עזרה בתוכנית הפיתוח

וורד15

New member
עזרה בתוכנית הפיתוח

מצ"ב תוכנית הפיתוח של הגינה שלנו,
ע"פ התוכנית רובה הגדול של הגינה הינה מבטון מוחלק,
אנחנו תיכננו קצת אחרת מהתוכנית המקורית,העדפנו בומנייט,ובמקום הדשא הסינטטי מתכננים בריכת שחיה, בריכה שאורכה יהיה 7 מ"ר ורוחבה 3 מ"ר,
תתחיל מהקצה שקרוב לחומה בצד השמאלי.
מה שאבקש את עזרתכם כיצד לתכנן את הגינה שיהיה בה גם משטחי בומנייט וגם קצת יותר ירוק בעיניים.

אתם רוצים קצת יותר ירוק בעיניים

זו פעם שניה ביום אחד שמראים כאן בפורום תוכנית פיתוח חוץ שהיא מתחת לכל ביקורת. כולל דברים לא תקניים כמו המדרגות הללו.
אותי זה ממש מיאש ומתסכל.
וגם מרגיז.
&nbsp
ביקשתם ירוק בעיניים? לי נעשה שחור בעיניים מלהסתכל על תוכנית שכזו.
שוב, זה לא ענין של טעם אישי (של כמות שטחי הגינון יחסית לכמות השטחים המרוצפים), אלא תכנון מדרגות לא תקניות, ניקוזים בלתי אפשריים, כניסה שהיא מדבר בטון, וחלוקה לא הגיונית של הפונקציות בגינה.
&nbsp
יש פה כשל אחד עיקרי: אי אפשר מבחינה טכנית להשאיר פחות משליש מגרש לחלחול (למגרש חצי דונם צריך להשאיר כ 170 מ"ר לחלחול) , ריצוף כל המגרש בבטון יגרום להצפות בכל גשם.
זה שגוי ולקוי למלא מגרש שלם בבטון. אל תעזו לעשות את זה
אם חייבים שטחים מרוצפים, אפשר דק מעל אדמה (בלי בטון), או חיפויים, או פתרונות מחלחלים יפים אחרים.
&nbsp
נמשיך מכך שאין פה שום חשיבה על היררכיה, מטרה, שימושים, ואיך עושים שיהיה מה שביקשתם - ירוק בעיניים.
&nbsp
וכמובן הרעיון שמקיפים גושי בטון ענקיים עם חלוקים. וזה כל מה שיש במגרש מקצה לקצה. זה מה שביקשתם? זה הטעם שלכם? או של המתכנן?
&nbsp
גם הבית בכלל לא מתיחס לבריכה.
הבריכה תקועה מאחור??? בלי אפשרות להסתכל אליה ולהגיע אליה מהסלון? כך לא מתכננים בית עם בריכה! אם מדובר על בית בתכנון ולא בית שקיים כבר, צריך לתכנן אותו מחדש.
&nbsp
לגבי תועפות הבטון המיותרות : כרגע ממש חזרתי מלקוחות שקנו בית יד שניה. לא מדובר על בית בסטנדרט הממוצע בפורום הזה, אלא הרבה הרבה מעל זה, ומגרש גדול מאד מסביבו, רובו מרוצף. בעלי הבית החדשים הולכים לשלם הרבה כסף כדי לבטל את תועפות הבטון שיש שם... פשוט כואב הלב על כל הבטון הבלתי מוסבר ששפכו שם, על אריחי האבן המדהימים שילכו לפח, ועל הכסף שישפך כדי לפרק את כל זה.
&nbsp
לגבי בקשת העזרה שלך - אומר לך בדיוק מה שכתבתי הבוקר למישהו אחר: השאלה "איך לתכנן את הגינה" היא לא לתשובה בפורום, כי אי אפשר לענות במילים אלא בשרטוטים. שרטוטים לוקחים המון זמן. גם זה מתחיל בכמה סקיצות רעיוניות, שמבוססות על הכרות עם בעלי הבית, הצרכים שלהם, הטעם שלהם, והכרות עם המגרש הספציפי. מדובר על המון המון שעות עבודה. איך את כל זה אפשר לדחוס לכמה מילים בפורום??!
בחיי שעם כל הרצון הטוב זה בלתי אפשרי בעליל.
&nbsp
אתם צריכים לפנות למתכנן מקצועי, לא גנן מבצע אלא מי שלמד אדריכלות נוף: אדריכל נוף או הנדסאי אדריכלות נוף.
לפי הכרטיס אני רואה שאתם מהשפלה, אם אתם רוצים המלצה על מתכננת מהאזור, פנו אלי במסר עם ציון שם הישוב.

