדיף על שלבי אלומיניום למיניהם.

פיפיות1

New member
כלומר, אין פתרון לא חשמלי למפתחים רחבים?

כיום יש לי בבית תריסי פלסטיק גם במפתחים של 1.5 ו1.8 מטר

יש פתרון

לשדה תריס השוקל יותר מ 80 ניוטון להפעלה (בערך 8 ק"ג) ניתן לשלב מנגנון ידני הכולל מפחית כח 1/3. החסרון הוא במספר התנועות הדרושות לצורך תפעול התריס. היתרון הוא בכח הנמוך הנדרש להפעלתו.

בינא

Member
מניעת עיבוי בחורף קיימת בכל סוגי שלבי האלומיניום המלאים

בפוליאוריתן מוקצף שנותן גם הגנה מקור ומחום ללא שום השוואה לשלבי הפלסטיק עם יכולת להתקיים לאורך שנים רבות במפתחים של עד 6מ'.

למעלה