העמדת בית - כיוונים

anipo7

New member
העמדת בית - כיוונים

הי כולם.. חג שמח!
אני מבקשת טיפים/עצות/תובנות לגבי העמדה של הבית, בהקשר לכיוונים נכונים של שמש/צל ודברים נוספים, אולי.. אם יש.
הצפון בתמונה הוא ישר למעלה. הבית מוקף בשלושה בתים שכנים וכביש. מדובר באזור מדורג, כך שהבית למעלה בתמונה הוא גבוה מאיתנו ואנו גבוהים מהכביש.
תודה על כל עצה!

גלמיש1

New member
הבית מאד נחמד! ההעמדה ניראית לי טובה ככל שנראה מפה

חסרים עוד פרטים כדי להבין את ההקשרים הסביבתיים, אז התשובה בערבון מוגבל.
דבר אחד שכדאי לעשות - להזיז את הבית "למטה" לכיוון הרחוב עד לקוו הבנין, כדי להגדיל את החצר העיקרית בצפון. וכדאי לבטל את חלון חדר השינה המזרחי שיושב על שביל הכניסה. לחדר הזה יספיק חלון דרומי.

אני דווקא לא ממש מסכים

אני חושב שאין קשר בין התכנון לבין מה שקורה בסביבה
את החצר הקדמית עם הנוף מקבל חדר שינה ההורים (במקום הסלון)
הכניסה מאוד מרוחקת מאיזור הכניסה למגרש
המטבח צופה לקיר תומך
לדעתי החצר הכי רלוונטית שאליה צריכים להיות מופנים המבטים העיקריים מהחללים הציבוריים - זו החצר הדרום מערבית

אני לא בטוחה שיראו נוף

לפי הבנתי (זה קצת מטושטש) בית השכנים הנמוכים נמוך רק בשני מטר. זה אומר שהמבנה מסתיר הכל, ואיפה שאין מבנה - כל שיח גבוה, ובטוח כל עץ, יסתיר גם.

גלמיש1

New member
למה אתה חושב שיש נוף בדרום? אני רואה שם כביש...

ומעבר לו עוד בתים.
ככל שאני מבינה מהתכנית הבית מעליהם גבוה בחצי מטר לערך, אם כי זה באמת לא ברור. ככה שאני לא רואה שם קיר תמך גדול.
החצר הקדמית מאבדת שליש משטחה לחניות ושביל, ככה שמה שישאר זה חצר ריבועית לא גדולה. לעומת זאת בצפון יש להם חצר מלבנית רחבת ידיים.
ככה שאם אין איזה נוף מדהים מדרום, או שהשכנים בצפון בונים ממש מפלצת גבוהה - גם אני הייתי מפנה את החצר העיקרית צפונה.
&nbsp
לגבי תכנית הבית - אני מבינה מהתמונה שמדובר בבניה מרוכזת והתכנית היא מהקבלן. בתור שכזאת היא מפתיעה באיכותה.
הערה - אני הייתי מתכננת מחדש את כל יחידת ההורים שבקומה ב'. החדר גדול מאד ולא מנוצל טוב, מרחק הצפיה בטלויזיה גדול מדי. ח.הארונות צפוף מאד, וכך גם ח.הרחצה. לכן במקום שני חדרונים הייתי מבטלת את ח.ארונות ומאריכה את ח.רחצה ומרחיבה כדי שיהיה נוח ומרווח וכייפי. ובמקום קיטון ארונות חנוק הייתי עושה ארון קיר רחב ידיים בחדר.
&nbsp
,

שימי לב שזה יצור בעיה (פתירה)

הזזת המבנה דרומה היא נכונה, גם לדעתי,
אבל יש לטפל נכון בשביל הכניסה ובמדרגות - כי כפי שזה משורטט עכשיו, קיר התמך של המדרגות יגיע עד המבנה ויחסום אותו.
&nbsp
אני אישית לא אוהבת גרמי מדרגות ארוכים וכבדים בכניסה, ובטח לא כאלה עם קירות משני הצדדים. אני מעדיפה לפצל אותם לחלקים, ואם זה ניתן - גם לוותר לפחות על אחד הקירות. הרבה יותר מעודן ונעים. אני משערת שזה הפתרון שרצוי כאן.
(הגבהים המדוייקים לא ברורים לי, לכן ניסחתי כהשערה )

למעלה