הצילו ! הסתבכנו !

הצילו ! הסתבכנו !

תאורה לבית מודרני -
מטבח לבן
ריצוף אפור מט
תקרה גבוהה 3.5 (פחות או יותר)
לד בניתוק מסביב לגבס
כל התאורה שקועה גבס

אנחנו פשוט לא מצליחים להגיע להחלטה לגבי צבע התאורה המתאים..
הציעו לנו "אור יום" ו"תאורה טבעית" (לא זוכרת את מספר ה K) והציעו לנו 3000K שזה צהוב, אבל לא מגיעים להחלטה..
מיואשים

גלמיש1

New member
אלה הצרות שלכם ?? באמת שמצבכם מעולה.

הלבן החם הוא הכי נעים ומרגיש טבעי. בין 2700 ל 3000 ההבדל קטן. מציעה לכם לנסות בבית להתקין בחדר אחד כל פעם 2 נורות עם אחד, ואח"כ 2 עם הגוון האחר - ותראו מה מסתדר לכם בעין הכי טוב. מקסימום 'בזבזתם' קניה של 2 נורות לד.

תודה גלמיש

אנחנו פשוט נמצאים בלופ ולא מגיעים להחלטה סופית בעניין
כמו כל זוג אנחנו רוצים בית מושלם (עד כמה שאפשר) ומפחדים לטעות ואז להוציא כסף נוסף
היינו כמעט סגורים על ה 3000 עד שאמרו לנו שעדיף משהו בהיר יותר ומואר יותר ואז חזרנו לאותו לופ חשיבה והתלבטות
&nbsp
אנחנו יודעים פחות או יותר מה אנחנו רוצים כשאנחנו רואים תמונות של בתים אבל בתמונות לא רשום מה הגוון שהשתמשו בו
אז זה יותר יפה לעין שלנו אבל פחות עוזר לבחירה

גלמיש1

New member
לגבי מה שרואים בתמונות - זה לא המציאות!

חשוב מאד לדעת, בדיוק כמו בתמונות אופנה, כשמשפצים את הדוגמניות בפוטושופ, גם תמונות עיצוב ואדריכלות במגזיניםם עוברות מקצה שיפורים. וגם אם לא, כל צילום מעוות - מעוות גוונים, מעוות גדלים, וכו. אחר כך גם ההדפסה מעוותת גוונים. או המחשב.
בנוסף לכל דבר יש הקשר וסביבה. הגוונים שאנחנו רואים מושפעים מהצבעים של הקירות (החזרי אור) והרהיטים שמסביב, כמו גם מהאור הטבעי, והפלש של המצלמה. או במילים אחרות - אין לכם מושג כמה מה שרואים בתמונה קרוב בכלל למציאות.
בקיצור - לתמונות צריך להתיחס ביחס כבדהו וחשדהו!

אין מה להתייאש...

בעקרון זה ענין של טעם.

אני פחות אוהב אור לבן, כי זה נותן אוירה קרה ומשרדית ואורב מודרנית.

אני מעדיף תאורה בסגנון אור יום, צבעים חמים יותר ונעימים יותר לעין.

ת׳אכלס זה נטו הטעם שלכם, אתם גרים בהית האורחים באים והולכים.

משקיע בב״ש

תודה משקיע
אהבתי את המשפט האחרון

ראינו שפרסמת לפני כמה שבועות פוסט על ביתך החדש היפה יש לציין (תתחדש!) באיזה סוג תאורה השתמשתם בכל אזור ?

אצלנו בלל הסלון והמטבח השתמשנו

בלדים שקועים של 3500k 18w.
מעל האי ומעל פינת האוכל הוספנו שלישית נורות פחם ככה בשביל אוירה נעימה ורומנטית כשרוצים.

סה״כ בחלל המטבח, הסלון ופינת האוכל יש לנו בתקרה 25 כאלו + 6 פחם.

נשמע הרבה, ייתכן..... אבל חילקנו אותם בצורה כזו שאם אנחנו רוצים אז כל הבית יהיה מואר כאור יום, עזר לנו בראש השנה כשאירחנו 40 איש. או לחילופין יכולים לשחק עם המתגים היכן רוצים להדליק והיכן לכבות, הרוב נדלק בסדרות של שלשות.

כשהילדים כאן לרוב דולקות 9 מנורות (מטבח, מבואה וסלון או מטבח קמין וסלון), כשהילדים ישנים אנו יורדים ל 6 או ם אין סידורים וכו׳ אז יושבים על 3 לדים.

ה 18w יש לו עוצמה טובה.

