הזמן הטוב ביותר להזמין מהנדס בדק בית

שריתשו

New member
הזמן הטוב ביותר להזמין מהנדס בדק בית

רכשנו דירה מקבלן ומועד האיכלוס מתחיל להתקרב. שאלה - כשאני מסתכלת על חוות דעת בדק בית הן נראות לי כתובות בשפה מקצועית שלא לדבר קצת לא מובנת. זה קצת מרתיע אותי מלשלם ולקחת שירות ביקורת מבנים שכזה.שאלתי -
האם אתם מכירים חברת בדק בית מנסיון ! שמסבירה את הליקויים בשפה ברורה לדיירים או שמקבלים חוות דעת ופשוט צריך לנסות לפענח אותה?

רוני1955

Active member
בדק בית

החברה שהבאת כדוגמה, כנראה אינה ידידותית למשתמש, ולכן אני ממליץ בכל לשון ובחום רב להתרחק ממנה. יש חברות ידידותיות הרבה יותר. למה מראש להכניס ראש בריא למיטה חולה וללכת על כאלו?

אני יודע שזה רק נסיון דבילי לפרסומת. זרמתי איתה.....

בינא

Member
מי שלוקח את חברת "בדק בית" לבדוק דירה או מבנה עם גמר...

איננו מבין מה הוא עושה במקרה הטוב ויוצר לעצמו תחילת תיק לתביעה במקרה הרע שכן הניסיון מראה שחברות מסוג זה מגישות חוות-דעת לבית משפט (ולכן השפה לא מובנת לרוב העם), עם רצון להמשך תהליך משפטי בתהליך כי שם מונח הכסף הגדול שמרוויחים החברה ועורכי הדין המתמחים במקרים כאלה, כאשר המפסיד הגדול הוא תמיד מזמין הביקורת הזאת.
אז מה כן לעשות?
לקחת מפקח בניה (כן, גם על דירה שקונים מקבלן), שיגיע בשלבים החשובים לביקורת במהלך הבניה ויהיה שותף לביקורת מסירה 1, 2 וסופית.
לצורך הבנת הנושא על פרטיו, תוכלו לקרוא את המסמך המצורף בזה.

בינא - כל הכבוד ותודה

לי זה כבר לא יעזור, אבל הרשימה הזו היא ממש זהב.
שומרת לאחים שלי שעוד יבנו.
גלמיש - אם את קוראת את זה - לדעתי לטאגליינס!
ואם יש למי מבעלי המקצוע כאן הערות ותוספות - אשמח.

Y99

New member
שלא תפלי בפח.

בגל רגע נתון יש אלפי תביעות דיירים כנגד קבלנים במה שנקרא "ליקויי בניה".
בתי המשפט עייפים מתביעות כאלו.
זה התרשים זרימה שמחכה לך:
1. תשלום עבור חברת בדק בית.
2. תשלום עבור עורך דין.
3. תשלום אגרות בית משפט.
4. תשלום עבור מומחה בשירות בתי במשפט ( בדרך כלל 0 תורן שלא מצליח להתפרס כמהנדס).
5. פסק דין המתומחר על פי מחירון דקל.
6. עורך דין שגובה 30% בתוספת מע"מ מפסק הדין ( נשאר לך כחצי).

לסיכום תקבלי גרוש וחצי תבזבזי ימי עבודה.
המלצה קחי מפקח בניה שיעבור כל הליקויים ויעבוד מול הקבלן לתקנם, פיקוח ליווי ודו"ח מסירה לפני אכלוס.

רק דבר נוסף , הקבלן כבר תמחר לך מראש במחיר הדירה החדשה את עלות התביעה , הוא לא מפסיד דבר.

למעלה