עלות הגבהת מפלס במגרש.

ernent1

New member
עלות הגבהת מפלס במגרש.

שלום,
כ- 70 מ"ר מהמגרש שעליו בנוי הבית שלי (בית בודד) נמצאים במפלס שנמוך בכ-3 מ' מהמפלס של הבית עצמו.
אני מעוניין להגביה את המפלס הנמוך לגובה של שאר המגרש.
חשבתי לעשות את זה ע"י בניית משטח/רצפת עץ בגובה האמור שיתחבר לריצוף במפלס הגבוה יותר.
האם מישהו יכול להעריך, אפילו באופן גס, כמה צריכה לעלות בנייה כזו ?
האם יש חומרים אחרים או שיטות אחרות שאינם מחייבים יציקת בטון ומהם העלויות שלהם ?
תודה

האם בטוח שיאשרו לך הגבהת חצי מגרש ב-3 מטרים?

לבפני שבודקים עלויות, כדאי לבדוק היתכנות.

חייבים אישור לדבר כזה. בכלל לא בטוח שתקבלו אישור.
הסיבה היא שיש השפעה על השכנים והסביבה, ויכול להיות שזה בכלל מוכתב בתב"ע.

ernent1

New member
כפי שכתבתי - כל שאר המגרש, כולל הבית הוא בגובה הגבוה יותר

והמפלס הנמוך יותר הוא זה שלא תואם את התב"ע, כל שאין בכלל עניין של אישור.

תודה.

גם אם תואם תב"ע

נדרש לזה היתר, ונדרשת חתימת גובלים (גובלים = כל השכנים מסביב לחלקה).

לא יודעת איך השכנים שלך, ומה ההשפעה עליהם, אבל אני לעולם לא הייתי מאשרת לשכנים שלי (שאיתם יש לנו יחסים מעולים) להגביה את המגרש שלהם ב3 מטרים, כי זה אומר לבנות מול הפרצוף קיר בגובה 3 מטרים ועוד 105 ס"מ גדר.

חוצמזה

נדרש היתר לבנית קירות גבוהים במגרש, גם אם כל הקיר כולו בשטח שלך וגם אם הוא מחומרים קלים.
יש פטור מהיתר רק לקירות נמוכים מאוד ומסלעות נמוכות מדורגות.

בקיצור: לא כדאי להסתבך בבניה לא חוקיות. כדאי להפוך הכל לחוקי.
כדי לקבל היתר צריך תכנון הנדסי וחתימת מהנדס. המהנדס/הנדסאי בנין שיחתום על הבקשה להיתר, ידע להציע לך חלופות בחומרים שונים.

בינא

Member
לא יאומן כי יסופר...את בכלל לא קראת מה השואל רוצה...

אין שום קשר בין מה שענית לשאלה ששאל...

ernent1

New member
יש הפרשי גובה גדולים בין המגרשים וכאמור כל שאר המגרש כבר

נמצא בגובה הגבוה ביותר. אני לא רוצה להכנס ליותר מדי תאורים והסברים כי זו לא השאלה שלי. אין בעיה של אישורים.
(תחשבי על מגרש ישר שיש בו "חור" בגודל 15% מהשטח באחת הפינות שאותו אני רוצה למלא).
השאלה היא לגבי הערכת עלויות.
תודה.

ובכל זאת, נדרש היתר

לפי התיאור יש סיכוי יותר גדול שתקבל אותו.
אבל הוא נדרש בהחלט!
רק הסתייגות אחת: אם ה"חור" הזה של 70 מ"ר הופיע בהיתר המקורי בגובה שאתה מתכוון למלא כרגע, אז אולי לא צריך היתר. (ואולי כן, בגלל ההתישנות? לא יודעת...)