לגבי המטבח, רק במטבח יש לנו 7 לדים + 3 פחם (מתוך מה שצוין לעיל).
הצבע של המטבח שלנו הוא קרם/אוף וויט ככה שהצבע החם של התאורה דווקא מחמיא לו.

מקווה שזה עזר

משקיע בב״ש

התקשרנו לסגור על ה 3500 לפני כמה דקות ואז..

אמרו לנו שאין להם את הגוון הזה

&nbsp
יש להם את הגוון 3000K או 4000K
&nbsp
עד שכבר נסגרנו על גוון..

Sanchez

Member
לכו לראות את ההבדלים...
גם ככה רוב הסחורה הזאת היא סינית וסינים רושמים מה שבא להם.
בחנות אחת זה 3000 ובאחרת בדיוק אותו הדבר זה 4000.
&nbsp

זה בדיוק מה שקרה אצלי

אצלי במטבח זה גוף אחד עם ארבע נורות T5. אז יש 2 של 3000 ו-2 של 4000. הסך הכל נותן 3500.
הזכוכית החלבית מכסה מלמעלה, ולא רואים פסים צהובים ולבנים, אלא גוף אחיד ויפה בעיצוב "מרחף".
&nbsp
כנראה שאצלכם אי אפשר לעשות דבר כזה... תצטרכו למצוא פתרון אחר.
&nbsp
היתה לי איזושהי בעיה למצוא נורה יחודית לגוף אחר, ועשיתי "מחקר" על חנויות תאורה בארץ (מחו"ל לא שולחים נורות...)
אני מצאתי ב"חשמל ישיר" בא.ת. קיסריה מבחר נורות מדהים שלא מצאתי בשום מקום בארץ, כולל הנורה הייחודית שלי. הם גם יזמינו מחו"ל כל מה שתבקשו. נדמה לי שיש סניפים נוספים בארץ לרשת הזו.

שכחתי לציין

יש להם אתר, וגם שירות מדהים.
בלי שבכלל ציפיתי קיבלתי בטלפון הסברים מעמיקים על סוגי גופי תאורה
, הזמינו לי גופים שרציתי, והתקשרו לידע כשהגיע. מומלץ בחום.
&nbsp

Sanchez

Member
מחו"ל לא שולחים נורות ? ??
אני לא חושב שב 15 שנים האחרונות קניתי נורות בישראל.

אנחנו חושבים שהגענו להחלטה...

כל הבית ניקח 4000K שלפי מה שראינו יש בו גם טיפה צהוב, הוא לא לבן לגמרי
ובתקרה הצפה-ניתוקים נעשה 3000K
&nbsp

כאילו, הצלחתם לבנות בית שלם...

אדריכל, מהנדס, קבלן, ריצוף, מטבח, נגרות, אינסטלציה, גינון, מועצה מקומית, חברת חשמל, רשות העתיקות, פקיד היערות... ונשברתם בתאורה???

רשר

Well-known member
מנהל
אם אני מבין נכון מדובר בפס לדים במיקום נסתר

אם כן פשוט התקינו 2 פסים מקבילים אחד 5000-6000K והשני 3000K,
חברו למפסק כפול כך תוכלו להדליק אחד מהם או שניהם לפי איך שתרצו,

אפשרות אחרת להתקין פס 5000K ואם לא ימצא חן בעינכם להוסיף לו מסנן כתום בהיר (ג'ל) קונים גליון וגוזרים בהתאם למידות הנישה ופשוט מניחים לפני הפס,
http://he.aliexpress.com/item/Color...2032606252.html?spm=2114.50010708.4.22.N3Lipi

גלמיש1

New member
הטווח של 3000 הוא לבן חם, לא צהוב. ומתאים מאד

לבית מודרני. מספיק לבן בשביל מטבח - אבל בלי הקור של לבן מאד.
אור לבן לגמרי משדר קור, משפיע על הגוונים שאנחנו רואים ו'עושה' אי צדק עם גוון העור שלנו.
&nbsp
למען הגילוי הנאות ביתי הפרטי עבר שיפוץ מקיף (אפשר לומר שמעוצב בסגנון 'מודרני') וכל התאורה שלנו נעה בין 3000 (בחללים הציבוריים) ו בין 3000-2700 בחדרי שינה.

האם ה 3000 - הלבן חם, לא מעוות מטבח לבן לדוגמא והופך אותו

לגוון צהבהב ?
ככה הרגיש לנו אבל הבדיקה שעשינו לא מדויקת כי הכל היה בחנויות בעיקר

למעלה