סקיצה לבית שלנו

Tammy52

New member
סקיצה לבית שלנו

מצב סקיצה ראשונית ביותר...
אשמח להערותיכם ושאלותיכם

Tammy52

New member
תוספת של תיאור קצר לתוכנית

מצטערת ששלחתי בלי פרטים הצטרכתי ללכת ולא כל כך זוכרת איזה פרטים נידרש להוסיף
אנחנו משפחה עם שלושה ילדים.
תיכוניסטית ושני בנים בביס יסודי שבהתחלה יהיו יחד בחדר אחד ואחכ נפריד אותם
המתבגרת תהיה בחדר הסמוך ליחידת הורים היא רצתה חלון ישיבה וזה מה שרואים בסקיצה

פינת המשפחה תהיה כנראה פינת עבודה של כל הילדים במקום הספה חשבנו על שולחן ארוך עם שניים שלושה מחשבים... לא רצינו להכניס מחשבים לחדרי הילדים ובעצם כשבאים אליהם חברים הם יושבים ביחד על המחשב... ממול במקום השולחן מחשב או שתהיה ספריה או שלא...

הממד הכנסנו לחדר השינה ישמש כמעין חדר ארונות.. עבודה..
החצר מהסלון היא החצר המרכזית

כל שטח המיגרש הוא 600 מר
הבית בנוי על 195
שטח משוטח לגמרי יש שכן אחד מצד מערב שטרם בנה
נוף.. יש יער אבל אחרי שניים שלושה רחובות מאיתנו... אנחנו נראה בעיקר בתים של שכנים מעבר לכביש....
לא יודעת מה עוד לומר

גלמיש1

New member
שלום תמי.

בגדול הבית מתוכנן יפה, הקונספט של החלוקה לאיזורים נכון וטוב בעיני.
אבל הנה כמה תהיות/הערות/נקודות להתיחסות:
הקיר החיצוני של הבית הוא ברוחב 20-25 סמ. אני לא חושבת שזה יכול לתת מספיק ערכי בידוד לאיזור מיתר (אלא אם מדובר בכלל בבניה קלה ואז יש לבדוק את הערכים הרלוונטים). אל תתיחסו לזה כמובן מאליו, וגם לא כדאי להיצמד לתקן של ערכי הבידוד כי הוא תקן חסר. זה נכון לקירות, נכון לפתחים (אלומניום) והכי חשוב בבידוד הגג!!!
&nbsp
התכנון לא מתיחס בכלל לצורה של המעטפת! כלומר לקונטור הבית ולחזיתות. כל קיר חיצוני בולט פה ונסוג שם. חדר שינה אחד בולט משכנו בכ40 סמ. קיר הסלון (המזרחי) ממשיך את קיר המטבח אבל בקפיצה של 20 סמ. ... למה? זה נראה רע. זה יעלה הרבה כסף (כל פינה כזאת מצריכה עמודי בטון) וזה נראה ארביטררי. צריך להשקיע עוד קצת בחזיתות, במתיחות קלות פה ושם והתאמות של החללים כדי להגיע לקירות מ יושרים כלפי חוץ.
אחר כך תוכלו להחליט אם יש איזה אלמנט עיצובי חיצוני שבגינו כדאי להבליט פה או שם.
&nbsp
הבית מפנה את המבט אל החצר הדרומית. אני מבינה שבחזית הצפונית והמזרחית יש רחוב ולכן בחרתם כך? שווה לשקול את הענין הזה לעומק ולחשוב איפה הכי נכון למקם את החצר ככה שתוכלו להשתמש בה עם הכי פחות נזקי אקלים.
&nbsp
אני מבינה שהחניה הכפולה היא פיקטיבית? כי יש לכם עמודים בתוכה, וזה לא יעבור אישור ועדה למיטב הבנתי.
אם היא לא פיקטיבית ובאמת תהיה שם חניה - אני לא בטוחה שחלון חדר שינה שפונה לפגוש זה שוס גדול ...עדיף לותר על החלון או לפחות להגביה אותו כדי שישמש כפתח אוורור ופחות כחלון לנוף...
&nbsp
חדר השינה שליד ההורים - יש שם מיני נישות בנויות שיעמיסו על החדר וייצרו פינה מתה שזה שטח אבוד. אתם רוצים ספסל בנוי? סבבה. אבל בתכנון נכון, לא ככה.
את החדר הזה הייתי עושה כממד. ממילא זהו חדר פנימי, עם חזית אחת, חלון אחד, והוא מתבקש להיות ממד. גם מבחינת גודלו. (יש בהחלט מצב שאתם תידרשו לבלות תקופות בממד, וכדאי שזה יהיה חדר מרווח ועם מיטה. ולא חדר ארונות שאי אפשר לזוז בו ואין מקום לשבת).
לעומת זאת הממד הנוכחי ממקום לא טוב, בולט החוצה, מפנה את חלון ההדף שלו אל המרפסת העיקרית, וכחדר ארונות הוא גדול מדי (פרופורציונלית לבית כמובן, אילו היתה פה אחוזה של אוליגרך לא הייתי אומרת את זה). הייתי מקטינה אותו, מיישרת את הקיר החיצוני עם קיר ח.הרחצה הסמוך, ועושה את הכניסה אליו במרכזו, מהמסדרון בכניסה לח.הורים. ככה הוא יהיה הרבה יותר יעיל בשטחים.
&nbsp
המעבר הימני במטבח לא מספיק רחב - ומשמאל יש את הגוש הכבד של המקרר שחוסם את הקשר עם הכניסה. משום מה זהו נוהג שהשתרש בתכנון מטבחים - בעיני זה לא נכון. הייתי מעבירה את המקרר לקיר ממול.
בכל מקרה הייתי שואפת לפתוח חלון, ולו צר, מהמטבח אל מבואת הכניסה החיצונית.
&nbsp

