פינת אוכל

פוליסה

New member
פינת אוכל

שלום,

אנחנו נמצאים בשלבים מוקדמים מאוד של תכנון הבית (כרגע עם עצמנו - השטח עוד לא מפותח, עדיין לא נפגשנו עם אדריכל), ואנחנו (בעיקר אני...) תוהים לגבי הצורך/יישום של פינת אוכל.

אנחנו כרגע עם 2 ילדים, יש תוכניות לעוד בהמשך, ואנחנו גם אוהבים לארח, ככה שיש צורך בשולחן אוכל יחסית גדול שיתן מענה.

עם זאת, המחשבה על חלק מרכזי של הבית שעומד ריק רוב זמן, מאחר וביום-יום אוכלים בשולחן "הקטן" במטבח, ממש מעצבנת אותי.

הייתי מאוד שמח לשמוע האם זה נשמע הגיוני (או שמנסיונכם אני סתם מזלזל יותר מדי בפינת אוכל), והאם יצא לכם להיתקל בעבר בפתרונות מוצלחים (בצירוף תמונה אם יש, שיהיה לי קל לדמיין...), עם התחשבות במידה האפשר בשיקולים הבאים:
1. השולחן צריך להיות נח לאירוח. ז"א ש"אי" עם כסאות בר גבוהים הוא לא מענה טוב מבחינתי.
2. אני כן אשמח לאיזושהי הפרדה בין השולחן לאיזור הניקוי (כיור, פח). מצד שני, אני כן אוהב את זה שהשולחן קרוב לאיזור הבישול (כיריים, תנור), ומי שמכין את האוכל יכול לתקשר עם היושבים בשולחן.
3. הפתרון צריך להיות נעים לארוחות היום-יומיות המצומצמות. כש-3 אנשים יושבים מסביב לשולחן ענק זה מרגיש לי פחות נעים.

אני מבין שהפתרון "הפשוט" לדרישות הוא כנראה שולחן מטבח קטן + פינת אוכל, אבל כאמור יש בזה משהו שמעצבן אותי...

אשמח לשמוע את דעתכם!

גלמיש1

New member
מסכימה עם כל מה שכתבת למעט הסיפא - איך הגעת למסקנה?

המסקנה שלי אחרת.
קודם כל - באמת לא סביר לבזבז שטח נדלני גדול כל כך רק בשביל פיל לבן שיעמוד שם - וישתמשו בו 4 פעמים בשנה.
גם לא סביר בעיני שכל המשפחה צריכה להידחק לאכול על שולחן קטן בפינת המטהח - רק בגלל ששולחן האוכל המרווח והנוח נמצא רחוק מדי.
לעומת זאת - מי אמר שאין פתרונות? יש הרבה.
אחד מהם יישמתי בביתי הפרטי, שולחן אוכל שעומד צמוד למטבח אבל לא ממש בתוכו (להלן תמונות שצילמתי כרגע בטלפון...מכאן האיכות). נגיש, נוח, כל המשפחה יכולה לסעוד יחד כולל חברים של הילדים, יש מרחב לפתוח אותו בקלות (גם ל 30 איש לצהריים ביום שישי).
אפשר להתאים את הפתרון לכל משפחה, לדירה ולמיקום הספציפי, ולפי הטעם.
רק לא לעשות "כי ככה כולם עושים" . אולי בסוף זה מה שיתאים, אבל אולי לא.
&nbsp

פוליסה

New member
תודה רבה

זה בגדול הכיוון שאני מכוון אליו (אגב, מאיפה הבננות היפות האלה באמצע יולי?
)

מצד שני, שולחן כזה לא חוסם את המרחב / כניסה / יציאה של המטבח?
גם בתמונות שלך אני מקבל תחושה מסוימת שזה סוגר את המרחב של המטבח (אני כמובן לא רוצה לפגוע, מדובר רק בתחושה המאוד סובייקטיבית שלי מהתמונות).

בכל אופן, זה בגדול הכיוון.
אני שמח לדעת שאני לא היחיד שחושב ככה

נכון שהמכשיר לסחיטת מיץ הוא רק לקישוט בלבד ?

המכשירים הללו לא עובדים טוב , המכשירים שעובדים טוב עולים פי 3
ויש להם פלסטיק אפור מחורר עם מדרגות חדות , ( היכן שמניחים את הפרי )
ולא כמו כאן שזה פח נירוסטה עם חורים וקצוות של המדרגות מעוגלים
שזה פוגם בסחיטה

גלמיש1

New member
אולי יש לך אחד קל מאלומניום או משהו דומה

שלנו מיציקה והוא כבד ועובד יופי. והיות שלנו יש! גינה, ובה עצי הדר, אז יש לנו המון מיץ שנסחט במכשיר.

