נשמח אם תעזרו בהערות על סקיצה

harim5

New member
נשמח אם תעזרו בהערות על סקיצה

שלום לכולם, כבר העלנו תמונה של הסקיצה קודם לכן, אין לנו כרגע את הPDF
יש לציין שאנחנו מעלים סקיצה אשר לא מתיחסת לפיתוח (למרות שכמו שכבר כתבתם יש הרבה דברים לא הגיוניים חניה, בריכה ותודה רבה על הפניית תשומת הלב- האדריכל מקם אותם ככה וזה באמת לא נכון)

כרגע אנחנו רוצים להחליט רק על התוכנית של הבית.

קיבלנו כמה תוכניות שהבנו שנקראות ליניאריות- כאשר זה יוצר מסדרון ארוך וצר ולא התחברנו לכך.
התוכנית הזאת היא תוכנית של מה שנראה לנו שיתאים לנו כמשפחה.
הסלון והמטבח גדולים בכוונה מכיוון שרצינו אפקט של וילתיות. היום הרבה וילות הסלון והמטבח די קטנים. תתקנו אותי אם אני טועה אבל חללים מתים מוסיפים ליופי של הבית (למרות שאחר כך משלמים עליהם אבל עדיין נראה לי שזה מאד תורם ליופי ותחושת המרחב)

אני מאד מודה על ההערות וההארות הקודמות שלכם אנחנו לוקחים כל הערה בתשומת לב. העונות/עונים זה באמת מוערך!
בנוגע לסקיצה- קודם לכן העברנו תוכנית שכל החדרים יוצאים מחלל אחד
על מנת להקטין את המסדון (שאמור להיות פינת משפחה) סידרנו קצת אחרת וכעת יש בסוף המסדרון 2 אזורים לכניסה לחדשרים- השאלה היא האם אתם חושבים שזה ילך שזה יהיה יפה? מצד אחד זה יתן קצת פרטיות לכניסות לחדרים מצד שני הפינת משפחה יותר קטנה ועדיין לא יוצר מסדרון צר וארוך.

מה שמפריע לי כרגע זה שאין שום חלון שמכניס אור לאזור הזה למרות שמהסלון יכנס הרבה אור. וגם אנחנו נעשה סקיילייט. אך עדיין זה היה מאד יפה אם בסוף המסדרון היתה חלון גדול או משהו כזה- אלא אם כן אתם חושבים שזה מיותר?

אם יש לכם רעיונות לסידור אחר של החדרים באופציה כזאת- ממש אשמח אם תעלו אותה כי אנחנו לא רואים.

החדר הורים יש ארון גדול כשנכנסים אני לא כל כך אוהת את הרעיון הזה- נשמח אם יש לכם גם בנושא הזה רעיונות אחרים או אם כדאי להעביר למקום אחר והחליף עם חדר אחר.

בנוגע לסלון והמטבח- מה לפי דעתכם עדיף. סלום ממש בכניסה כפי שמופיע בסקיצה. או סלון בצד השני לא כמו בשרטוט אלא במקום המטבח.

אם ותהיה בריכה איפה אתם חושבים שכדאי למקם אותה? אני חשבתי מול הויטרינות של הסלון. נשאר לנו שטח מאד גדול לגינה איך אתם חושבים שכדאי לנו לנצל- לסדר. אנחנו לא מתכוונים לרצף הרבה אוהבים ירוק בעיניים. הגינה גם פונה לנוף פתוח מדברי.
אם עומדים בגינה - המרחב מצד ימין של הנוף יפה יותר מהמרחב בצד שמאל. האם צריך להתיחס לזה? האם זה משנה לאן נפנה את הויטרינות בסלון האם לנוף יותר יפה בעין בצד הימני צריך להיות שיקול בהחלטה איפה וירטינות הסלון הגדולות יהיו?

בנוגע להערה על פינת נאול קיבלנו- תכננו לעשות אותה ליד הטויטרינה פשוט בבית דומה שראינו זה היה באזור הזה והיה נראה בסדר יחסית. אבל אכן עדיף שפינת אןכל תהיה בליד החלון. והשירותים הכניסה תעבור לצד השני.

טוב חפרנו- אבל זה רק בגלל שאנחנו באמת מעריכים את התגובות ורוצים לשמוע מה יש לכם להגיד מהמקצועיות שלכם על הנושאים שהועלו.