גלמיש1

New member
ושכחתי להוסיף

ציינתי למעלה שהבית מפנה מבט לגינה הדרומית - אבל סידור הישיבה בסלון מתעלם מהגינה/חצר לחלוטין.
הספות עם הפנים לקיר, ו/או עם הגב לויטרינה, והנוף/החוץ לא ייראה מאיזור הישיבה. אני מציעה לחשוב על סידור ישיבה שיאפשר גם להנות הנוף ולא רק מהטלויזיה.

חלון חדר הילדים שפונה למבואת הכניסה לבית - לבטל. מי צריך חלון שבו האורחים יכולים להציץ הישר על ראש הילד במיטה?

גלמיש1

New member
סקיצה מהירה להדגמה -

Tammy52

New member
יווו ניסיתי לשרטט בעצמי

כמובן שאין מה להשוות
תודה רבה על ההשקעה..השרטוט והעלאה לפורום
זה כל כך עוזר שעוד עין מסתכלת על התוכנית ונותנת הערות מהפרספקטיבה שלה.
אני מאוד מעריכה זאת גלמיש היקרה : -)

תגובה קצרה

1. מניסיון עם מתבגרים, כולל אחד שיש לו מחר מבחן בגרות - חובה לכל ילד מחשב בחדר שקט. גם אם עכשיו כולם ביחד, לא לוותר על הכנות למחשב פרטי בחדר.
וגם שולחן שיכולים לשבת לצידו שניים, וגם מקום עתידי למיטה וחצי.

2. תכנון החוץ ברמה מחפירה. מדהים אותי בכל פעם מחדש איך אדריכלים טובים מגיעים לרמה טובה ואפילו מצוינת בין הקירות לבית, ופתאום, כאשר הם עוברים לשטח בין הקירות לחומות, הרמה שלהם יורדת ב30 רמות לפחות.
המלצה חמה שלי: למחוק הכל בחוץ, לא לבצע שום דבר ממה שיש שם. לא לצקת אפילו ס"מ אחד ויחיד מכל זה. (מספיק בוטה?
)

3. לתכנן ישיבה בסלון עם פנים לגינה. לא חוסמים יציאות עם ספות. על כל השאר גלמיש1 כבר כתבה.

Tammy52

New member
ואוו תודה רבה על ההערות

וואו תודה רבה על ההערות והשקעת המחשבה בתגובות
הייתי צריכה לשמוע את זה כי אני שבויה בתוכנית וקשה לי להסתכל עליה בביקורתיות.