גלמיש1

New member
כאמור, גם אם זה חור אבל הוא מופיע בהיתר, תידרש להיתר להגבהתו

לגבי הרעיון הביצועי שלך - או שלא הבנתי או שמדובר במשטח עץ (בלועזית "דק") מרחף בגובה 3 מ. מעל הקרקע, נכון? ומה יהיה תחתיו? אם לא תמלא את זה באדמה זה עלול להחשב כשטח בנוי שחייב באחוזי בניה, ארנונה, וכו.
גם אם מדובר רק במשטח דק - הרי זה דורש רישוי.
בכל מקרה, מבנה כזה הנו מבנה לכל דבר וענין, גם קונסטרוקטיבית. זה יצריך יסודות מתאימים, קונסטרוקציה חזקה כדי שיחזיק משקל רב ולא יקרוס. ולכן המקום הנכון להתחיל בו זה במהנדס שיתכנן וגם יחתום.
מבחינת עלויות - נדמה לי שזה זה יהיה יקר יותר מאשר למלא את החור באדמה וליצר מסלעה או קיר תמך בקצה.

בינא

Member
קראתי ועכשיו כבר הפסקתי להבין...

תוכל לצרף צילום של המצב הקיים?
או תוכנית מודד שמראה את מצב גמר הבניה עם הגבהים הקיימים במגרש שנשאר וגובה 0 של המבנה?
זה יעזור להבין את הבעיה.
היות ולא כתבת באיזה ישוב נמצאת הבעיה, קשה גם לענות לך תיאורתית כי יש הבדלים בצורך לרישוי של ועדות בניה של ערים, קיבוצים ומושבים או מועצות מקומיות וזה נכתב מהרבה ניסיון.
עקרונית, תמיד עבודות עץ תהיינה זולות יותר מבצוע של משהו אחר והכי קל יהיה לבצע אותן, אבל... וזה אבל גדול מאוד... עץ צריך לתחזק פעם בשנה וזה עולה לא מעט ועץ תמיד עובד, כך שצפויות חריקות ותזוזות לאורך השנים ולכן לא כל-כך מומלץ בארץ.
לעומת זאת מתקן מפלדה שניתן להעמיד כמתקן בגינה שיכלול דק בחלקו העליות, יכול לשמש אתכם לאורך שנים ללא צורך באחזקה שוטפת (למעט משטח הדק).
אם תכתוב היכן (ניתן במסר), אוכל לעזור לך להבין בנושאים השונים של רישוי ושיטת הבצוע שאינה מחייבת היתר בכלל.

ernent1

New member
אבל לא שאלתי על היתר ואני לא מבקש מידע על היתר. שאלתי שאלה

טכנית בלבד.
אז הנה נסיון נוסף (לצערי אני לא יכול להעלות תמונה או פרטים נוספים בשלב זה):
במגרש שלי כ- 420 מ"ר נמצאים במפלס בגובה X שעליו בנוי הבית, וכ- 70 מ"ר באחת הפינות של המגרש נמוכים ב- 3 מ"ר. אני רוצה להרים את ה- 70 מ"ר לגובה שאר המגרש כך שהם יהפכו לחלק מהמגרש, כולל עמידה בעומס רגיל של אנשים שמסתובבים עליו.
מה הן השיטות שאפשר לעשות זאת אם אני לא רוצה לעשות את המשטח מבטון ?
מהו דק ומה אמורה להיות עלותו ?
תודה.

אני אנסה להסביר לך (שוב) למה זה קשור

שיהיה ברור שאני לא מנסה לבלבל אותך או להתחמק מתשובה, אלא מנסה לעזור לך:

הסברתי קודם, ואסביר שוב:
בודאות מלאה נדרש היתר, אין לי שמץ של ספק שנדרש.
למטרת ההיתר תצטרך מהנדס/הנדסאי קוסנסטורקציה,
כלומר - יהיה לך מהנדס שיבקר במקום ויעבוד עבורך אישית.
אז עדיף שהוא יענה לך תשובה שמתאימה ב100% למגרש שלך (שאנחנו אפילו לא יודעים איפה הוא בארץ, מה יש מסביבו, מה סוג הקרקע/מסלע וכו').
הוא ידע יותר טוב מכולנו להציע לך חלופות מכל מיני סוגים. הוא ידע מה נדרש מעבר לרצפה הספציפית, למשל - האם נדרש קיר או חומה הקפית, מאיזה סוג וכו'.
וגם, כנראה, הוא ידע להעריך לך את עלות החלופות הללו.

בהצלחה

בינא

Member

למעלה