הצעות מחיר לאלומניום - דגשים בכלל ובהשוואה בין הצעות

• פותח הנושא nat64
  • פורסם בתאריך

nat64

New member
הצעות מחיר לאלומניום - דגשים בכלל ובהשוואה בין הצעות

שלום לכולם
משיטוט בפורום למדתי מספר דברים החשובים בקבלת הצעות מחיר מקבלני אלומניום בהתאם לרשימת אלומניום כמובן.
א. לקבל המלצות מלקוחות שהתקינו חלונות לפחות לפני שנה כדי לראות איך עברו חורף קיץ. הקושי שלי אם קבלת המלצות הוא שמטבע הדברים מתקין יתן רשימת מספרי טלפון של לקוחות מרוצים בלבד, איך אפשר לאתר את "הלא מרוצים"?
ב. המתקינים עסוקים יותר בקיץ , האם משפיע על המחיר לדעתכם

האם ישנם דגשים נוספים שעלי לשים לב אליהם, מתכוונת לקבל מספר הצעות מחיר
תודה מראש

בחירת קבלן אלומיניום

א. נכון. אוסיף עוד בדיקות נחוצות.
א1. לפני בחירת הקבלן כתתו רגליכם. לכו למפעל והתרשמו מהמוצרים הנמצאים בתהליך היצור. ראו אם מניחים את המוצרים / הפרופילים על משטחים רכים בכדי לשמור על שלמותם. ראו חציצה רכה בין מוצר אחד למשנהו. הרגישו האם הקבלן מחכה לעבודה או שידיו מלאות.
א2. בקשו מקבלן האלומיניום שמות ומספרי הטלפון של הספק המרכזי שלו לאלומיניום והספק המרכזי שלו לתריסי הגלילה או הזכוכית. בקשו כי יאשר לספקים אלו לענות על שאלותיכם. שאלו אותם האם הקבלן עומד בהתחיבויותיו אליהם.
א3. בחירת הלקוחות שלו לפני החורף האחרון צריכה להיות אקראית. זה יכול להתבצע מול ספר החשבוניות שלו עם 2-3 לקוחות אקראית או בסדר עוקב של החשבוניות. אפשר שיפתח את הספר, מולכם, ויקריא שמות אקראית.
ב. ככל שהקבלן עמוס כך גם מחיריו יהיו גבוהים בד"כ. נתון זה שולי לאור החלטתכם לביצוע העבודה. הצעות מחיר מקבלנים אחדים יתנו תמונת מחיר טובה.
נושאים אחרים חשובים.
תנאי התשלום צריכים לעקוב אחרי התקדמותו. אין לאפשר מצב של תשלום לפני ביצוע.
חשוב לעקוב אחרי התקדמותו. לבקר במפעל לאחר הצהרתו כי האלומיניום הגיע וכד'...
יש לוודא קיום ההסכם לפי דגמי המוצרים המוזמנים, הפרזול שבחרתם...
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום.

תודה. הערות מועילות

יהיה מעניין לראות את הדיון שלך עם קבלן אלומיניום

כאשר את דורשת שהוא לא יקבל כסף לפני התחלת העבודה

יקבל לפי התקדמות

אפשר משהו סמלי מראש. סמלי בלבד שיוכיח רצינותכם להזמנה.
יעשה משקופי עזר - יקבל לפי אחוזי ההסכם פחות המקדמה.
מכאן לפי אחוזי התשלום המוסכמים.
יקבל חמרי גלם - יקבל. וכד'.
השאירו לפחות 15% לגמר ההתקנות לשביעות רצונכם.
קבלן אלומיניום שיהיה בטוח בתוצרתו ואמין יסכים לתנאים אלו.
במסגרת עבודתי נתקל הרבה במצבים קשים של לקוחות ששילמו הכל ומעבר למוסכם.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום.

צר לי, אבל דווקא עם אנשי האחלומיניום היה לי הכי קל לתאם תנאי

.. לתאם תנאים כאלו.
הם אפילו הציעו אותם בעצמם!