לגבי גינה ועיצוב חזיתות עוד לא הגענו לזה
ונתכנן את זה כמו שצריך בהמשך.
אנחנו עוד בשלב שלא סגורים על תכנון החדרים
כמו כן לא ידעתי בכלל על הנושא של עובי קירות. אבדוק את העניין בהתאם להמלצתכן

לגבי הממד.. גם אני לא כלכך אוהבת שהחלון פונה לחצר הראשית
המחשבה היתה שישמש כחדר שירות ולא כחדר שינה
בתחילה התכנון היה שהממד ומקלחת ההורים היו זה במקום זה ואז חלון הממד פנה לצד דרום אבל ביקשנו להחליף… כי האמבטיה נראתה לי רחוקה מדי..
הייתי שמחה להקטין את הממד לקיר של האמבט אבל אני מבינה שיש גודל מינימום לממד ומכאן נובע התיכנון והממד והאמבטיה הם דלת מול דלת כי שם יהיו הארונות.

לגבי חניה היא חניה כפולה אבל חשבנו לעשות אחת מקורה ולהפכה למחסן ואחת לא.

האם הבליטות בתוכנית כלכך בעייתי. אני לא יודעת מה זה משרת מלבד חיסכון במטרז.
אפשר לבדוק אפשרות לצמצם את זה

לגבי החלון ישיבה כן זה דרוש תיקון

לגבי סידור הסלון. אני בכלל לא בטוחה לגבי החלון יציאה הענקי הזה. פתח היציאה יהיה מכיוון פינת האוכל ואני מקווה שלא יחסם עי ספה.

בנוסף התלבטות האם כדאי לחרוג מגבול מיגרש במטר בערך לכיוון מיזרחה? המטרה היא להרחיק את החניות מהבית. ולתת יותר מירווח במיזרח על חשבון הגינה במערב
בצד המיזרחי יש שכן והרחוב הוא בצד הצפוני ובכל הקשת המערבית בדרומי אין שכן יש שטח של גינון עירוני…

"עוד לא הגענו לזה"

כמה פעמים כבר שמעתי את המשפט השגוי הזה. ..
קודם כל, פיתוח חוץ זה לא" גינה". זה משהו אחר. אין קשר לצמחים בכלל. אם תרצי הרחבה על ההבדל, אז בקשי ואני ארחיב.

ושנית, זה משורטט, אז זה מה שיהיה ! ( מניסיון מר בהרבה פרוייקטים)
אם את לא רוצה שזה מה שיהיה, אז למחוק הכל. כולל מיקום השער, החניה, רחבות הישיבה והשירות. ממש הכל. שלא יופיע בכלל.
ותנו למי שיודע לתכנן פיתוח חוץ לעשות את זה כמו שצריך. זה לא (!!!!) האדריכל שלכם, אלא מתכנן נוף מקצועי. שלבו אותו לפני ההגשה לועדה.

גלמיש1

New member
זה שירבוט בתכנית paint שבאה עם המחשב...