שבת שלום,

harim5

New member
סידור חדרים ללא שבירה בסוף של המסדרון- מה עדיף

רשר

Well-known member
מנהל
העבירו את דלת ח' הורים ליד הארון

כי כך צריך ללכת 10 מטר כדי להחליף חולצה,
בהזדמנות זו אפשר לחלק את הארון כך שחלקו יעבור במקום הדלת או גב אל גב עם ארון ח' 2,

את הכיור של שרותי אורחים להכניס לשרותים או לכללול הכל בדלת אחת

לדעתי, כל הגישה שגויה

לא מתכננים בית ואחר כך ממקמים בריכה במה שנשאר מהמגרש.
כל מבנה הבית צריך להתיחס לבריכה, ממש כפי שמתיחסים לחדר אחר.
&nbsp
חבל שאתם לא מבינים את זה, ועוד יותר חבל עד תמוה שהאדריכל שלכם מתעלם לגמרי מהשטח.
מילא אם זה היה מגרש שטוח באמצע הכלום, גם אז זה היה צורם אבל פחות, כאן אצלכם זה לגמרי לא לעניין.
&nbsp
יש לי ביקורת אבל זה בזבוז לכתוב אותה, כי כאשר יהיה תכנון שמתיחס לבריכה כמו אל חדר, תגלו שכל מבנה הבית משתנה. ולכן, לדעתי, כרגע חבל על התגובות עד שזה יקרה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

harim5

New member
לא יודעים אם נעשה בריכה זאת הבעיה

תראי יכול להיות שבאמת כנראה לא בחרנו טוב,

אבל כרגע לא בטוח שנעשה בכלל בריכה מפאת אילוצי תקציב

אני אישית ואשמח אם תתני את דעתך כי אני עוקבת אחרי ההערות שלך פה ומאד הייתי רוצה את עזרתך
הייתי ממקמת מול הסלון והמטבח כזה בצורה מקבילה כמעט אולי קצת דוחסת לפינה כדי לנצל גם את הפינה. למרות שמבחינת החשיבה שלי קצת לא מסתדר.

אם לא נבנה בסופו של דבר בריכה אז זאת בעיה לעשות תכנון כולו עליה מה שגם נראה לי שלעשות אותה מול הסלון והמטבח זה הכי יפה איפשהו.

אשמח לקבל תגובה שלך בעיקר על הבית.