וורד15

New member
תגובה למיכל

על איזה מדרגות את מדברת שהם לא תיקניים?(יש שני אזורי מדרגות),
אם זה בכניסה לבית אז הקטנו אותם ,ויש יותר שטח פנוי.
שכחתי לציין שהפרגולה היא מריצוף דמוי דק ולא כפי שרשום (מבטון מוחלק),
ולבריכה כן תהיה גישה מהיציאה מהסלון,אומנם לא נראה אותה מהסלון,
אך אם יושבים בפרגולה כן רואים אותה.
באמת שאין לאף אחד כוונה להרגיז אותך ,וידוע שכוונותיך טובות,אבל כשקורא מעלה וחושף את תוכניות בניה שלו בפורום זה,הוא מצפה לעזרה ולדעתם של הקוראים,שהרי לזה קיים ונולד הפורום,אם כול אחד יפנה לעזרה מקצועית אז לשם מה קיים הפורום?
למרות המגבלות אני מצפה מעוד אנשים להביע את דעתם,ולנסות לתת לי כוונים אחרים.
אשמח גם לתגובתך

מה שמרגיז אותי זה תכנון לקוי

מרגיז אותי כצרכנית, שמוכרים לאנשים תמימים במחיר מלא מוצר לא טוב.
כאשר אני רואה כאן ביום אחד, ברצף, שני לקוחות תמימים, שפנו לאדריכל/מתכנן, שילמו לו במיטב כספם, סמכו עליו, וקיבלו משהו שהוא מתחת לכל ביקורת, זה מרגיז אותי.

מרגיז אותי כמתכננת, כאשר אני רואה שמתכננים לא מודעים למגבלות שלהם, ומתכננים משהו שאין להם שמץ של מושג בו, וגם דורשים על כך תשלום.

אז במקומות שהבעיה היא קטנה ונקודתית, אני עוזרת כמיטב יכולתי. אבל במקרה שהכל רע לתפארת, כאשר מה שהלקוח מקבל מהמתכנן שלו זה תת-רמה, אז אין לי שום ברירה אלא להפנות אותו למתכנן מקצועי שיתן תמורה עבור האגרה.

אין שום אפשרות לשרטט בפורום של תוכנית פיתוח חוץ. אם זה מה שציפיתם, אתם כנראה לא מבינים במה זה כרוך.

הנה קישור למאמר שמסביר למה צריך מתכנן נוף: תכנון פיתוח חוץ לבתים חדשים

למען הסר ספק, אני לא עובדת בשפלה, וגם לא בצפון הרחוק, אין לי שמץ של אינטרס כספי אישי בהמלצה שלי לפנות למתכנן נוף מקצועי. האינטרס היחידי שלי הוא שמי שאני מנסה לעזור לו פה בפורום לא יקבל משהו שהוא תת רמה.

לגבי המדרגות

שאלתי ולא ענית, הכל כבר יצוק? או שזה רק על הנייר?
&nbsp
אם עוד לא יצקתם, עצרו הכל!!! אל תיצקו כך!
לא לצקת את מדרגות הכניסה, ובטח ובטח לא לנסות לצקת את הזוועה הבלתי תקנית ובלתי אפשרית מהצד (מי תכנן את זה???)
&nbsp

וורד15

New member
תגובה נוספת למיכל

הבית קיים וגם המדרגות יצוקות (הם נועדו לעליה לקומה א',זאת לא הכניסה הראשית),
כרגע אני צריכה עזרה בפיתוח החוץ.

התכוונתי למדרגות חוץ

לא מדרגות לקומה ב', אלא מדרגות חוץ, בצד ימין של השרטוט, מחוץ למבנה.
זה חלק מפיתוח החוץ.

הן קיימות כבר?

וורד15

New member
מדרגות חיצוניות לקומה א'

המדרגות קיימות אבל זה ממש לא נראה נורא כמו שאת מתארת.