תכנון פינת אוכל כחלק אינטגרלי מהבית

את צודקת שיש משהו מתסכל במערך הזה של שולחן אוכל קטן ושימושי במטבח ופינת אוכל גדולה ומרווחת שעומדת רוב הזמן כמו פיל לבן וצוברת אבק בעיקר...
קיימות היום פינות אוכל יחסית קטנות לכ-6 סועדים, שניתן להכפיל ולשלש את גודלן. בתכנון הבית ניתן לבקש מהאדריכל להתחשב בעובדה שאתם רוצים פינת אוכל קטנה שתמוקם בקרבת המטבח, שבעת הצורך ניתן יהיה להגדיל אותה כך שתכיל סועדים רבים יותר. מתכנן מוכשר בוודאי יצליח למצוא את הפתרונות המתאימים לכך.

פוליסה

New member
תודה!

זאת אכן הכוונה שלי.
אבל הייתי שמח לראות מספר דוגמאות אפשריות מוצלחות כדי להבין איך זה עומד להיראות (חסר לי כנראה קצת מעוף
)

לגמרי מסכימה

אצלי "אזור הניקוי" דווקא פתוח ונגיש לשולחן וזה כיף לי כי לרוב האורחים שותפים להכנות :)
אצל ההורים שלי מופרד - מצרפת שרטוטון שיצרתי בדקה ב PAINT אבל נותן מושג.
הכל תלוי במבנה הבית והמגרש - אם זו לא דירת קבלן השמים הם הגבול :)

פוליסה

New member
מעניין

תודה על ההשקעה!

אם אני מבין נכון, המטבח מורכב מ-3 צלעות (L ועוד צלע אנכית), ולמעשה מתפרס על פני חלק גדול מהקומה?
קונספט מעניין

הבנת נכון. בערך שליש קומה, לא כ"כ גדול.

הפרופורציות לא נכונות, ובכל מקרה, כל הבית כ- 100 מטרים (+ קצת).
הבית נבנה כ- 3 חדרים, כ- 70 מ"ר, אמצעי מתוך תלת- משפחתי.
נוספה קומה עם 2 חדרים + היציאה לפינת האוכל ע"ח חלק מן המרפסת/גינה.
בכל מקרה - זו דוגמא איך מגדירים את פינת האוכל באופן ברור ומופרד מהמטבח, אבל עם גישה מאד נוחה למטבח.

גלמיש1

New member
התמונות שהעלתי לא ברורות

וכן השולחן בהן במצב מוגדל. במציאות יש מרחב כמו שרואים בשרטוט. כמו כן יש מעבר נוסף בצד השני של המטבח.
ראה התכנית המצורפת (רק שבמציאות אין את החלק/רהיט שבתכנית תוחם את המטבח וכעת החלל פתוח אל השולחן) .
בכל מקרה - זה לא אומר כלום על הבית שלך - אם אתה צריך יותר מרחב סביב השולחן - אז יש לתכנן בהתאם.
כל מה שרציתי להראות זה שיש פתרונות אחרים - צריך רק להתאים אותם לבית ולדייריו הספציפיים. כמו שאמרתי בראשונה.

פוליסה

New member
דוגמאות נהדרות!

תודה רבה!
(גם על התוכנית וההסבר לגבי התמונות שלך. יותר ברור לי עכשיו)

מאיפה התמונות, אגב? ומה המילות חיפוש הרלוונטיות?

אהבתי את ההגבהה החלקית שיש בתמונה 2/7 - היא מצד אחד נותנת קצת פרטיות במטבח, ומצד שני עדיין משאירה אותו מחובר לגמרי עם השולחן.
נראה לי שהשתכנעתי שהפתרון הזה נח וישים. עכשיו צריך להתחיל לתכנן ולבחור...

ימימימה

New member
שולחן גדול זה כיף. ביומיום כשלא ערוך "אלגנט" כיף שיש שפע מקו

מקום לספרים עיתונים טלפונים ציורים מחשבים - כל מה שעושים ביחד על שולחן - לא רק אוכלים....

פוליסה

New member
אני מסכים

מצד שני יש לי עם זה כמה בעיות:
1. זה בקלות גם מושך את כל הג'אנק, שנוטה להישאר שם
2. אם הפינת אוכל מנותקת מהסלון/מטבח, אין יותר מדי מה לעשות שם
3. שולחן גדול זה אחלה, אבל למה צריך עוד שולחן קטן שיתפוס חצי מהמטבח?
&nbsp
בקיצור, אני בעד שולחן מספיק גדול, אבל מעדיף להצמיד אותו למטבח, ולא לייצר פינת אוכל נפרדת (אני משער שעדיין זה ניתן להגדרה בתור פינת אוכל, כמו אצל גלמיש1, אבל זה מרגיש שונה (לא "רשמי")

למעלה