ולכן חלקי מאד ולא מדוייק. "ניקיתי" את הקונטור של הבית והתזזיזיות בהיקף, והחלפתי בין הממד לחדר הנערה. לא נגעתי בשינוי סידור הישיבה בסלון (פשוט לסובב במינוס 90 מעלות) לא בסידור חדר הנערה תיקון החניה וכן הלאה.
לגבי דברייך:
- תכנון החוץ בסוף - זו קונספציה שגורה ושגויה. לפחות בגדול צריך לדעת מה יהיו השימושים העיקריים של החללים בחוץ כדי שישרתו היטב את הפנים , יהיו נגישים, יהיו שמישים, ויהוו חלק אינטגרלי מכלל הפרויקט.
&nbsp
- לגבי הממד.. כאמור הוא מאד בעייתי בתכנית. הן החלון, הן הצורך להשתמש בו בעת צרה. הן הגודל הנדרש שגורם לבליטה מעצבנת שלו אל רחבת הישיבה בחיצונית. וכו. אני לא רואה סיבה שממד לא יהיה חדר. זה יכול להיות חדר הנערה, או החדר הקדמי.
כמו שאת רואה בסקיצה שלי - זה מסתדר הרבה יותר טוב מכל הכיוונים.
&nbsp
-לגבי חניה - סגירת החניה אסורה אלא אם יש לכם אישור מהרשות לכך. נכון שיש מקומות בהם סוגרים חניות ולאיש לא אכפת, אבל יש מקומות בהם יש אכיפה ואתם עלולים לקבל צו הריסה וקנסות.
(יש לי מכרים שסגרו חניה כמו שכל הרחוב שלהם עשה, למשך 10 שנים הכל היה שקט וסבבה, ואז פתאום כל הרחוב קיבל צווי הריסה וזימון למשפט כולל קנסות כבדים).
אם אתם סוגרים חניה כחדר, אז עוד יותר חשוב שהחניה השניה תהיה נוחה ויעילה.
&nbsp
-האם הבליטות בתוכנית כלכך בעייתי. הן מיותרות. עולות כסף רב ויוצרות חזיתות מבלוגנות.
&nbsp
-לגבי סידור הסלון. אני בכלל לא בטוחה לגבי החלון יציאה הענקי הזה. פתח היציאה יהיה מכיוון פינת האוכל ואני מקווה שלא יחסם עי ספה.
הפתח הגדול בסלון יכול להיות מצויין אם תהיה לכם גינה יפה בחוץ. רק היות שזה כיוון דרום - חשוב מאד להצל על הפתח בפרגולה מצלילה, ו/או בנטיעת עצים רחבי נוף שיצלו על הפתח ועל הרחבת הישיבה.
היציאה מהסלון - יש שם דלת קטנה כמו דלת של חדר. זה מצויין ליציאת שרות צדדית, זה לא פתח שדרכו נוח לזרום עם האורחים, או מגשי האוכל, פנימה והחוצה.
&nbsp
- לחרוג מגבול מיגרש במטר בערך לכיוון מיזרחה? המטרה היא להרחיק את החניות מהבית. ולתת יותר מירווח במיזרח על חשבון הגינה במערב
בצד המיזרחי יש שכן והרחוב הוא בצד הצפוני ובכל הקשת המערבית בדרומי אין שכן יש שטח של גינון עירוני…
התיאור הזה מבלבל את כל הכיוונים! אם הכניסה לבית בצפון (כמו שאכן מראה החץ) אזי הקשת של הרחוב הנה מזרחית (ולא מערבית) והשכן הוא במערב.
נכון?

Tammy52

New member
בהמשך לדיון

כן נראה שבלבלתי בכיוונים… אבל הצלחת להבין את הכונה שלי..

ניסיתי להחליף בין הממד וחדר הנערה אבל זה לא מסתדר עם החלון ישיבה שהיא ביקשה בחדר.

ניסיתי להחליף בין הממד וחדר הנערה אבל זה לא מסתדר עם החלון ישיבה שהיא ביקשה בחדר.
הממד בעייתי אבל עדיין אני מעדיפה אותו כחדר נוסף ולא כחדר עיקרי.

הדלת יציאה מהמטבח תהיה לפינת ישיבה בחצר.
בסלון אמור להיות חלון ויטרינה גדול אני צריכה עוד לבדוק איך נתכנן זאת האם אחת גדולה או שני חלונות יציאה קטנים…. החלק הנפתח של הויטרינה יהיה מכיוון פינת האוכל לסלון לכך התכונתי שאני מקווה שהספה לא תפריע
כמובן במירפסת זו מתוכננת פרגולה עיקרית.

ברגע שאדע עוד נתונים לגבי כמה תעלה לי החרגה של הבנייה מגבולות המיגרש לכיוןן מיזרחה ומה אני מרויחה מכך בעצם.. אשב לתכנן את המשטחים בגינה..
אשמח אם תוכלי לתת לי רשימה של נקודות לשים לב אליהן בתיכנון החצר

.