ואיפה יתר המבינים אנחנו צריכים רעיונות הערות=- תעזרו פה חברים

גלמיש1

New member
קודם כל כבסיס לתכנית - שטחי החוץ צריכים להיות חלק מהתכון

ולא מייצרים תכנית "אשר לא מתיחסת לפיתוח" ! תכנית הבית חייבת להיות מחוברת לתכנית החוץ ותכנון המגרש. אחרת מייצרים לדוגמה חדרים שחלונותיהם נושקים לפגוש של המכוניות בחניה. או חלונות שצופים אל החומה במקום לנוף. וכו...
&nbsp
1. קיבלנו כמה תוכניות שהבנו שנקראות ליניאריות- כאשר זה יוצר מסדרון ארוך וצר ולא התחברנו לכך.
לא יודעת מה כוונתך בתכנית לינארית בדיוק, ואם אתם לא אוהבים מסדרונות אז אפשר לדאוג שלא יהיו יותר מדי. זה עדיין לא מחייב לייצר דוקא את מבנה הלויוואן הזה. יש עוד אופציות לתכנון בלי מסדרון ארוך עם דלתות בשני עבריו.
כמובן שאם מבנה הליוואן חביב עליכם אז זה סבבה....
2. הסלון והמטבח גדולים בכוונה מכיוון שרצינו אפקט של וילתיות...
זה מושג שלא ברור לי. לטעמי מטבח מתכננים לפי הצרכים ונוחות העבודה בו. לא לצורך אפקטים. כנ"ל גם סלון, אם כי פה יותר מתאים להתיחס לייצוגיות.
בכללי להתיחס לבית כאל 'גלירה' או משהו שנועד להרשים מבקרים זה בעייתי בעיני. כמובן שאנחנו רוצים שביתנו יהיה יפה, מיוחד וכו, אבל בראש וראשונה בית צריך להיות כמו מעיל טוב - נוח, נעים, עוטף, משאיר בדיוק מרחב טוב לנוע בו, וכו. אם הוא גדול מדי הוא לא נוח. אם הוא מתרכז ברושם ופאר - הוא עלול להפוך לעול ולמטרד. אם הוא לא מאורגן נכון בפרופורציות - אנחנו עלולים להתקשות בתנועה או להחנק מהצווארון...
בקיצור - נדמה לי שהמסר ברור.
&nbsp
3. ההנחה שלך ש "חללים מתים מוסיפים ליופי של הבית" ממש אינה נכונה. חללים קטנים יכולים להיות יפים ומרשימים, ולפעמים חללים גדולים עלולים להרגיש קרים ומנוכרים. הכל תלוי באיכות התכנון, בפרופורציות.
נכון שבמגזינים יש נטיה לצלם בתי מידות עם חללי ענק ריקים, זה באמת מצטלם יופי. אבל בכלל לא בטוח שבשטח זה גם נראה יופי. לא בטוח שזה מייצר נוחות ואיכות חיים. ובעיקר לא ברור אם זה מייצר נעימות ואוירה חמה וטובה.
אני מכירה אי אלו בתים כאלו עם חללים גדולים מדי, או מרחבים מתים, שאינם נעימים בכלל. שהופכים את הבית למעין אולם תצוגה.
אני מציעה להיזהר מהנחות בסיס כאלו.
&nbsp
4. בנוגע לסקיצה- הקטנת החלל המרכזי היא לטובה. האופן שבו זה נעשה לא טוב.
מה שמפריע לי כרגע זה שאין שום חלון שמכניס אור לאזור הזה - העליתי קודם הצעה בדיוק לזה....
5. אם יש לכם רעיונות לסידור אחר של החדרים באופציה כזאת- ממש אשמח אם תעלו אותה כי אנחנו לא רואים.- כדי להעלות הצעה כזאת צריך לשבת ולתכנן את האגף הזה (לפחות) מחדש. זאת עבודת תכנון פרופר, לא תשובה בפורום. בשביל זה יש לכם אדריכל, חזרו אליו עם הריג'קטים ושהוא ישב על המדוכה עד שתצא תכנית משופרת.
&nbsp
6. החדר הורים יש ארון גדול כשנכנסים...לא מבינה מה הבעיה, שרואים את הארון מהדלת?
בעיני ארון יפה יכול להוסיף יופי וענין לחדר. בכל מקרה אפשר לבנות במקומו ח.ארונות.
מה שכן מפריע לי - שבחדר הורים, בבית פרטי, עם גינה גדולה...שוכבים במיטה מול קיר! ואין טיפת נוף מהמיטה... את זה הייתי משנה.
&nbsp
7. בנוגע לסלון והמטבח- מה לפי דעתכם עדיף. - במקרה הספציפי הזה אני מעדיפה את הסלון ליד הכניסה, ופ.האוכל ליד הויטרינה - ככה המטבח ופ.האוכל יהיו קרובים יותר.

harim5

New member
תודה על התגובה-

1. ליניארי יצא כאשר סלון פינת אוכל בצד אחד ואז החדרים הם בצד השני יוצר מסדרון ארוך ככה בכל אופן קרא לזה האדריכל. מלבד האופציה המצוירת פה האם יש לך רעיונות כיצד ניתן לפתור את המסדרון הארוך ולא רק ע"י הסידור המצורף?

3+2. לגבי הנושא של גודל ווילתיות- עדיין זה לא איזה מפלצת מדובר על בסה"כ 230 מ"ר גג על חמישה חדרים. אני דיברתי על כך שמה לעות היום הוילות הרבה יותר צפופות בגלל אילוצי שטח. את חושבת שזה מוגזם. אנחנו רוצים שיראה גדול סבבה לא ענק שאין מה לעשות עם החלל כרגע זה נראה לנו מטבח וסלון מרווח בסבבה עם גדלים נחמדים אבל לא אובר, לא כך?

4. ניתן להצר את המסדרון. להעביר את פינת האוכל לצד ולהקטין את המסדרון. רק לקוות שזה לא יגרום לקיטון בהרגשה כי כרע א ני חושבת שתהיה הרגשה של מרחב ברגע שאתה נכנס ואם מקטינים מסדרון אולי זה יהיה פחו יפה.

למעלה