ברור שלא

אז כמו שחשבתי, אם ביצעו - לא ביצעו לפי השרטוט.
השרטוט כל כך אבסורדי שזה גובל ב"לא ישים". כל קבלן עם זוג עיניים בראשו היה מבצע משהו אחר, שיהיה לפחות ישים והגיוני. (זה לא אומר שמה שבוצע תיקני או אידיאלי)

גלמיש1

New member
מסכימה עם מיכל בכללי. קיבלתם בית שצומח מתוך שדה בטון.

נשאלת השאלה - למה? למה לבטן את כל המגרש בכל החזיתות? אפילו העץ האחד שאמור להיות פה נעוץ בגומה בתוך ים הבטון. ובחלקה האחת שאין בטון יש דשא סינטטי...
אז באמת השאלה השגורה שמיכל-נוף תמיד שואלת - למה לא לקנות דירה עם טראסה או גג???
אני מבינה שהרחוב ממנו מגיעים נמצא בצד ימין של התכנית (למה אין חץ צפון?) מכאן יוצא שהכניסה לבנין היא כדלהלן : נכנסים דרך רחבת בטון לצד המכונית, ואח"כ בין החניות לקיר הבית, עולים כמה מדרגות כדי להגיע ל..רחבת בטון (שהנוף הנשקף ממנה הוא של ...בטון) עומדים ברחבה שמחוץ לדלת ונהנים מרעשי וריחות השרותים שהחלון שלהם מול הפרצוף.
מה דעתך ? אם זה מוצא חן בעיניכם אז סבבה. בעיני זו כניסה איומה.
&nbsp
ברשותך, ולמרות שלא שאלת, אתייחס גם לתכנון הפנים.
אפ נחזור לטיול שערכנו קודם, הרי שבדרך לדלת עברנו גם צמוד לחלונות חדר ההורים. מן הסתם החלונות הללו ישארו לעולם מוגפים כי אחרת אין שום פרטיות.
שוב - מיד בכניסה לבית יש דלת השרותים. מאידך אין מקום לשום דבר אחר שכדאי שיהיה בכניסה (ארון מעילים, שידה להנחת מפתחות...) ובכלל היא צפופה.
אילו זה ביתי - הייתי מבטלת לגמרי את שרותי האורחים, מה שגם יפתור את בעית הצורה של הממד, זה יאפשר יישור הקיר שלו והפיכתו לחדר נורמלי.
ואם ממש חייבים - הייתי עושה אותם במקום אחר (למשל מתחת למדרגות).
חלל הסלון-פ.אוכל-מטבח מרווח ונעים.
חדר ההורים, בנוסף לענין האמור לעי"ל - יש בו מעט מאד חלונות, גם אלו שיש נמצאים בגב המיטה, ככה שהשוכב במיטה לא רואה שום חלון. אורך החדר גדול מאד, בפרט אם רוצים לצפות בטלויזיה - מרחק צפיה גדול מדי. ח.הממד לא נעים בצורתו המשונה. החדר שלידו ארוך מאד, למה לא לסובב את המיטה ב 90 מעלות? ככה האורך (שיהפוך לרוחב) יאפשר מרחב התנהלות סביב המיטה. וגם יהיה ממנה קצת נוף מהחלון (זה או אחר).
קיטון הכביסה הנו צינוק! נסי לתאר לעצמך את הכניסה אליו - לפתוח את הדלת, להיכנס לחדרון ולהיצמד לימין, לסגור את הדלת - ורק אז אפשר לגשת למכונה. ואם כבר למה לא לתת לו יציאה החוצה? עדיף לאחד את הכביסה עם חדר הרחצה ולקבל חלל גדול ומרווח, ורב שימושי.
חדר המשרד קטן מאד, אני מניחה שאתם מבינים את זה. אם זה מתאים לכם אז סבבה.
&nbsp
בכללי - הקונטור החיצוני של המבנה מזוגזג שלא לצורך. הבליטונת הקטנה בקיר ח.הורים, בקיר המטבח ליד המדרגות, בקיר המשרד וכו. זה גם יראה מוזר וגם ייקר את הבניה.

gdiZ

New member
בעקרון - היה נכון להחליף בין המטבח לסלון ...

למעלה