רשימה של נקודות

כתבת "אשמח אם תוכלי לתת לי רשימה של נקודות" זו שאלה ברצינות? את באמת רוצה שאני אכתוב לך כאן בפורום איך מתכננים ואתמצת את זה ל5 שורות? אני מצטערת, אבל אי אפשר.... אדריכלות ועיצוב אי אפשר ללמד בהתכתבות.
אפילו נושא טכני כמו חישוב שיפועים ותכנון ניקוזים אני לא יודעת איך ללמד בהתכתבות.

את רוצה לדעת אדריכלות נוף? לכי ללמוד שנתיים וחצי (הנדסאי אדר' נוף) או ארבע (אדר' נוף), ותדעי הכל.
(יותר נכון, תדעי ברמה תיאורטית, מהניסיון לומדים פי כמה...)
לחלופין, קחי מתכנן שכבר עבר את ההכשרה הזו.

בינתיים, באמת, למחוק בחוץ הכל. כולל הכל הכל. זה רע למהדרין.

Tammy52

New member
או קי

הבנתי מבין הדברים שיש לשים לב לניקוזים שיפועים ופונקציות עיקריות באיזור של הגינה בפגישה הבאה עם האדריכלית נמחק הכל ונתכנן את פרק החוץ

גלמיש1

New member
אבל...

הממד בעייתי אבל עדיין אני מעדיפה אותו כחדר נוסף ולא כחדר עיקרי.
- לדעתי זו טעות.
הדלת יציאה מהמטבח תהיה לפינת ישיבה בחצר.
בסלון אמור להיות חלון ויטרינה גדול אני צריכה עוד לבדוק איך נתכנן זאת האם אחת גדולה או שני חלונות יציאה קטנים…. החלק הנפתח של הויטרינה יהיה מכיוון פינת האוכל לסלון לכך התכונתי שאני מקווה שהספה לא תפריע
כמובן במירפסת זו מתוכננת פרגולה עיקרית.
- גם זו טעות. יש לך חצר גדולה ופרטית בדרום וויטרינה שמשקיפה עליה.
לעומת זאת במזרח זו חצר צרה, בעצם רצועה צרה ופונה לרחוב.
אז במקום לשבת ברווחה בתוך המרחב של הגינה, עם צל עצים ופרטיות. אתם תשבו בין הבית לרחוב ? למה?
ברגע שאדע עוד נתונים לגבי כמה תעלה לי החרגה של הבנייה מגבולות המיגרש לכיוןן מיזרחה ומה אני מרויחה מכך בעצם.. אשב לתכנן את המשטחים בגינה..
- מה זה אומר? אני לא מכירה החרגה מעבר לגבולות מגרש כי אין דבר כזה. אולי כוונתך לחריגה מקוו בנין? אני לא רואה שום סיבה לעשות את זה כאן, בשביל מה? נראה לי מיותר לגמרי. לא צריך להרחיק את הבית מהחניות - צריך להרחיק את החלונות מהחניה. ואת זה פשוט וקל לעשות גם ככה.
&nbsp
אשמח אם תוכלי לתת לי רשימה של נקודות לשים לב אליהן בתיכנון החצר
&nbsp
יכול להיות שאת מתכננת לבד את הבית?

Tammy52

New member
ברור

שיאינני מתכננת לבד את הבית
אלא שזה פורום ייעוץ וכאן אני להתיעץ

בינתיים קיבלנו תשובה שלא ניתן לחרוג מגבולות קו בניין
אז אנחנו נאלצים לתכנן בגבולות הקימים
ואכן יש להרחיק את חלון החדר הפינתי מהחניה

לגבי הויטרינה בסלון
הפתח המתוכנן של החלון ויטרינה הוא בגודל 4.8 מטר
זה נראה לי ממש גדול מידי לתחזוקה ולשימוש...
מצד שני לכיוון פינת האוכל אין לי בכלל אור....בגלל הממד
ניסיתי לחשוב על מקומות חלופיים לממד אבל בינתיים לא מוצאת
חוץ מלחפור מתחת לאדמה ולשים אותו במרתף.
אתיעץ עם האדריכלית שלי על נקודה זו

תודה שהקשבתן

Tammy52

New member
כרגע יש מדרגות

אבל אנחנו לא סגורים על זה סופית....

למעלה