שמעתי מישהו נגד מטבח פתוח לסלון. מה אתם אומרים בכלל היתרונות

מעניין

מעניין. אני לא מכיר את ההסטוריה של האדריכלות האמריקאית. מה שכן, את אותו שיח (עם אותם נימוקים של קשר עין וכו) שיש בדיון פה אפשר למצוא באתרים באנגלית, כמו כן, אי יש תמונות לרוב של מטבחים מחוברים ל living room ברחבי האינטרנט. קשה לי להאמין שזו המצאה ישראלית. אולי כל העולם (הלא אמריקאי) הבין לא נכון את הסרטים האמריקאים?

אתם יכולים לזנוח את רעיון הסרטים והסדרות האמריקאיות

שם זו רק תפאורה שנועדה לשרת את התסריט ולא יותר .
אי אפשר לצלם תסריט שכולל מטבח עם מטבח סגור.
ביפים והאמיצים אין בכלל מטבח ובכל זאת היא מצולמת באולפן יעודי
ולא בבית אמיתי ומעט מאוד צילומי חוץ .

גלמיש1

New member
סטים של סדרות זו תפאורה ותו לא.

מהיכרותי המעמיקה עם בתים אמריקאיים דוקא שם המטבח לא פתוח לגמרי.
בבתים אמריקאיים המטבח מופרד וסגור. הקשר שלו עם חללים אחרים מסתכם בד"כ בחלון, או פתח מוגדר.
לפיכך לדעתי זה לא המקור לתופעה.
אם מסתכלים קצת רחוק יותר להיסטוריה - בואו נזכור שפעם המטבח היה המקום שבו גם מארחים וגם ישנים (במדינות קרות גם ישנים על התנור) ובכלל לא היה סלון. כל ההמצאה המשונה שיש חדר שאליו מביאים את האורחים זה קונספט שהיה שייך לאצולה (שם המשרתים בישלו במרתף או בקיטון בחצר) .
אחר כך קיטון הבישול החנוק נכנס לתוך הדירה ועכשיו האישה אמנם "נכנסה" הביתה, אבל נשארה תקועה בצינוק עם העשן והכלים המלוכלכים.
אין לי ספק שפתיחת המטבח הולכת יד ביד עם שחרור האישה והרעיון של השתתפות הבנזוג בעבודות הבית.
השפעה קריטית נוספת לענין זו הטכנולוגיה שמאפשרת בישול בלי עשן (בישול בגז או חשמל להבשיל מעצים או פחמים) עם קולטים ששואבים את הריחות, עם תנורי בילט-אין, מקרר מדוגם וכו.
אני נוטה להסכים עם מיכל שבישראל יש פתיחות כללית , וגם נטיה שטבעה לקחת כל רעיון לקיצוניות. אז יתכן שבארץ זה קרה מהר וקיצוני יותר וככה כל המחיצות נפלו באחת ונשארנו עם סלון-מטבח מאוחדים.
אבל - אין ספק שכיום זו מגמה עולמית! רואים את זה באירופה ובארה"ב ובכל המערב.
&nbsp
והשורה התחתונה - בעיני זה פחות משנה איך זה קרה, ויותר משנה מה עושים עם זה! ובעיני הדבר הראשון זה ההבנה שלא חייבים! לא חייבים לאמץ מיד כל טרנד, צריך לחשוב לעומק ובאופן ענייני (לא רגשי)) מה מתאים לדירה הספציפית, לדיירים הספציפיים ואורח חייהם המסוים, ולתכנן בהתאם.

בשנות ה-80 הקשר עם העולם החיצון היה בעיקר דרך המסכים

ולכן, העובדה שהמציאות בדיוק כפי שכתבת היתה שונה מהתפאורה, לא רלוונטית לכך שכולם כאן חשבו ש"ככה זה באמריקה". ואם זה שם - זה טוב! ובואו נעתיק את זה!

יש נושא נוסף, והוא הגיע בשנים האחרונות ממש. זה נושא האי הענקי במטבח. כל מטבח חייב אי עם משטח עבודה! כמעט כמו חוק מדינה. גם במקומות שאין מקום לאי, תוקעים אי.
לדעת זה קשור לנושא שחרור הטבח/ית (לא רק אישה), כלומר - הרצון לעבוד עם הפנים לסלון ולהשתתף במה שקורה שם. וגם כמובן לעובדה שמישהו בישראל, ובה בלבד, החליט שארונות עליונים זה פאסה, אז חייבים אי למטרות אחסון.

אכן ארונות עליונים זה פסה בבתי קרקע

אבל לא צריך אי, אפשר מזווה שזה הרבה יותר יעיל

למעלה