ייצרתי בעצמי אמנם לא אלומיניום אלא עבודות מתכת אחרות

מאוד מקובל לתת חצי מראש , כי זה מכסה את החומר
באלומיניום זה אפילו לא מכסה את כל החומר .
כנראה שהם ראו שאת אדם רציני ולא בעייתי .
אבל היא יכולה לנסות ,
תנסי לבטל את ההסכם הכתוב מראש של אדריכלים ולקבוע תנאים אחרים .
הרצפים שלי ב 2 בתים בישראל לא קיבלו כלום
הרצף אמר תשמור לי על הכסף הוא יותר בטוח אצלך .
כעת יש לי עובדים שדורשים רק מפרעה בכדי שיכלו לקנות אוכל
ואת השאר בסוף . הם אומרים שאני בעל הבית הכי טוב שהיה להם
כי אני לא מתנשא עליהם כמו כל האחרים , יושב לאכול איתם ומדבר איתם .
זה מאוד תלוי מול מי עומדים .
עוסקים זעירים ומורשים צריכים להזהר מאוד בדברים הללו , אחד שלא משלם להם והם נופלים

אתה צודק בעניין השיחה והאוכל

בהחלט הרגשתי שעובדים בתחומים האלה מעריכים שלא מתנשאים עליהם, ואכן יש מי שכן מתנשא.
כמו שמיכל כתבה כאן גם פעם - לזכור להציע מים קרים ביום קיץ חם - זה עושה הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין.
בכל תחום צריך להיזהר ואם אין חוזה ברור קל להיפגע ממחלוקות לגבי תשלומים ומועדם.
מבחינה זו גם בעל בית, או בעל משכנתא שמשלמת על בית שעוד אין לו - נמצא בסיכון רב. צריך להשתדל לסכם את הדברים כמה שיותר ברור וחתום כדי לשמור על שני הצדדים, ולזכור שבשניהם יש בסך הכל בני אדם :*)

nat64

New member
אם מחתימים על חוזה קליל ועובדים עם מורשה קליל

לכאורה החוזה אמור להיות אטום וסגור כי קליל נותנת את החותמת לגבי איכות העבודה ונושאת באחריות. לא כך? אודה להתיחסות

גלמיש1

New member
זהו שלא. קליל אחראית על הפרופילים, לא על עבודת המתקין.

והכשלים הם בד"כ בעבודת ההתקנה.

לא להישאר שאננים.

מורשה קליל והסכם קליל מגבירים תחושת האמינות. יחד עם זאת מהלך זה אינו מסיר מכם כמזמיני העבודה לוודא קיום ההסכם בשלביו השונים. יש לעקוב כי המוזמן בהסכם מקויים. אם מתברר כי חלק מרכיבי המוצרים אינו תוצרת קליל לא תוכלו לקבל אחריות משולבת. שימו לב כי רוב הבעיות במוצרי האלומיניום קשורות לתהליך היצור במפעל ולהתקנתם בשטח.
בהצלחה.
מאירי רון - יועץ אלומיניום

nat64

New member
יועץ אלומניום - פער גדול מאוד בין הצעת המחיר הזולה יותר ליק

ה יותר, היקרה פי שניים, כולם קיבלו רשימת אלומניום, איך אתה מסביר זאת? מה עלי לבדוק?

אם יש מספיק משתתפים במכרז..

יש לבדוק הרכיבים שמוזילים / מייקרים ההצעה היקרה / הזולה ביותר. יכולה להיות טעות סופר בחיבור המספרים. במידה ואין טעות כזו המקובל הוא לשים בצד ההצעה הזולה ביותר והיקרה ביותר.
המכרז יתבצע בין שאר המשתתפים. ככל שתשאלו יותר תקבלו מידע שיכול להועיל לכם במשא ומתן.

nat64

New member
תודה, האם מתקין שאינו מורשה קליל יכול להביא להוזלת הצעה?

בהנחה שמשתמש באלמוניום קליל ופרזול קליל, אך בפלסטיקים (אין לי מושג למה הכוונה) שאינם קליל, ולכן ההצעה זולה יותר?

יתכן.

החשוב בכל הסכם הוא הצמדות לתנאיו. כל זמן ששני הצדדים להסכם ממלאים אותו אין מניעה לרכוש שירותי מפעל גם אם לא מוגדר "מורשה". אם הבנתם המשמעות והסכמתם לאביזרי פלאסטיק שאינם מקוריים גם זה בסדר. החשוב בסופו של הליך זה הוא לקבל מוצרי אלומיניום שיתפקדו בצורה נוחה ויאטמו הבית מרוחות וגשמים. בחירת בעל המקצוע צריכה להיות כזו שתשקף תוצאה זו.

nat64

New member
תודה, מה אני "מפסידה" מבחינת אחריות של קליל במידה והמתקין

אינו מורשה שלהם?

לא תקבלי אחריות כפולה.

של "קליל" בנוסף לאחריות הקבלן. אם תיצמדי לעצות בתשובתי הקודמת משמעות האחריות הכפולה נמוכה.

למעלה